Выбор материнской платы для платформы Intel

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

Ratatoskr: 09.11.2022 13:19 Потрібна материнка з IPMI і у вигляді повноцінного BMC, а не всіляких там asus control center. Ігри на другому місці.

Що вибрало б шановне панство виходячи із сьогоднішніх реалій:

X11SCA-F + пошукати i9-9900
чи
X13SAE-F + i9-12900K ?

Звісно хочеться новенького, але теплопакет та споживана потужність останніх поколінь дуже лякають.
не нужно боятся прожорливости в Вашем случае. Плата выдаст максимально 125вт.
https://gyazo.com/927b25e55fca78a022973c02facd0824
по питальнику видно, что он больше и не даст.
и в спеках написано на плату, процессоры будут работать до 125вт.
Ratatoskr
Junior

Повідомлення

Timedemo: 10.11.2022 08:57 Плата выдаст максимально 125вт.
Справді. Дякую за цілком слушне зауваження.

По інструкції воно-то так, але ось тут хлопці огляд робили і написали про кількасекундні перепади до "Maximum Turbo boost power: 200W" . Це мене трохи бентежить. Так, це непорозуміння можна обмежити у UEFI і це добре.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

Короткие всплески это не проблема.
ovod
Junior

Повідомлення

Всім привіт.
Підскажіть що підібрати для 12600к (або запропонуйте аналог, якщо я не збираюсь гнати його)
Поки навіть не можу вирішити чи під ддр4 чи ддр5 брати...
всі кажуть що ддр4 дешевша, я ж того не бачу - ддр4 з хорошими таймінгами і високою частотою - біля 8к, а ддр5 з високими таймінгами але і доволі високою частотою ті самі 8к.

Система збирається на довго, для роботи(робоча станція, веб розробка з багатьма вікнами потужного IDE, багато браузерів з 100+ вкладок(не питайте нащо...), докер проекти і т.д., віртуальна машина ). На заміну системі на і5-3470 з 16 ОЗУ де впираєтсья в проц і озу практично постійно.

Поки з того що думав про ситстему
-12600к
-MSI MAG Z690 TOMAHAWK WIFI (тут питання чи потрібна така, чи це доцільний запас)
-Kingston FURY DDR5-5200

бп візьму сттарий chieftec 650
холод... ще не придумав. є хайтауер якийсь, зотак можливо, але навряд він підійде
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ovod: 11.11.2022 10:15 Всім привіт.
Підскажіть що підібрати для 12600к (або запропонуйте аналог, якщо я не збираюсь гнати його)
Поки навіть не можу вирішити чи під ддр4 чи ддр5 брати...
всі кажуть що ддр4 дешевша, я ж того не бачу - ддр4 з хорошими таймінгами і високою частотою - біля 8к, а ддр5 з високими таймінгами але і доволі високою частотою ті самі 8к.

Система збирається на довго, для роботи(робоча станція, веб розробка з багатьма вікнами потужного IDE, багато браузерів з 100+ вкладок(не питайте нащо...), докер проекти і т.д., віртуальна машина ). На заміну системі на і5-3470 з 16 ОЗУ де впираєтсья в проц і озу практично постійно.

Поки з того що думав про ситстему
-12600к
-MSI MAG Z690 TOMAHAWK WIFI (тут питання чи потрібна така, чи це доцільний запас)
-Kingston FURY DDR5-5200

бп візьму сттарий chieftec 650
холод... ще не придумав. є хайтауер якийсь, зотак можливо, але навряд він підійде
Prime z690-p. Ddr5 не 6000mhz нет смысла брать, больше двух планок ддр5 не работают нормально, если что, потому добавить памяти будет нельзя. Охлад - что-то типа dark rock pro 4
ovod
Junior

Повідомлення

Дякую.
Крім економії, чим краща мат плата? (тут як мінімум БТ і wifi немає)
ддр ще +1000 і Kingston FURY 32 GB (2x16GB) DDR5 6000 MHz Beast
якщо не важко - можете тицьнути тоді в інфу де я можу розібратись чому не буде працювати норм озу і як підібрати щоб працювало?
Taipen
Member
Звідки: Львів

