Выбор материнской платы для платформы Intel

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Megaclite: 07.11.2023 18:27 Z690 Elite AX погано розганяє память, треба брати Pro і вище
Наче в GIGABYTE Z790 AORUS ELITE X WIFI7 з цим має бути ок, принаймні вони це декларують.
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Rucha: 07.11.2023 18:37
Megaclite: 07.11.2023 18:27 Z690 Elite AX погано розганяє память, треба брати Pro і вище
Наче в GIGABYTE Z790 AORUS ELITE X WIFI7 з цим має бути ок, принаймні вони це декларують.
Z790 Elite X може 8000
спойлер
Зображення
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

ViktorUA: 07.11.2023 17:45или еще как вариант Asus TUF GAMING Z690-PLUS. Асус получше будет?
Из тех двух TUF однозначно предпочтительнее.
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

На роботі "списують" декілька старих ПК. Підкажіть на якому сокеті доцільніше взяти: 1150 чи 1155? Вартість близько 800Грн.(сам комп + мишка + клавіатура. Без монітора).
Ціль: максимально його модернізувати, але без відеокарти. Бо і там і там целерони, і там і там пам'яті трошки: 2-4Гб.
Процесор хочу поставити максимально можливий, а пам'яті 2*8.
Замість HDD планую SSD.
Щоб був тихий, швидкий, для офіс, ютуб, інтернет. На якомога довше.
ОС: буде Windows 10.

Дякую.
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

VovaII: 08.11.2023 17:07 На роботі "списують" декілька старих ПК. Підкажіть на якому сокеті доцільніше взяти: 1150 чи 1155? Вартість близько 800Грн.(сам комп + мишка + клавіатура. Без монітора).
Дякую.
1150
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

VovaII: 08.11.2023 17:07 На роботі "списують" декілька старих ПК. Підкажіть на якому сокеті доцільніше взяти: 1150 чи 1155? Вартість близько 800Грн.(сам комп + мишка + клавіатура. Без монітора).
Ціль: максимально його модернізувати, але без відеокарти. Бо і там і там целерони, і там і там пам'яті трошки: 2-4Гб.
Процесор хочу поставити максимально можливий, а пам'яті 2*8.
Замість HDD планую SSD.
Щоб був тихий, швидкий, для офіс, ютуб, інтернет. На якомога довше.
ОС: буде Windows 10.

Дякую.
А воно вам треба? По суті за умовних 800 грн ви отримаєте лише материнку і клаву з мишою, бо проц і пам'ять одразу у смітник і ви їх не продасте, бо воно нафіг нікому не потрібно, ну там гривень за 100 хіба що. Целерон уже і ютюб напевно не витягне в пристойній якості :dontknow:
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

GreenMile: 08.11.2023 17:56А воно вам треба? По суті за умовних 800 грн ви отримаєте лише материнку і клаву з мишою, бо проц і пам'ять одразу у смітник і ви їх не продасте, бо воно нафіг нікому не потрібно, ну там гривень за 100 хіба що. Целерон уже і ютюб напевно не витягне в пристойній якості
Так який варіант Ви пропонуєте за подібну суму?

Ще там корпус із БЖ.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

VovaII: 08.11.2023 20:36
GreenMile: 08.11.2023 17:56А воно вам треба? По суті за умовних 800 грн ви отримаєте лише материнку і клаву з мишою, бо проц і пам'ять одразу у смітник і ви їх не продасте, бо воно нафіг нікому не потрібно, ну там гривень за 100 хіба що. Целерон уже і ютюб напевно не витягне в пристойній якості
Так який варіант Ви пропонуєте за подібну суму?

