Огляд та тестування процесорів AMD Ryzen 7 7800X3D та Ryzen 9 7950X3D. 3D Vertical Cache для геймінгу та роботи

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
creater_ua
Member

Повідомлення

Pathfinder
Так чудернацтво. Бо в 2,5К і в 4К на першу роль виде ВК. І інші компоненти. Ви вкурсі про різну швидкодію НВМЕ на АМД і Інтел платформах?
Потім, ще раз, та величезна кількість людей, про яку ви талдичите, буде збирати СИСТЕМУ. З іншими компонентами. І в іграх вирішальну роль буде відігравати ВК.
А притягнути відповіді вибірки з бази даних
Чому Ви мені це пояснюєте? Ви так впевнені, що в цьому краще розбираєтесь за мене? Ви не розумієте про що я, абсолютно. Рука-обличчя :facepalm: :facepalm: :facepalm: Методику тестування процесорів в низьких розширеннях я розбирав ще тоді, коли вона тільки почала зявлятись на закордонних ресурсах, а ви намагаєтесь зробити з мене нерозуміючого дурника і типу ось тобі татко розповість зараз. А тим часом у весь цей час мова лише йшла про розширення цільової аудиторії для даної статті, а не тримання її у вузькому руслі із запізнення на цілий рік. Тут вже написали, ентузіасти і більш розуміючі процес люди ще рік тому з усім цим були ознайомлені (лінійка процесорів 7000х3д). Автору статті дякую, значна робота виконана, основа є, а головне обожнюю україномовний контент. Але форумчанами розчарований, проста підказка для розширення мас читаючих виливається у цькування і топтання по тобі з намаганням кожного самоствердитись. І цкують саме ті котрі до статті відношення не мають, а просто хочуть порозважитись, хоча для думаючої людини саме вони і будуть розвагою, якщо перечитати. Один навіть смерті бажав, його повідомлення видалив модератор
Перейду на мову примітиву, як 5-ти класнику поясню. В даному вигляді стаття наприклад набере 100 000 переглядів за місяць, добавити в додачу 2,5К та 4К, буде 150 000 переглядів. І тут почалось...
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

creater_ua: 19.04.2024 11:21для думаючої людини
О боже мой! Что ж тут думать, как же выбрать процессор и видеокарту для 4K? Очень сложный вопрос и вариантов просто уйма.
Pathfinder
Member
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

creater_ua: 19.04.2024 11:21 Чому Ви мені це пояснюєте? Ви так впевнені, що в цьому краще розбираєтесь за мене? Ви не розумієте про що я, абсолютно. Рука-обличчя :facepalm: :facepalm: :facepalm: Методику тестування процесорів в низьких розширеннях я розбирав ще тоді, коли вона тільки почала зявлятись на закордонних ресурсах, а ви намагаєтесь зробити з мене нерозуміючого дурника і типу ось тобі татко розповість зараз. А тим часом у весь цей час мова лише йшла про розширення цільової аудиторії для даної статті, а не тримання її у вузькому руслі із запізнення на цілий рік. Тут вже написали, ентузіасти і більш розуміючі процес люди ще рік тому з усім цим були ознайомлені (лінійка процесорів 7000х3д). Автору статті дякую, значна робота виконана, основа є, а головне обожнюю україномовний контент. Але форумчанами розчарований, проста підказка для розширення мас читаючих виливається у цькування і топтання по тобі з намаганням кожного самоствердитись. І цкують саме ті котрі до статті відношення не мають, а просто хочуть порозважитись, хоча для думаючої людини саме вони і будуть розвагою, якщо перечитати. Один навіть смерті бажав, його повідомлення видалив модератор
Перейду на мову примітиву, як 5-ти класнику поясню. В даному вигляді стаття наприклад набере 100 000 переглядів за місяць, добавити в додачу 2,5К та 4К, буде 150 000 переглядів. І тут почалось...
:facepalm:
А тим часом у весь цей час мова лише йшла про розширення цільової аудиторії для даної статті, а не тримання її у вузькому руслі із запізнення на цілий рік.
Звідки ви знаєте яка саме ціль була у автора? І на яку аудиторію він розраховував ?
В даному вигляді стаття наприклад набере 100 000 переглядів за місяць, добавити в додачу 2,5К та 4К, буде 150 000 переглядів. І тут почалось...
А якщо додати ще оголених бабів ще можна і грошей побільше заробити.
І взагалі, щось Вас уже не в той степ несе, ви б самі спочатку сіли поміркували. Бо приписуєте мені те що в мене і на думці не було.
Ще раз, стаття про огляд і тестування ЦП з 3Д кешем. Так вона не максимально охвачує всі моменти, але автор це пояснив, відсутні інструменти.
kalakawa
Member

Повідомлення

Ти мабуть один із них?
creater_ua
Member

Повідомлення

kalakawa: 19.04.2024 12:17
Ти мабуть один із них?
Може годі флудити?