Повідомлення

Підскажіть що підібрати для 12600к (або запропонуйте аналог, якщо я не збираюсь гнати його)
а який тоді зміст в К версії? дорожче звичайної, єдине що - брав би з вбудованою графікою

Отправлено спустя 9 минут 23 секунды:
Сам правда сидів довший час на К версіях, по старій звичці, хоча бавитись розгоном перестав ще 2 чи 3 апгрейди тому. Тільки в цьому червні пересів на 10700 без К.
ovod
Junior

Повідомлення

Taipen: 11.11.2022 11:34
Підскажіть що підібрати для 12600к (або запропонуйте аналог, якщо я не збираюсь гнати його)
а який тоді зміст в К версії? дорожче звичайної, єдине що - брав би з вбудованою графікою

Отправлено спустя 9 минут 23 секунды:
Сам правда сидів довший час на К версіях, по старій звичці, хоча бавитись розгоном перестав ще 2 чи 3 апгрейди тому. Тільки в цьому червні пересів на 10700 без К.

Різниця в кілька сотень грн, а тут є Е-ядра+ вбудована графіка(яка ніби й не обовязкова, але враховуючи що в мене 450GTS то вона може не дожити до наступного апгрейду).
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ovod: 11.11.2022 11:18 Дякую.
Крім економії, чим краща мат плата? (тут як мінімум БТ і wifi немає)
ддр ще +1000 і Kingston FURY 32 GB (2x16GB) DDR5 6000 MHz Beast
якщо не важко - можете тицьнути тоді в інфу де я можу розібратись чому не буде працювати норм озу і як підібрати щоб працювало?
Мси лучше всем, но этому камню она не нужна, она скорее под i7 и i9.
Асус лучше только биосом, он намного интуитивно понятней и не вызывает никаких проблем с настройкой. И есть дырки под старые системы охлаждения
На счет того, почему не будут работать 4 планки - сырость платформы. 4 планки памяти могут заработать на 4600-5400, если повезет.
Никак не подобрать чтоб работали 4 планки на своей частоте, просто берутся две плашки около 6000мгц с минимальными таймингами, нужного объема. Ну либо мать под 600$ нужна, что является тупейшим решением данного вопроса.
На счет 2x16 6000 кингстонов - обычно нормально заводятся на хмп, если поднять вольтаж памяти до 1.37 и выставить llc на отметке recommend for OC, можно брать.

Всё же я б пересмотрел подход к системе и на вашем месте собрал бы на ддр4 с 64гб под работу
ovod
Junior

Повідомлення

хм... тоді не гнатись за показником високої частоти?
як же я відстав від новиї понять в технологіях...

Я можу створити аналогічне повідомлення в відповідній темі, або ж - якщо маєте якісь напрацювання - що б ви порекомендували? В цілому збірку

Відправлено через 25 хвилин 42 секунди:
Asus PRIME Z690-P WI-FI D (Що доречі в асуса з загрузкою? - часто жаліються на 20-30 сек до завантаження вінди)
G.Skill DDR4-3200 32768MB або Kingston Fury DDR4-3600 32768 MB (з можливістю докинути ще 2 планки за необхідності)
Dark Rock Pro 4 (знову ж таки за необхідності, хіба інтеловський не буде справлятися з охолодженням без буста? в мене ящик zalman z3 в старій серії, купа куллерів+ZALMAN PERFORMA разом все так шуміло, що довелося всі корпісні вентилятори повідключати, а з часом знайшов інтеловський кулер то зараз і тиша і 40гр в середньому )
Intel Core i5-12600K
м2 підберу ще якийсь
?
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

ovod, в последнем ролике у бородачей плохо отзывались про 690-е АСУС. Правда больше про странности с 13-м, но и в целом тоже. Может все же присмотреться к МСИ?
спойлер
ovod
Junior

Повідомлення

Artem_K: 11.11.2022 22:07 ovod, в последнем ролике у бородачей плохо отзывались про 690-е АСУС. Правда больше про странности с 13-м, но и в целом тоже. Может все же присмотреться к МСИ?
спойлер
MSI MAG B660 TOMAHAWK WIFI DDR4?
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ovod: 11.11.2022 22:01 1. хм... тоді не гнатись за показником високої частоти?
як же я відстав від новиї понять в технологіях...

