Проблема с профилем EXPO и частотой 6000 DDR5

Обсуждение оперативной памяти
Автор
Повідомлення
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

У меня 2 планки по 32 гига взяли по экспо 6000 без проблем, единственная фигня, нет разницы в игрулях между дефолтными 4800 даже с конскими таймингами
voyt9
Junior

Повідомлення

І в мене була та ж сама проблема, два дні голову ломав чому не вмикається, або довго вмикається пк, виявилось Corsair Vengeance 6000 не дуже файно працює на цій частоті з асус таф, проте на 5600мгц все гуд, може комусь допоможе.
AndP
Member

Повідомлення

MessiaH: 01.12.2023 16:39 У меня 2 планки по 32 гига взяли по экспо 6000 без проблем, единственная фигня, нет разницы в игрулях между дефолтными 4800 даже с конскими таймингами
На моем компе, память от Корсаров, на 4800 показывала лучшие показатели, чем она же на 5600.
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AndP: 18.12.2023 00:40
MessiaH: 01.12.2023 16:39 У меня 2 планки по 32 гига взяли по экспо 6000 без проблем, единственная фигня, нет разницы в игрулях между дефолтными 4800 даже с конскими таймингами
На моем компе, память от Корсаров, на 4800 показывала лучшие показатели, чем она же на 5600.
Такий "прекрасний" експірієнс на АМД тільки може бути
Діло не в памяті Corsair
MrFlokiG
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Маю схожу проблему. 6000 запускається тільки тоді, коли спочатку завантажити комп на 4800, а потім перезавантажити і переключитись на DOCP 6000. Після цього все працює стабільно до моменту вимкнення компу на більш як 8 годин (на ніч одним словом). Якщо комп вимикати на період до 8 годин - все стартує норм. Після довгого вимкнення завантаження висне на білому індикаторі (іноді матюкається на відсутність клави) і приходиться знову пророблювати описані танці з бубнами. Різні BIOS версії не допомогли. Може підскажете, що можна зробити щоб відразу стартувало і в чому може бути проблема, що проявляється це тільки при довгому вимкненні?

Материнка: Asus ROG Strix B650E-F Gaming WiFi
Процесор: AMD Ryzen 7 7700
Пам'ять: G.Skill DDR5 32GB (2x16GB) 6000 Mhz Trident Z5 RGB Silver

В Біосі вмикаю тільки DOCP і мамка автоматично все налаштовує.
Hottoro
Member

Повідомлення

MrFlokiG
Якщо включений "Memory Context Restore", то спробуйте відключити.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

MrFlokiG
як варіант трішки піднімати напругу на пам"ять на +0,01в, але не більше 1.4в, поки не отримаєш стабільну роботу
AndP
Member

Повідомлення

MrFlokiG: 11.04.2024 08:05 Маю схожу проблему.

Материнка: Asus ROG Strix B650E-F Gaming WiFi
Процесор: AMD Ryzen 7 7700
Пам'ять: G.Skill DDR5 32GB (2x16GB) 6000 Mhz Trident Z5 RGB Silver
Чего-то мне кажется, что это капризничают материнки от Асус. За другие материнки не пишут о проблемах.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

AndP: 11.04.2024 23:48
MrFlokiG: 11.04.2024 08:05 Маю схожу проблему.

Материнка: Asus ROG Strix B650E-F Gaming WiFi
Процесор: AMD Ryzen 7 7700
Пам'ять: G.Skill DDR5 32GB (2x16GB) 6000 Mhz Trident Z5 RGB Silver
Чего-то мне кажется, что это капризничают материнки от Асус. За другие материнки не пишут о проблемах.
У мене на B650E-E все норм.
Якщо матюкається на відсутність клави, то може проблема і не в пам'яті.
MrFlokiG
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Дякую за поради, направили мене на рішення проблеми.

Якщо у когось виникне подібна проблема як в мене, то у BIOS для мамок ASUS:
1.) Включаємо DOCP;
2.) Переходимо в Advanced view - > AI Tweaker -> DRAM Timing Control де шукаємо пункти поля Power Down Enable та Memory Context Restore, які міняємо з Auto на Enabled. В моєму випадку це вирішило проблему.
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

MrFlokiG: 11.04.2024 08:05Пам'ять: G.Skill DDR5 32GB (2x16GB) 6000 Mhz Trident Z5 RGB Silver
Я правильно понял что эта память не поддерживает AMD EXPO?

