Процесори Intel Core 11-го покоління незабаром будуть зняті з виробництва

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
cadet-ua
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Пропоную обговорити Процесори Intel Core 11-го покоління незабаром будуть зняті з виробництва
Жалюгідний фінал AVX-512 у десктопах від Інтел
osmose
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Могли б і не випускати взагалі ту серію
GipeR
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

жаль, не плохие процессоры были, меня до сих пор устраивает 1135g7 даже для работы.
Святой
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

Сам думал брать 11900к. В Китае по 200 баксов нынче. Кому не дорого приобщиться к PCI-E 4.0 - тому 11400F
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

дивне покоління, бо мають підтримку псие4.0, а немає серед них Пентіумів чи Селеронів
ажде в той час вже виходили бюджетні відеокарти з урізаною шиною псие х4-х8, і щоб розкривати їх потенціал потрібен був проц хоча б з підтримкою псие4.0
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

KimRomik: 07.06.2023 12:30 дивне покоління, бо мають підтримку псие4.0, а немає серед них Пентіумів чи Селеронів
ажде в той час вже виходили бюджетні відеокарти з урізаною шиною псие х4-х8, і щоб розкривати їх потенціал потрібен був проц хоча б з підтримкою псие4.0
Дивне не покоління а навіть думка про те що до 2-голового проца хтось буде в 2021 відеокарту ставити
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kalakawa: 07.06.2023 12:36
KimRomik: 07.06.2023 12:30 дивне покоління, бо мають підтримку псие4.0, а немає серед них Пентіумів чи Селеронів
ажде в той час вже виходили бюджетні відеокарти з урізаною шиною псие х4-х8, і щоб розкривати їх потенціал потрібен був проц хоча б з підтримкою псие4.0
Дивне не покоління а навіть думка про те що до 2-голового проца хтось буде в 2021 відеокарту ставити
тоді був лише єдиний бюджетний варіант R3 3100, який має підтримку псие4.0, його навіть достатньо для ігр і в наш час
а від Інтела - нічого, ну хіба що i3 10100, але вони годились тільки для відеокарт з псие3.0 або х16
CADR
Member
Аватар користувача

Повідомлення

То есть фактически Интел выпускает(производит) одновременно три поколения процессоров. Отказ от производства 11 поколения означает подготовку к выпуску 14-го.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

CADR: 07.06.2023 13:14То есть фактически Интел выпускает(производит) одновременно три поколения процессоров. Отказ от производства 11 поколения означает подготовку к выпуску 14-го.
А 10е точно сняли с производства?

Відправлено через 2 хвилини 50 секунд:
KimRomik: 07.06.2023 12:30дивне покоління, бо мають підтримку псие4.0, а немає серед них Пентіумів чи Селеронів
ажде в той час вже виходили бюджетні відеокарти з урізаною шиною псие х4-х8, і щоб розкривати їх потенціал потрібен був проц хоча б з підтримкою псие4.0
Пентиумы с селеронами не позиционируются как игровые процессоры.
В случае х8 карт будет больше проблем от пентиума, чем от старой версии ПСИе.
mr-enic
Member
Аватар користувача

Повідомлення

спойлер
Зображення
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

На це покоління вилили дуже багато лайна, називали його прохідним і не вартим уваги, а я вважаю, що це було одне з найбільш вдалих поколінь у Intel, єдиний недолік якого великий жор, який проте не заважає ефективному оходженню, бо кристал великий.

