Налаштування USB3 на Sandy Bridge/Ivy Bridge

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Доброго часу доби.
Роблю сусіду-школяру простенький комп для навчання на Intel Core i5 2-го покоління. Встановив Windows 10.
Цікавить, як правильно налаштувати швидкісний USB 3.0, щоб він раптом не працював в режимі USB 2.0 заради сумісності зі старими ОС.
Материнка ASUS P8H67-V на чіпсеті H67. На задній панелі є два синеньких USB 3.0 порти й чотири чорненьких USB 2.0 порти, клавіатуру й мишу під'єднав до USB 2.0, флешки/зовнішній HDD/смартфон буду при потребі під'єднувати до USB 3.0.
В BIOS є налаштування Advanced -> USB Configuration, там такі три параметри:
  • 1. Legacy USB Support, можливі значення Disabled/Enabled/Auto, встановлено Enabled. Пояснення: "Emables Legacy USB support. AUTO option disables legacy support if no USB devices are connected. DISABLE option will keep USB devices available only for EFI applications."
    2. Legacy USB3.0 Support, можливі значення Disabled/Enabled, встановлено Enabled. Пояснення: "Enable/Disable USB3.0 (XHCI) Controller Legacy Support."
    3. EHCI Hand-off, можливі значення Disabled/Enabled, встановлено Disabled. Пояснення: "This is a workaround for OSes without EHCI hand-off support. The EHCI ownership change should be claimed by EHCI driver."
Чомусь параметр "Legacy USB3.0 Support" навіть не можу нагуглити.
Підкажіть, будь ласка, як краще налаштувати дані параметри?
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Kassatka
Оставь всё по умолчанию. Я вообще туда и не лез даже никогда за 11 лет эксплуатации своей платформы Sandy Bridge и всё нормально работало - всё зависит от устройства подсоединённого к USB 3.0 - если флешка usb 3.0, то она и будет работать как 3.0, если 2.0, то и будет работать как 2.0. У USB 3.0 по умолчанию обратная совместимость со всеми низшими версиями.
Востаннє редагувалось 05.11.2022 08:59 користувачем Avenger80, всього редагувалось 1 раз.
Saffa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Там 3.0 реализовано на доп контроллере. Гипотетически с этими настройками всё должно работать. В чём сама проблема? Смущает легаси в юсб 3.0 саппорт или при подключении устройств ничего не происходит? :insane:
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Kassatka: 05.11.2022 03:33 Доброго часу доби.
Роблю сусіду-школяру простенький комп для навчання на Intel Core i5 2-го покоління. Встановив Windows 10.
Немає для 10-ки дров під цю МП - на 8.1 підтримка скінчилась. Так - 10-ка стане, підтягне якісь дрова і буде працювати.
Але що в ній критично важливого для школяра?
Цікавить, як правильно налаштувати швидкісний USB 3.0, щоб він раптом не працював в режимі USB 2.0 заради сумісності зі старими ОС.
Тут в мене вже мозок трохи заступорився - на біса школяру сумісність зі старими ОС?
Якщо він такий продвинутий, то і сам би все поставив/налагодив...
Материнка ASUS P8H67-V на чіпсеті H67. На задній панелі є два синеньких USB 3.0 порти й чотири чорненьких USB 2.0 порти, клавіатуру й мишу під'єднав до USB 2.0, флешки/зовнішній HDD/смартфон буду при потребі під'єднувати до USB 3.0.
В BIOS є налаштування Advanced -> USB Configuration, там такі три параметри...
...Підкажіть, будь ласка, як краще налаштувати дані параметри?
Ти собі мозок гвалтуєш. На тих МП сині порти по замовчуванню були USB 3
Став туди те що належить (він 7-8) - зазвичай навіть драйвер USB ставити не доведеться.
Раптом щось не так - то до них (він 7-8) таки є драйвер на саппорті
Якщо мені пам'ять не відшибло - він там разом з драйвером чіпсету: https://www.asus.com/ua-ua/supportonly/ ... _download/
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Kassatka
shatun
