Знайомимося із ноутбуком Dell XPS 13 Plus на платформі Qualcomm Snapdragon X

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
maxud_b
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

Предлагаю обсудить Знайомимося із ноутбуком Dell XPS 13 Plus на платформі Qualcomm Snapdragon X
А чому немає АМД? В мене 2 ноути: і5 і R5 так райзен економніший і швидший. Не занесли?
moonlight49
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Тут саме цікаве - ОС та додатки... Як буде з ними? Бо Microsoft наче згорнув звій windows на arm
item2
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Я радий, що для виробника проц обійдеться на $150 дешевше. А як щодо зниження ціни для користувача? Блок живлення треба слабший, міді треба менше, розводка дешевша.
Ghody
Member
Звідки: Израиль

Повідомлення

что такое sapp? гугл не знает
если 1200 баксов это цена для клиентов, а не закупочная для магазина, то впринципе норм. хотя я почти уверен, что макбук на м2 в такой же комплектации будет лучше работать, чем этот ноут на винде
1nsane
Member
Звідки: Ларнака, Кипр

Повідомлення

maxud_b: 13.05.2024 16:03 Предлагаю обсудить Знайомимося із ноутбуком Dell XPS 13 Plus на платформі Qualcomm Snapdragon X
А чому немає АМД? В мене 2 ноути: і5 і R5 так райзен економніший і швидший. Не занесли?
Так если с АМД сравнивать, то там не так красиво выходит. :rotate:
KYDRAM
Member
Аватар користувача
Звідки: Де помирає вата

Повідомлення

Мене зараз сині фанатики зацькують мінусами, АЛЕ!
У червоних автономність останні 3 покоління просто феноменальна, краще тіки яблука(о арм тіки в профіль)
Порівнювати все що завгодно з інтелом? ну не знаю, може в якійсь синтетиці чи на целероні там банка більше пари-трійки годин і протримається....
Маю на увазі нормальне користування, а не лабораторні 20-30 відсотків яскравості, все вимкнено і нічо не робимо - і тоді шось там буде...
Ну буквально брав знайомому на р3 райзені ноут, і на половині яскравості, вайфай-блютуз увімкнені, кіно в хтомі крутить ну мінімум 6 годин, паралельно чувак ще телефон заряджає від ноута!
На синіх з пів року тому( бо просто вперся людині інтел) на схоій моделі і там і там 15шка, без дискретки, інтел при подібнихз умовах ледь до 3х годин дотягував :eek: :eek:
Моете ще розказати за налаштування бівіса чи енергоплан в вінді, але тут все на максимальному енергозберіганні ;)
Ну коротше, на мінуси фіолетово, подивимось шо там викатять дели і інші, особливо в мідл сегменті! :super:
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Топ ноут для блекаутів, офіс, ютуб, мегого і месенджери. Аби не за всі гроші світу

Відправлено через 3 хвилини 34 секунди:
Ghody: 13.05.2024 16:58 что такое sapp? гугл не знает
если 1200 баксов это цена для клиентов, а не закупочная для магазина, то впринципе норм. хотя я почти уверен, что макбук на м2 в такой же комплектации будет лучше работать, чем этот ноут на винде
SAPP це закупочна для бізнесів взагалом, але термін правильно SAP pricing, так нагуглиш
Ghody
Member
Звідки: Израиль

Повідомлення

AFU_power: 13.05.2024 20:40 Топ ноут для блекаутів, офіс, ютуб, мегого і месенджери. Аби не за всі гроші світу

Відправлено через 3 хвилини 34 секунди:
Ghody: 13.05.2024 16:58 что такое sapp? гугл не знает
если 1200 баксов это цена для клиентов, а не закупочная для магазина, то впринципе норм. хотя я почти уверен, что макбук на м2 в такой же комплектации будет лучше работать, чем этот ноут на винде
SAPP це закупочна для бізнесів взагалом, але термін правильно SAP pricing, так нагуглиш
раз закупочная, то дорого. можно б/у макбук на м1 купить меньше чем за половину цены или на м2/3 за те же деньги и макось будет явно лучше работать, чем винда
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ghody
ну тут не посперечаєшся, поки вінда бажає кращого на арм, але вона старається)))
sav_
Member