2. що б ви порекомендували? В цілому збірку


3. Asus PRIME Z690-P WI-FI D (Що доречі в асуса з загрузкою? - часто жаліються на 20-30 сек до завантаження вінди)

4. хіба інтеловський не буде справлятися з охолодженням без буста? в мене ящик zalman z3 в старій серії, купа куллерів+ZALMAN PERFORMA разом все так шуміло, що довелося всі корпісні вентилятори повідключати, а з часом знайшов інтеловський кулер то зараз і тиша і 40гр в середньому
1. Если б это был пк для игр, то можно было б на ддр5 собирать. Так как это пк для работы, переживать он будет апгрейд когда-то лет через 5 и, как я понимаю, объемы озу там нужны большие, то лучше на ддр4.
Я под работу на ддр5 собирал, работает оно хорошо после того как позанимаешься любовью с настройками биоса, но в плане легкого увеличения объема памяти это тупиковая платформа на сегодня.
2. Чисто под работу?
Я не знаю какая там вк будет, будем считать, что никакой и мать атх
Тогда какой-то корпус максимально дырявый с пылевиками, вентиляторы на 800 оборотов, чтоб был почти бесшумным.
Жирный воздушный охлад, чтоб тоже был тихий и не нужно было думать о помпе, жидкости и т.д. Наверно, таки, смотрел в сторону 12700 и матери, которая будет держать долго потребление в примерно 180вт.
Что типа:
Vinga pillar с дешевыми вентиляторами id-cooling, настроеными в биос, чтоб максимальные обороты не наступали никогда
Бп на какой бюджета хватит, но всё же качеством не ниже того же чифтека протона, мощность бп от вк зависит.
Охлад - дарк рок про 4 или аналогоги
Проц 12700 не к
Мать для него z690-a prime
Озу 32-64 3200 cl16-18-18 или 3600 cl16-20-20 (вроде недавно такую видел по адекватной цене)
Ssd если под работу, с учетом того, что комп должен лет 10 прожить, то брал бы самсунговский из-за надежности, если под систему, а работа будет на харде, то Kingston fury можно взять, например

3. На счет загрузки. За всё время видел как одина та же можель от асус грузится то 30 секунд, то 1 секунду, в зависимости от версии биоса. Последнее время нормально грузятся.

4. А смысл от этого процессора без буста? Нет, под боксом он нормально работу работать не захочет
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

ovod: 11.11.2022 22:15 MSI MAG B660 TOMAHAWK WIFI DDR4?
Плата хорошая, но смысл тогда в К версии процессора?
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Artem_K: 11.11.2022 23:04
ovod: 11.11.2022 22:15 MSI MAG B660 TOMAHAWK WIFI DDR4?
Плата хорошая, но смысл тогда в К версии процессора?
+4 ядра
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

ovod: 11.11.2022 10:15 Всім привіт.
Підскажіть що підібрати для 12600к (або запропонуйте аналог, якщо я не збираюсь гнати його)
Поки навіть не можу вирішити чи під ддр4 чи ддр5 брати...
всі кажуть що ддр4 дешевша, я ж того не бачу - ддр4 з хорошими таймінгами і високою частотою - біля 8к, а ддр5 з високими таймінгами але і доволі високою частотою ті самі 8к.

Система збирається на довго, для роботи(робоча станція, веб розробка з багатьма вікнами потужного IDE, багато браузерів з 100+ вкладок(не питайте нащо...), докер проекти і т.д., віртуальна машина ). На заміну системі на і5-3470 з 16 ОЗУ де впираєтсья в проц і озу практично постійно.