Так а зачем специально дрова под Десятку? Она сама всё прекрасно поставит при своей установке и подсоединению к интернету. Плюс надо поставить дрова в разделе необязательные обновления в параметрах винды (Обновления). Запутались все в трёх соснах. Или не было никогда Sandy Bridge? Десятка всё сама прекрасно ставила с самого её релиза (2015г.) Вот это вы все заморачивайтесь. Просто не мешайте установке Десятке и всё будет работать. А в разделе USB - трогать ничего не надо - пусть всё будет по умолчанию.
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Avenger80: 05.11.2022 09:17 shatun
Так а зачем специально дрова под Десятку? Она сама всё прекрасно поставит при своей установке и подсоединению к интернету... Десятка всё сама прекрасно ставила с самого её релиза (2015г.) Вот это вы все заморачивайтесь.
Для чого за мною повторювати?
Так - 10-ка стане, підтягне якісь дрова і буде працювати.
Дай відповідь на питання
Але що в ній критично важливого для школяра?
І на біса тому школяру сумісність зі старими ОС? Це не ми заплутались, а автор накрутив детектив.
В мене у всіх родичів шкільного віку сімка стоїть на таких самих МП - взагалі немає ніяких проблем.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Так, не було ніколи Sandy Bridge, що тут дивного, не повинен же я всі покоління Intel по черзі пробувати. В даному випадку я сам відразу перескочив з Core 2 Quad на Core i7 11 покоління, на роботі користуюся Core i3 9 покоління. Читав, що для 2 і 3 покоління Інтел може використовуватися сумісність контролера USB заради старих ОС, от і думав чи не вимкнений раптом режим USB 3.0 і чи не працює в режимі 2.0. Бо от скажімо контролер SATA в цій материнській платі для школяра стояв в режимі IDE, я звісно в режим ACHI перевів перед тим як Windows 10 встановлювати. В цьому плані все як на Core 2 Quad. А якби я цього не зробив, то продуктивність була б меншою за можливу, особливо з використанням SSD. Windows 7 для школяра теж би цілком вистачило, але раз є бюджетний SSD і загалом комп не надто слабенький, то чому б Windows 10 не встановити, щоб не заморочуватись яка сучасна прога встановиться, а якій потрібно шукати стару версію. Для мене це досить важливо, щоб вчити цього школяра працювати з останніми версіями програм, з якими працюю я сам.
Звісно, ніяких дров на стару материнку з сайту Асуса не треба, Windows 10 після встановлення через центр оновлення запропонувала цілий десяток різних драйверів під цю материнку і я їх всі встановив.
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Kassatka: 05.11.2022 13:01 ...Бо от скажімо контролер SATA в цій материнській платі для школяра стояв в режимі IDE, я звісно в режим ACHI перевів перед тим як Windows 10 встановлювати. В цьому плані все як на Core 2 Quad. А якби я цього не зробив, то продуктивність була б меншою за можливу...
Наскільки пам'ятаю заморочки 1155 - якби ти цього не зробив, то ОС на ssd просто не стала б. :gigi:
Точніше ПК не бачив би ssd у процессі встановлення вінди.
Там бувало доходило до того, що всі диски треба вимкнути і залишити саме ssd під ОС. Потім вже вмикай чого-скільки треба...
То на HDD там можна і у IDE, і у ACHI ОС ставити.
Так що думаючи про продуктивність ти просто зробив що треба, але не задля того про що думав. :laugh:
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Kassatka
Я тоже перескочил со второго на одинадцатое поколение. И честно, даже не заметил прям каких-то кардинальных изменений в настройках системы - и там UEFI был и на 11 поколении. И на втором поколении был USB 3.0 и на 11... Режим АСНI я ставил всегда, так как этот режим даёт преимущества в быстродействии доступа данных. По умолчанию именно он и стоял в биосе. Может из-за того, что материнская плата была не самой дешёвой - Asus P8Z68-V. В общем, хорошо, что вы разобрались во всём. :beer:
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

