Выбор материнской платы для платформы AMD

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Ответить
Автор
Сообщение
Qntality
neadekvato nachalnego
Аватара пользователя
Откуда: Дніпро

Сообщение

Данная ветка посвящена обсуждению материнских плат AMD

Прежде чем задавать вопрос, убедительная просьба ознакомиться с FAQ

Так же рекомендуются к прочтению:

процессоры AMD Phenom II Х2, Х3, Х4 (45nm).+FAQ
Выбор оперативной памяти (FAQ на первой странице)
Системы воздушного охлаждения + FAQ. Выбор, обсуждени
Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

При обсуждении просьба соблюдать правила как Конференции, так и раздела матплат.
Кратко:
запрещены:
- фанатство
- флуд, в т.ч. ссоры и переходы на личности
- оффтоп не по теме (либо пользуйтесь тегом , но не увлекайтесь - оффтоп усложняет читабельность темы)

Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Последний раз редактировалось ukrtel 08.08.2013 19:31, всего редактировалось 4 раза.
AndP
Member
Откуда: Kyiv

Сообщение

acm_fan: 29.09.2024 05:01
Если совсем по делу писать, то у той Гиги вафля Риалтек со всеми вытекающими, но она берётся я так понимаю абы було, поэтому миссию выполняет.
Там сетевуха Realtek RTL8125, а Вифи там RZ616 на чипсете Filogic 330P от MediaTek
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

EddieDean: 29.09.2024 11:24Друга версія має ж наче бути кращою, ні?

Это Вам так хочется. Нет. Для Гиги это норма, раньше с их REV 1.2 (X.Y) было всё ещё хуже.
EddieDean: 29.09.2024 11:247950х 160В Вт з коробки. при цьому частоти на ядрах 4.8-4.9 МГц ГГц а температура все та ж 95с. Це у стоку. Нормою для цього проца є 210-230В Вт наскіки я зрозумів, тоді і частоті будуть ближче до заявлених. Звісно джерело таке собі, але заставило задуматися.

В чём новость? 95 град - авторазгон, это норма. Для 200 Вт +- платы и за 5к хватит.
EddieDean: 29.09.2024 11:24Взяли сумніви шо 2х160 кулєра впораються.

На сайте в основном стенде тестов ВК этот корпус. Хватает. 230 Вт ВК - мейнстрим на сегодня.
https://www.overclockers.ua/ua/video/as ... -gaming/2/
Впрочем, сильно много офтопа тут уже по корпусу.
EddieDean
Junior

Сообщение

acm_fan: 29.09.2024 22:52В чём новость? 95 град - авторазгон, это норма. Для 200 Вт +- платы и за 5к хватит.
Справа не у температурі. Я знаю що 7950х працює постійно у 95 градусів. Але від потужності шо надає на нього мп залежить частота на якій працює проц. Саме та плата на яку я дивився огляд видає на проц 160Вт і ядра працюють при цьому на 4.8-4.9 ГГц у бусті при 100% навантаженні. Принаймні так було у тому огляді що я дивився. Знову ж таки: джерело не саме надійне, бо рандомний канал на ютубі не може бути показником, але... В інших оглядах шо я дивився 7950х працює у тому ж сінебенчу на 5.3-5.4 ГГц. І тягне 210-230Вт. Тож різниця таки є і хотілося б отримати від проца за 600$ те на шо він спроможний. А МП за 5к грн з цим не справляється нажаль. Якщо є тести які я не бачив і які спростовують це - буду дуже вдячний за посилання)
Piter Cantrope
Member
Аватара пользователя
Откуда: Калуш

Сообщение

Piter Cantrope: 26.09.2024 13:33
AndP: 26.09.2024 13:04 Интересно, за сколько выставят, после "ошибки".
Думаю коштуватиме всі 20к, або десь в тому районі)
Вгадав) Хочуть 20к за неї
https://hotline.ua/ua/computer-materins ... ming-wifi/

