Старушка MSI p67a відкинулася після reboot

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Автор
Повідомлення
Toruk
Junior

Повідомлення

Всім привіт. Допоможіть докопатися до проблеми з материнською платою.
ПК який використовую часто під офісну роботу. Кофігурація: i5-2500, msi p67a-gd55, ddr3 8+8gb, GTX 780, Corsair HX520.
Проблема в наступному, після звичайного перезавантаження пк система не стартує, ніяких признаків життя. Перед тим, (можливо і збіг) замінив з іншого пк ssd в якому була встановлена Win 11, ПК стартанув з нею, через 5хв потрібен був ребут, змінив імя ПК, після ребуту ніякої картинки:).
Система реагує на кнопки power, reset. Витягнувши модулі памяті, пк кожні 10сек вимикається і по колу запускається, ніби так і повинно бути при відсутній памяті.
Знайшов в гаражі дуже древню пост карту, їй напевно років 15, при старті на ній постійно мигає RST індикатор, як будто материнка в постійному ребуті. З кодами я так і не розібрався, 2 дисплея + кнопка, інструкція втрачена(. Горить код 19 - 00.
Знімав все по черзі, без планок памяті RST не мигає і пост коди вже інші. Зняв на відео, можливо хтось та щось підскаже.
Зробив тестером заміри напруги, на платі присутня колодка для замірів: VCCP 1.14, CPU_VIT 1.03, CPU_SA 0.91, VCC_DDR 1.48, PCH_1P05 1.03.
Знімав радіатори з мостів + кулер з ЦП, нагрів присутній.
На відео я дочекався коли код стане 55-22 і тоді перемикав я так розумію якісь режими пост карти. Тест без планок ддр. З ними постійно висить 19-00.
Всім вдячний за допомогу. Якщо хтось з майстрів готовий її взяти на діагностику буду вдячний!
Вкладення
viber_image_2022-07-21_23-40-52-722.jpg
mamayawarlord
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: ZP

Повідомлення

Toruk
Покелешуй память в разных слотах, начиная по одной
Похожим образом у меня себя вела z77mpower при попытках установки 2*4+2*2 памяти. Подбирал рабочие пары долго (были киты на выбор). Теже 55, 19,00 ребуты через 10-15 сек
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Попробуйте перепрошить биос.
Toruk
Junior

Повідомлення

mamayawarlord: 22.07.2022 00:33 Toruk
Покелешуй память в разных слотах, начиная по одной
Похожим образом у меня себя вела z77mpower при попытках установки 2*4+2*2 памяти. Подбирал рабочие пары долго (были киты на выбор). Теже 55, 19,00 ребуты через 10-15 сек
дякую, сьогодні попробую.

Відправлено через 1 хвилину 23 секунди:
taxi911: 22.07.2022 08:59 Попробуйте перепрошить биос.
я так розумію потрібен программатор?
MSI-PC User
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

Toruk
Судя по всему, накрылась чипсетная прошивка Intel ME FW. Бывает такое на платах MSI. Отнеси в нормальный сервис, чтобы на новую микросхему программатором зашили последнюю прошивку BIOS + ME.
Vetalcode
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

CMOS, как я понял, не пробовали сбрасывать? Я про замыкание перемычки возле батарейки.
Toruk
Junior

Повідомлення

Vetalcode: 22.07.2022 10:38 CMOS, как я понял, не пробовали сбрасывать? Я про замыкание перемычки возле батарейки.
батарейку знімав, ззаду плати є кнопка для скидування налаштувань її теж пробував.

Відправлено через 24 хвилини 8 секунд:
MSI-PC User: 22.07.2022 10:33 Toruk
Судя по всему, накрылась чипсетная прошивка Intel ME FW. Бывает такое на платах MSI. Отнеси в нормальный сервис, чтобы на новую микросхему программатором зашили последнюю прошивку BIOS + ME.
можливо знаєте на форумі когось хто таким займається? Поблизу жодного достойного сервісу
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

программатор ch341a можна купити дешево або в когось позичити
gehka3
Катярко
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Toruk
Присылай, посмотрю комплект
Toruk
Junior

Повідомлення

ради цікавості знайшов ch341a, випаяв флешку, прошив. При запуску тепер код 20 і перезавантаження по колу, НО, якщо нажати кнопку на мамці Turbo то мамка стартує, включається монітор, відображає підключені пристрої (проц, память і т.) і зависає на А3, якщо підкинути клавіатуру, код b4, при нажиманні F1 повідомляє що входить в біос але так і не заходить. В когось є ідеї що плата творить?
MSI-PC User
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