Відправлено через 54 секунди:
Pathfinder: 19.04.2024 12:16
creater_ua: 19.04.2024 11:21 Чому Ви мені це пояснюєте? Ви так впевнені, що в цьому краще розбираєтесь за мене? Ви не розумієте про що я, абсолютно. Рука-обличчя :facepalm: :facepalm: :facepalm: Методику тестування процесорів в низьких розширеннях я розбирав ще тоді, коли вона тільки почала зявлятись на закордонних ресурсах, а ви намагаєтесь зробити з мене нерозуміючого дурника і типу ось тобі татко розповість зараз. А тим часом у весь цей час мова лише йшла про розширення цільової аудиторії для даної статті, а не тримання її у вузькому руслі із запізнення на цілий рік. Тут вже написали, ентузіасти і більш розуміючі процес люди ще рік тому з усім цим були ознайомлені (лінійка процесорів 7000х3д). Автору статті дякую, значна робота виконана, основа є, а головне обожнюю україномовний контент. Але форумчанами розчарований, проста підказка для розширення мас читаючих виливається у цькування і топтання по тобі з намаганням кожного самоствердитись. І цкують саме ті котрі до статті відношення не мають, а просто хочуть порозважитись, хоча для думаючої людини саме вони і будуть розвагою, якщо перечитати. Один навіть смерті бажав, його повідомлення видалив модератор
:facepalm:
А тим часом у весь цей час мова лише йшла про розширення цільової аудиторії для даної статті, а не тримання її у вузькому руслі із запізнення на цілий рік.
Звідки ви знаєте яка саме ціль була у автора? І на яку аудиторію він розраховував ?
В даному вигляді стаття наприклад набере 100 000 переглядів за місяць, добавити в додачу 2,5К та 4К, буде 150 000 переглядів. І тут почалось...
А якщо додати ще оголених бабів ще можна і грошей побільше заробити.
І взагалі, щось Вас уже не в той степ несе, ви б самі спочатку сіли поміркували. Бо приписуєте мені те що в мене і на думці не було.
Ще раз, стаття про огляд і тестування ЦП з 3Д кешем. Так вона не максимально охвачує всі моменти, але автор це пояснив, відсутні інструменти.
промовчати було би кращим рішенням з Вашого боку
Pathfinder
Member
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

creater_ua: 19.04.2024 12:28 промовчати було би кращим рішенням з Вашого боку
:facepalm: І це пише чувак який в минулому пості писав про цькування і 5тий клас.
TerryCone
Member

Повідомлення

Йшов 2024 рік, деякі досі не розуміють, чому тести CPU в іграшках роблять на low і в низькій роздільній здатності :lol: :lol:
Робота була проведена титанічна, протестовано купу залізяк. Дякую за цікаву статтю :up:
creater_ua
Member

Повідомлення

TerryCone
Ще в далекому 2010 році на tomshardware про це говорили, та і ще раніше думаю теж, з того часу це стало ніби логічною нормою, не бачу сенсу приводити посилання. Хоча сміятись з тих людей, хто цього нерозуміє - це не кращий приклад прояву культури та показу свого виховання. Більшість людей є простими споживачами і це нормально, так було завжди і так буде. А Оверчани і взагалі мають особливо і по дружньому один до одного відноситись :beer:
HREN
Member

Повідомлення

feniks_tm: 19.04.2024 01:05
HREN: 19.04.2024 00:51 Могу на спор 7800 выжать на любой из линейки м/п z790 asus, гиги и асрока.
Завести - можливо, стабілізувати - дуже сильно сумніваюсь. Навіть взяти той же Hero, уже не кажучи про реальний дєшман. Можливо нові біоси щось і змінили, але сумніваюсь, що кардинально.
спойлер
Зображення
Это в точку. Вообще, вопрос, что такое стабильность памяти и системы - на миллион долларов. Можно и в стоке стабильность не пройти в спец. тестах. Но вопрос был достижения 7800))) А это достижимо на любом дешмане...
А вообще странно, что основной тезис по п.1 о провале фпс у амд не вызвал срача. Начали обсуждать ddr5 7800 или 7600 или 7400. Хотя, кстати, ровно этот недостаток камней является для меня критичным, ибо во всем остальном (не нужен разгон обычному пользователю - вставил и забыл, ниже энергопотребление и меньше отвод тепла, память более дешевая с учетом частоты до 6000-6600 и пр.) амд вообще-то лучше или не уступает синим. Хотя с синими больше драйва, пойди найди пограничные значения при разгоне и стабильности хотя бы видимой (обычные тесты, игры и пр.).