Коротше, Asrock знову будуть найдешевші. Бачу в магазинах за кордоном вони навіть не підвищили ціну порівняно з попередніми поколіннями. Pro RS X870 коштує так же як і X670 - 200 доларів. Steel Legend теж не подорожчала.
Ну а Асус не зміг стриматись і докинув 20-60$ до цін, звичайно ж. Tuf коштував 280$, зробили 310$ :)
Hells Angels
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Piter Cantrope: 30.09.2024 13:33Asrock знову будуть найдешевші.
треба дивитись не назви досок, а те що помінялось у їх начинні, та саму компонентну базу.
luckygamerks
Member

Сообщение

Mixx: 14.09.2024 15:05 luckygamerks
На мси будет скорее всего чуть дольше загрузка, и по дефолту платы вжарюют на проц выше вольтаж=чуть больший нагрев (фиксить курвой), скорее всего чуть хуже погонится память, а может и так-же, питальник на той плате уступает даже B650M-HDV/M.2, ибо у асрока 8 фаз дрмос, а тут 6х2 из гуана и палок, но для 8 ядер обеих вариантов за глаза. По поводу чего то серьезнее из косяков, чем пост по 15-20 сек и немного повышенного вольтаж на цп в дефолте - вряд ли встретите, брать в принципе можно, работать будет, просто чуть хуже асрока.
Прийхав з відрядження. Дивлюся відео Хардваранбоксед і постає питання про харчувальник та нагрів. Згідно цього ресурсу, якщо я правильно його зрозумів MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi холодніша за ASRock B650M-HDV/M.2. Можливо я щось не правильно розумію.
Якщо коротко у мсі більше сучасних портів + wifi, bluetooth, вона АТХ, гарантія більша на рік, але походу проскакують проблеми з роботою юсб та оперативки, проблема довгого завантаження я так розумію вирішуєма.
Може я зараз повністю не вірний підсумок роблю. Ціна 7299 грн, але при умові оплати картою на розетці (-5%), та подарункового сертифікату стім на 20$ (830 грн) її ціна виходить приблизно 6105 гривень, якщо ще взяти що тут є wifi та блютус, то це ще мінус до ціни і виходить, що по ціні у цих плат приблизний парітет.
Можливо є щось дійно краще за плюс мінус ці гроші, може плата реально лайно, та і далеко не всім потрібні 20 баксів на стім. Правда акція сьогодні закінчилась.
Правда є ще цікава плата ASRock B650 Livemixer за яку тут періодично кажуть, і при її ціні яка проскакую 6800 там і оснащення цікаве і врм гарний, кольорова гама правда дуже на любителя та і нема wifi
84 градуси проти 81
84 градуси проти 81
Последний раз редактировалось luckygamerks 30.09.2024 22:25, всего редактировалось 3 раза.
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

luckygamerks: 30.09.2024 22:14
Mixx: 14.09.2024 15:05 luckygamerks
На мси будет скорее всего чуть дольше загрузка, и по дефолту платы вжарюют на проц выше вольтаж=чуть больший нагрев (фиксить курвой), скорее всего чуть хуже погонится память, а может и так-же, питальник на той плате уступает даже B650M-HDV/M.2, ибо у асрока 8 фаз дрмос, а тут 6х2 из гуана и палок, но для 8 ядер обеих вариантов за глаза. По поводу чего то серьезнее из косяков, чем пост по 15-20 сек и немного повышенного вольтаж на цп в дефолте - вряд ли встретите, брать в принципе можно, работать будет, просто чуть хуже асрока.
Прийхав з відрядження. Дивлюся відео Хардваранбоксед і постає питання про харчувальник та нагрів. Згідно цього ресурсу, якщо я правильно його зрозумів MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi холодніша за ASRock B650M-HDV/M.2. Можливо я щось не правильно розумію.
Якщо коротко у мсі більше сучасних портів + wifi, bluetooth, вона АТХ, гарантія більша на рік, але походу проскакують проблеми з роботою юсб та оперативки, проблема довгого завантаження я так розумію вирішуєма.
Може я зараз повністю не вірний підсумок роблю. Ціна 7299 грн, але при умові оплати картою на розетці (-5%), та подарункового сертифікату стім на 20$ (830 грн) її ціна виходить приблизно 6105 гривень, якщо ще взяти що тут є wifi та блютус, то це ще мінус до ціни і виходить, що по ціні у цих плат приблизний парітет.
Можливо є щось дійно краще за плюс мінус ці гроші, може плата реально лайно, та і далеко не всім потрібні 20 баксів на стім. Правда акція сьогодні закінчилась.
У мсі 2х6 фаз на ЦП, у азрока 2х4, тобто навантаження буде краще розприділене на мсі і фази відповідно будуть грітись менше, бо на них менше навантаження. Тому так, мсі буде мати холодншій харчувальник.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

