Asus TUF Gaming B650-Plus помилка при запуску - один довгий і три короткі сигнали

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Автор
Повідомлення
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

Добрий день.
Недавно вирішив оновити свій персональний комп'ютер.
• Процесор: AMD Ryzen 5 7600X
• Материнська плата: Asus TUF Gaming B650-Plus
• Відеокарта: MSI Radeon RX580 Gaming X 4Gb
• RAM: Kingston FURY DDR5-5200 16384MB PC5-41600 (2 штуки)
• SSD: Kingston SSDNow A400 240GB
• Блок живлення: Vinga 750W (VPS-750G)
• Кулер: DeepCool AK620
• Корпус: Modecom VOLCANO CERES GLASS BLACK
На материнській платі присутні такі індикатори: CPU, DRAM, VGA, BOOT.
Материнка, процесор, оперативка і кулер нові.
Після того, як я включаю комп'ютер, спостерігаю наступну картину: спочатку на секунду загоряється оранжевим DRAM, потім - червоним CPU (світить так секунд 3-5), після чого засвічується білим індикатор VGA (так само кілька секунд), після цього динамік видає один довгий і три коротких сигнали. Після цього зеленим загоряється індикатор BOOT і все (індикатор VGA при цьому і далі продовжує світити білим).
Така ситуація була з відключеною дискретною відеокартою. Коли вона була включена, так само було чути один довгий і три короткі сигнали, на монітор зображення не виводилось. Сама відеокарта справна, тому що я її зняв з попереднього комп'ютера і до того вона працювала.
В мене є припущення, що це через старий монітор, який підключений через DVI-D порт, а перевірити на своєму моніторі через HDMI на даний момент, нажаль не можу.
Пробував виключити оперативну пам'ять. Тоді після включення оранжевим світився індикатор DRAM і динамік видавав один довгий та два коротких сигнали.
Також пробував витягнути батарейку BIOS на довший час, щоб скинути налаштування до заводських, ситуація не змінювалась.
З чим це може бути зв'язано? Чи може індикатор VGA світитись тільки тому, що не підключено монітор?
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

А спробувати проц на іншому ПК неможливо? Судячи з опису, я думаю, що проблема скоріш за все в CPU/BIOS.
Alexandro: 11.02.2023 18:01В мене є припущення, що це через старий монітор, який підключений через DVI-D порт,
А якщо просто ПК запустити без підключеного монітору?
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

terminahtor: 11.02.2023 18:43 А спробувати проц на іншому ПК неможливо? Судячи з опису, я думаю, що проблема скоріш за все в CPU/BIOS.
Нажаль, нема такої можливості.
terminahtor: 11.02.2023 18:43 А якщо просто ПК запустити без підключеного монітору?
На дискретній без монітору не перевіряв.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Alexandro
Индикатор VGA может и будет светится если не подключен монитор. Изображение на монитор выводится или нет? Я так и не понял. Или вообще нет изображения ни в каком виде?
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

Avenger80: 11.02.2023 18:49 Индикатор VGA может и будет светится если не подключен монитор. Изображение на мониторе есть?
Зараз я монітор відключив. Мене більш непокоїть звуковий сигнал. Чи це може бути пов'язано з тим, що монітор не підключено?
Але в перший раз була підключена дискретна відеокарта і монітор також був підключений. Звукові сигнали були, а зображення не було
Signature
Member
Звідки: Херсон

Повідомлення

Alexandro: 11.02.2023 18:01 Чи може індикатор VGA світитись тільки тому, що не підключено монітор?
звісно, для цього він і інформує.
один довгий, три коротких , це вказує на проблему с відеокартою
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Alexandro: 11.02.2023 18:01В мене є припущення
Навіщо гратися в припущення, якщо треба йти за інструкцією на сайт виробника?
Ось про індикацію: https://www.asus.com/support/FAQ/1042678
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

SergN
Плохо что изображения нет - а это или видеокарта или совместимость видеокарты и материнки. Вот если бы было изображение, другой вопрос - очень капризный индикатор VGA led.
Sashkotem
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

В мене щось подібне було, відеокарта стара материнка її не бачить в біосі потрібно перемкнути режим, ви цього не можете зробити бо не можете стартанути без відеокарти на встройці ?

