Керування вентиляторами на ASUS Rampage IV

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
qzack
Junior

Повідомлення

Додав у корпус ще PMW-кулерів. Звичайно, шум посилився:)
У налаштуваннях BIOS встановив пресети SILENCE для більшості вентиляторів (як колись), але це не допомогло — все одно шумить.

Як сьогодні я можу контролювати швидкість обертання вентиляторів у реальному часі на ASUS Rampage IV?
Чим замінити олдову ASUS AI Suite --- Fan шототам...?

Дякую.
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Як варіант, можеш Argus Monitor юзати, там можна керувати обертами в залежності від виставлених вами параметрів (датчиків). Це якщо впадул в біосі налаштовувати, або асусовський софт по якійсь причині не влаштовує.
qzack
Junior

Повідомлення

Асусовський софт влаштовує. Просто він під Win 10 і цю плату "не працює".

Встановив цю програму Argus Monitor. Начебто ніччо так.
Але поки не ясно, чому у мене кілька вентиляторів перебувають у статусі "not controllable". :-/
Продовжує шуміти.

Зараз у мене 4 корпусні вентилятори (всі PMW, крім одного) + процесорний вентилятор. Разом 5. Для регулювання доступні лише три із них, а два - ні. Також відображаються ще 2 якісь низькооборотні вентилятори (може на відеокарті)

Див. скрін: https://photos.app.goo.gl/qu6hXSDpqpB1xEbX9
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

qzack: 12.07.2022 21:21 Асусовський софт влаштовує. Просто він під Win 10 і цю плату "не працює".

Встановив цю програму Argus Monitor. Начебто ніччо так.
Але поки не ясно, чому у мене кілька вентиляторів перебувають у статусі "not controllable". :-/
Продовжує шуміти.

Зараз у мене 4 корпусні вентилятори (всі PMW, крім одного) + процесорний вентилятор. Разом 5. Для регулювання доступні лише три із них, а два - ні. Також відображаються ще 2 якісь низькооборотні вентилятори (може на відеокарті)

Див. скрін: https://photos.app.goo.gl/qu6hXSDpqpB1xEbX9
Дивна фігня, якщо й через біос ніяк не регулюютсья ці вертушки, то я кинув би їх через спліттер на один конектор, за умови якщо самі вертушки однакові, або хоча б мають схожий діапазон обертів.
qzack
Junior

Повідомлення

Пофіксив.
Справа в тому, що ця материнка має два BIOS-а. Можна стартувати з будь-кого. Нещодавно комп глючило і довелося перевантажитися з BIOS-2. Перевантажитися і забути. Але потім звернути увагу на шум вентиляторів, ага :)

Iз BIOS 2 не працює керування вентиляторами. Але коли я перейшов на BIOS 1, набір параметрів керування вентиляторами спрацювали. Дивно, чому це не працювало в BIOS 2.

Щодо керування через Argus Monitor, то "вона бачить" три вентилятори з п'яти, управляється з яких тільки один SYSFAN.

Всім дякую.
Відповісти