У мене є зовнішній HDD з підтримкою USB 3.0 інтерфейсу. Підключив його до синенького порту USB 3.0, став копіювати нефрагментований файл з зовнішнього HDD на SSD - отримав швидкість 177 Мбайт/сек, що становить 1416 Мбіт/сек, що значно більше максимальної теоретичної швидкості USB 2.0 в 480 Мбіт/сек. Підключив цей же зовнішній HDD до чорненького порту USB 3.0 - з копіюванням цього ж нефрагментованого файла отримав всього лише 32,9 Мбайт/сек = 263,2 Мбіт/сек. Отже дійсно порти USB 3.0 працюють як треба на повній швидкості і нічого в BIOS можна не міняти. Всім дякую за поради та відгуки.

Що ж стосується сумісності USB 3.0 зі старими ОС, то я добре знаю, що Windows 7, а тим більше Windows XP не підтримують USB версії 3.0 з коробки без встановлення спеціальних драйверів. Чомусь драйвери USB 3.0 спеціально інтегрують у встановлювальний *.iso образ Windows 7 щоб вона підтримувала USB 3.0 в процесі інсталяції. Так само як інтегрують драйвери NVME, без яких встановити Windows 7 на NVME SSD неможливо. Якщо
Avenger80: 05.11.2022 08:54 У USB 3.0 по умолчанию обратная совместимость со всеми низшими версиями.
То навіщо заморочуються з інтеграцією USB 3.0 у інсталяційний образ? Я так розумів, що для того, щоб USB клавомиші працювали під час інсталяції Windows 7. І типу через це зручно мати PS/2 роз'єм(и), щоб цієї проблеми не було під час інсталяції, якщо є під рукою клавомиша PS/2. Якщо зворотня сумісність працює, то чи не простіше було б встановити Windows 7 без підтримки USB 3.0, а вже потім довстановити драйвер USB 3.0 після встановлення Windows 7?
Коли мені на роботі видали комп на Core i3-9100F, то мені лишили старий HDD з встановленою на нього Windows 7. Я розумів, що для Core i3-9100F Windows 7 не краща ідея і треба переходити на Windows 10, але спочатку хотів спробувати заради спортивного інтересу налаштувати драйвери для Windows 7 на залізі, яке Windows 7 офіційно не підтримує. Завантажився у цій Windows 7 і з клавіатури та миші, під'єднаних до USB (звичайно чорних USB 2.0), запрацювало щось одне. Чи то клава працювала, а миша ні, чи навпаки, вже не пам'ятаю. Я вирішив, що цьому проблема новий контролер USB 3.0, який навіть для чорненьких портів зі швидкістю USB 2.0 використовується. Оскільки офіційних драйверів USB не було, то я спробувай драйверпак Snappy Driver Installer (SDI). Він відразу запропонував мені якісь драйвери для USB 3.0, я почав встановлювати... І в результаті в мене взагалі й клавіатура й миша перестали працювати в Windows 7, залишилось тільки ребутнути комп, відформатувати й встановити Windows 10. Заморочуватися з інсталяцією з нуля Windows 7 з інтегрованими в образ драйверами USB 3.0 я вже не хотів.
Потім я зібрав торік комп на Core i7-11700. Тут уже я конкретно хотів за можливості встановити Windows 7 додатковою системою поряд з основною Windows 10 та допоміжною Windows 11. Зібрав інсталяційний образ Windows 7 за інструкцією від Simplix з останніми оновленнями та інтегрованими драйверами USB 3.0 та NVME. Отримав синій екран при спробі почати інсталяцію, тож знову покинув затію встановити Windows 7 і вимушений зараз користуватися тільки Windows 10 + Windows 11 ще додатково стоїть всіма забута. Все рівно я збираюся замінити відеокарту GTX 960 на RTX 3060, яка не має драйверів під Windows 7, тож все рівно доведеться колись в кращі часи збирати спеціальний додатковий комп на старенькому залізі + нинішня GTX 960 для Windows XP та Windows 7, щоб запускати на ньому ті старі ігри, які не дружать з Windows 10/11. Подібний до того компа, що оце зараз для школяра налаштовую.

Я до сьогодні відверто був впевнений, що Windows 7 без спеціально інтегрованих в образ драйверів не бачить клавіатуру/мишу, підключені до USB, якщо комп підтримує USB3 і в BIOS не вмикнути якийсь спеціальний режим сумісності, який повністю відключає функціонал USB 3.0 і переводить порти USB 3.0 в режим USB 2.0. Тому для інсталяції Windows 7 думав, що потрібна або PS/2 клавіатура при наявності такого порта, або інтегрувати драйвери USB 3.0 в образ, або тимчасово встановити в BIOS режим сумісництва для USB 3.0. Власне тому коли збирав новий комп, то про всяк випадок обирав материнку серед тих, що мають хоча б один PS/2 порт. Тож я помилявся?
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Kassatka: 05.11.2022 21:05 ...Тому для інсталяції Windows 7 думав, що потрібна або PS/2 клавіатура при наявності такого порта, або інтегрувати драйвери USB 3.0 в образ, або тимчасово встановити в BIOS режим сумісництва для USB 3.0. Власне тому коли збирав новий комп, то про всяк випадок обирав материнку серед тих, що мають хоча б один PS/2 порт. Тож я помилявся?
Ні, не помилявся. Були МП на 1155 які у деяких обставинах, при установці ОС, юсб клаву/мишу не бачили - only PS/2 там було.
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Kassatka
я себе от таких косяков давным давно купил переходник с юзб на PS/2 и запихиваю туда лет 5 юзб клавиатуры. Думаю на Али\местных рынках найдете без проблем


А вообще долго был системник с 2500k на msi z68 gd80 и ставил 7ку\10 вообще без проблем, 10-ку ставил на ссд (и человек который у меня купил этот пк сразу накатил систему на свой ссд).

ЮЗБ там вообще без проблем работают , у меня при установке 10ки даже работала беспроводная мышка через "свисток"...
По количеству портов - у меня была дополнительная панель на заднюю сторону системника с подключением к материнской плате, но никогда не ставил.
А вообще посмотрите обзор тут на сайте - https://www.overclockers.ua/motherboard ... -gd80/all/ , может и в вашей модели аналогичная разводка

еще с обновлением биоса будьте осторожны, на моей модели в "новых" биосах перекатали саму систему биоса, добавив этим поддержку Ivy процев, но не рекомендовали обновлять владельцам старых процессоров, по отзывам там и правда возникали проблемы с разгоном Sand'иков.
Відповісти