Вопросы, связанные с биос и прошивкой

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
Vampire2007
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

В данной теме будем обсуждать вопросы по биосам и прошивке и связанные с этим проблемы.
Ostin
Member

Повідомлення

KreinMah: 30.08.2022 22:46 Я маю на увазі те, щоб BIOS підтримував процесор
А хіба бували випадки, щоб більш нові версії BIOS перестали підтримувати більш ранні процесори? Просто навіть цікаво стало, ніколи не чув такого. Типу сидів на райзен першого покоління, поставив найновіший біос і він тепер бачить 5700, а не бачить 1700 чи 1800, наприклад.
Leo777
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривой Рог

Повідомлення

Avenger80
не знаю, раньше обновлял биос через интернет, сейчас пропала эта функция, посмотрел в инете как обновлять другим способом, нашёл два варианта, один через флешку, другой через эту прогу. Так как на флешке винда записана, решил обновить через программу. Вот только не помню делал ли я сброс биоса к заводским настройкам перед обновлением.

Отправлено спустя 1 минуту 1 секунду:
Батарейку ещё не вынимал, думал может чё с настройками не то.
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

Ostin: 07.09.2022 15:14
KreinMah: 30.08.2022 22:46 Я маю на увазі те, щоб BIOS підтримував процесор
А хіба бували випадки, щоб більш нові версії BIOS перестали підтримувати більш ранні процесори? Просто навіть цікаво стало, ніколи не чув такого. Типу сидів на райзен першого покоління, поставив найновіший біос і він тепер бачить 5700, а не бачить 1700 чи 1800, наприклад.
У МСІ таке було, але там випилювали непопулярні процесори, типу 1300их. Потім і з'явилися МАХ версії
Leo777
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривой Рог

Повідомлення

Ребят помогите с таким вопросом, поставил xmp профиль на матери asus prime b660m-a d4, теперь комп не включается, как сбросить биос? Что-то батарейки не найду.

Отправлено спустя 25 минут 46 секунд:
Всё, разобрался.
ariverin
Junior

Повідомлення

asus p5k se/epu v3.06 , при входе в EZ flash 2 система видит мою флешку(8гб)(fat32) rom , но я не могу ни выйти или что то нажать ,т.е клава не работает. Только выдернуть розетку чтобы выйти. В чем проблема? Причина обновить Биос установка AHCI для ssd
MSI-PC User
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

ariverin: 02.10.2022 22:58 система видит мою флешку(8гб)
Используй флешку на 2 Гб. Да, трудно такую найти, но придётся. Это крайне актуально для старых плат MSI, но лучше предохраниться и на других брендах использовать такой объём.
Ostin
Member

Повідомлення

Шановні, якщо дуже часто заходити в біос зі збереженням налаштувань (наприклад, по 10 разів на день міняти пріоритет завантаження чи ще щось поміняти), це якось може зашкодити пам'яті чи не варто перейматись? Про 10 разів я перебільшив, але питання більш теоретичне, для розуміння, чи можна постійно щось міняти в біос і чи не шкодить це йому в перспективі хоча б 5 чи 10 років. Для точки відліку нехай будуть ті 10 змін на день, протягом 5 років безперервно.
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Ostin
Если так переживаете по этому поводу, то гляньте даташит на чип Биоса. Может он рассчитан на 100000 записей, а может и на 1000000.
Ostin
Member

Повідомлення

Grava
Де це подивитись можна?
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Ostin
В даташите на микросхему памяти., но вряд-ли кончено такое там будут писать, та как обычно указывают ресурс на прошивку/стирание МК.
Например
https://www.gigadevice.com/datasheet/gd25b64c/

Cycling Endurance
-Minimum 100,000 Program/Erase Cycles

Отправлено спустя 17 минут 11 секунд:
....и да за 5 лет - это будет всего 17800 раз, так что хватит и вашим внукам.
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

