Розкрито специфікації однокристальних систем Qualcomm Snapdragon X для Windows-ноутбуків

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest: 08.05.2024 14:16Як його встановити на сучасний Windows?
Воно латиницею по сірому пише чого хоче, а саме якогось старого дотнету. Ставиш дотнет 3.5 і вперед.
SergiusTheBest: 08.05.2024 14:16А мені подобався Windows Media Player 6.4.
Все як і завжди, далі-далі-готово. Якщо прога не юзає незадокументовані функції вінди, то вона працює навіть якщо це прога з 90х.
SergiusTheBest: 08.05.2024 14:16До речі, я користуюсь Clementine, пишуть, що це порт Amarok 1.4.
Ну і нафіга мені порт на інший тулкіт з іншим інтерфесом? Щоби що?
SergiusTheBest: 08.05.2024 14:16якщо не підтримується, то з часом протухає, а нові версії заміняють старі
От тому лінукс ніколи і близько не підійде до популярності вінди. Користувачам начхати на твої нові версії якщо хочеться понастальгувати і пограти в стару ігрульку або, ще гірше, є бізнес-софт за котрий вже заплачені гроші і він цілком влаштовує і не потребує заміни просто тому що ОСописцям впадлу зробити стабільний абі хоча б на рівні прог, не кажучи вже про драйвери.

Відправлено через 6 хвилин 58 секунд:
Я в хоббі іноді юзаю софтину мікро-кап. Нової версії в принципі не існує, контора скопитилась 5 років тому. Але стара прекрасно працює на будь-яких нових віндах.
Перейти на інший спайс це мені по-перше перевчитись на нього теж не зрозуміло новіщо якщо це хоббі, я на цьому грошей не заробляю, а по-друге цей мікро-кап був куплений за бабки, і це мені ще й інший спайс з твоїм підходом довелось би купляти?

Відправлено через 6 хвилин 57 секунд:
Та і офіс у мене 2016й куплений. Це в лінуксі вже довелось би купляти новий. 8-річна прога стовідсотково не завелась би. Офігенно які класні перспективи. Більше ж нікуди гроші засунути. А колекція іграшок? З ними як? Протонити? Тобто запускати на недовінді? :lol:

Відправлено через 3 хвилини 30 секунд:
І це все наслідки використання дегенеративного репозитарно-пакетного методу розповсюдження прог, за який ти так сильно топиш.
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Scoffer: 08.05.2024 14:58 Все як і завжди, далі-далі-готово. Якщо прога не юзає незадокументовані функції вінди, то вона працює навіть якщо це прога з 90х.
А от і ні. Далі-далі і нічого не відбувається. Старий плеєр не встановлюється на новий Windows :shuffle:
Scoffer: 08.05.2024 14:58 Воно латиницею по сірому пише чого хоче, а саме якогось старого дотнету. Ставиш дотнет 3.5 і вперед.
Воно пише якусь незрозумілу для юзера помилку, а офіційна підтримка каже, що у вас стара версія, оновіться, якщо хочете працювати на новій ОС.
Scoffer: 08.05.2024 14:58 Ну і нафіга мені порт на інший тулкіт з іншим інтерфесом? Щоби що?
Щоб насолоджуватися улюбленим плеєром, який портований на сучасні бібліотеки і він тепер працює на нових системах.
Scoffer: 08.05.2024 14:58 От тому лінукс ніколи і близько не підійде до популярності вінди. Користувачам начхати на твої нові версії якщо хочеться понастальгувати і пограти в стару ігрульку або, ще гірше, є бізнес-софт за котрий вже заплачені гроші і він цілком влаштовує і не потребує заміни просто тому що ОСописцям впадлу зробити стабільний абі хоча б на рівні прог, не кажучи вже про драйвери.
Це непов'язані речі. Весь старий софт чудово працює через chroot або docker. Для зручності можна запакувати в appimage. Це щоб зберігти його на віка.
Scoffer: 08.05.2024 14:58 Я в хоббі іноді юзаю софтину мікро-кап. Нової версії в принципі не існує, контора скопитилась 5 років тому. Але стара прекрасно працює на будь-яких нових віндах.
Перейти на інший спайс це мені по-перше перевчитись на нього теж не зрозуміло новіщо якщо це хоббі, я на цьому грошей не заробляю, а по-друге цей мікро-кап був куплений за бабки, і це мені ще й інший спайс з твоїм підходом довелось би купляти?
Для хоббі зазвичай є безкоштовні версії. Ну от в Windows 12 він перестане працювати, і що тоді? Доведеться купувати новий? Ніхто вам не гарантує, що старий софт буде працювати на новій системі.
Scoffer: 08.05.2024 14:58 Та і офіс у мене 2016й куплений. Це в лінуксі вже довелось би купляти новий. 8-річна прога стовідсотково не завелась би. Офігенно які класні перспективи. Більше ж нікуди гроші засунути. А колекція іграшок? З ними як? Протонити? Тобто запускати на недовінді? :lol:
На Linux користувався б безкоштовним офісом найновішої версії.
Scoffer: 08.05.2024 14:58 І це все наслідки використання дегенеративного репозитарно-пакетного методу розповсюдження прог, за який ти так сильно топиш.
Ніт. Це вибір виробника софта. Можна написати так, що буде працювати де завгодно. А можна розробляти під конкретну систему. Так як основний софт безкоштовний і з відкритим кодом, то більш вигідно його збирати під конкретну систему. А користувачам, відповідно, немає сенсу сидіти на старих версіях.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest
Сам користуйся своїми калічними безкоштовними офісами, котрі псують навіть самі прості документи. :D Я не вважаю що все повине бути гівном, аби лише побільше і на шару. Мене повністю влаштовує концепція оплати за те що реально працює. І в цю концепцію лінукс, той що гну, не вписується. Зато вписується вінда, мак і відроїд, і консолі теж вписуються, і як показує практика, всі вищеперечислені і є самими популярними платформами. А гну/лінукс як був маргінальною фігнею 30 років тому, так і залишиться ще на 30, бо не усвідомлює в чому реальна проблема.

Відправлено через 1 хвилину 38 секунд:
SergiusTheBest: 09.05.2024 14:53офіційна підтримка каже, що у вас стара версія, оновіться, якщо хочете працювати на новій ОС
Я от прямо впевнений що це брехня. Навіть індусопідтримка розпізнає такого роду помилки і каже як виправити. А можна забити помилку в гугл і прочитати перші пару лінків з готовим рішенням.

Відправлено через 6 хвилин 28 секунд:
І взагалі відсутність рантайму з коробки точно не є проблемою ОС, а то ми так зараз домовимось до того що лінукс гівно тому що не вміє в жабу. Але він же таки вміє, хоч і не з коробки, чи не так? :rotate:

Відправлено через 6 хвилин 6 секунд:
А от чи вміє сучасний лінукс стару jvm, якусь там апач гармоні наприклад, питання відкрите. Особисто у мене закрадаються деякі сумніви.
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Scoffer: 09.05.2024 14:58 Сам користуйся своїми калічними безкоштовними офісами, котрі псують навіть самі прості документи. :D Я не вважаю що все повине бути гівном, аби лише побільше і на шару. Мене повністю влаштовує концепція оплати за те що реально працює. І в цю концепцію лінукс, той що гну, не вписується. Зато вписується вінда, мак і відроїд, і консолі теж вписуються, і як показує практика, всі вищеперечислені і є самими популярними платформами. А гну/лінукс як був маргінальною фігнею 30 років тому, так і залишиться ще на 30, бо не усвідомлює в чому реальна проблема.
Це перпендикулярні речі. Хороший софт, поганий, платний та безкоштовний, з підтримкою і без - є під всі системи. А зараз взагалі, браузер витісняє традиційний софт, і ОС стає менш важливим фактором, ніж раніше.