P.S. к тебе вопрос на другую тему - у тебя в профиле 2х280 радиатора на 13700к в разгоне с DD и 4090 c 600вт лимитом. Хватает? Или вентили от 1500 оборотов и выше?
ilyaskas
Junior

Повідомлення

lostsoulforever: 18.04.2024 00:57
creater_ua: 18.04.2024 00:51
Я не кажу щоб прибрати FHD тести, Ви не уважні. Треба враховувати потребу тих, хто збирає ТОП конфігурацію на базі цього процесора і показати їм що їх чекає і а FHD і в 4К. Бо визначати процесора лише і тільки за FHD це трохи як маніпуляція що до практичного користування і маркетинг

Відправлено через 4 хвилини 22 секунди:
Ви не розумієте яку роль виконує CPU у всьому процесі відображення гри і як вони тестуються. Нам потрібно визначити чисту продуктивність CPU для 1х1 порівняння між собою, в цьому випадку все інше залізо повинно бути енвайрментом яке ніяк не буде впливати (ботлнек) на результат.
4к і 8к це тестування відеокарти як вам вище сказали.

А я бачу ви дуже впертий. Обожнюю людей з синдромом данінга крюгера.
Взагалі ефект, але ми закриємо очі і дамо двом бадатися далі ))
feniks_tm
Member

Повідомлення

HREN: 19.04.2024 15:46 P.S. к тебе вопрос на другую тему - у тебя в профиле 2х280 радиатора на 13700к в разгоне с DD и 4090 c 600вт лимитом. Хватает? Или вентили от 1500 оборотов и выше?
4090 з 450Вт лімітом, але юзав з андервольтом. Спочатку юзав при 2640@0.9, потім все ж виставив 2715@0.925. Вистачає(-ло точніше) без проблем, відяха в <50градусів влазила в іграх. Ну і 13700 відповідно теж в андервольті був, нема там що гнати, не дуже вдалий екземпляр. Зараз свапнувся на 7800X3D, але все ще так і не зібрався назад в корпус. В режимі "на столі" і однієї 280ки вистачає, але оберти стоять фікс 1000.
CrypteX
Member

Повідомлення

Насколько же удачное потребление и тмп вышли у зен4 процов, даже у более горячих X3D. Не пойму чего их маркетологи с первого дня не разносили это как один главных поинтов к покупке :dontknow:
HREN
Member

Повідомлення

feniks_tm: 20.04.2024 14:56
HREN: 19.04.2024 15:46 P.S. к тебе вопрос на другую тему - у тебя в профиле 2х280 радиатора на 13700к в разгоне с DD и 4090 c 600вт лимитом. Хватает? Или вентили от 1500 оборотов и выше?
4090 з 450Вт лімітом, але юзав з андервольтом. Спочатку юзав при 2640@0.9, потім все ж виставив 2715@0.925. Вистачає(-ло точніше) без проблем, відяха в <50градусів влазила в іграх. Ну і 13700 відповідно теж в андервольті був, нема там що гнати, не дуже вдалий екземпляр. Зараз свапнувся на 7800X3D, але все ще так і не зібрався назад в корпус. В режимі "на столі" і однієї 280ки вистачає, але оберти стоять фікс 1000.
Ок, понял. На синих кочегарка))) В играх, с учетом видеокарты, минимум 600вт система жрет, макс видел в 750. Это просто игры, не тесты. В тестах могу и к 1квт подойти легко. Хотя даже в просмотре видео 4К HDR 120фпс и макс настройки качества madVR@SPV получается 500 вт((( Т.ч. амд тут лучше, но как сказал ранее, для онлайн шутеров в определенных местах есть с ними сильный дискомфорт по фпс.
Intel74320ASuperFin+
Member

Повідомлення

CrypteX: 20.04.2024 17:51 Насколько же удачное потребление и тмп вышли у зен4 процов, даже у более горячих X3D. Не пойму чего их маркетологи с первого дня не разносили это как один главных поинтов к покупке :dontknow:
Ну это никому не интересно. Всем известно, что липовому интел 7 не тягаться с 5нм тсмс.
FreezerUA
Member

Повідомлення

STARL1GHT: 18.04.2024 08:06 Від тесту CPU, хочуть тесту GPU. :gigi:

Напомню, що переважна більшість сидить на 1080р. Статистика стім.

