Вопросы, связанные с биос и прошивкой

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
Vampire2007
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

В данной теме будем обсуждать вопросы по биосам и прошивке и связанные с этим проблемы.
allekss
Member

Повідомлення

Slepov
Норма, нельзя. Обратите внимание, что ещё кулеры видеокарты на всю крутятся до загрузки ОС.
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Нужен биос 7C02v1H для B450 Tomahawk, с офф сайта он пропал, а профиль настроек только на нем хочет загружаться) Вдруг у кого-то завалялся.
psiz
Junior

Повідомлення

Друзі таке питання:
Модифікував біос мат плати Asus z270p, під мутант.
Скачав через прищепку з ch341a дамп, шоб витягнути мак адреси. Вшив в модифікований біос.
Далі через неопрограммер (та і інший софт юзав) підрубився через прищіпку до біоса (раза з 20го, контакт постійно втрачаю як тримаю), далі читання, стирання, запис. Все пише успіх.
А ось коли жму Перевірка видає помилку шлґо різняться данні. І відповідно мат плата не стартує. В чому може бути проблема? Треба випаяти чіп? Захист може в ньому?
krivonos-kolya
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

psiz
Снимайте чип с платы, обвязка платы мешает ему нормально прошить чип.
SORBEX
Member

Повідомлення

Доброго дня усім. Виникло запитання по материнці і налаштуваннях BIOS для плати Asus ROG. Модель:
спойлер
https://rog.asus.com/ua-ua/motherboards ... ifi-model/
1) При запуску комп*ютера корпусні кулери стартують на максимум, потім десь через 1 секунду стихають. Таке відчуття, що в цю секунду профіль для кулерів, налаштований в BIOS, не приміняється. Чому так відбувається і чи можна якось налаштувати, щоб все ж вони не стартували на повну?
2) В системі стоїть 2 M.2 SSD i 1 SATA SSD. І саме SATA SSD відображається як Диск 0. Тому при встановленні Windows система роздає їм букви так:
- Диск 0, Sata SSD - Локаьний диск D
- Диск 1, M.2 SSD - Локаьний диск C
- Диск 2, M.2 SSD - Локаьний диск E
SATA в системі - чисто для збереження файлів. Тому після цього вже в системі доводиться міняти букви дисків D i E місцями. А хотілось би, щоб було одразу отак:
- Диск 1, M.2 SSD - Локаьний диск C
- Диск 2, M.2 SSD - Локаьний диск D
- Диск 0, Sata SSD - Локаьний диск E
Поки робочим рішення є - фізично відключити SATA SSD від материнки на час встановлення системи. Але чи можна це якось зробити в BIOS, щоб кожен раз не відключати кабель? Чи можливо можна якось в BIOS змінити індекс дисків, щоб SATA SSD був не Диск 0, а Диск 3?
sergiiua
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Прошивал новый биос на AsRock B650E
PG-ITX WiFi и в процессе прошивки комп отрубился. Теперь не загружается - кулер на проце и видяхе крутится, но черный экран. Пробовал сбросить настройки биоса (перемычку ставил, отключал батарейку, вынимал проц, видеокарту, оперативку и тд) - бесполезно. Как починить?
Hottoro
Member

Повідомлення

sergiiua
Спробуйте BIOS Flashback, якщо не допоможе тоді заливати BIOS програматором.
sergiiua
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Hottoro: 03.08.2023 19:21 sergiiua
Спробуйте BIOS Flashback, якщо не допоможе тоді заливати BIOS програматором.
Немає ніяких кнопок «flash bios» на материнці. Виходить лише програматором? Це в сервісний центр треба звертатися?
gehka3
Катярко
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

К тому кто знает что там и имеет программатор)
А то будет как в теме недалеко, СЦ за выравнивание ножки в сокете на гарантийной новой плате заявили 1500 потерпельцу :gigi:
bohdan1993
Junior

Повідомлення

Добрий день.
Є в мене mini-itx збірка на платі Biostar X470NH та Ryzen 4600g. Мета - мати можливість при відключеннях світла працювати від АКБ якомога довше (легкі задачі, велика продуктивність не потрібна). З метою експеримента, щоб зменшити енергоспоживання, нагрів та шум, я хотів би, окрім заниження тактової та відключення SMT, відключити пару ядер та трохи даунвольтнути проц. З цим в мене виникла проблема:
- не знаходжу пункта про кількість задіяних ядер. Чи взагалі є такий пункт на АМ4 материнках з чіпсетом Х470?
- пункт про даунвольт також не знаходжу на звичному місці, як в MSI чи Asus. Бачу тільки управління живленням ОЗУ.
Мануал від виробника нічим не допоміг. Можливо хтось стикався з материнками Biostar, підкажіть будь ласка, де шукати потрібні пункти налаштувань?
https://www.biostar.com.tw/app/ru/mb/in ... 2#download
gehka3
Катярко
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