Ostin: 05.10.2022 08:23чи можна постійно щось міняти в біос і чи не шкодить це йому в перспективі хоча б 5 чи 10 років
У мене у батьків досі стоїть моя стара гіга gx790-ud4p, якій на даний момент вже 13 років, а на ній я часто грався в гру "перелаштуємо щось в біосі" - не по 10 разів на день, але часто, і жодних проблем з нею немає. Тому не переймайтесь.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ostin: 05.10.2022 08:23 Шановні, якщо дуже часто заходити в біос зі збереженням налаштувань (наприклад, по 10 разів на день міняти пріоритет завантаження чи ще щось поміняти), це якось може зашкодити пам'яті чи не варто перейматись? Про 10 разів я перебільшив, але питання більш теоретичне, для розуміння, чи можна постійно щось міняти в біос і чи не шкодить це йому в перспективі хоча б 5 чи 10 років. Для точки відліку нехай будуть ті 10 змін на день, протягом 5 років безперервно.
нет
если конечно память EEPROM не битая
остальные настройки биоса хранятся в хабе пока на батарейке есть заряд
Краснодеревщик
Member
Аватар користувача
Звідки: Хмельницкий

Повідомлення

Привет всем, собственно вопрос, можно ли обновить биос сразу на 7 обнов вверх ?
Мать ASUS B550 F Gaming WiFi
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Краснодеревщик: 09.10.2022 11:23 Привет всем, собственно вопрос, можно ли обновить биос сразу на 7 обнов вверх ?
Мать ASUS B550 F Gaming WiFi
Зазвичай виробник пише можливий шлях оновлення прошивка. Якщо нічого про це нема, то можна оновлювати.
ariverin
Junior

Повідомлення

MSI-PC User
Не помогло , установил флеш на 2 ничего не изменилось .

Отправлено спустя 26 минут 26 секунд:
https://radikal.host/i/vOEEQ
D1mon4eg7
Junior

Повідомлення

Всім привіт

Дано:
MSI b350 PC mate
Ryzen 5 1600
і т.п.
Оновив БІОС(бетка).....курва, всі налаштування оверклоку пішли далеко....більше того, при налаштуванні по новій комп почав себи вести дуже капризно.

Що хочу: підкажіть, будь ласка,як грамотно поставити стару версію біоса(в мене навіть досі запсиані всі налаштування оверклоку під нього). Rufus не емулює файл з сайту MSI в EFI (це з того, що надибав в неті)
ПС: просто через M-flash, звісно, новий біос не дає стару версію поставити
gehka3
Катярко
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

D1mon4eg7
Программатор
Max
Junior
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Доброго дня, MSI B450 Tomahawk обновив біос до останньої версіі, замінив процессор з R5 2600 - на R5 5600 і працює лише 1й та 4й слоти озу, ніякі інші комбінації більше не працюють з двома модулями, з одною плашкою працюють всі слоти. З чим це може бути звязано? (косяк біоса чи обмеженість b450 чіпсету)
ariverin
Junior

Повідомлення

Я нашёл причину ... Попробую объяснить, то что выше Я фото прикрепил это ПК виснит , Я сумел до этого состояния загрузки очень быстро нажать стрелку вниз и enter . Началось обновление, но потом высветился красный прямоугольник со словами действительно обновить? Но я не могу ответить т.к. ни одна клавиша не работает, как я и до этого говорил. В чем причина зависания компа , знатоки подскажите пожалуйста .

Отправлено спустя 3 часа 10 минут 1 секунду:
Обновил Биос , добавил букву Y к той паре и три клавиши жал пока не обновил . Ssd не пылится теперь . :beer:
IvanKrysko
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Доброго времени суток, товарищи! Стоит мать MSI B450 PRO VDH MAX https://ua.msi.com/Motherboard/B450M-PRO-VDH-MAX
А так же, процессор R5 2600x
Не обновлял биос с момента покупки в январе 2020 года.
Собственно вопрос, если обновлю на последний биос, не будет ли каких-то проблем с моим текущим процессором? Будет ли его видеть мать и всё такое?
Відповісти