Выбор материнской платы для платформы AMD

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
Qntality
neadekvato nachalnego
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению материнских плат AMD

Прежде чем задавать вопрос, убедительная просьба ознакомиться с FAQ

Так же рекомендуются к прочтению:

процессоры AMD Phenom II Х2, Х3, Х4 (45nm).+FAQ
Выбор оперативной памяти (FAQ на первой странице)
Системы воздушного охлаждения + FAQ. Выбор, обсуждени
Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

При обсуждении просьба соблюдать правила как Конференции, так и раздела матплат.
Кратко:
запрещены:
- фанатство
- флуд, в т.ч. ссоры и переходы на личности
- оффтоп не по теме (либо пользуйтесь тегом , но не увлекайтесь - оффтоп усложняет читабельность темы)

Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Востаннє редагувалось 08.08.2013 19:31 користувачем ukrtel, всього редагувалось 4 разів.
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

Бачили, там вже продають X870 плати в деяких магазинах.
https://comtrading.ua/prod-materinska-p ... if-921034/

До речі, гігабайт з цією платою взагалі не парились. Взяли вже готову b650e
https://www.gigabyte.com/ua/Motherboard ... -rev-10#kf
Просто трошки перемалювали і змінили назву на X870
https://www.gigabyte.com/ua/Motherboard ... E-WIFI7#kf

Плати тупо на 100% однакові. Що звичайно ж говорить що вендори, як і ми, розуміють, що різниці між 600 і 800 платами нема ніякої, і їй нізвідки взятись, бо в 7000 і 9000 проців все ті ж 28 ліній PCIE, однаковий контролер пам'яті.

Я думав вчора зловити момент, на цю материнку стояла ціна 12к в магазині. Зробив замовлення, але мені не продали, прибрали ціну з сайту і сказали, що нема в наявності :)
https://compx.ua/materinska-plata-asus- ... 0-2411581/

Відправлено через 20 хвилин 24 секунди:
EddieDean
Якщо пропустити лірику, то тієї материнкою що стоїть в конфігураторі будете цілком задоволені, вставите проц, увімкнете XMP і забудете. Якщо вам конче зібрати в тому магазині, то можете вже замовляти.

Інша справа, що тут на форумі в нас люди в 99% випадків збирають компи самі, і намагають витиснути максимум з бюджету. І дають відповідні поради.
Бо якщо збирати самому і не прив'язуватись до одного магазину, то в той дуже немалий бюджет що стоїть у тому конфігураторі можна легко вписати і 64гб оперативки, і кращу вк, ту ж 7800xt або і 4070 супер.
aaleksandrenko
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

Piter Cantrope: 26.09.2024 12:17
Я думав вчора зловити момент, на цю материнку стояла ціна 12к в магазині. Зробив замовлення, але мені не продали, прибрали ціну з сайту і сказали, що нема в наявності :)
https://compx.ua/materinska-plata-asus- ... 0-2411581/
Питання тільки нахіба до бюджетного райзен 7600 мамка за 12к :)
AndP
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Piter Cantrope
ну не деяки, а только Комтрейдинг. С поднебесной наверное завезли.
Хм, Асус за 12, это не плохо, было бы. Интересно, за сколько выставят, после "ошибки".
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

aaleksandrenko: 26.09.2024 12:48 Питання тільки нахіба до бюджетного райзен 7600 мамка за 12к :)
Ну в мене не завжди буде стояти 6-ядерник, життя платформи довге :) Плюс треба usb4, хочеться кнопку clear cmos (вже набридло лізти під стіл і викруткою замикати). ну і красива біла плата, якраз мені під корпус :)
AndP: 26.09.2024 13:04 Интересно, за сколько выставят, после "ошибки".
Думаю коштуватиме всі 20к, або десь в тому районі)
EddieDean
Junior

Повідомлення

Piter Cantrope: 26.09.2024 12:17
EddieDean
Якщо пропустити лірику, то тієї материнкою що стоїть в конфігураторі будете цілком задоволені, вставите проц, увімкнете XMP і забудете. Якщо вам конче зібрати в тому магазині, то можете вже замовляти.