Ще там корпус із БЖ.
За яку саме? На форумі є тема про підбір комплектуючих, напишіть там бюджет і вимоги, вам накидають варіантів.
Корпус там явно доісторичний душний ящик, хіба що БЖ для тих цілей підійде, напевно.
Тут хоча б знати, що саме там за конфіг, яка мамка, який БЖ який корпус, але якщо мова про целерони, то я б не розраховував на щось притомне.
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Там такі варіанти:
Системний блок 1155 (G620/P8H61/2Gb/320Gb)
Системний блок 1150 (G1840/H81M-K/4GB/500 Gb)
0kie
Member

Повідомлення

VovaII
Второй вариант на Н81 веселее будет, ибо Сэндик на Н61 - это слишком бюджетно и слабо.
ekynda
Member
Звідки: Кривой Рог

Повідомлення

Підкажіть, будь ласка, яка з цих плат на вашу думку краща:
MSI MPG B760I EDGE WIFI
ASUS ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
Можливо, ви читали про якісь неприємні особливості в одній з них. Наприклад, я натрапив на інформацію, що у ASUS ROG STRIX B650E-I GAMING WIFI у деяких користувачів присутній "білий шум".
Ще таке питання: до неї хочу купити процесор 14 покоління, чи зможу я зайти в біос, щоб мати змогу прошити плату під нове покоління процесорів? Чи треба шукати процесор 12/13 покоління?
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ekynda: 22.11.2023 10:46 Ще таке питання: до неї хочу купити процесор 14 покоління, чи зможу я зайти в біос, щоб мати змогу прошити плату під нове покоління процесорів? Чи треба шукати процесор 12/13 покоління?
14 покоління запускається і на старих біосах без "офіційної" підтримки
Востаннє редагувалось 22.11.2023 11:07 користувачем Megaclite, всього редагувалось 2 разів.
ekynda
Member
Звідки: Кривой Рог

Повідомлення

Megaclite: 22.11.2023 10:59
ekynda: 22.11.2023 10:46 Ще таке питання: до неї хочу купити процесор 14 покоління, чи зможу я зайти в біос, щоб мати змогу прошити плату під нове покоління процесорів? Чи треба шукати процесор 12/13 покоління?
14 покоління запускається і на старих біосах без "офіційної" підтрикимки
Дякую, це дуже гарна новина.
0kie
Member

Повідомлення

Megaclite
Серьёзно? Если я куплю ASUS TUF z790-Plus WiFi и i5-14600K, то всё заработает "из коробки"? Далеко не факт, что там будет летняя прошивка UEFI с уже добавленными микрокодами для 14-го поколения...
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

0kie: 22.11.2023 11:43 Megaclite
Серьёзно? Если я куплю ASUS TUF z790-Plus WiFi и i5-14600K, то всё заработает "из коробки"? Далеко не факт, что там будет летняя прошивка UEFI с уже добавленными микрокодами для 14-го поколения...
14600k/14900k працюють і на старих мікрокодах
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

0kie: 22.11.2023 11:43 Megaclite
Серьёзно? Если я куплю ASUS TUF z790-Plus WiFi и i5-14600K, то всё заработает "из коробки"? Далеко не факт, что там будет летняя прошивка UEFI с уже добавленными микрокодами для 14-го поколения...
"Запускається", це не означає "все запрацює, це означає що ви можете стартонути мамку і одразу оновити біос, а після того вже "все запрацює".
Nuclear World
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Подскажите, какую плату лучше взять и какая будет интереснее в плане разгона озу и тд?

MSI MEG Z690 ACE

или

ASUS ROG Maximus Z690 Hero
0kie
Member

Повідомлення

Megaclite
GreenMile
Спасибо. Собственно, так и думал. Микрокоды особо не менялись, т.к. это не новые процессоры, а просто перемаркированные. :)
ViktorUA
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Подскажите,13600KF заведется на ASUS TUF GAMING Z690-PLUS с коробки.Биос прошивать не нужно будет?
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

ViktorUA: 26.11.2023 09:27 Подскажите,13600KF заведется на ASUS TUF GAMING Z690-PLUS с коробки.Биос прошивать не нужно будет?
якщо мама була виготовлена до виходу репторів, то скорше за все там буде ще старий біос, якщо після, то є імовріність, що вже з заводу накатили новий з їх підтримкою, що саме вам попадеться важко сказати

п.с. можете взяти якусь іншу маму з біос флешбеком або подібною функцією, тоді можна буде накатити біос без старого проца, або в принципі по ціні цієї можна і 790 знайти без проблем
Відповісти