HP Z440 / Z640 Lga 2011-3 ,разбор платы ,проблема post кодов

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
Mozhe
Junior

Повідомлення

vertexterator: 19.05.2024 13:02 Доброго всім дня! Маю плату Z440,бажаю злобити анлок турбобусту, мікруху 25Q128FV випаяв і зчитав програматором на всякий випадок, пробував відкривати цей дамп через MMtool але я так зрозумів що самі останні версії біоса він не підтримує, можливо хтось зможе скинути дамп з вже готовим анлоком чи знадобиться робити відкат через саму плату на стару версію біоса тоді вже зчитувати і редагувати через MMtool?
Не маю v3 проца, та і з біосами маю невеликий досвід, але судячи з гайду технопланети я не знаю навіщо він цей ммтул мучає. Там в Uefitool можна видалити мікрокод(GUID: 197DB236-F856-4924-90F8-CDF12FB875F3 жмеш replace body as та добавляєш тільки 406f1 мікрокод) та одразу патч V3.ffs добавити в розділ з драйверами. Зверни увагу що в біос з офсайту, мікрокод треба в двох місцях замінити.
спойлер
Зображення
amibcp теж до ммтула можно відправити. Все це робиться в одному Uefitool 0.28 версії. Для експорту мікрокода на гітхаб є mcextractor утіліта
спойлер
Зображення
До речі зараз 2.61 біос зкачав з офсайту, покопався чутка і побачив що там є скрита overclocking менюшка в Advanced. Хтось відкривав її? Через amisce наприклад?
спойлер
Зображення

Чи я чогось не розумію? Чому треба біос 2015 року качати, що там є такого цікавого? Бо топік цей чутка хаотичний та лінки мертві постійно, невже на безоплатной mega не вистачає місця?
rulyarulya
Junior

Повідомлення

Mozhe: 15.06.2024 01:16
vertexterator: 19.05.2024 13:02 Доброго всім дня! Маю плату Z440,бажаю злобити анлок турбобусту, мікруху 25Q128FV випаяв і зчитав програматором на всякий випадок, пробував відкривати цей дамп через MMtool але я так зрозумів що самі останні версії біоса він не підтримує, можливо хтось зможе скинути дамп з вже готовим анлоком чи знадобиться робити відкат через саму плату на стару версію біоса тоді вже зчитувати і редагувати через MMtool?
Не маю v3 проца, та і з біосами маю невеликий досвід,

Подскажите пожалуйста где можно посмотреть видео по сборке ПК на HP Z440?
bibikalka
Junior

Повідомлення

nochnik89: 11.10.2023 14:48 добрался до рабочего компа
https://drive.google.com/file/d/1-HpH5S ... sp=sharing
Это рабочий диск , там часто удаляется информация , так что качайте , долго они тут лежать не будут
Можно попросить этот биос опять выложить? И его оригинал, без модов. Хочу поковырять немного.

Идея научиться перешивать без прищепок и выпанивания, думаю, нужны старинные биосы для этого.

Путевые записки здесь:
https://github.com/bibikalka1/HP_Z420_Z ... d/issues/3
bibikalka
Junior

Повідомлення

nochnik89: 12.03.2024 09:34 tfv
Он и не заведется . Оговаривалось тут много раз это. Там микрокоды только под в3 камни только.
Буду на складе числа 17-18, то скину дамп свежего биоса
Получил полный биос файл от @386 с анлоком, он скачивал пару лет назад! Там версия биоса 1.65, и есть 1.62 чистый, сохранился на просторах.

Примерно структура похожа на Z620.

Новая концепция для ZX40 - gaming PC, для этого он очень и очень все еще. Те кто купили - зачем выбрасывать?

В общем, если кому то интересно поковырять вместе, и прищепка полностью на мази - можем попробывать сделать unlock в последнем биосе, и прочие фичи, типа Reziable Bar.
rainkorn
Junior

Повідомлення

Доброго сутки!

Ребята, есть плата z440, есть прищепка с программатором. Било с 10ток попьіток разлочить турбобуст + андервольт по видео Технопланетьі. Безуспешно, опускаються руки. Пришел к вам за помощью. Тьікните меня носом где можно скачать биос ревизию 2015 года, а лучше уже с разлоченим турбобустом, если такие имеются. Или топик где нормально все поясняеться, бо бошка уже гудит и ничерта не соображает...
rainkorn
Junior

Повідомлення

rainkorn: 28.08.2024 16:10 Доброго сутки!