Інша справа, що тут на форумі в нас люди в 99% випадків збирають компи самі, і намагають витиснути максимум з бюджету. І дають відповідні поради.
Бо якщо збирати самому і не прив'язуватись до одного магазину, то в той дуже немалий бюджет що стоїть у тому конфігураторі можна легко вписати і 64гб оперативки, і кращу вк, ту ж 7800xt або і 4070 супер.
Дякую, зрозуміло) Нажаль самостійно зібрати комп мені тупо ссикатно))) Аби я був на це спроможним то звісно купував би залізяки окремо по найдешевшій ціні і влізло б туди більше. Але, нажаль, це не мій варіант( Тішу себе хоча б тим шо збірка там майже халявна і ще й бонусів накапає))))
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

EddieDean: 26.09.2024 09:05не влазив у бюджет.
ОК, Илон, перерасход бюджета - факт, но почему бы не взять мать за 12к, при этом требований к ней около никаких :gigi:
спойлер
Убираете корпус с 3*140 спереди, которых там никогда не будет, и два доп. вентилятора, как я понял, под ВК? Идея... Так себе.
Хаб под вентиляторы тоже лишний.
Покупаете Lancool 216. Воду 360 наверх. Всё. Разве что сетку вперёд докупить, если захочется / коты дома.
С водой есть сплиттер на вентиляторы. Занимаем один канал на маме. Помпа - второй (процессорный обычно). Вытяжной вентилятор - 3-й. Передняя панель - 4-й.
Четыре канала есть фактически на любой маме. Чаще - пять, как минимум.
Дальше - Вам только крепкий VRM. Всё? Так и не понял куда 12к тратить. 1 SSD и 1 HDD? И RX 7700 XT? :insane:
EddieDean: 26.09.2024 09:05У будь якому разі топові материнки ж нічого не додають окрім PCIE 5.0 та більш потужної VRAM яка робиться спецом для розгону проца? Чи я знову хєрню пишу?
Фарша там хватает, но Вы его не увидели / он Вам не нужен.
(таймкод)

Вам целиком достаточно https://hotline.ua/ua/computer-materins ... 50m-hdvm2/ за 5000 грн. Кроме шуток. Тем более у AIO кулер под обдув VRM имеется.
Дальше Вы откровенно переплачиваете за избыточный фарш, возможно просто ради "спать спокойнее".

Вот допустим про фарш - термодатчики. Сколько и где Вам на плате нужно шт? Нужно ли вообще? Это про настройку работы системы охлаждения ПК. К чему (и где) Вы будете привязывать работу вентиляторов? И будете ли вообще, или же просто сделаете фикс оборотов на всех системных вентиляторах, а на ЦП повесите AIO (помпа фикс + вентиляторы переменный режим)? Если этого достаточно, то и ASRock хватит. Не достаточно - нужен красивый софт и обилие датчиков в самых разных местах? Тогда нужна другая плата / производитель, потому что ASRock это про минимализм в целом (так и задумано).
EddieDean
Junior

Повідомлення

acm_fan: 26.09.2024 19:42
EddieDean: 26.09.2024 09:05не влазив у бюджет.
ОК, Илон, перерасход бюджета - факт, но почему бы не взять мать за 12к, при этом требований к ней около никаких :gigi:
спойлер
Убираете корпус с 3*140 спереди, которых там никогда не будет, и два доп. вентилятора, как я понял, под ВК? Идея... Так себе.
Хаб под вентиляторы тоже лишний.
Покупаете Lancool 216. Воду 360 наверх. Всё. Разве что сетку вперёд докупить, если захочется / коты дома.
С водой есть сплиттер на вентиляторы. Занимаем один канал на маме. Помпа - второй (процессорный обычно). Вытяжной вентилятор - 3-й. Передняя панель - 4-й.
Четыре канала есть фактически на любой маме. Чаще - пять, как минимум.
Дальше - Вам только крепкий VRM. Всё? Так и не понял куда 12к тратить. 1 SSD и 1 HDD? И RX 7700 XT? :insane:
EddieDean: 26.09.2024 09:05У будь якому разі топові материнки ж нічого не додають окрім PCIE 5.0 та більш потужної VRAM яка робиться спецом для розгону проца? Чи я знову хєрню пишу?
Фарша там хватает, но Вы его не увидели / он Вам не нужен.
(таймкод)