sergiiua
Готово: viewtopic.php?p=3635118#p3635118
Triple
Junior
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Доброї ночі.
У мене сьогодні виникла проблема при встановленні нового процессора. Сьогодні я купил собі Рязань 5 3600 щоб замінити ryzen 3 2200g. Сборка в мене така:
Проц. Ryzen 3 2200g
Відеокарта Gigabyte Rx580 8gb gaming
Мат.плата. Asrock b450m-HDV r4.0.
Проблема в мене виникла після встановлення нового процессора, при включенні пк у меня чорний екран, при тому що усе працює окрім відеокарти. Поспілкувался з людиною яка розбирається в пк. Вона мені порадила зняти відеокарту та встановити старий проц. і о чудо пк запрацював. Також ця людина порадила мені
спочатку оновити біос(у мене P1.00) До 1.4 а потім до 2.30 та вище. А потім дала посилання на цю сторінку.
Хтось може мені детально розповісти як оновити біос?

Відправлено через 56 хвилин 14 секунд:
Triple: 13.09.2023 22:18 Доброї ночі.
У мене сьогодні виникла проблема при встановленні нового процессора. Сьогодні я купил собі Рязань 5 3600 щоб замінити ryzen 3 2200g. Сборка в мене така:
Проц. Ryzen 3 2200g
Відеокарта Gigabyte Rx580 8gb gaming
Мат.плата. Asrock b450m-HDV r4.0.
Проблема в мене виникла після встановлення нового процессора, при включенні пк у меня чорний екран, при тому що усе працює окрім відеокарти. Поспілкувался з людиною яка розбирається в пк. Вона мені порадила зняти відеокарту та встановити старий проц. і о чудо пк запрацював. Також ця людина порадила мені
спочатку оновити біос(у мене P1.00) До 1.4 а потім до 2.30 та вище. А потім дала посилання на цю сторінку.
Хтось може мені детально розповісти як оновити біос?
А також які є нюанси
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Triple: 13.09.2023 23:14 Хтось може мені детально розповісти як оновити біос?
https://www.asrock.com/mb/amd/b450m-hdv ... u.asp#BIOS

Мінімальний біос який підтримує 3600 P2.30 щоб до нього оновитись треба мати не менше 1.4 :rotate:

А вже з 3600 я би оновив до останнього :rotate:
movi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Donate: 13.09.2023 23:20А вже з 3600 я би оновив до останнього
Сумнівний хід. Є ж надійний та стабільний 2200, на ньому і апгрейдитись до останнього. а потім вже вставити 3600.
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

movi: 14.09.2023 00:11
Donate: 13.09.2023 23:20А вже з 3600 я би оновив до останнього
Сумнівний хід. Є ж надійний та стабільний 2200, на ньому і апгрейдитись до останнього. а потім вже вставити 3600.
Мені оце не подобається :laugh:
*ASRock do NOT recommend updating this BIOS if you are going to use Pinnacle, Raven or Summit Ridge CPU on your system.
movi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Donate: 14.09.2023 00:13Мені оце не подобається :laugh:

*ASRock do NOT recommend updating this BIOS if you are going to use Pinnacle, Raven or Summit Ridge CPU on your system.
О Господи, що вони там намутили?! :rotate:
Ostin
Member

Повідомлення

Класика жанру - під нові процесори новий біос. А старе гарно їде на старому.
Колись мав звичку оновлювати біос, коли є новіша версія. Зараз давно на таке забив. Навіть підтримка каже - оновлювати біос треба за необхідності. Так і роблю.
Triple
Junior
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

movi
Donate
Та я мені тоді оновляти біос?
На 2200 до p1.40 а потім до 2.30, чи спочатку на 2200 до 1.4, а потім на 3600 до 2.30.
Ostin
Тобто тільки до 2.30?
Hottoro
Member

Повідомлення

Triple: 14.09.2023 08:37На 2200 до p1.40 а потім до 2.30
Після чого вставляєте 3600, перевіряєте як працює комп'ютер. Дали оновлюєте до BIOS який вам більше до вподоби, або залишаєтесь на 2.30.
Donate
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Triple: 14.09.2023 08:37 movi
Donate
Та я мені тоді оновляти біос?
На 2200 до p1.40 а потім до 2.30, чи спочатку на 2200 до 1.4, а потім на 3600 до 2.30.
Ostin
Тобто тільки до 2.30?
1.4 > 2.3 > зміна процессору > останній біос
Відповісти