Asrock P67 Extreme6 нет звука, вторая видюха периодически отваливается

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
Jcomp
Junior

Повідомлення

Здравствуйте, купил б/у Asrock P67 Extreme6, проц Sandy Bridge i5 2400. Как вы поняли, мне не для разгона. Win 10 x64. Все завелось, кроме звука. Перепробовал разные версии Realtek high definition audio driver. В Playback devices, для Speakers надпись Not plugged in, пробовал втыкать джек в разные выходы, пробовал оптикой забрать звук с Digital Output - все бестолку, звука нет. Впарили с убитым чипом?

P.S. Странно ведет себя вторая видюха, периодически отваливается. Понять закономерность не могу. Помогает переустановка драйверов.

Подскажите куда копать, если кто сталкивался.
tr3men
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

По звуку - чіп здох. Що зараз з колонок звучить? Просто шум?
Перепайка ~200 грн. Зовнішня звуковуха можлива (USB/PCI/PCIe). Або можливо є аудіо вихід на моніторі, тоді через HDMI можна вивести звук (про якість - мовчу).

По відеокартах, чуть більше треба інформації. Відвалюється драйвер лише на одну з них? Пробували міняти місцями?
jimbo
Member
Аватар користувача

Повідомлення

tr3men:Перепайка ~200 грн
разве что у доброй феи :-P
Jcomp
Junior

Повідомлення

tr3men:По звуку - чіп здох. Що зараз з колонок звучить? Просто шум?
Перепайка ~200 грн. Зовнішня звуковуха можлива (USB/PCI/PCIe). Або можливо є аудіо вихід на моніторі, тоді через HDMI можна вивести звук (про якість - мовчу).
Зрозуміло, дякую.
tr3men: По відеокартах, чуть більше треба інформації. Відвалюється драйвер лише на одну з них? Пробували міняти місцями?
Відвалився драйвер після того, як поміняв місцями. Спробую поміняти місцями знову.

Ще іноді після перезагрузки USB клавіатура не працює, потрібно вимкнути і ввімкнути комп.
Jcomp
Junior

Повідомлення

tr3men:По звуку - чіп здох. Що зараз з колонок звучить? Просто шум?
Перепайка ~200 грн. Зовнішня звуковуха можлива (USB/PCI/PCIe). Або можливо є аудіо вихід на моніторі, тоді через HDMI можна вивести звук (про якість - мовчу).

По відеокартах, чуть більше треба інформації. Відвалюється драйвер лише на одну з них? Пробували міняти місцями?
Дива, повернув материнку продавцеві, він відремонтував. Сказав, що проблема була в BIOS, перепрограмував BIOS і все запрацювало. Хоча, я перепрограмовував BIOS і завантажив betta яка не відображається на офіційному сайті. Повернули з тією ж версією BIOS, слідів пайки чіпа візуально не видно, все працює. Є в когось логічні пояснення?
Graveworm
Member
Аватар користувача
Звідки: посеред Ніде

Повідомлення

я б сказал, что чипсет шалит, но это не точно
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Jcomp:Дива, повернув материнку продавцеві, він відремонтував...

Це не диво - так повинно бути.
Jcomp:Хоча, я перепрограмовував BIOS і завантажив betta яка не відображається на офіційному сайті...
Асрок сама гнила на цю тему контора - на оф. сайті завжди лише остання версія биос.
Jcomp:Повернули з тією ж версією BIOS, слідів пайки чіпа візуально не видно, все працює. Є в когось логічні пояснення?
Не треба шукати чорну кішку у теряві - якщо продавець "мутить" і косяк залишився, то він неодмінно вилізе.
Але поки немає підстав важати когось брехуном.
Завантажуйте залізяччя декілька днів на усю катушку - ото й усі поради.
Smurniy
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Я не думаю что плата ремонтировалась.
Звуе биосом не поправишь, хоть 10 раз перешей. Отвал драйвера... тут :dontknow: , но учитывпя сколько линий pci-e выдает процессор, смею предположить что не чисто было с чипсетом.
Именно было. Потому что, по всем признакам, плату просто поменяли. ;)
Graveworm
Member
Аватар користувача
Звідки: посеред Ніде

Повідомлення

Smurniy
+1
или прогрели, или поменяли всю плату
Fishnya
Alex
Аватар користувача
Звідки: Мариуполь

Повідомлення

Graveworm
тут не микрух\чипов, которые ведутся на прогрев ;)
Smurniy
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Fishnya:Graveworm
тут не микрух\чипов, которые ведутся на прогрев ;)
Кстати да. :)
Jcomp
Junior

Повідомлення

Я не хочу гнать на продавца, но пытливый ум инженера (хоть и не электонщика) не дает покоя. В чудеса я не верю. Плата не менялась, на плате отломан фиксатор PCI-E в первом слоте, трудно отломать точно так же на другой плате, причем слом старый.
Могли чипсет перепаять? Чипсет прикрыт радиатором, его я не смотрел.
С другой стороны, все работает, жить можно. Но чувство, что навешали лапшы про биос осталось.
Fishnya
Alex
Аватар користувача
Звідки: Мариуполь

Повідомлення

Jcomp
осмотри визуально и не спеша.
что-то да и увидишь
Відповісти