Повідомлення

чи не найбільше порадувала наявність в специфікаціях NVMe накопичувача. навідміну від розпаянмх на платі комірок пам'яті у Apple M*
нажаль оперативна пам'ять розпаяна. хочеться вірити це лише обмеження моделей <15" і у решти буде можливість апгрейду

moonlight49: 13.05.2024 16:27 Тут саме цікаве - ОС та додатки... Як буде з ними? Бо Microsoft наче згорнув звій windows на arm
не згорнув а уклав угоду з Qualcomm, що Windows ARM буде доступна тільки на його пристроях. але в цьому році вона спливає
Microsoft форсить ARM: надає інструменти розробки, переїзджає з Intel в планшетах і нотбуках
Alexsandr
Member

Повідомлення

AFU_power: 13.05.2024 20:40 Топ ноут для блекаутів, офіс, ютуб, мегого і месенджери. Аби не за всі гроші світу
АМД? Щей сумісність буде. На робочий день АМД зараз досить. Але якщо блекаут, но все рівно десь потрібно брати енергію :( Ноути на жаль її не виробляють.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alexsandr: 13.05.2024 23:36
AFU_power: 13.05.2024 20:40 Топ ноут для блекаутів, офіс, ютуб, мегого і месенджери. Аби не за всі гроші світу
АМД? Щей сумісність буде. На робочий день АМД зараз досить. Але якщо блекаут, но все рівно десь потрібно брати енергію :( Ноути на жаль її не виробляють.
Арм всеодно довше працюватиме+в арм буде толковий і сучасний модем під сім, якого в амд немає, або є не всюди і завжди. І вибачаюсь, сумісність в чому? Щоб переглянути ютуб чи мегого є уже едж, хром та фф збілдений під арм на вінді. Офіс подавно вже під арм написаний.
Alexsandr
Member

Повідомлення

AFU_power: 13.05.2024 23:40 Арм всеодно довше працюватиме+в арм буде толковий і сучасний модем під сім, якого в амд немає, або є не всюди і завжди. І вибачаюсь, сумісність в чому? Щоб переглянути ютуб чи мегого є уже едж, хром та фф збілдений під арм на вінді. Офіс подавно вже під арм написаний.
Судячи по тепловому пакету ні, довше робити не буде. Модем зовнішній як на мене більш універсальний. Сумість з ПЗ. В офісах же може не тільки ж ютубчик та браузер з Х и офіс з простим оформленням.

Отправлено спустя 1 минуту 12 секунд:
maxud_b: 13.05.2024 16:03
А чому немає АМД? В мене 2 ноути: і5 і R5 так райзен економніший і швидший. Не занесли?
Не будет видно навіщо брати.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alexsandr: 13.05.2024 23:57
AFU_power: 13.05.2024 23:40 Арм всеодно довше працюватиме+в арм буде толковий і сучасний модем під сім, якого в амд немає, або є не всюди і завжди. І вибачаюсь, сумісність в чому? Щоб переглянути ютуб чи мегого є уже едж, хром та фф збілдений під арм на вінді. Офіс подавно вже під арм написаний.
Судячи по тепловому пакету ні, довше робити не буде. Модем зовнішній як на мене більш універсальний. Сумість з ПЗ. В офісах же може не тільки ж ютубчик та браузер з Х.
Яких офісах? Під офіс мався на увазі майкрософт офіс. Судячи по тепловому пакету амд зі своїми 30вт+ навіть більше заважить аналогічному арм процу. Універсальніше мати пристрій все в одному, чим носити до нього тисячу і одну приблуду у вигляді зовнішніх модемів.
sav_
Member

Повідомлення

Alexsandr
Arm versions of Windows 10 include emulation technology that enables existing unmodified x86 apps to run on Arm devices. Windows 11 extends that emulation to run unmodified x64 Windows apps on Arm-powered devices
phobosse
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

