Частка Linux на ринку операційних систем зросла до рекордних 4,45%

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
heidfeld
Member
Аватар користувача
Звідки: деревня скрытая в листве

Повідомлення

Предлагаю обсудить Частка Linux на ринку операційних систем зросла до рекордних 4,45%

ниче удивительного. после божественной 7, винда стала дном, с трудом перевариваю 10, просто деваться некуда, 7 новое железо не поддерживает тупо. про 11 убожество вообще молчу, буду на 10 пока она не перестанет держать то железо которое мне нужно.
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

heidfeld: 28.08.2024 09:01 Предлагаю обсудить Частка Linux на ринку операційних систем зросла до рекордних 4,45%

ниче удивительного. после божественной 7, винда стала дном, с трудом перевариваю 10, просто деваться некуда, 7 новое железо не поддерживает тупо. про 11 убожество вообще молчу, буду на 10 пока она не перестанет держать то железо которое мне нужно.
Єдине що гірше в 10 - пуск. В 7 був лаконічнішим. Інше зручніше в 10, та вона ще й шустріша
А щоб вінда з аж "божественної" різко стала аж "дном" це потрібно було щоб кожен елемент системи став гіршим
Короче в тобі зачатки діда проявляються
Що по 11 - не знаю

А вінди менше стало не тому що вона зкурвилась, а тому що макось та лінукс розвиваються швидше за неї.
10 років назад вони годились хіба що для браузера та фотошопа/деяких програмістів. Макось по, в більшій степені, залізних та, в меншій, програмним причинах, лінупс виключно по програмним причинах
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kalakawa
Люди дуже не люблять коли ламають звичні інтерфейси, особливо в гіршу сторону. На роботі прийняли корпоративним стандартом він11, і мене від неї вже рік коробить незважаючи на всю мою прихильність до вінди. Я б всіх цих модних дизайнерів повісив за великий палець ноги.
oh_boy
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Понакупляли стім деків, ось і результат :dontknow:
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oh_boy: 28.08.2024 09:21 Понакупляли стім деків, ось і результат :dontknow:
Якщо вірити статистиці Жирного, стімдек займає лише 0,49% серед користувачів Стіму, яких нехай мільйонів 150(враховуючи онлайн в 32млн) тобто стібдеків не більше 1млн. Нк думающо в світі зараз використовують менше пари мільярдів компьютерів різних мастей. Тобто тімдек з його <0.1% навряд міг вплинути на статистику
mrbaranovskiy
Junior

Повідомлення

kalakawa: 28.08.2024 09:12
heidfeld: 28.08.2024 09:01 Предлагаю обсудить Частка Linux на ринку операційних систем зросла до рекордних 4,45%

ниче удивительного. после божественной 7, винда стала дном, с трудом перевариваю 10, просто деваться некуда, 7 новое железо не поддерживает тупо. про 11 убожество вообще молчу, буду на 10 пока она не перестанет держать то железо которое мне нужно.
Єдине що гірше в 10 - пуск. В 7 був лаконічнішим. Інше зручніше в 10, та вона ще й шустріша
А щоб вінда з аж "божественної" різко стала аж "дном" це потрібно було щоб кожен елемент системи став гіршим
Короче в тобі зачатки діда проявляються
Що по 11 - не знаю

А вінди менше стало не тому що вона зкурвилась, а тому що макось та лінукс розвиваються швидше за неї.
10 років назад вони годились хіба що для браузера та фотошопа/деяких програмістів. Макось по, в більшій степені, залізних та, в меншій, програмним причинах, лінупс виключно по програмним причинах
Стала швидшою. Потрохуй ядро переписують. Руссинович писав, шо частину коду переводять на раст. Це добре.
На дизайн мені взагалі піхуй. Взагалі дивно, шо люди які моляться на консоль - жаліються на дизайн.
AccessDenied
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Интересно, в эту статистику входит условный CentOS, на котором крутятся условные Астериски?
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Працюю з Linux виключно як з серверною ОС без GUI, нещодавно на віритуалку поставив декілька різних дистрів з різними DE і, на жаль, воно яким недолугим було, таким і залишилось. Софту нормального як не було, так і не має. Користуватися цією ОС як клієнтською і для прикладних завдань - це палки собі у колеса ставити. З віндою воно ну ніяк не зможе конкурувати, на жаль. Якщо вже хочеться нормельний unix expirience, то це до MacOS.