Вам целиком достаточно https://hotline.ua/ua/computer-materins ... 50m-hdvm2/ за 5000 грн. Кроме шуток. Тем более у AIO кулер под обдув VRM имеется.


Вот допустим про фарш - термодатчики. Сколько и где Вам на плате нужно шт? Нужно ли вообще? Это про настройку работы системы охлаждения ПК. К чему (и где) Вы будете привязывать работу вентиляторов? И будете ли вообще, или же просто сделаете фикс оборотов на всех системных вентиляторах, а на ЦП повесите AIO (помпа фикс + вентиляторы переменный режим)? Если этого достаточно, то и ASRock хватит. Не достаточно - нужен красивый софт и обилие датчиков в самых разных местах? Тогда нужна другая плата / производитель, потому что ASRock это про минимализм в целом (так и задумано).
Шось не дуже зрозумів про 12к за мамку... Це де ви таку цифру взяли? Асус Таф В650 9.7к коштує. Обирав її бо на ютубі багато гарного про неї кажуть. Типу за свої гроші топ)
Дивився на Ланкул 216 але там Арктік по висоті наче ж не влазить нагору. Чіфтек обрав саме за те шо він великий і той самий Арктік 360 влазить хоч вперед хоч нагору. + можна додати кулерів і на бокову стінку з пиловим вільтром і вниз. Додаткові вентилятори брав для інтейку бо на видув получається 3х130 на радіаторі СВО і один позаду, а на інтейк всього 2х140 спереду. Хаб для кулерів брав бо тут у темі порадили не вішати 3 кулєра на 1 вихід) Чи то пофіг? Під помпу на Асус Таф є окремий віхід. На тій АСРок шо ви порадили нема ВіФі, а це для мене критично.
Стосовно дисків: ССД під систему/робочі проги/ігри, HDD тупо як архів робочих файлів/текстурних паків. Зараз на терабайтному HDD лишилося 200Гб всього.
RX 7700 XT просто тому шо більш потужна ВК просто не потрібна мені. У 1080р вона +- на рівні 4070 але дешевша набагато. На рейтрейсинг та ДЛСС мені суто пофіг.

Код: Виділити все

Дальше Вы откровенно переплачиваете за избыточный фарш, возможно просто ради "спать спокойнее".
Цілком можливо, але ж ця МП яку я обрав вона ж не буде поганою для цього проца?
P.S. все ще не можу зрозуміти де взялися ті 12к))
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

EddieDean: 26.09.2024 20:17Типу за свої гроші топ)
Топ то что Вам подходит. Лучше про термодатчики бы ответили.
EddieDean: 26.09.2024 20:17нема ВіФі, а це для мене критично
Для этого я и спрашивал какие требования к маме :rolleyes:
EddieDean: 26.09.2024 20:17Дивився на Ланкул 216 але там Арктік по висоті наче ж не влазить нагору.
Глупости.
Вот Вам фильтр сборок с такой водой https://pcpartpicker.com/builds/by_part/qP2WGX#h=512968
Продуваемый корпус + AIO с вентилятором на VRM - гипермать не нужна, вот был мой посыл.
EddieDean: 26.09.2024 20:17Під помпу на Асус Таф є окремий віхід.
:facepalm:
И что :-)
Маркетологи хлебушек не зря кушают.
EddieDean: 26.09.2024 20:17але ж ця МП яку я обрав вона ж не буде поганою для цього проца?

