Разгон памяти

Обсуждение оперативной памяти
Відповісти
Автор
Повідомлення
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Leeman: 20.03.2023 14:17 Привіт всім. Маю так систему 13600к, hynix ddr5 4800 HMCG78MEBUA081N, і мат. Msi z690 Torpedo.

Подивився декілька відео Builzoid і пробував різні налаштування памяти з його відео і щось затримку нижчі 60ns ніяк не можу перетнути. В середенему ~60ns. У нього якось на будь-яких частотах і налаштуваннях ~55ns. :rotate:

В чьому секрет? :spy:

Зображення
Гляньте через IMLC.
Leeman
Member

Повідомлення

feniks_tm: 20.03.2023 14:19 Гляньте через IMLC.
А як його запустити? Мені помилку видає, коли пробую тест зробит. (could not fetch МLC version). Скачав архів(архів розархівирував) і ехе файл. Через адміна запускав.
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Leeman: 20.03.2023 14:31
feniks_tm: 20.03.2023 14:19 Гляньте через IMLC.
А як його запустити? Мені помилку видає, коли пробую тест зробит. (could not fetch МLC version). Скачав архів(архів розархівирував) і ехе файл. Через адміна запускав.
Configure - Download. Тоді запускаєте тест уже. GUI це графічна оболонка, у вас просто самого MLC ще нема, от і малює помилку.
Leeman
Member

Повідомлення

feniks_tm: 20.03.2023 14:32
Leeman: 20.03.2023 14:31
А як його запустити? Мені помилку видає, коли пробую тест зробит. (could not fetch МLC version). Скачав архів(архів розархівирував) і ехе файл. Через адміна запускав.
Configure - Download. Тоді запускаєте тест уже. GUI це графічна оболонка, у вас просто самого MLC ще нема, от і малює помилку.
Показує в таких межах 63-65.
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Leeman: 20.03.2023 14:45
feniks_tm: 20.03.2023 14:32
Configure - Download. Тоді запускаєте тест уже. GUI це графічна оболонка, у вас просто самого MLC ще нема, от і малює помилку.
Показує в таких межах 63-65.
Щось не так, значить)
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Leeman: 20.03.2023 14:17 Привіт всім. Маю так систему 13600к, hynix ddr5 4800 HMCG78MEBUA081N, і мат. Msi z690 Torpedo.

Подивився декілька відео Builzoid і пробував різні налаштування памяті з його відео і щось затримку нижчі 60ns ніяк не можу перетнути. В середенему ~60ns. У нього якось на будь-яких частотах і налаштуваннях ~55ns. :rotate:

В чьому секрет? :spy:

Зображення
Секрет в тому шо заміри проводяться на 12900k в якого на 5ns менше затримка в AIDA
Ось нормальні не пережаті налаштування
Зображення
Leeman
Member

Повідомлення

Megaclite
Дивився і 13600к у нього.


Спробую і те що ви скинули.

Відправлено через 1 годину 49 хвилин 14 секунд:
Якось такось, чомусь деяки тайминг не вірно показує. В біосі усе скопіював як у вас.
Зображення

Стало краще, якщо мені ще не казали що є IMLC для тесту, я би вже заспокоївся. :lol:

Чогось все одно не вистачає.
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Leeman: 20.03.2023 20:36 Стало краще, якщо мені ще не казали що є IMLC для тесту, я би вже заспокоївся. :lol:
Спробуйте руцями закинути в папку (розпакувати в корінь папки з GUI) MLC 3.9а, GUI качає 3.10 і не завжди він видає коректні циферкі.
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Leeman: 20.03.2023 20:36 Якось такось, чомусь деяки тайминг не вірно показує. В біосі усе скопіював як у вас.
tWR auto
tRTP auto

tWRPRE 86-88
tWRPDEN 86-88
tRDPRE 12
Leeman
Member

Повідомлення

feniks_tm
Megaclite
Дякую за допомогу. Теперь буду шукати стабільность.
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Хлопці можливо хтось підскаже, хоча питання не зовсім по темі. На свою голову оновився на останню прошивку 2305 Z690 Hero - і тепер маю проблеми зі стабільністю пам'яті, не працює навіть на 6400/40, latency злетіло аж під 65 :eek: . Довелось глянути на руоверах - там теж такі трабли.
Як повернутися на стару прошивку 2204? Через EZ3 не хоче - "file is not proper bios" :insane:
Вкладення
Asus Z690.png
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Yaroslav: 27.03.2023 20:35 Хлопці можливо хтось підскаже, хоча питання не зовсім по темі. На свою голову оновився на останню прошивку 2305 Z690 Hero - і тепер маю проблеми зі стабільністю пам'яті, не працює навіть на 6400/40, latency злетіло аж під 65 :eek: . Довелось глянути на руоверах - там теж такі трабли.
Як повернутися на стару прошивку 2204? Через EZ3 не хоче - "file is not proper bios" :insane:
продати і купити MSI/Gigabyte
Asus Z690 дуже глючні і біоси тоже
черговий доказ що асус на z690 це помойка

На Strix D4 наоборот з 2204 оператива вище 3200 не розганялась, половина не опріділялась, на 2305 все нормально
8192*4=16384 :rotate:
Зображення
Зображення
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Megaclite: продати і купити MSI/Gigabyte
Asus Z690 дуже глючні і біоси тоже
черговий доказ що асус на z690 це помойка
Продати, прям дуже радикально - тим паче, що все норм працювало :insane: Як можна було умудритись щось "зламати", ще й написали "improved RAM stability" :mad: . І чому не можна спокійно прошитись на попередній біос, якщо не помиляюсь, на попередніх чіпсетах все норм прошивалося.
j3s0n
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Yaroslav: 27.03.2023 20:35Довелось глянути на руоверах
Та ти звідти і не виходив вже років 8, ти ж сам писав, шо хоч і москалі але тобі комфортніше там. ;)
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

j3s0n: 28.03.2023 00:03
Yaroslav: 27.03.2023 20:35Довелось глянути на руоверах

Та ти звідти і не виходив вже років 8, ти ж сам писав, шо хоч і москалі але тобі комфортніше там. ;)

До чого тут це? :insane: Так, я там дуже давно, і багато з ким спілкувалися, хоча за останній рік мабуть лише пару повідомлень.
Сугубо з технічної точки зори - там багато корисної інфи, якої в нас нажаль, катма.
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

Yaroslav
Можливо тому що ніхто не питає?
Mykolay3ack
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Було бажання зробити тему по ddr3 чіпам, але все одно не оцінять. :-P
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

NikolaZack: 28.03.2023 14:47 Було бажання зробити тему по ddr3 чіпам, але все одно не оцінять. :-P
Дуже актуально :rotate:
Mykolay3ack
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Megaclite: 28.03.2023 15:00
NikolaZack: 28.03.2023 14:47 Було бажання зробити тему по ddr3 чіпам, але все одно не оцінять. :-P
Дуже актуально :rotate:
Мені актально
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

NikolaZack
А яка перспектива обговорення? Elpida Hyper які є живими у трьох людей в країні? :shuffle:
Відповісти