Ребята, есть плата z440, есть прищепка с программатором. Било с 10ток попьіток разлочить турбобуст + андервольт по видео Технопланетьі. Безуспешно, опускаються руки. Пришел к вам за помощью. Тьікните меня носом где можно скачать биос ревизию 2015 года, а лучше уже с разлоченим турбобустом, если такие имеются. Или топик где нормально все поясняеться, бо бошка уже гудит и ничерта не соображает...
Знайшов імадж 2015 у топіку 386. Відкриваю його УЕФІТул - не баче він папку з драйверами.. Що я роблю не так? Спробував накотити драйвер через shell та EFI. Через 1 перезагрузку він злітає. Допоможіть недосвідному старому хрищу решити це питання..
bibikalka
Junior

Повідомлення

rainkorn: 30.08.2024 13:11
Знайшов імадж 2015 у топіку 386. Відкриваю його УЕФІТул - не баче він папку з драйверами.. Що я роблю не так? Спробував накотити драйвер через shell та EFI. Через 1 перезагрузку він злітає. Допоможіть недосвідному старому хрищу решити це питання..
2015 биос - там все снесено, там нет никаких драйверов. Их надо вручную через EFI добавлять. Там же еще undervoltage, тоже через EFI. Вот видео:



А чи можна вас попросити потестувати нові біоси якраз є прищіпка? У мене є думки з цієї теми, особливо для нової версії біосу.

Мені потрібний ваш оригінальний біос, перед тим як 2015-я версія була залита. Сподіваюся, там був останній біос до цього, версїя M60_0261.

Я візьму ваш M60_0261, повні 16Мб, хірургічно заміню 306f2h мікрокод щоб мінімум бінарник рухати, і ви це назад через прищіпку.
rainkorn
Junior

Повідомлення

bibikalka: 30.08.2024 16:42
rainkorn: 30.08.2024 13:11
Знайшов імадж 2015 у топіку 386. Відкриваю його УЕФІТул - не баче він папку з драйверами.. Що я роблю не так? Спробував накотити драйвер через shell та EFI. Через 1 перезагрузку він злітає. Допоможіть недосвідному старому хрищу решити це питання..
2015 биос - там все снесено, там нет никаких драйверов. Их надо вручную через EFI добавлять. Там же еще undervoltage, тоже через EFI. Вот видео:



А чи можна вас попросити потестувати нові біоси якраз є прищіпка? У мене є думки з цієї теми, особливо для нової версії біосу.

Мені потрібний ваш оригінальний біос, перед тим як 2015-я версія була залита. Сподіваюся, там був останній біос до цього, версїя M60_0261.

Я візьму ваш M60_0261, повні 16Мб, хірургічно заміню 306f2h мікрокод щоб мінімум бінарник рухати, і ви це назад через прищіпку.
Так, я злив прищепкою оріжинал, тільки точно не пам,ятаю версію. Вроді як була 2.62 памʼятаю точно що 2023 рік вроді 03. Зараз закину на драйв дам скидку. Тільки ви можете мені пояснити що це мені дасть після заливки? Бо я тільки як три-пʼять днів почав цікавитись даною темою і багато чого не розумію.

Відправлено через 17 хвилин 58 секунд:
Доречі, по цьому відео я і намагався прошити, не вийшло. Не виключаю, що я жопорук і зробив щось не так. Но я спробував тільки раз, на більше часу не було. І зможу повернутися до спроб тільки у неділю 01.09.


Осьо то що я злив. -> https://drive.google.com/file/d/1gEw1az ... sp=sharing
bibikalka
Junior

Повідомлення

rainkorn: 30.08.2024 22:02

Так, я злив прищепкою оріжинал, тільки точно не пам,ятаю версію. Вроді як була 2.62 памʼятаю точно що 2023 рік вроді 03. Зараз закину на драйв дам скидку. Тільки ви можете мені пояснити що це мені дасть після заливки? Бо я тільки як три-пʼять днів почав цікавитись даною темою і багато чого не розумію.