Відправлено через 1 хвилину 13 секунд:
Scoffer: 09.05.2024 15:11 А от чи вміє сучасний лінукс стару jvm, якусь там апач гармоні наприклад, питання відкрите. Особисто у мене закрадаються деякі сумніви.
Java 8 є в репозиторії, я навіть користуюсь нею.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest
Нічого подібного. Хороший софт є під всі осі окрім гну лінукса і по причині, котру я вже описував: нестабільність ABI як ядра, так і особливо всієї обв'язки навколо. Це ключовий фатальний недолік системи. А його ноги в свою чергу ростуть з пакетів. Лінукс фактично старший за він нт, а софта під нього в тищі раз менше. Тому що його неможливо напрацювати, кілька років софтині і все, в утиль. Навіть відроїд такою фігнею не страждає, хоча здавалось би ОС для мобільників.

Відправлено через 2 хвилини 14 секунд:
Scoffer: 09.05.2024 15:40 ростуть з пакетів
І ще від того що немає головного по ОС. Одних лише ДЕ десятки. Композитних менеджерів не на багато менше. Основних віконих системи дві. Здуріти можна. Який софт в таких умовах? Ви про що? Ото консолька з башем і все.

Відправлено через 10 хвилин 56 секунд:
І контейнери щоб хоч якось вирішити гловняк з залежностями надзвичайно зручних репозитаріїв :D
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Scoffer: 09.05.2024 15:53 Нічого подібного. Хороший софт є під всі осі окрім гну лінукса і по причині, котру я вже описував: нестабільність ABI як ядра, так і особливо всієї обв'язки навколо.
Ну це ж неправда. Як приклад: DaVinci Resolve, Pixar RenderMan, SideFX Houdini на якому роблять фільми для Голлівуда, Blender, Autodesk Maya, Autodesk Eagle, Matlab, Simulink, Siemens NX, Wolfram Mathematica, Maple.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest
Якою ціною? Я от знаю кілька софтів, котрі працюють на лінуксі. Наприклад domino, sqlserver i oracle db. Знаєш як вони цього досягли? А там ціла ОС зверху навернута включно зі своїми рантаймами і своїми малювальниками вікон якщо ці вікна треба. З корневої системи юзається мінімальна кількість базових примітивів без котрих ну ніяк вже, і по можливості нуль сторонніх залежностей. Пакетна система ігнорується повністю. В усіх трьох.
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Scoffer: 09.05.2024 21:37 і своїми малювальниками вікон якщо ці вікна треба
Це кожен другий серйозний софт так робить: від браузера до фотошопа чи CAD систем. Не треба шукати проблеми там, де їх немає. Я за те, щоб у людей був вибір - і щоб вони знали про інші ОС, які безкоштовні, більш безпечні та зручні, а не тільки ті, які стояли на шкільних комп'ютерах.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergiusTheBest
Більш небезпечні і зовсім не зручні. Протягнути ACL через ядро лінукс не осилив. От коли там втілять нормальний ACL, а не оту дивну штуку, що зараз є і приблизно ніякий софт її не підтримує, і випилять рута, отоді і поговоримо про безпеки.

Відправлено через 2 хвилини 50 секунд:
Правда з рутом поттерінг обіцяє таки розібратись, але це ми ще побачимо на результат. Поки що його немає.

Відправлено через 7 хвилин 41 секунду:
Ти за лісом дерев не бачиш, шара очі залила і все. ГНУ/лінукс реально сама гівняна з більш-менш розповсюджених ОС в історії. Вона гірша тупо за все. Гірша за нормальні юнікси, гірша за вінди, гірша за відроїд. І ніяка це нікому не альтернатива, особливо на десктопі. Та і на серверах також якщо треба чогось більш складного за ламп в контейнерах. Жодної внятної інтегрованої служби каталогів. Як тищам користувачів права нарізати? Віндовою АД? :lol: Б - безпека.