Поки з того що думав про ситстему
-12600к
-MSI MAG Z690 TOMAHAWK WIFI (тут питання чи потрібна така, чи це доцільний запас)
-Kingston FURY DDR5-5200

бп візьму сттарий chieftec 650
холод... ще не придумав. є хайтауер якийсь, зотак можливо, але навряд він підійде
нету смысла брать такую мать под 12600к для работы. возьмите любую б660 до 7тыс грн.
под кучу браузеров, возьмите быструю память не ниже 3600 с хорошими таймингами. вообще идеально было бы взять Вам 13600К. башня охладит, однопоток очень быстрый.
Nuclear World
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Подскажите пожалуйста кто сталкивался на реальном опыте с платами:

Asrock Z690 Extreme
Asrock Z690 Steel Legend

Как понял ключевое отличие между ними, в стил легенд чуток проще питальник и более скромнее аудио кодек на плате? Что они из себя представляют на реальном опыте эксплуатации? Прочитал, что в первых версиях биоса всё было печально с разгоном озу, поправили ли это в последних версиях?

Хочу воткнуть туда два кита и чтобы хотя бы XMP завёлся

G.Skill Trident Z RGB F4-4000C15D-16GTZR kit
G.Skill Ripjaws V F4-4000C15D-16GVK kit

Интересует нормальная плата под 13600K/13700K с DDR4 и чтобы было достаточное количество SATA3 на борту. Доступнее по цене и качеству исполнения ничего лучше не нашёл. Гнать процессор не планирую, главное, чтобы озу нормально фурычило и не было высокой латентности.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

А для чего Вам 4000 МГц на памяти? Чтобы было? Рекомендую открыть QVL для тех комплектов (на сайте G.Skill) и посмотреть какие мамы там гарантированы, кроме того потребуется удачный КП в самом ЦП, что не гарантировано.
Подозреваю, что на 4000 XMP любая мать выдаст ошеломительно лишние вторичные напряжения, которые заметно скажутся на режиме работы того же ЦП, которые горячи и без того сразу "из коробки".
Нынче лучший профит от ОЗУ будет лишь после подстройки третичек (там, где это видно, то есть не везде) и никакие XMP этого не дают. Руками.
pcUser0001
Junior

Повідомлення

ovod: 11.11.2022 22:01 хм... тоді не гнатись за показником високої частоти?
як же я відстав від новиї понять в технологіях...

Я можу створити аналогічне повідомлення в відповідній темі, або ж - якщо маєте якісь напрацювання - що б ви порекомендували? В цілому збірку

Відправлено через 25 хвилин 42 секунди:
Asus PRIME Z690-P WI-FI D (Що доречі в асуса з загрузкою? - часто жаліються на 20-30 сек до завантаження вінди)
G.Skill DDR4-3200 32768MB або Kingston Fury DDR4-3600 32768 MB (з можливістю докинути ще 2 планки за необхідності)
Dark Rock Pro 4 (знову ж таки за необхідності, хіба інтеловський не буде справлятися з охолодженням без буста? в мене ящик zalman z3 в старій серії, купа куллерів+ZALMAN PERFORMA разом все так шуміло, що довелося всі корпісні вентилятори повідключати, а з часом знайшов інтеловський кулер то зараз і тиша і 40гр в середньому )
Intel Core i5-12600K
м2 підберу ще якийсь
?
з K версією боксового кулера нема в комлекті. Я під 12600k взяв DeepCool AK620 і msi PRO B660-A DDR4.
karpijan
Junior

Повідомлення

Люди підкажіть будь ласка, хочу брати 12700f
і MSI MAG B660 TOMAHAWK WIFI DDR4
Та питання в тому озу мені 3600 чи 3200 потрібно на 16 ГБ ?? Чи встане туди 3600 щоб я нічого не гнав?
Відповісти