Toruk
Высылай Катярке - не мучай плату...
Toruk
Junior

Повідомлення

MSI-PC User: 30.07.2022 08:19 Toruk
Высылай Катярке - не мучай плату...
який сенс коли діагноз + пересилка це половина вартості плати, а до ремонту ще не дійшли. Вона або в мусор, або вбивати вільний час за нею. Відправити і заплатити це саме найлегше.
MSI-PC User
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

Toruk
Тогда к чему тема? Накрылось дешёвое неактуальное старьё - проводишь операцию "На смітник!".
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Toruk: 30.07.2022 00:13 ради цікавості знайшов ch341a, випаяв флешку, прошив. При запуску тепер код 20 і перезавантаження по колу, НО, якщо нажати кнопку на мамці Turbo то мамка стартує, включається монітор, відображає підключені пристрої (проц, память і т.) і зависає на А3, якщо підкинути клавіатуру, код b4, при нажиманні F1 повідомляє що входить в біос але так і не заходить. В когось є ідеї що плата творить?
убедись, что ты правильно прошил биос
для этого есть функция сравнения в AsProgrammer
sasha76
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

походу криво биос зашил.походу на ссд был бекап биос с другой материнки.твоя мать решила себе обновить.
gehka3
Катярко
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Toruk
Манипуляции с проггером - надеюсь при снятой батарейке? С отсоединёнными 24 пин?
Предварительно стирал мс бивиса и на чистоту проверял? После прошивки - сравнивал ?

Бивис - корректен? От именно твоей платы?
Toruk
Junior

Повідомлення

gehka3: 30.07.2022 14:15 Toruk
Манипуляции с проггером - надеюсь при снятой батарейке? С отсоединёнными 24 пин?
Предварительно стирал мс бивиса и на чистоту проверял? После прошивки - сравнивал ?

Бивис - корректен? От именно твоей платы?
батарейка була знята як і 24пін, але я випаював флешку, зашив на нову аналогічну, біос точно підходящий, качав на офф сайті під свою мамку. Після зашивання порівняв, все ок.
Запускав все на столі, без ссд і хдд, тільки память , проц і стара відяха, висне на А3, з підключеною клавіатурою на b4

Відправлено через 1 хвилину 23 секунди:
sasha76: 30.07.2022 13:28 походу криво биос зашил.походу на ссд был бекап биос с другой материнки.твоя мать решила себе обновить.
не дуже зрозуміло до чого тут ссд? Все шилось на випаяній флешці

Відправлено через 3 хвилини 37 секунд:
MSI-PC User: 30.07.2022 11:11 Toruk
Тогда к чему тема? Накрылось дешёвое неактуальное старьё - проводишь операцию "На смітник!".
тема явно не для таких як ти, чому ти завівся?
gehka3
Катярко
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Toruk: 30.07.2022 16:30я випаював флешку, зашив на нову аналогічну, біос точно підходящий, качав на офф сайті під свою мамку. Після зашивання порівняв, все ок.
Отлично, вопрос некорректного образа отпадает, остаётся чипсет глюкавый отваливающийся/помирающий
Toruk
Junior

Повідомлення

gehka3: 30.07.2022 18:17
Toruk: 30.07.2022 16:30я випаював флешку, зашив на нову аналогічну, біос точно підходящий, качав на офф сайті під свою мамку. Після зашивання порівняв, все ок.
Отлично, вопрос некорректного образа отпадает, остаётся чипсет глюкавый отваливающийся/помирающий
насторожує те що мамка стартує тільки з включеним режимом турбор, на мамці кнопка розгону. Без неї висне на пості 20 і ресет по колу.
Хотів ще запитати у Вас, що це за додаткові місця для флешки біоса?
Вкладення
2_20_203193d3_IMG_1814.jpeg
gehka3
Катярко
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Toruk: 30.07.2022 18:27Хотів ще запитати у Вас, що це за додаткові місця для флешки біоса?
Плата под несколько вариантов исполнения, наполнения и функционала - пустышки это под другую версию, конкретно данное место рядом с текущей мс биоса - под второй мс бивиса, слева - какая то микруха, там полно пустых мест под активку и рассыпуху на плате
Версий же было несколько (сам эМСиАй говорит о 13ти вариантах): MSI p67a - с43, с45, g43, g45, gd53, gd65 и тд - оттого и спрашивал за именно твой биос вшитый в эту плату, и ревизия имеет значение
https://ru.msi.com/search/MSI%20p67a?page=1&type=155
Toruk: 30.07.2022 18:27насторожує те що мамка стартує тільки з включеним режимом турбор, на мамці кнопка розгону. Без неї висне на пості 20 і ресет по колу.
Что то в чипсете/мульте не так
Відповісти