- Нарешті після багатьох років припинили вичавлювати зайві мегагерци з архітектури Скайлейк і перейшли до нової архітектури зі значним зростанням IPC.
- Нарешті Intel впровадила PCI-E 4.0 Це цілком актуально і на сьогодні, а от PCI-E 5.0 це вже для домашніх потреб відвертий надлишок, який просто робить дорожчим продукт, не даючи практичного ефекту.
- Окремі 4 лінії PCI-E для SSD NVME напряму до проца, чого раніше Intel була позбавлена, причому зразу 4.0 версії.
- Уперше занесли AVX-512 у масовий десктоп. Мені от хотілося мати по принципу "шоб було", а HEDT занадто дорогий для такої забавки. На жаль, після цього Intel падлюче заблокувала можливість вмикати присутні на P-ядрах блоки навіть ціною вимкнення e-ядер, змусила виробників материнських плат прибрати цю можливість з прошивок.
- У материнках B-серії, що вийшли разом з цими процами, нарешті Інтел увімкнула підтримку розгону пам'яті, тобто можна було юзати 3600 МГц замість 3200 МГц і тим більш ганебних 2933 МГц через те, що не хочеш купувати топовий чипсет для розгону і так жахливо жручого і розігнаного проца.
- Хоча й багато жерли, проте кристали по старому 14 нм техпроцесу легше охолоджувати і вони не так грілися, як наприклад прямий конкурент Ryzen 5800X до 11700. А дешевших менш розігнаних і холодніших проців AMD у вигляді альтернативи дуже довго не хотіла випускати в 5000 лінійці, чим мене сильно розлютила. Я не хочу дешевше купувати попереднє більш відстале покоління, хочу трішки дешевше новіше, але без завищених частот з коробки.
- Встройка нарешті отримала підтримку HDMI 2.0, а отже телевізорів 4K@60 Гц без усіляких перехідників з DP. Встройка, що не тягне 4K@60 Гц на той час була ганьбою. Це зараз вже навіть HDMI 2.1 можна у встройці отримати. Також сама встройка теж нарешті отримала суттєві вдосконалення й підвищення продуктивності після застою. Між 11700F та 11700 різниця в ціні була буквально гривень 300, тому я брав зі встройкою точно не завадить на випадок проблем з відеокартами плюс у робочих програмах може знадобитися.
- Мені як потенційно націленому на сегмент i7, але ненавидячому зайвий заводський розгін і занадто завищені частоти взагалі лахва по факту отримую топ з кількістю ядер i9 по ціні i7 за те, що відмовляюся від завищених частот. Але ті, хто були націлені на i9, то отримали на жаль облом у вигляді 8 в жах розігнаних і жручих ядер замість 10. :(
- Материнка Asus TUF Z590 востаннє ще мала 6 SATA. З нинішніми повнорозмірними ATX-материнками на топових чипсетах з ганебними 4 SATA нехай Asus іде в дупу. Можна купити додатковий контролер, але я принципово хочу мати всі потрібні роз'єми на материнці, якщо заради цього купую топовий чипсет.
- Найголовніша на сьогоднішній день для мене перевага, сучасне залізо якої вже позбавлено, це те, що на момент виходу цих проців ще не було в ходу всратої Windows 11 й у BIOS до моєї Z590 ще залишилася можливість вимикати TPM-модуль, причому він ще й по замовчуванню вимкнений. У оновленому BIOS Win11 Ready уже зразу увімкнено і вимкнути неможливо, лише на окремим модулем переключити. Вимушений був відкотися назад на старий BIOS, щоб не бачити це шпигунське копірастичне лайно TPM у себе в диспетчері пристроїв. Апаратно шифрувати мені нічого, навпаки треба, щоб максимально легко було відновити інфу в разі збою. Треба щось приховати - можна створити запаролений архів. А в майбутньому буде копірастичне лайно в кубі Ms Pluton. Поки що копірастичне пекло ще не настало, але про всяк випадок краще бути готовим, краще мати змогу вимикати TPM, ніж не мати, що у 11-поколінні ще можливо. А далі можна при потребі й Win 11 користуватися, але на системному MBR-диску й без усяких TPM, поки ще можливо.

Мінуси: Високе споживання й погана енергоефективність. Дуже низькі базові частоти при цьому, як у дуже старих проців. Дуже мала кількість ядер у старшої моделі.