Всі, хто має 2/4к — великі молодці, але ви не більшість. Поки що.
Шановний, зараз 2024 рік, саме тому гарне слово для аргументу "переважна більшість", легко замінити на "трохи більше половини", бо на практиці виявляєтся що це "58.45%" за березневим опитування Steam.
Знаю, що звучить не так гарно, але давайте будемо більш об'єктивними і користуватись цифрами. ;)

Що до коментів накшталт "Від тесту CPU, хочуть тесту GPU." - ви трохи перегинаєте палицю, з таким підходом можна просто програни Cinebench і все, ось вам і тести CPU. Любуйтесь на різницю.

Що до тестів - автор в будь-якому випадку молодець. Дякую йому за працю. :beer:
На жаль вони не дали мені відповіді на запитання які були в мене, але я розумію що це мої особисті проблеми, тому буду шукати інші тести.
Мій випадок наступний: в мене 5800XD3 + RTX4070Ti + 2K монітор. Для робочих задач мені вистачить будь-якого CPU, якому меньше 10 років, а от з іграми - ні (2K High/Ultra).
Хотів дізнатись чи є мені є зміст оновитись до 7800X3D, чи приросту я не відчую і варто чекати умовний 9800X3D та збирати на актуальну на той момент відеокарту.
Так, ніхто не зобовязаний робити такі тести, але ніхто не може заборонити мені хотіти їх побачити :laugh:
STARL1GHT
Member

Повідомлення

FreezerUA: 21.04.2024 11:22
Шановний, зараз 2024 рік, саме тому гарне слово для аргументу "переважна більшість", легко замінити на "трохи більше половини", бо на практиці виявляєтся що це "58.45%" за березневим опитування Steam.
Знаю, що звучить не так гарно, але давайте будемо більш об'єктивними і користуватись цифрами. ;)
Давайте. :gigi:

Я думаю, що такий важливий чоловік як Ви, повинен знати значення слова "більшість" та "переважна". Тому на практиці мої слова підтверджені вищезгаданою статистикою стім. Тому що ~60% від основної аудиторії(100%) — це вже переважна більшість. :gigi:
спойлер
Зображення
У випадку з тестами я думаю автор саме цим і керувався.

Звичайно, що додаткові тести в 2к тільки б більш наповнили даний матеріал та закрили запит власників 2к моніторів. Тим паче що їх відсоток не малий, і буде тільки рости з року в рік. Це безумовно.

Думається мені автор мав якісь обмеження(по часу на тести, чи щось інше), що не дало змогу додатково охопити всі найбільші групи.

І в першу чергу мій пассаж був саме про це, про усвідомлення того, що автор міг мати якісь обмеження.
Я тільки можу здогадуватись скільки було покладено часу на всі ці тести, і це тільки мова про 1080р. :-/
FreezerUA
Member

Повідомлення

STARL1GHT: 22.04.2024 04:14 Думається мені автор мав якісь обмеження(по часу на тести, чи щось інше), що не дало змогу додатково охопити всі найбільші групи.

І в першу чергу мій пассаж був саме про це, про усвідомлення того, що автор міг мати якісь обмеження.
Я тільки можу здогадуватись скільки було покладено часу на всі ці тести, і це тільки мова про 1080р. :-/
Повністю з Вами погоджують, у попередньому коментарі лише хотів зауважити що власників моніторів з розширенням більше ніж FHD не так вже й мало як могло скластись враження. :beer:

На рахунок тестування на мінімалках в FHD - тут маю певні побажання на наступні тести:
Не раз натикався на тести які демонстрували що у сучасних іграх деякі параметри графіки впливають на навантаження CPU.
Звідци випливає що якщо умовний Pentium з RTX4090 видає 60 fps у FHD на мінімалках, то це зовсім не значить що при максимальних параметрах графіки кокристувач отримає ті самі 60 fps, незважаючи що відеокарта буде працювати на 20% потужності і не буде слабким місцем.
Тому тут палка у двох кінцях - з одного боку потрібно підбирати параметри щоб не впиратись у відеокарту, з іншого - не послаблювати навантаження на процесор, оскільки це не дозволить сформувати вірні очікування у потенційного покупця йього CPU.

Одним з можливих виходів з цієї дилеми я особисто бачу тестування на максималках, але, або використанням DLSS/FSR, або у 720p. :-/
avebael
Member

Повідомлення

Где рабочие задачи на бенчмарках? 7зип и попугаи? Вы прикалываетесь?
Відповісти