Відправлено через 20 хвилин 3 секунди:
От наприклад просте завдання: централізовано видати юзверю прав на сетап софта для всієї машини з якогось там зарані узгодженого списку, можна навіть з окремого спеціального репозитарію, взагалі все одно, але не давати рута. І не дозволяти сетапити нічого поза списку. Рішення в студію.

Відправлено через 28 хвилин 36 секунд:
І не далі як сьогодні на опеннеті в коментах про новину щодо аудіодистрибутиву скарги на те що немає біт перфект виводу звуку. Особисто я не перевіряв, не було такої потреби, але якщо це правда, то з мультимедіа лінукс також викреслюємо.
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Scoffer
А ви у себе дома піднімаєте Active Directory та SCCM (чи що там використовують на Windows)? Ентрепрайз і домашнє використання - це зовсім різні речі. Я не адмін, тому можу не підказати найкращі рішення. Для централізованого керування користувачами є FreeIPA, OpenLDAP. Користувачу можна прописати в sudoers: username ALL=(ALL) NOPASSWD: /usr/bin/apt, /usr/bin/yum - таким чином, він може тільки запустити пакетний менеджер від рута і нічого більше. Також є PolKit, де можна гнучко роздавати пермісії. Для вашого кейса можливо підійде https://ubuntu.com/landscape/features Але то краще запитайте у адмінів.

Я можу детально розповісти по домашньому використанню та для розробки - вже 6 років як перейшов з Windows на Linux і всім раджу, хоча б спробувати.
Pil Ferer
Member

Повідомлення

SergiusTheBest: Це уберзручно - і дуже шкода, що windows не пішла цим шляхом. Той же Store - це якась пародія.
По-моему, вы пытаетесь манипулировать. Если вы продвинутый пользователь, ставите один-единственный раз пакетный менеджер для Windows, и живёте счастливо дальше - никуда ходить не надо, никакие сайты открывать не надо, и далее по вашему списку. Во всяком случае у меня именно так дела обстоят. Если вы обычный пользователь, то в Линуксе будете страдать так же, как в Windows, а то и сильнее. Поэтому давайте далее сравнивать сопоставимые навыки пользователей, а не то, как это пытаетесь делать вы.

Ну и если уж далее придираться. То сколько-сколько дистрибутивов Линукса существует? И чуть ли не каждый имеет свой уникальный пакетный менеджер. Решили поменять дистрибутив - добро пожаловать полностью переучиваться.

Рынок прекрасно демонстрирует, что такое Линукс на десктопе. Да, некоторым гикам он заходит. Но это всего лишь несколько процентов от общего количества пользователей. Увы.

На всякий случай. Я работаю за деньги (то есть профессионально) с Линуксом каждый день. Но на серверах. Но и там с ним проблемы, потому что часто программы под него пишутся студентами-энтузиастами. Которые потом забрасывают свои проекты, и приходится уже корпорациям допиливать и приводить в чувство эти поделки. А пользователь вынужден страдать.
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 09.05.2024 15:11ам користуйся своїми калічними безкоштовними офісами, котрі псують навіть самі прості документи. Я не вважаю що все повине бути гівном, аби лише побільше і на шару. Мене повністю влаштовує концепція оплати за те що реально працює. І в цю концепцію лінукс, той що гну, не вписується. Зато вписується вінда, мак і відроїд, і консолі теж вписуються, і як показує практика, всі вищеперечислені і є самими популярними платформами.
Так не працює ж.
Живий приклад:
1) Маємо скачаний образ Офісу 2016 "Office2016HomeBusinessRetail.img"(3,99 Гб) від 25.07.2023.
2) Встановлюємо, активуемо ключем(організаці купила пачку ключів).
3) НЕ ОНОВЛЮЄМО.
4) Створюємо документ, набираємо текст, зберігаємо, закриваємо Ворд.
5) Оновлюємо Офіс(діло було 1,5-2 місяці тому).
6) Створений файл не відкривається.
7) Несем файл на машину із неоновленим Офісом — файл відкривається.
8) Тимчасово заборонили оновлювати вінді "інший софт".
9) На сайті "комьюніті" запропонували все, що ми і так перепробували; сповістили, що файл не відкривається; а також запропонували прислати скріншот файлу відкритий десь-чимсь. — А у нас, як Ви здогадуєтесь, тих файлів сотні, якщо не тисячі. І??
10) В налаштуваннях 2016 є схованка, де можна заборонити версії яких файлів дозволено відкривати, а які ні. — Після оновлення 2016, нових заборон не з'являється.
11) Зауваження: старими версіями Офісів(2003 або 2010), файл відкривається.