Відправлено через 17 хвилин 58 секунд:
Доречі, по цьому відео я і намагався прошити, не вийшло. Не виключаю, що я жопорук і зробив щось не так. Но я спробував тільки раз, на більше часу не було. І зможу повернутися до спроб тільки у неділю 01.09.

Дуже дякую!!! Злита версїя 2.61, я перевїрив.

Вся ідея - зробити unlock на останній версії, а не на давній з 2015 року. Щоб усе було свіже.

Потім ще додати Resizable Bar – щоб відео карти безпосередньо до RAM зверталися.

Я приблизно зрозумів як HP біос редагувати, але побачимо ...

Відправлено через 3 години 45 хвилин 46 секунд:

Update:
Тут 3 версїї для тестів на базі вашого біоса:
https://drive.google.com/file/d/1untrd0 ... sp=sharing
Ручна робота!!

10full_stock.bin - корекція до стока
10full_stock_fake3.bin - 3rd gen microcode to 5th gen (turbo unlock version)
10full_stock_fake4.bin - 4th gen microcode to 3rd engineering

+
10full_stock_fake3_rebar.bin - 10full_stock_fake3.bin + ReBar patch

1) Тест 10full_stock.bin, якщо proper boot, next
2) Тест 10full_stock_fake3.bin, якщо proper boot, тест turbo unlock (так само як відео)
3) Тест 10full_stock_fake4.bin - тільки якщо 2) не піде
4) Якщо 2) працює, тест ReBar version - 10full_stock_fake3_rebar.bin :
https://drive.google.com/file/d/1eX-oNs ... sp=sharing

Будь ласка, фотки скріна якщо проблеми!
rainkorn
Junior

Повідомлення

bibikalka: 31.08.2024 06:12
rainkorn: 30.08.2024 22:02

Так, я злив прищепкою оріжинал, тільки точно не пам,ятаю версію. Вроді як була 2.62 памʼятаю точно що 2023 рік вроді 03. Зараз закину на драйв дам скидку. Тільки ви можете мені пояснити що це мені дасть після заливки? Бо я тільки як три-пʼять днів почав цікавитись даною темою і багато чого не розумію.

Відправлено через 17 хвилин 58 секунд:
Доречі, по цьому відео я і намагався прошити, не вийшло. Не виключаю, що я жопорук і зробив щось не так. Но я спробував тільки раз, на більше часу не було. І зможу повернутися до спроб тільки у неділю 01.09.

Дуже дякую!!! Злита версїя 2.61, я перевїрив.

Вся ідея - зробити unlock на останній версії, а не на давній з 2015 року. Щоб усе було свіже.

Потім ще додати Resizable Bar – щоб відео карти безпосередньо до RAM зверталися.

Я приблизно зрозумів як HP біос редагувати, але побачимо ...

Відправлено через 3 години 45 хвилин 46 секунд:

Update:
Тут 3 версїї для тестів на базі вашого біоса:
https://drive.google.com/file/d/1untrd0 ... sp=sharing
Ручна робота!!

10full_stock.bin - корекція до стока
10full_stock_fake3.bin - 3rd gen microcode to 5th gen (turbo unlock version)
10full_stock_fake4.bin - 4th gen microcode to 3rd engineering

+
10full_stock_fake3_rebar.bin - 10full_stock_fake3.bin + ReBar patch

1) Тест 10full_stock.bin, якщо proper boot, next
2) Тест 10full_stock_fake3.bin, якщо proper boot, тест turbo unlock (так само як відео)
3) Тест 10full_stock_fake4.bin - тільки якщо 2) не піде
4) Якщо 2) працює, тест ReBar version - 10full_stock_fake3_rebar.bin :
https://drive.google.com/file/d/1eX-oNs ... sp=sharing

Будь ласка, фотки скріна якщо проблеми!
В мене питання: Пункт 2 test turbo unlock: я просто перевіряю на наявність турбобуста стестестом Аїда наприклад, або спу-з, чи потрібно EFI через shell залити як на відео в потім перевіряти чи запрацювало?

Зможу почати тестування в неділю ввечері, якщо не буде проблем зі світлом, ні - з понеділка.
bibikalka
Junior

Повідомлення

rainkorn: 31.08.2024 09:18
В мене питання: Пункт 2 test turbo unlock: я просто перевіряю на наявність турбобуста стестестом Аїда наприклад, або спу-з, чи потрібно EFI через shell залити як на відео в потім перевіряти чи запрацювало?

