Aboxa: ↑
23.10.2024 20:51
Що за питання, це ж очевидно. Кількість чипів на модулі оперативної пам'яті залежить від розміру (щільності) самих мікросхем, а також і від технології виробництва планки.
Те, яка щільність чипів - визначає їхню кількість. Тому виходить, що модулі пам'яті з 16 чіпами мають мікросхеми з більшою щільністю. А модулі з 32 чіпами мають мікросхеми з меншою щільністю.
Я навіть більше скажу, у різних планках 4ГБ 16 чипів може бути різна щільність чіпів, бо на старих чипсетах VIA (типу via p4m800)4ГБ планки видавали різний обєм, деякі 2, а деякі і 1ГБ. 32-чипові планки via p4m800 теж бачились як 2ГБ.
Інтеловські старші чипсети (типу р35) теж ділять обєм таких планок навпіл. G31-41 скоріше, не запрацюють взагалі.
Повноцінно з такою пам'яттю може працювати 775 сокет і intel atom на чипсеті nVidia.
Плати на чипсеті VIA можуть ділити навпіл навіть 32-чипові планки, окрім того, вони все одно більше 2-3.5ГБ звичайно не бачать будь-якої пам'яті.
Процесори AMD з вбудованим контроллером пам'яті звичайно вірно визначають весь об'єм, але з великою кількістю планок і чипів часто виникають проблеми. Тому треба уникати 32-чипових планок, а 16-чипові обирати найбільш "фірмові", які тільки можливо, тобто, якщо є якийсь китайський "бренд", що ліпить якусь свою наліпку, то це краще, ніж повний ноунейм. Крім того, не полінуйтесь загуглить маркування чіпів, китайці часто ліплять 533 і 667 чіпи на планки, які прошивають на 800, одна така планка звичайно працює, а дві і більше вже під питанням.