У Windows 11 з'явиться моніторинг завантаження нейронного процесора NPU в AMD Ryzen

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

AccessDenied: 21.02.2024 17:01Покращення неминуче.
15-ое поколение Intel и 16-ое рефреш с ещё больше мелких ядер. :)
1nsane
Member
Звідки: Ларнака, Кипр

Повідомлення

До сих пор не могу понять, что такого должен делать NPU со стороны пользователя, чтобы оправдывать свое существование...
John Doe
Member
Аватар користувача
Звідки: Луганск UA

Повідомлення

Картинка - слева процессор AMD, справа на мониторинге - Intel(R) NPU. :rotate:
smilex
Member

Повідомлення

1nsane: 21.02.2024 17:49 До сих пор не могу понять, что такого должен делать NPU со стороны пользователя, чтобы оправдывать свое существование...
незаметно сливать данные :lol:
Krovatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

А 7040 типа не будет мониториться?
ImperiumAeternum
Member

Повідомлення

John Doe: 21.02.2024 17:50 Картинка - слева процессор AMD, справа на мониторинге - Intel(R) NPU. :rotate:
Потому что для Интела поддержка уже готова на момент релиза, а АМД как обычно допиливается патчами спустя год
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

1nsane: 21.02.2024 17:49 До сих пор не могу понять, что такого должен делать NPU со стороны пользователя, чтобы оправдывать свое существование...
Обсуживать копилота :lol:
ImperiumAeternum
Member

Повідомлення

Krovatka
Скорее всего будет, так жестко обламывать бета-тестеров перебор даже для компании добра
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

1nsane: 21.02.2024 17:49До сих пор не могу понять, что такого должен делать NPU со стороны пользователя, чтобы оправдывать свое существование...
наприклад локальний офлайн copilot, який не висажує батарею ноута через GPU як скажений і не знижує продуктивність тієї самої GPU
avebael
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

mrigi: 21.02.2024 18:33
1nsane: 21.02.2024 17:49До сих пор не могу понять, что такого должен делать NPU со стороны пользователя, чтобы оправдывать свое существование...
наприклад локальний офлайн copilot, який не висажує батарею ноута через GPU як скажений і не знижує продуктивність тієї самої GPU
або відеоплеєр, який під час відтворення апаратно відрендерить 720 в 2к, та почистить в артефактів.

праобраз NPU з*явився ще на смартфонах, коли фотку зроблену на пластиковій 5мм лінзі (такій же як на соні-еріксоні 2005 року) програмно рендерить у 100500 мегапіксілів, і гарно продається юзвєрям... :) якось без хуанговських терафлопсів все працювало...
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

я не можу зрозуміти тільки одного, а нафіга виділяти дорогоцінні квадратні міліметри кремнію під ШІ?
чи не простіше продавати спеціалізовані ШІ-прискорювачі (не відеокарти!) в картах розширення під PCI-e?
або можна навіть у вигляді USB, коротше варіантів маса, тільки не в процесорах чи відеокартах, щоб не займати їхню продуктивність
я, наприклад, хотів б в процесорах більш потужніший графічний блок замість ШІ

Отправлено спустя 10 минут 45 секунд:
якщо мова про мобільні процесори, то ок, але в десктопних це нафіг здалось
Сidonix
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

KimRomik: 21.02.2024 19:16 я не можу зрозуміти тільки одного, а нафіга виділяти дорогоцінні квадратні міліметри кремнію під ШІ?
чи не простіше продавати спеціалізовані ШІ-прискорювачі (не відеокарти!) в картах розширення під PCI-e?
або можна навіть у вигляді USB, коротше варіантів маса, тільки не в процесорах чи відеокартах, щоб не займати їхню продуктивність
я, наприклад, хотів б в процесорах більш потужніший графічний блок замість ШІ

Отправлено спустя 10 минут 45 секунд:
якщо мова про мобільні процесори, то ок, але в десктопних це нафіг здалось
Не забувай про більш тісну інтеграцію. Не треба виділяти під ШІ лінії PCIe, яких і так завжди небагато, по друге - всіх хочуть перевести на процесори з ШІ поступово, і це буде як стандарт.
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