Зможу почати тестування в неділю ввечері, якщо не буде проблем зі світлом, ні - з понеділка.
Ваше завдання завантажити EFI driver через shell як на відео, і спробувати завантажитись у Windows.

Пункт 2 можливо напише "1801-Microcode Update Error" або щось таке:
https://h30434.www3.hp.com/t5/Desktop-H ... -p/4950417

Не знаю чи заблокує помилка boot. Якщо ви попадете в Windows - тоді тести! Можливо, допоможе таке:
If using older microcodes, you will have to rename C:\Windows\System32\mcupdate_GenuineIntel.dll to something else in order to disable Windows microcode update of the BIOS version. To accomplish this, you could run either a DOS window or PowerShell on Windows as TrustedInstaller to be able to rename this file with command line without issues. See this utility from NirSoft that helps to run any program as TrustedInstaller very easily: https://blog.nirsoft.net/2020/02/25/run ... installer/

Поспішати з тестами не треба - краще коли час трохи спокійніший, щоб була можливість розібратися.

Ми ж пробуємо щось нове!

P.S. А яка у вас відео карта? Воне підтримує Resizable Bar щоб зробити тест?
https://github.com/xCuri0/ReBarUEFI
rainkorn
Junior

Повідомлення

bibikalka: 31.08.2024 16:39
rainkorn: 31.08.2024 09:18
В мене питання: Пункт 2 test turbo unlock: я просто перевіряю на наявність турбобуста стестестом Аїда наприклад, або спу-з, чи потрібно EFI через shell залити як на відео в потім перевіряти чи запрацювало?

Зможу почати тестування в неділю ввечері, якщо не буде проблем зі світлом, ні - з понеділка.
Ваше завдання завантажити EFI driver через shell як на відео, і спробувати завантажитись у Windows.

Пункт 2 можливо напише "1801-Microcode Update Error" або щось таке:
https://h30434.www3.hp.com/t5/Desktop-H ... -p/4950417

Не знаю чи заблокує помилка boot. Якщо ви попадете в Windows - тоді тести! Можливо, допоможе таке:
If using older microcodes, you will have to rename C:\Windows\System32\mcupdate_GenuineIntel.dll to something else in order to disable Windows microcode update of the BIOS version. To accomplish this, you could run either a DOS window or PowerShell on Windows as TrustedInstaller to be able to rename this file with command line without issues. See this utility from NirSoft that helps to run any program as TrustedInstaller very easily: https://blog.nirsoft.net/2020/02/25/run ... installer/

Поспішати з тестами не треба - краще коли час трохи спокійніший, щоб була можливість розібратися.

Ми ж пробуємо щось нове!

P.S. А яка у вас відео карта? Воне підтримує Resizable Bar щоб зробити тест?
https://github.com/xCuri0/ReBarUEFI
У мене Palit RTX 3080 10GB, далі поки не розумію що з цим робити, буду читати роздуплятися...
bibikalka
Junior

Повідомлення

rainkorn: 31.08.2024 21:42

У мене Palit RTX 3080 10GB, далі поки не розумію що з цим робити, буду читати роздуплятися...
Новий VBIOS потрібно:
https://www.reddit.com/r/nvidia/comment ... palit_rtx/

Та ще bios patch для Z440.

SIV64X та GPU-Z все показують, як тут:
https://github.com/xCuri0/ReBarUEFI/iss ... 2187864198
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

Ничего себе в этой теме жизнь )
Все эти манипуляции нафиг не нужны в 2024м. Это нужно было делать было в 2020, когда камни ам4 стоили дорого до АМ5 сокета.
Оставьте 2011-3 серверникам под мини серверные задачи :rotate:
Скиньте готовый дамп, проверю на днях.
bibikalka
Junior

Повідомлення

nochnik89: 01.09.2024 09:06 Ничего себе в этой теме жизнь )
Все эти манипуляции нафиг не нужны в 2024м. Это нужно было делать было в 2020, когда камни ам4 стоили дорого до АМ5 сокета.
Оставьте 2011-3 серверникам под мини серверные задачи :rotate:
Скиньте готовый дамп, проверю на днях.
Нуачетакова ???? :lol:

Если комп выполняет нормально задачи, пусть живет! У меня Z620 живет для легкого gaming'a, танк он и есть танк ...

