подвійний старт після знеструмлення ПК

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
Desmond
Member
Звідки: Черкассы

Повідомлення

Профільний пк - гіга В350+ryzen 3700x. Якщо вимкнути ПК з розетки(нажати кнопку на бп чи мережевому фільтрі) або після перебоїв зі світлом - при запуску чорний екран, вентилятори крутяться секунд 30, потім все вимикається і запускається по новому вже з картинкою біоса, але його налаштування якщо в нього зайти скидуються до дефолтних. З розгону тільки частота оперативки. Знайшов схожу проблему на москальському днс-шоп з асусом в450, то там майже всі пишуть що це типу "фіча" сучасних материнок і вони проводять діагностику після знеструмлення. Це справді так чи може можна якось це пофіксити? Мене то це й не парило раніше, так як я з розетки його вимикав раз на роки два щоб від пилу почистити або компоненти замінити, й навіть не помітив коли конкретно це зявилось, бо наче як с першими біосами такого не було. Але зараз з цими відключеннями напрягає кожного разу загружати налаштування біоса(там навіть не память важлива а налаштування вентиляторів) та й чи не зашкодять такі подвійні старти залізу?
MSI-PC User
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

Desmond
1. Заменить батарейку.
2. Перепрошить BIOS, даже если он актуальный.

Скорее всего вылез боком Dual Bios на Гигабайте - одна микросхема сбойнула и система пытается восстановиться из резервной. Хуже, когда резерв вылетает - тогда "кирпич". В идеале снять обе микросхемы и на программатор. Заодно проверить их живучесть.

Гигабайт - зло.
WSavage
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Была аналогичная проблема, помогла замена батарейки биоса
Desmond
Member
Звідки: Черкассы

Повідомлення

Ок, спс всем, буду пробовать

Відправлено через 20 секунд:
MSI-PC User
Не такое зло как msi :gigi:
Відповісти