Відправлено через 1 хвилину 39 секунд:
viewtopic.php?f=1&t=261851
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

Sashkotem: 11.02.2023 19:30 В мене щось подібне було, відеокарта стара материнка її не бачить в біосі потрібно перемкнути режим, ви цього не можете зробити бо не можете стартанути без відеокарти на встройці ?
На даний момент в мене старий монітор, до інтегрованої не можу підключити, а новий маю забрати на днях.
Цікаво те, що всерівно звуковий сигнал видає..
Alex+
Member

Повідомлення

Alexandro: 11.02.2023 19:39до інтегрованої не можу підключити
чому? нема нужного виходу?
Можна у сусіда на 10 хвилин монітора позичити
ugluclar
Junior
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Згідно сайту виробника вище проблема суто з відяхою. Може не до кінця вставлена, може десь кабель живлення недотиснутий. Наявність підключеного монітора взагалі ніяк не мала б впливати.
Попробуйте повторно вставити відяху, перед тим продути слот від порохів, якщо є. На самій відясі подивитись до контактних площадок.
mamayawarlord
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: ZP

Повідомлення

Alexandro
опять 35 - старый UEFI у карты. Грузимся на встройке, выставляем CSM Boot и вперед
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

mamayawarlord
Интересно, а если встройки, к примеру, не будет и вот такое произойдёт? Я просто хочу комп обновить сыну (мать + проц + ОЗУ). У него в компе стоит видеокарта 1050, она перейдёт в новую сборку. Никаких встроек не будет, проц будет F, к примеру 12400F и материнка B660. Я получу тоже вот такой черный экран?
Alex646
Member

Повідомлення

Це типові граблі мамки від асус. То їм відяха не така, то шнур виводу зображення не такий, то монітор не такий.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Alex646
Сам столкнулся с проблемой VGA Led (материнская плата Asus) - но изображение есть. Менял кабель, покупал новые - ничего не помогало. viewtopic.php?f=3&t=244651&start=20 Потом поставил в мониторе не автоопределение входа, а конкретно на HDMI выставил - два месяца VGA led загорается и тухнет (как и должно быть), а не горит на постоянке как фонарик смартфона, причем месяц уже на комплектном кабеле монитора, с которого это всё и началось. Вот такие дела. Как всё капризно, рандомно - это просто капец. И второй раз в жизни у меня виноват не кабель HDMI - а я их всё время покупаю, получается, что зря. :)
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

Позичив у знайомого монітор, підключив через HDMI без дискретної відеокарти. Все так само.
Alexandro: 11.02.2023 18:01 Після того, як я включаю комп'ютер, спостерігаю наступну картину: спочатку на секунду загоряється оранжевим DRAM, потім - червоним CPU (світить так секунд 3-5), після чого засвічується білим індикатор VGA (так само кілька секунд), після цього динамік видає один довгий і три коротких сигнали. Після цього зеленим загоряється індикатор BOOT і все (індикатор VGA при цьому і далі продовжує світити білим).
Після цього зняв процесор і поставив ще раз.
Тепер просто загоряється оранжевим DRAM і нічого не змінюється. Інколи подає один довгий сигнал і два коротких, інколи просто без сигналів світиться DRAM. Пам'ять знімав, ставив назад, в різні слоти. Нічого не змінюється. І так, я знаю, що означає індикація і сигнали (проблема з пам'яттю або її не бачить система).
Якось це все дуже дивно, оскільки і материнка, і процесор і пам'ять нові.
Мушу їхати у відрядження по роботі, повернусь у четвер.
Спробую все зняти, після чого до материнки підключити тільки процесор, пам'ять і блок живлення. Якщо ситуація не зміниться, не бачу іншого виходу, як звертатись по гарантії.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Alexandro
А теперь внимательно посмотрите на сокет, очень внимательно - на все ножки. Они должны быть все целые, однородные под разным углом просмотра. Все ваши компоненты зависят от состояния сокета (ножек). Не могли вы слегка повредить сокет при установке проца?
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

Avenger80: 12.02.2023 11:13 А теперь внимательно посмотрите на сокет, очень внимательно - на все ножки. Они должны быть все целые, однородные под разным углом просмотра. Все ваши компоненты зависят от состояния сокета (ножек). Не могли вы слегка повредить сокет при установке проца?
Візуально все виглядало однорідним. Але коли приїду - ще раз подивлюсь.
Вчора ще забув написати, що при старті системи видавало короткий сигнал, який мав би означати, що все добре. І вже після цього змінювалась індикація на МП і видавались сигнали про несправну ВК.
FANAT7
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

От подключения монитора либо его отсутствия пк не дает никаких признаков, сама система грузится как обычно. Так что точно не монитор.

На всех новых райзенах есть встройка, вытягивайте видеокарту и пробуцте грузить на встройке.

Если не помогает - вытягивайте плашки оперативки по одной и пробуйте стартануть с одной. Меняйте слоты.

Последнее я бы снял проц и проверил бы правильность установки и нет ли повреждений на нем. Кулер прикручивать обратно необязательно, чтобы запустить пк. Просто положите его на проц, этого хватит чтобы запустить систему и ничего не перегреется.

Так же проверьте подключение к бп, бывает что не до конца вставили, не дожали. У меня у самого такое было, когда тупо не подключил 6 пин на модульном блоке и комп стартовал но изображения не было.
Відповісти