Я готувався до апгрейду ще за пару років до його виходу й у Intel мені цього всього страшенно не вистачало, щоб задовольнитися їх процом - більше ліній PCI-E у проца, AVX-512, PCI-E 4.0, HDMI 2.0. А 12-е покоління навпаки розчарувало своєю гібридною архітектурою, яку ще багато років допилювати й для якої потрібно раніше переходити на Win 11, відмовою від AVX-512 навіть у вигляді опції ціною вимкнення e-ядер, 4 штуками SATA на топових материнках ASUS. Орієнтацією на DDR5, яка на той час була дуже дорога, дефіцитна й всрата по частотах і таймінгах, а типу купувати на старому поколінні DDR4 нове покоління проців не так комільфо :shuffle: AMD розчарувала страшенно гарячим 5800X без дешевшої менш розігнаної альтернативи, дорогим 5900X, ну і AVX-512 нема, тим більш з VNNI. Тож плюнув на 12 покоління й зібрав на 11-му, як на одному з найбільш вдалих.

У принципі, я дуже люблю свій Core i7-11700 й поки цілком ним задоволений. Для 4K-геймінгу його більш ніж вистачить ще надовго, а якщо перейду на 8K, то тим більше. Сподіваюся, в компанії з Z590-материнкою, потужним кулером Noctua D15S та БЖ Corsair він себе почуває в мене теж достатньо комфортно й ображатися на погані умови не буде. :shuffle: Наприклад на оперативку з 16-20-20-39 таймінгами. :) Єдиний сценарій, де його потужності малувато - збереження в PNG з максимальною ретельністю стиснення фоток надвисокої розподільчої здатності типу 15000x10000 пікселів. Витрачає по кілька хвилин на одну фотку. А от фотки 6000x4000 більш-менш норм, поки зберігається одна, то можна іншу редагувати.
CADR
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А 10е точно сняли с производства?
Вроде да:
Launched:
August 21, 2019; 3 years ago (official launch date, retail availability is later)

Discontinued:
December 16, 2020; 2 years ago (desktop)
September 30, 2022; 8 months ago (mobile)

https://en.wikipedia.org/wiki/Comet_Lake
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kassatka: 07.06.2023 16:27 На це покоління вилили дуже багато лайна, називали його прохідним і не вартим уваги, а я вважаю, що це було одне з найбільш вдалих поколінь у Intel
11400f один з найкращих процесорів що випускався інтел. Шкода, що порізали роботу з пам'ятю, але серед не дорогих ігрових процесорів, що працюють без додаткових налаштувань, він найкраще себе показав
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

DuckRider: 07.06.2023 17:00 11400f один з найкращих процесорів що випускався інтел.
Так, цілком згоден, дуже вдалий проц. Доступний за ціною й вдалий по відношенню ціни до продуктивності. Я його замовляв з перспективою поміняти на i7, але відмінив замовлення й зразу взяв восьмиядерник, щоб не мати мороки. Ще 10100F був тоді й навіть сьогодні лишається дуже вигідним бюджетним процом. 11100F міг принести PCI-X 4.0 та вищий IPC, але його не випустили, бо Intel дійсно само розглядало покоління як прохідне. Нашвидкоруч адаптували розроблену під 10 нм архітектуру на 14 нм техпроцес ціною зменшення кількості ядер та великого жору, а самі в цей час терміново готували новий стрибок на DDR5 10 нм та різнородні ядра знову при повній зміні архітектури. Потрібно було випускати окремий зменшений кристал на 4 ядра і клепати на ньому i3, гіперпні та селерони. Вирішили, що на кілька місяців циклу не варто, можна зразу з 10100 на 12100 перескочити. Ну і теж норм вийшло, обидва i3 дуже вдалими вийшли. А те PCI-X 4.0 для карт на x8 ліній по суті не так сильно й вимагається, лише одна RX 6500 дуже погано себе на PCI-E 3.0 почуває, ну то й нічого її купувати. Коли купуєш дуже бюджетний продукт, то можна й непродані залишки старих поколінь пошукати чи не крутити носа від б/в відеокарт, особливо якщо купувати не з рук, а з магазинів б/в комплектуючих.
XXXshadyXXX
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Может на пекарне еще более менее, но через меня прошло 8 разных ноутов на 11 поколении, в основном i5 1135g7, и встройка Iris Xe такая всратая, что о май гад. Полный фейл. Троттлит аки САТАНА. Частоты в играх падают бывает до 1.5 герц спустя пару минут. Производительность в графике уровня UHD 620. Т.е. на тебе фулл мощь пару минут, порадуйся 60 фпс на минималках в Форзе 5 условной, а потом велком ту хелл 10 фпс :gigi:. Единственный ноут, который смог что то на Iris Xe побывавший у меня на руках - это Lenovo Thinkbook 14. Cтабильные 3.2 герца в игрушках. Как они это сделали - я не знаю. Смысла того Iris Xe в 11 поколении - я не понял пока что. В теории Моща, а на практике Тыква. Но, за то, если под офис, браузер, кинчик, топ. Мало греется, мало жрет заряд.
Mad Dog
Member

