Выбор материнской платы для платформы Intel

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
ScerRial
Junior
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Доброго дня.
Нужна помощь со стороны, сейчас думаю какую мать взять под 1700 сокет. В частности, выбираю из вариантов MSI MAG B760M MORTAR WIFI DDR4, MSI PRO B760M-A WIFI DDR4, Asus PRIME B760M-A WIFI D4, Asus TUF GAMING B760M-PLUS WIFI D4.
https://ek.ua/ua/m1_compare.php?items_= ... _=9fd1cdd4
В обще ищу лучший вариант за свою цену с вай фай, мАТХ формата и на базе ддр4. Возможно кто-то пробовал данные варианты или знает, что лучше взять вместо. Буду благодарен за советы.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

Asus TUF GAMING B760M-PLUS WIFI D4.
Leeman
Member

Повідомлення

Привіт. Хочу взяти 13600к і до нього мат. gigabyte z690 gaming x.

Питання таке, як зараз діла з якістю і софтом у них? Щось відгуки такі собі про їх материнки .
Хтось має досвід використання?
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Leeman: 05.03.2023 17:14 Привіт. Хочу взяти 13600к і до нього мат. gigabyte z690 gaming x.

Питання таке, як зараз діла з якістю і софтом у них? Щось відгуки такі собі про їх материнки .
Хтось має досвід використання?
Софт шляпа, хоча у більшості вендорів зараз фіг пойми що у цьому плані. Біда гігабайтів скоріше у кривоватих біосах, а так від моделі до моделі, є адекватні, а є з запашком.
Leeman
Member

Повідомлення

feniks_tm
Дякую.

Ще питання, чи є сенс дивитися у бік b760/z790? Кажуть на них краще пам'ять розганяється.
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Leeman: 05.03.2023 20:53 feniks_tm
Дякую.

Ще питання, чи є сенс дивитися у бік b760/z790? Кажуть на них краще пам'ять розганяється.
z790 можна, якщо не сильно велика різниця в ціні з Z690. По пам'яті краще одразу оголосіть, скільки хотіли б побачити.
Leeman
Member

Повідомлення

feniks_tm
Дивлюсь барахолку, там продают ddr5 на hynix, які під 7000 беруть, но напевно більше цікавить використання їх з частотою 6400 і таймінгами на рівні с30-32.
По тестами ніби найкращій варіант.

Ще таку при дивився мат. MSI MAG Z690 TORPEDO
https://hotline.ua/ua/computer-materins ... 0-torpedo/
Востаннє редагувалось 05.03.2023 21:05 користувачем Leeman, всього редагувалось 1 раз.
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Leeman: 05.03.2023 21:02 feniks_tm
Дивлюсь барахолку, там продают ddr5 на hynix, які під 7000 беруть, но напевно більше цікавить 6400 з низьким таймінгамм рівня с30-32.
По тестами ніби найкращі варіант.

Ще таку при дивився мат. MSI MAG Z690 TORPEDO
https://hotline.ua/ua/computer-materins ... 0-torpedo/
6400 на M-Die по суті майже всі беруть, вище - уже потрібно шукати конкретні доски.
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Вітаю! Для i9-13900K вибираю плату. Зупинився на z790, так як на ньому DDR5 може працювати на вищих частотах. А далі з вибором важче. Не розумію, чим моделі за 8-15 тис грн відрізняються від моделей за 20-30 тис грн? Великої кількості портів і роз'ємів не потрібно, буде лише 1 відеокарта, 1шт M.2 PCI-E, пара-трійка USB 2.0 девайсів. Хотілось би, щоб материнка могла давати 400 ват на ЦП, але в описах ніде не сказано, де який VRM. Також хочеться, щоб пам'ять працювала на 7ггц+, але здається, усі плати на z790 це можуть. Поки що зупинився на таких моделях:
MSI PRO Z790-P WIFI
GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX
MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI
Щось з них порадите?
Що дасть мені більш дорога материнка типу Asus ROG STRIX?
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