KimRomik: 21.02.2024 19:16це нафіг здалось
Может появятся варианты с отключенным NPU, как с видеоядром в F. :laugh:
KimRomik: 21.02.2024 19:16я, наприклад, хотів б в процесорах більш потужніший графічний блок
Зачем это надо. Windows десктоп работает, видео - всё. То что делает AMD в APU - филькина грамота. Логика таких улучшений только в том, что новые APU должны стоить так же как и старые. А в целом нормальным пользователям такое не интересно.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Сidonix: 21.02.2024 19:51Не треба виділяти під ШІ лінії PCIe, яких і так завжди небагато
скажи, що краще недо-ШІ під кришкою проца чи плата ATX з 7 слотами pci-e, куди можна впихнути 7 нейронок?

Nikolay Yeryomenko: 21.02.2024 20:13
KimRomik: 21.02.2024 19:16це нафіг здалось
Может появятся варианты с отключенным NPU, как с видеоядром в F. :laugh:
KimRomik: 21.02.2024 19:16я, наприклад, хотів б в процесорах більш потужніший графічний блок
Зачем это надо. Windows десктоп работает, видео - всё. То что делает AMD в APU - филькина грамота. Логика таких улучшений только в том, что новые APU должны стоить так же как и старые. А в целом нормальным пользователям такое не интересно.
я чекаю досить потужний APU, щоб позбавитись від відеокарти
розумієш, тобі іноді продають відеокарти з недостатньою кількістю фазів чи відеопам"яті, тоді як зв"язка цпу+гпу в одному сокеті дозволить створити досить гибку конфігурацію, починаючи від підходящої материнської плати та закінчуючи об"ємом озу під відяху
Nikolay Yeryomenko
Member

Повідомлення

KimRomik: 21.02.2024 20:25тобі іноді продають відеокарти з недостатньою кількістю фазів чи відеопам"яті,
Дак не надо это покупать - апгрейд ведь ни ради самого процесса апрейда делается. Вон AMD всё сделала лучше Nvidia в своих видеокартах - 8-pin, фазы есть, памяти больше, лучи есть, FSR лучше DLSS, в софте всё работает лучше чем у NVidia и т.д.
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

KimRomik: 21.02.2024 19:16 чи не простіше продавати спеціалізовані ШІ-прискорювачі (не відеокарти!) в картах розширення під PCI-e?
або можна навіть у вигляді USB, коротше варіантів маса, тільки не в процесорах чи відеокартах, щоб не займати їхню продуктивність
я, наприклад, хотів б в процесорах більш потужніший графічний блок замість ШІ
а ти знайди якийсь coral tpu під потрібний слот в продажу, та ще й з нормальною ціною, а не:
$40-50 за
- mpci
- m.2 B+M
- m.2 A+E
або $50-60 за usb
і це дає мінус слот на материнці, куди можна було б поставити зайвий ssd

якби могли запихнути 4090 в APU - вже давно зробили би хоча б 4060, я це також чекаю :)
Востаннє редагувалось 21.02.2024 20:50 користувачем Smok, всього редагувалось 1 раз.
Stalker22
Member

Повідомлення

ImperiumAeternum: 21.02.2024 18:28
John Doe: 21.02.2024 17:50 Картинка - слева процессор AMD, справа на мониторинге - Intel(R) NPU. :rotate:
Потому что для Интела поддержка уже готова на момент релиза, а АМД как обычно допиливается патчами спустя год
А може інтел, як завжди у змові з майками, занесені чемодани...
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Сidonix: 21.02.2024 19:51всіх хочуть перевести на процесори з ШІ поступово, і це буде як стандарт.
Мабуть буде, але корявий такий стандарт. TPU дуже сильно залежні від ПСП, навіть більш сильно ніж GPU. Типовий окремий TPU має шину 2048 - 8192. Відповідно проц зі своїми 2 по 64 це останнє місце де мали б бути ШІ модулі. Мало того, що вони самі собою тупитимуть, так ще й тупитимуть CPU.
_FYA_EXel
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

1nsane: 21.02.2024 17:49 До сих пор не могу понять, что такого должен делать NPU со стороны пользователя, чтобы оправдывать свое существование...
Собирать телеметрию и заниматься обучением AI - все для вас :gigi:
Відповісти