Все тестовые Z440 биосы в этом посте:
viewtopic.php?f=3&t=218885&start=880#p3843498

Наверное, прийдется еще подпилить в зависимости от этих тестов.

У меня недораскрыта тема с HP, AFUDOS случайно этот биос не пишет без проверки подписи? Вот это было бы полезно потестировать. Вот есть сакральная версия 2.39 :
https://update.shared.it/SUPERMICRO/X9SCM-F/beta/
afudos.smc --> afudos.exe

Я так понял надо зеленый PWD jumper ставить на соседний BB E14 (не путать с нижним BBR который не нужно трогать), и двигать FDO jumper чтобы ME доступ сделать. Вроде флеш тогда открыт. FPT дает левые ошибки, но есть таки мелкая надежда на AFUDOS. Все мысли тут:
https://github.com/bibikalka1/HP_Z420_Z ... d/issues/3
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

Зачем тот афудос ? Прищепку кинул и вперед ) гляну биосы, спс
bibikalka
Junior

Повідомлення

nochnik89: 01.09.2024 18:05 Зачем тот афудос ? Прищепку кинул и вперед ) гляну биосы, спс
Ну не все же мичуринцы чтобы с прищепками работать! :)

Просто если afudos делает то же самое из комфорта DOS :lol: - это очень и очень полезно!
rainkorn
Junior

Повідомлення

bibikalka: 01.09.2024 18:16
nochnik89: 01.09.2024 18:05 Зачем тот афудос ? Прищепку кинул и вперед ) гляну биосы, спс
Ну не все же мичуринцы чтобы с прищепками работать! :)

Просто если afudos делает то же самое из комфорта DOS :lol: - это очень и очень полезно!
Я той ще мичурінець і у мене перша перемога ака плавне випрямлення жопорукості не на великий кут. І це для мене вже досягнення, bibikalka, вибач, що не взявся ще за твої "ручниє работи" - далі буде, далі буду пробувати. Все таки вирішив добити 368 + EFI. Но я так розумію це якраз імадж 2015 зразок nochnik89. Короч скрін тим все сказано. На цьому не зупинюся... Уже є рабочий імадж який поки працює, це вже щось, а не прірва. Можливо я кажусь якимось нубом - ну це так і є, так що не обессудь.


Зображення


Є 1 трабл при цьому всьому: загубився 1 ССД, який в М2 платі на САТА лінії, другий на M2 PCI - з ним все ок... Короч далі буде, на сьогодні все, бо з дороги тд тп.
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

rainkorn: 01.09.2024 20:00Но я так розумію це якраз імадж 2015 зразок nochnik89
в том биосе 2015го не все ссд работаю через м.2 . Я об этом много раз говорил в этой теме
bibikalka
Junior

Повідомлення

rainkorn: 01.09.2024 20:00 Є 1 трабл при цьому всьому: загубився 1 ССД, який в М2 платі на САТА лінії, другий на M2 PCI - з ним все ок... Короч далі буде, на сьогодні все, бо з дороги тд тп.
nochnik89: 01.09.2024 20:24 в том биосе 2015го не все ссд работаю через м.2 . Я об этом много раз говорил в этой теме
Ну я же поэтому и поднял вопрос последнего биоса заново, чтобы все поддерживалось, как все любят. Жду подвоха от HP, но может и удастся запилить.

Кстати, рекомендую вот этот пакет под DOS : https://github.com/user-attachments/fil ... /IMET9.zip

Там "backup.bat 01" четко скинет все разделы флеша по отдельности, чтобы их потом можно по отдельности записывать, кроме BIOS region, конечно, потому что FPT это не запишет назад. А вот все остальные секции писать через FPT можно.

Відправлено через 35 хвилин 41 секунду:
@rainkorn
Сделайте backup по секциям в DOS когда вернете свой 2.61 биос через прищепку - тот 1) пункт из моих моддов. Тогда будет просто вернуть свои DESC/GBE/PDR/ME разделы назад из этого бэкапа если возникнет необходимость. Чтобы ME открылся нужно тот FD jumper подвинуть на плате.
Відповісти