IrosLAV: 06.03.2023 11:02 Вітаю! Для i9-13900K вибираю плату. Зупинився на z790, так як на ньому DDR5 може працювати на вищих частотах. А далі з вибором важче. Не розумію, чим моделі за 8-15 тис грн відрізняються від моделей за 20-30 тис грн? Великої кількості портів і роз'ємів не потрібно, буде лише 1 відеокарта, 1шт M.2 PCI-E, пара-трійка USB 2.0 девайсів. Хотілось би, щоб материнка могла давати 400 ват на ЦП, але в описах ніде не сказано, де який VRM. Також хочеться, щоб пам'ять працювала на 7ггц+, але здається, усі плати на z790 це можуть. Поки що зупинився на таких моделях:
MSI PRO Z790-P WIFI
GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX
MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI
Щось з них порадите?
Що дасть мені більш дорога материнка типу Asus ROG STRIX?
якщо буде лютий розгін то дасть. якщо розгону не будет, то хвате і 760го чіпу.
Nouriel
Member
Аватар користувача
Звідки: Вараш

Повідомлення

Timedemo
760 для i9-13900K? :-/ :-/ :-/
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Nouriel
А что не так? Если К, то обязательно надо Z чипсет?
Nouriel
Member
Аватар користувача
Звідки: Вараш

Повідомлення

yupi
яка середня 760 витримає 300 ват? всякі 760рог витримають, але ціна як у зет чіпсета
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Nouriel
Любая, где на сайте производителя указана совместимость с этим процом :gigi: а там 2 года гарантии есть, пусть проверяют свои писульки)
snapdragon999
Member
Аватар користувача
Звідки: UA

Повідомлення

yupi: 08.03.2023 01:25 Nouriel
А что не так? Если К, то обязательно надо Z чипсет?
Скорость соединения с процессором выше, количество линий PCIe больше. Я не знаю как b760, но у b660 скорость соединения с cpu 7,88гб/с, а у z чипсета 15,75))
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

:lol:
Людина питає про вибір із трьох варіантів, йому радять 760ий чіпсет (без моделі, правильно, нащо?) і розводять суперечку "чим відрізняється", так і не відповівши на питання "що обрати?". Геніально.
IrosLAV: 06.03.2023 11:02MSI PRO Z790-P WIFI
GIGABYTE Z790 AORUS ELITE AX
MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI
Особисто я би взяв томагавк, але виключно з естетичних міркувань, оскільки всередині це +/- та ж сама з790-п.
З гігабайтами у мене не дуже склалось - вони наче і працюють, але завжди з ними були нюанси - то пам'ять не женеться, то значення напруг вона сама виставляє. Наче і дрібниці, і вирішувались вони потім, але з мсішками мені більше щастило.
IrosLAV: 06.03.2023 11:02Що дасть мені більш дорога материнка типу Asus ROG STRIX?
У всієї продукції цієї лінійки лише дві "цінності" - більший потенціал розгону (актуально не для всієї лінійки, до речі) і дизайн. Оскільки розгону ви не плануєте (принаймні такого, щоби означені вами плати не вивезли), то залишається лише дизайн.
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

snapdragon999: 09.03.2023 10:32у b660 скорость соединения с cpu 7,88гб/с, а у z чипсета 15,75

И что?)) а практическая польза от этого где есть?)
snapdragon999
Member
Аватар користувача
Звідки: UA

Повідомлення

Andikho: 09.03.2023 11:28 У всієї продукції цієї лінійки лише дві "цінності" - більший потенціал розгону (актуально не для всієї лінійки, до речі) і дизайн. Оскільки розгону ви не плануєте (принаймні такого, щоби означені вами плати не вивезли), то залишається лише дизайн.
Звукові кодекі топчік на стріксах завжди і в томогавку також
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

IrosLAV: 06.03.2023 11:02але в описах ніде не сказано, де який VRM
:lol: Нормально так захотели, чтобы все всё сразу расписали :gigi:
acm_fan: 12.07.2022 00:36Я могу оставить ссылку на базу:
Z690 VRM LGA1700
На сегодня это выглядит как Z790 & Z690 VRM
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... _jXnMf2jY/
Больше по таблице я в прошлом (оригинальном) посте расписал (нажмите на дату или стрелку в цитате).
ankv
Junior

Повідомлення

всем привет, нужна помощь, я разбираюсь в компах но в материнках я вообще 0, помогите найти хорошую материнку с хорошей скоростью и памятью для комфортной игры, чтобы порты были хорошие новые и всё это не по самой высокой цене
проц : i3 13100f

спасибо за помощь! :beer: :beer:
Відповісти