EddieDean: 30.09.2024 10:33А МП за 5к грн з цим не справляється нажаль. Якщо є тести які я не бачив і які спростовують це - буду дуже вдячний за посилання)
Уже давал таймкод две страницы назад.
luckygamerks: 30.09.2024 22:14відео Хардваранбоксед
Вот их сайт.
https://www.techspot.com/articles-info/ ... -image.jpg
спойлер
Изображение
EddieDean
Junior

Сообщение

acm_fan: 30.09.2024 22:25Уже давал таймкод две страницы назад.
Я там тіки про температуру VRM побачив. Це мені не каже абсолютно нічого)))

Ще раз відмічу: я походу тупенький тому шо все ще не можу зрозуміти яким чином температура ВРМ відноситься до частоти конкретно 7950х під 100% навантаженням. Я писав про один з тестів де на тій платі що Ви пропонували цей проц працює набагато нижче заявлених частот у бусті при тій саме температурі в 95 градусів. На інших МП показник частот був більшим аж до 5.3-5.4 ГГц і живлення він хавав до 230Вт замість 160Вт які видавала ця МП. і це все з коробки, без тюнінгу у біосі. З чого я зробив висновок що ця МП не дуже підходить для моїх задач.

Знову ж таки якщо є якісь тести які це спростовують буду вдячний за посилання)) Звісно я б з радістю витратив меньше грошей на МП якщо вона задовільнить потреби цього проца) Поки що я цього не бачу...
Denvys5
Member
Аватара пользователя
Откуда: Kyiv

Сообщение

EddieDean: 01.10.2024 10:10при тій саме температурі в 95 градусів.
EddieDean: 01.10.2024 10:10показник частот був більшим аж до 5.3-5.4 ГГц і живлення він хавав до 230Вт замість 160Вт які видавала ця МП.
При температурному обмеженні цпу (однакові 95С), МП має мінімальний вплив. Єдиний висновок, який можна звідси взяти це, у випадку зі спостереженими 160вт, охолодження процесора було недостатнім і значно гіршим ніж у випадку з 230вт (де 230 це стандартний ліміт споживання). Якби охолодження було достатнім і справа була у материнській платі, різниця температур була б очевидна
EddieDean
Junior

Сообщение

Denvys5: 01.10.2024 10:40При температурному обмеженні цпу (однакові 95С), МП має мінімальний вплив. Єдиний висновок, який можна звідси взяти це, у випадку зі спостереженими 160вт, охолодження процесора було недостатнім і значно гіршим ніж у випадку з 230вт (де 230 це стандартний ліміт споживання). Якби охолодження було достатнім і справа була у материнській платі, різниця температур була б очевидна
В тому то і справа що 7950х в першу чергу намагається впертися в ті 95 градусів незалежно ні від чого. І з повітряним кулєром за 20$ і з 360 водянкою за 200$ він вийде на 95 градусів за перші 5 сек тесту. А далі вже залежить від МП та охолодженя якими будуть показники Вт. АЛЕ! я спеціально шукав тести 7950х+Liquid Freezer III 360 шоб подивитися на шо саме буде здатне таке комбо. Тобто на одному охолодждені та різних МП різні результати, оце мене і насторожило...
Цілком допускаю шо я десь накосячив і несу хєрню у маси, але наче все вірно пригадав)


АПД: Вибачаюсь перед форумчанами. Я, як останній нубас, не звернув увагу шо тому тесті на який я посилаюся 7700х а не 7950х((( Тому походу і різні результати... Буду шукати далі.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

EddieDean: 01.10.2024 10:10все ще не можу зрозуміти яким чином температура ВРМ відноситься до частоти конкретно 7950х під 100% навантаженням.
Это называется термотроттлинг. Выше Вашего сообщения ссылка / картинка под спойлером.
Там где результаты в рендере аномальны - они указаны. Цифры могут быть снижены либо из-за перегрева VRM (уход в ограничения), либо из-за заложенных ограничений изначально. Где всё ОК - просто температура.
Про это сказано в видео
luckygamerks: 30.09.2024 22:14Хардваранбоксед
на которые я уже ссылался, а затем и пан из цитаты. В печатном виде их труды там:
Он добавлен в описание каждого ролика.