P.S. То где тут что-либо сказано про Intel XMP (внизу)?
https://www.amd.com/en/products/process ... -7700.html
AndP
Member

Повідомлення

Nikolay Yeryomenko: 11.06.2024 19:49

P.S. То где тут что-либо сказано про Intel XMP (внизу)?
мне кажется, что эту информацию, надо смотреть на сайте материнке, в разделе Поддержка.
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

AndP: 12.06.2024 19:36мне кажется, что эту информацию, надо смотреть на сайте материнке, в разделе Поддержка.
Ну на том сайте пишут что проблем нет, но на этом сайте пишут что проблемы есть.

Просто я это видео давно смотрел, тут весьма похожая ситуация:
спойлер
MrFlokiG
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Nikolay Yeryomenko: 11.06.2024 19:49 Я правильно понял что эта память не поддерживает AMD EXPO?
Все вона підтримує. Щоб запрацював розгін без танців з бубном на материнці Asus ROG Strix B650E-F Gaming WiFi треба просто в тих налаштуваннях, що я дав, поміняти пункти з "авто" на "включено". Тоді все буде працювати стабільно на 6000 без проблем після вимкнення на довгий період пк. AMD EXPO - це розгін пам'яті. В мене в біосі він називається DOCP, а не EXPO, але це те саме.
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

MrFlokiG: 17.06.2024 13:58Все вона підтримує.
У GSkill AMD EXPO поддерживает Flare X5 и Trident Z5 Neo(RGB). У тебя память с Intel XMP судя по названию.
И что после тренировки памяти DOCP профиль не запускается или слетает через время: ну вот так работает с Intel XMP значит на твоей плате.
В любом случае лучше брать то что AMD поддерживает, а это AMD EXPO.
AndP
Member

Повідомлення

Nikolay Yeryomenko: 17.06.2024 17:27
В любом случае лучше брать то что AMD поддерживает, а это AMD EXPO.
АМД поддерживает оба профиля.
is offering a tested and proven platform that the memory overclocking capability is able up to 8000 and beyond. All users need to do for achieving this extreme memory performance boost is to ensure that their DDR5 memory modules are AMD EXPO™/ Intel® XMP capable, the EXPO/XMP function is activated and enabled on their AORUS motherboard.
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

придбав G.SKILL Trident Z5 Neo RGB F5-6000J3238G32GX2-TZ5NR
при виставленні expo 6000mhz комп періодично перестав завантажуватись
з'ясувалось, що при увімкненні expo материнка залишила 1.1в на планку, здивований, що воно взагалі стартувало на такому вольтажі (бо заявлено 1.4в), заради експеримента поставив 1.25в - поки що завантажується нормально, можна поставити 1.35в, але поки що і так працює
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

Smok: 18.06.2024 09:01при виставленні expo 6000mhz комп періодично перестав завантажуватись
з'ясувалось, що при увімкненні expo материнка залишила 1.1в на планку, здивований, що воно взагалі стартувало на такому вольтажі (бо заявлено 1.4в), заради експеримента поставив 1.25в - поки що завантажується нормально, можна поставити 1.35в, але поки що і так працює
Ну так замечательно всё работает (кто бы мог подумать):
SPD Voltage (Default) 1.10V
:rotate:
У кого-то всё работает нормально, у кого-то нет
MrFlokiG: 17.06.2024 13:58Все вона підтримує.
Стоит проверить напряжение.
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Nikolay Yeryomenko: 18.06.2024 10:18
Smok: 18.06.2024 09:01при виставленні expo 6000mhz комп періодично перестав завантажуватись
з'ясувалось, що при увімкненні expo материнка залишила 1.1в на планку, здивований, що воно взагалі стартувало на такому вольтажі (бо заявлено 1.4в), заради експеримента поставив 1.25в - поки що завантажується нормально, можна поставити 1.35в, але поки що і так працює
Ну так замечательно всё работает (кто бы мог подумать):
SPD Voltage (Default) 1.10V
:rotate:
У кого-то всё работает нормально, у кого-то нет
дефолт - 4800 та 1.1в
expo - 6000 та 1.4в
в мене expo - 6000 та 1.25в
Вкладення
Screenshot_2.png
Відповісти