AFU_power: 14.05.2024 00:00Універсальніше мати пристрій все в одному, чим носити до нього тисячу і одну приблуду у вигляді зовнішніх модемів.
Був колись у мене ноут з LTE модемом і чесно кажучи, нафіг воно не треба, тільки додаткову сімку оплачувати ) майже усюди є можливість підключитись по wi fi, а коли немає, то під рукою завжди є смартфон, з якого можна роздати інтернет.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

phobosse: 14.05.2024 00:42
AFU_power: 14.05.2024 00:00Універсальніше мати пристрій все в одному, чим носити до нього тисячу і одну приблуду у вигляді зовнішніх модемів.
Був колись у мене ноут з LTE модемом і чесно кажучи, нафіг воно не треба, тільки додаткову сімку оплачувати ) майже усюди є можливість підключитись по wi fi, а коли немає, то під рукою завжди є смартфон, з якого можна роздати інтернет.
Ми не живемо поки в такій країні де всюди є вайфай, а в будь який момент цей "всюди вайфай" може перетворитись в "ніде вайфая немає". Витрачати зарядку смартфона на режим модема якось не сильно хочеться, а от наскільки я пригадую, з вінди режим модема ще поки ніхто не прибирав
Sanc
Member

Повідомлення

Вся ця АРМ в Віндовс - на лоха.
Уже пробували - не взлетіло (Вінда РТ) і не взлетить:
1) Профсофт (не офіс, бразуер і медіаплеєр) потребує для роботи специфічних блоків і інструкцій, яких тупо нема в АРМ для енергоекономії і економії транзисторів, а якщо їх роботу емулювати - то швидкість впаде раз 5-50, залежно від задачі.
2) Купу Х86 софту ніхто не буде переписувати під АРМ, а значить в режимі емуляції енергоефективності АРМ просто не буде енергоефективніше, при тому робитиме все повільніше.
3) Для ігр АРМ занадто слабкий і теж не має купу блоків і має малий транзисторний бюджет, які йому потрібні позаріз, а якщо їх наростити - то продуктивність\Вт буде така сама як в Х86
4) АРМ це архітектура 1985 року як і Х86-32біт (представлені в один рік) і там теж всяких рудиментів вагон, а в Х86 уже Х86 номінально тільки - бо всередині вони чисті RISC (Х86 тільки структура вводу-виводу, а декодер транслює Х86 в внутрішній RISC).

Але навіть всі 4 пункти не головні, оскільки є два важливіших фактори:
1) Якщо брати Райзен на останньому поколінні (а ще будуть С ядра) - то АРМ не буде вигравати в енергоефективності при однаковій продуктивності в побутових неспецифічних задачах.
2) Ціна цього процесора в пості 280 баксів для ОЕМ виробників, коли 5Райзени останнього покоління з потужною встройкою 180-240.

І вийде загалом, що знову АРМ буде дорожче і слабше ніж Х86 АМД (якщо витягне Інтел техпроцес 2А то і ще Інтел)
Он ціну ноуту з поста в роздріб планують виставити в 1199 баксів в США і 1199 євро в ЄС, ну що готові купити?))) :lol: :rotate:

А якщо без жартів пора крутити нову Архітектуру RISC з асіками Х86 блоків всередині та широким транзисторним бюджетом, щось подібне якраз і зробив Епл в М-процах, але на малому рівні. Така архітектура буде максимально сумісна з старими Х86 програмами, а нові програми і ігри від 2012 можна просто перекомпілювати на нову архітектуру.
Alexsandr
Member

Повідомлення

AFU_power: 14.05.2024 00:00 Яких офісах? Під офіс мався на увазі майкрософт офіс. Судячи по тепловому пакету амд зі своїми 30вт+ навіть більше заважить аналогічному арм процу. Універсальніше мати пристрій все в одному, чим носити до нього тисячу і одну приблуду у вигляді зовнішніх модемів.
Ну да, а під офіс для бухгалтера взяти другий ноутбук, кожному працівнику по два ноутбуки :) На одному можно працювати, а інший енергоефективний.
Вийдуть тести подивимося що це буде. Можливо х86 все ще буде на плаву.
Смартфон по шнуру, саме те і один пристрій. Все рівно на ноутбуках буде жерти модем и платити за карточку ще одну.
Відповісти