Резюме остаётся в силе.
ASRock за 5к грн справляется.
Но Вы почему-то пытаетесь найти причину докинуть до покупки мамы за 12 к :laugh:
EddieDean
Junior

Сообщение

acm_fan: 01.10.2024 13:55Это называется термотроттлинг. Выше Вашего сообщения ссылка / картинка под спойлером.
Там где результаты в рендере аномальны - они указаны. Цифры могут быть снижены либо из-за перегрева VRM (уход в ограничения), либо из-за заложенных ограничений изначально. Где всё ОК - просто температура.
Про это сказано в видео
Зрозумів дякую!
А як Вам компромісний варіант Asus Tuf Gaming B650M Plus? 12+2 VRM (причому наскіки я зрозумів не 6*2 а саме 12, принаймні ні на сайті ні у оглядах я не знайшов що там 6*2), Gen5 m.2, USB 3.1 Type-C для передньої панелі яке є на Ланкулі 216. Вище у тому чарті ніж ASRock і Pro RS і HDV/M.2. По ціні дещо середнє між цими та Aorus Elite Ax X670.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

12 каналов там дутых. Честные на топах и то ещё сильно поискать надо.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... y_6hv8sPs/
AM5 Motherboards Sheet (X870/X670/B650/A620)
База по платам (не стоит относиться к данным отсюда как к доказанной истине - всё надо проверять и уточнять самому, но в первом приближении какое-то понимание будет).
EddieDean
Junior

Сообщение

acm_fan: 01.10.2024 14:2712 каналов там дутых. Честные на топах и то ещё сильно поискать надо.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... y_6hv8sPs/
AM5 Motherboards Sheet (X870/X670/B650/A620)
База по платам (не стоит относиться к данным отсюда как к доказанной истине - всё надо проверять и уточнять самому, но в первом приближении какое-то понимание будет).
За базу дякую, подивився, корисна.
Стосовно Асус вс АСРок Про РС 2*6 буде все ж краще за 2*4. Тим більше шо там не така велика різниця у ціні.
Oomi
Junior

Сообщение

для 7500F взять ASRock B650M-HDV/M.2 или добавить и взять ASRock B650 Livemixer ?
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Oomi: 01.10.2024 17:33 для 7500F взять ASRock B650M-HDV/M.2 или добавить и взять ASRock B650 Livemixer ?
Чи будете міняти проц в майбутньому (і якщо так - то який приблизно проц це буде)?
Корпус вже є чи буде підібраний під форм фактор МП?
Oomi
Junior

Сообщение

корпус старый подстольный zalman z5 plus, скорее всего да, под конец жизни сокета там посмотрю что выпустят
daesz
Member
Аватара пользователя

Сообщение

Oomi: 01.10.2024 17:59 корпус старый подстольный zalman z5 plus, скорее всего да, под конец жизни сокета там посмотрю что выпустят
Під мАТХ мп можна взяти щось компактніше при бажанні, лайвміксер полізе тільки в фул тавери (ну тобто 40-50л гроби). Якщо ніякі топи не плануються (по типу 7900х і вище, для важких рендерів/тощо), також дивіться на кількість конекторів юсб/м2/лгбт/тощо, якщо їх достатньо - то переплата в 2-3к за лайвміксер виглядає нерозумною :)
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватара пользователя
Откуда: Днепр

Сообщение

Oomi: 01.10.2024 17:33добавить и взять ASRock B650 Livemixer
Маму дороже проца? Чтобы что?
7500F - стартовый проц, работает на самых простых мамах, незачем ему такие монстры. Буквально ничего это не даст, если говорить исключительно про связку ЦП и мамы в плане продуктивности системы.
Ответить