Отправлено спустя 48 секунд:
AccessDenied: 28.08.2024 09:35Интересно, в эту статистику входит условный CentOS, на котором крутятся условные Астериски?
Скорее всего, эта статистика учитывает пользовательский сегмент.
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ринок операційний систем та ринок ПЕРСОНАЛЬНИХ компьютерів це взагалі різні речі.
Якщо скласти усі випадки використання Linux то дай боже щоб всі інші у складщину набрали 4% у порівнянні.
Ijachok
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Регулярно докладаюсь до цього. "Це небагато, але чесна праця" :)
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

kalakawa: 28.08.2024 09:12 Єдине що гірше в 10 - пуск.
Єдине, що краще в 10 - DX12.
Lekrs
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Уууу як багато, майкам слід боятись :laugh:
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Dremjke: 28.08.2024 09:38
AccessDenied: 28.08.2024 09:35Интересно, в эту статистику входит условный CentOS, на котором крутятся условные Астериски?
Скорее всего, эта статистика учитывает пользовательский сегмент.
НІ!
там прямим текстом вказано "Популярність операційної системи Linux для десктопних ПК поступово зростає. Згідно з останніми даними Statcounter ця ОС зайняла вже 4,45% ринку."
І на сайті статистики "Desktop Operating System".
Причому у сегмент Linux не тільки серверні версії ОС не увійшли, а навіть Chrome OS який більше відсотка складає.

Відправлено через 2 хвилини 41 секунду:
Lekrs: 28.08.2024 10:12 Уууу як багато, майкам слід боятись :laugh:
Майкам слід задуматись як мінімум, там крім 4% лінуксу є ще й 15% від яблука.
Популярність операційної системи Microsoft за останні 10 років знизилася з 90% до 72%.
NiTr0
Member

Повідомлення

Dremjke: 28.08.2024 09:38 Працюю з Linux виключно як з серверною ОС без GUI, нещодавно на віритуалку поставив декілька різних дистрів з різними DE і, на жаль, воно яким недолугим було, таким і залишилось. Софту нормального як не було, так і не має. Користуватися цією ОС як клієнтською і для прикладних завдань - це палки собі у колеса ставити. З віндою воно ну ніяк не зможе конкурувати, на жаль. Якщо вже хочеться нормельний unix expirience, то це до MacOS.
типичному пользователю сейчас нужно браузер и все. чуть реже - почтовый клиент. еще реже - офлайновый офисный пакет, если гуглодоков/офиса365 не хватает.

все это вполне имеется, как и клиенты месенжеров.

ну а если надо специфический инструмент - то тут уже ос выбирается под инструмент, а не наоборот. а то есть чудаки, которые усердно страдают пиля софт под *nix сервера пользуясь виндой и имея гемор то с докером, то с правами файлов...
bigmonstr666
Member
Аватар користувача
Звідки: kyiv

Повідомлення

переходив весною на нову систему і вирішив встановити 11ку... і це просто капець, щоб налаштувати якісь іконки, як у мене було в 10ці, мені просто прийшлося гуглити, бо інтерфейс з налаштуванннями просто кінчений. я дійсно просто згорів від цього всього, а мені потрібно було щось дефолтне виставити, так як було у 10ці. тому не рекомендую 11ку, бо якщо щось налаштувати потрібно, то це якісь таньці з бубном ізза всратості меню налаштувань :censoured:
stakanctl
Member
Аватар користувача
Звідки: Луганськ

Повідомлення

Дуже рекомендую 11ку, бо якщо щось налаштувати потрібно, то це дуже легко та зручно.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Dremjke: 28.08.2024 09:38 Працюю з Linux виключно як з серверною ОС без GUI, нещодавно на віритуалку поставив декілька різних дистрів з різними DE і, на жаль, воно яким недолугим було, таким і залишилось. Софту нормального як не було, так і не має. Користуватися цією ОС як клієнтською і для прикладних завдань - це палки собі у колеса ставити. З віндою воно ну ніяк не зможе конкурувати, на жаль. всего, эта статистика
Цікаво, якого саме софта нормального нема? Ви не забуваєте часом, що це інша ОС, і як і до будь якої іншої системи треба звикати, а не тягти звичні ідеї використання?
tornadox
Member

Повідомлення

Єдине, що зупиняє повноцінний перехід на постійне використання Linux, це ігри з античитом, які не працюють на цій системі. Для решти випадків, якщо альтернативи не підходять, можна використовувати віртуалку (Adobe, MS Office, Autodesk). Proton зараз не запускає лише uwp аплікації, тому гейм пас також не варіант.
Enjoy
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kalakawa: 28.08.2024 09:12Єдине що гірше в 10 - пуск.
Ну и это дело вкуса, для меня так 10 и в этом идеальна, полноэкранный пуск юзаю по максимуму. Иногда даже любовное письмо 10ке написать хочется, настолько она хороша :gigi:
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

tornadox
easy anticheat - працює (особисто перевіряю доволі регулярно). не працюють, здебільшого, там де вендор не захотів вмикати підтримку повноцінно.
Відповісти