*під відкривається — мається на увазі: клацнув(двічі) мишкою і файл відкрився.

Помилка така, якщо відкриється(то посилання на сайт "комьюніті"):
https://filestore.community.support.mic ... Jtb7dlU%3D
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

VovaII
Це якісь казки. Або разовий баг. Формат файла між 2016 і 2016 ніхто не змінював. Може ви там зламали щось :rotate:
Файли з 2019го офісу вільно відкриваються в 2007му офісі. В зовсім складному документі може розмітка поплистив деяких випадках тому що там насправді два формати, ісо і не ісо, але з 2010го ісошний вже відкривається коректно.
Більш того, китайський впс-офіс чудово відкриває майкрософтовські файли, а в лібрі/опенофісі так і не навчились.

Відправлено через 12 хвилин 36 секунд:
Власне я сам сиджу на 2016 з самого 2016го року, і чудово відкриваю все що мені висилають, хоч з 2007, хоч з 2021, хоч взагалі з браузерного офісу 365. Хоч зі старого 2003го доки шлють. У контрагентів на роботах дуже всяке в наявності.
Alexsandr
Member

Повідомлення

VovaII: 15.05.2024 17:27 9) На сайті "комьюніті" запропонували все, що ми і так перепробували; сповістили, що файл не відкривається; а також запропонували прислати скріншот файлу відкритий десь-чимсь. — А у нас, як Ви здогадуєтесь, тих файлів сотні, якщо не тисячі. І??
Похоже на ошибку доступа, типа файл в интернете или подобное. Во всех версиях издревле есть параметры какие файлы (форматы) можно открывать. Посмотреть бы в живую чего оно хочет.
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alexsandr: 15.05.2024 18:55Похоже на ошибку доступа, типа файл в интернете или подобное.
— То найперше що було відсіяно, скопіювавши файл на Робочий Стіл.