Берите за 25к, тоже будет хорошей :gigi:
EddieDean: 26.09.2024 20:17все ще не можу зрозуміти де взялися ті 12к))

Я уже потерял нить, если ошибся с цифрой то простите :shuffle:
EddieDean
Junior

Повідомлення

Топ то что Вам подходит. Лучше про термодатчики бы ответили.
Взагалі не знаю про термодатчики)) Повторюся: я взагалі не шарю про материнки) Едине шо чув шо ""нормою"" є 30-40% від ціни процессора. Тому власне і прийшов сюди)
Для этого я и спрашивал какие требования к маме
В першому пості у цій гілці писав шо запропонували мені АСРок без віфі і вона мені не підходить, бо наявність віфі для мене критична. Можливо пропустили)
Глупости.
Вот Вам фильтр сборок с такой водой https://pcpartpicker.com/builds/by_part/qP2WGX#h=512968
Продуваемый корпус + AIO с вентилятором на VRM - гипермать не нужна, вот был мой посыл.
Посил зрозумів, дякую) Знову ж таки: якшо вірити інтернету то Asus TUF Gaming B650-Plus WIFI хороша ентрі левел плата для 7000ої серії райзенів. На це і спирався. Гіперплатою у будь якому разі назвати її важко судячи з ціни. Подивився збірки шо ви кинули там подекуди СВО упирається у конденсатори на МП. Про це і казав.
:facepalm:
И что :-)
Маркетологи хлебушек не зря кушают.
Та власне нічого) Просто відмітив шо є окремий вихід під помпу)
Берите за 25к, тоже будет хорошей :gigi:
Не сумніваюся) От тіки аби я був у змозі брати мп за 25к то я б просто взяв оце і не парився від слова зовсім:
https://elmir.ua/desktops/computer_artl ... onv02.html
Я уже потерял нить, если ошибся с цифрой то простите :shuffle:
Та нічого) Я не ображаюся)))

Знову ж таки: можете мене вважати повним нубасом у плані заліза) Було б необмежене бабло я б взяв пребілд і не парився) А т.я. все ж таки беру собі робочий інструмент на декілька років (Сподіваюся хоча б на 5-7 B-) ) то непогано було б відповідально до цього підійти. За останні пару місяців спожив просто тонну інфи стосовно заліза, збірки міняв повністю разів 5-6 користуючись інфою з ютубу та Вашою допомогою) Для таких як я це насправді дуже важко, голова вже кругом йде від цієї купи інфи, дуже часто суперечливої( Тож вибачайте якшо туплю і хєрню пишу періодично) :beer:
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

EddieDean: 26.09.2024 21:21Взагалі не знаю про термодатчики))
Я Вас в тему вталкиваю как могу :-/ Как управлять будете вентиляторами? Привязкой к чему? Или фикс? Заходим на второй круг.
EddieDean: 26.09.2024 21:21Подивився збірки шо ви кинули там подекуди СВО упирається у конденсатори на МП.
:spy:
Там AIO (радиатор + вентиляторы) находятся буквально над радиатором (верхним) VRM - какие конденсаторы? Куда упирается? :-/ Вот с AIO 280 (более широкой) нужно внимательнее смотреть, но не с AIO 360.
спойлер
https://pcpartpicker.com/b/zwdD4D тоже всё становится, но не вижу смысла брать этот корпус под 280
EddieDean: 26.09.2024 21:21голова вже кругом йде від цієї купи інфи
Вместе с мамой Вы получаете её UEFI и / или фирменный софт, где всё придётся настраивать. Правильнее заранее посмотреть как это организовано у каждого вендора. Датчики на плате и режимы работы вентилятора(-ов) в том числе про это.
Плат много и раз Вам не критично по модели / вендору, то отталкивайтесь от прямого юзабилити (прикладного ПО).
Настроите всё в программе - будет работать лишь после загрузки Windows и вспомогательного софта.
В UEFI - логично что Windows и фирменное ПО вообще можно опустить.
Это всё тоже про выбор платы :rotate:
А вам сперва ещё и конфиг вентиляторов бы понять, соотв. - корпус :gigi:

Выделяете нужный текст в посте и нажимаете на ник = цитата с привязкой.
Відповісти