Scoffer
Alexsandr
Підкажіть як Вам зручніше той файл переслати? 68 Кб розміром. Якщо потрібно можу 7-zip стиснути?
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Pil Ferer: 15.05.2024 13:29 По-моему, вы пытаетесь манипулировать. Если вы продвинутый пользователь, ставите один-единственный раз пакетный менеджер для Windows, и живёте счастливо дальше - никуда ходить не надо, никакие сайты открывать не надо, и далее по вашему списку. Во всяком случае у меня именно так дела обстоят. Если вы обычный пользователь, то в Линуксе будете страдать так же, как в Windows, а то и сильнее. Поэтому давайте далее сравнивать сопоставимые навыки пользователей, а не то, как это пытаетесь делать вы.
Який пакетний менеджер ставити на Windows: winget, oneget, appget, chocolatey, scoop? Який з них офіційний і модерується Майкрософтом? Навіщо пакетний менеджер, якщо є Store? Ви хочете заплутати нещасного користувача Windows.
Pil Ferer: 15.05.2024 13:29 Ну и если уж далее придираться. То сколько-сколько дистрибутивов Линукса существует? И чуть ли не каждый имеет свой уникальный пакетный менеджер. Решили поменять дистрибутив - добро пожаловать полностью переучиваться.
Насправді, не так і багато є різних пакетних менеджерів і дистрибутивів, на основі яких роблять всі інші (штук 5). Але звісно треба звикати до нового дистрибутиву. Так само, як перейти з Windows XP на Windows 7, а потім на Windows 10 (постійно налаштування системи кудись переносять :mad:). Я от на Manjaro поставив pamac (обгортка над рідним pacman), бо у нього команди такі, як у звичного для мене apt. І вчить pacman мені не треба. Ну і завжди є графічний інтерфейс над цим.
Pil Ferer: 15.05.2024 13:29 Рынок прекрасно демонстрирует, что такое Линукс на десктопе. Да, некоторым гикам он заходит. Но это всего лишь несколько процентов от общего количества пользователей. Увы.
Доля Linux росте з кожним роком і вже досягла 3.8%. 10 років тому це було 1.1%. Значить щось Linux і macOS робить правильно, а Windows ні?
Pil Ferer: 15.05.2024 13:29 На всякий случай. Я работаю за деньги (то есть профессионально) с Линуксом каждый день. Но на серверах. Но и там с ним проблемы, потому что часто программы под него пишутся студентами-энтузиастами. Которые потом забрасывают свои проекты, и приходится уже корпорациям допиливать и приводить в чувство эти поделки. А пользователь вынужден страдать.
Так а нащо ви користуєтеся програмами, написаними студентами? Мабуть, ще й гроші на них заробляєте? Беріть серйозний софт. Якщо треба, то й з платною підтримкою. І операційна система тут ні до чого.
Pil Ferer
Member

Повідомлення

SergiusTheBest: 16.05.2024 13:03 Який пакетний менеджер ставити на Windows: winget, oneget, appget, chocolatey, scoop? Який з них офіційний і модерується Майкрософтом? Навіщо пакетний менеджер, якщо є Store? Ви хочете заплутати нещасного користувача Windows.
Вы опять пытаетесь манипулировать. И снова неудачно. Видимо, потому, что читаете невнимательно. Я уже написал про продвинутого пользователя и обычного. Попробуйте перечитать ещё раз это моё сообщение. Если никак не доходит, то вот ещё раз. Обычному пользователю - Store. Продвинутому (вроде вас) - любой доступный пакетный менеджер. Эта задача (выбор пакетного менеджера), кстати, гораздо проще, чем выбор одного из имеющихся дистрибутивов Линукса. Другими словами, вы точно справитесь.
SergiusTheBest: 16.05.2024 13:03 Доля Linux росте з кожним роком і вже досягла 3.8%. 10 років тому це було 1.1%. Значить щось Linux і macOS робить правильно, а Windows ні?
Это значит, что Линукс получает те фичи, которых ранее там не было, или они были сырыми. Вот народ и переезжает потихоньку на бесплатный софт. По большей части это гики, конечно. Догонит ли когда-нибудь Windows? Возможно. Лет через 40-50 с такими темпами. Собственно, я не против. Конкуренция всегда хороша для пользователя.
SergiusTheBest: 16.05.2024 13:03 Так а нащо ви користуєтеся програмами, написаними студентами? Мабуть, ще й гроші на них заробляєте? Беріть серйозний софт. Якщо треба, то й з платною підтримкою. І операційна система тут ні до чого.
Начнём с того, что ядро Линукса - это тоже изначально студенческая поделка. Которую, правда, потом довели до ума корпорации. Поэтому ваше утверждение о том, что ОС здесь ни при чем, звучит странно.
Далее. Скорее всего, в Линуксе очень мало изначально профессионального софта. Доказательств у меня нет, просто субъективные ощущения, основанные на ежедневной работе с этими поделиями. А так я и работаю по основной своей деятельности с серьёзным софтом с платной поддержкой. Просто без вот этого всего окружения студенческого на Линуксе невозможно обойтись. Благо, корпорации всё-таки его постепенно доводят до ума, хотя всё равно местами выглядит как очередная подпорка, а не цельная система.
Відповісти