Повідомлення

Kassatka: 07.06.2023 16:27 єдиний недолік якого великий жор
Під час відключень світла підключав ноут до зарядної станції через юсб. При мінімальній яркості, вимкнутій підсвітці клави при браузингу/читанню/написанню із зарядженим акумом ноут споживав 4-5 вт. Дуже великий жор. :gigi: i5 1135g7, 24 гб, 2 ссд.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

waryag: 07.06.2023 15:01
KimRomik: 07.06.2023 12:30дивне покоління, бо мають підтримку псие4.0, а немає серед них Пентіумів чи Селеронів
ажде в той час вже виходили бюджетні відеокарти з урізаною шиною псие х4-х8, і щоб розкривати їх потенціал потрібен був проц хоча б з підтримкою псие4.0
Пентиумы с селеронами не позиционируются как игровые процессоры.
В случае х8 карт будет больше проблем от пентиума, чем от старой версии ПСИе.
хоча б і3, якого немає в 11 поколінні
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Mad Dog: 07.06.2023 20:39 Під час відключень світла підключав ноут до зарядної станції через юсб. При мінімальній яркості, вимкнутій підсвітці клави при браузингу/читанню/написанню із зарядженим акумом ноут споживав 4-5 вт. Дуже великий жор. :gigi: i5 1135g7, 24 гб, 2 ссд.
Я в ноутбучному залізі мало що тямлю. Знаю тільки, що це покоління на ноутах було на 10 нм, тому мало бути досить економічне, а для десктопів непередбачувано довелося назад повернутися до 14 нм задля збереження високих частот, хоча розроблялася архітектура під 10 нм, тому десктоп у цьому поколінні вийшов дуже жручим як у порівнянні з AMD, так і з попередніми поколіннями Intel. Новина в першу чергу стосується якраз ноутбучних проців, але оскільки я в них майже нічого не тямлю, то можу висловлювати своє бачення тільки про це покоління на десктопах.
KimRomik: 07.06.2023 20:44
waryag: 07.06.2023 15:01
Пентиумы с селеронами не позиционируются как игровые процессоры.
В случае х8 карт будет больше проблем от пентиума, чем от старой версии ПСИе.
хоча б і3, якого немає в 11 поколінні
Тут треба було або блокувати восьмиядерний кристал до 4 робочих ядер, або ж випускати чотириядерний кристал і тоді використовувати його не тільки для i3, але й для пнів та селеронів, бо окремий кристал тільки для одних i3 зажирно. Продавати як чотириядерник чіп, який можна продати як восьмиядерник, з собівартістю восьмиядерника дуже економічно невигідно, тим більше доступних чотириядерників потрібно більше, ніж дорогих восьмиядерників. І слава богу, що не стали калічити справні 8-ядерні кристали під 4-ядерні проци, бо це дуже нераціональне використання природних ресурсів і свідоме знищення корисних речей на догоду дурним недоліками капіталістичної системи. Тому оскільки все рівно 12-те покоління ударними темпами розроблялося й було на носі, то вирішили що для бюджетного сегменту й десятого покоління під 1200 сокет на нещасних півроку цілком вистачить й не варто пускати в конвеєр чотириядерний кристал. Адже у бюдженому сегменті все рівно конкуренції з АМД практично нема й куплять 10-те покоління нікуди не дінуться, а от в середньому й дорогому сегменті потрібно було чимось терміново відповісти перед АМД, які випустили досить потужне але дороге Ryzen 5000 покоління. І поки не було готове 12 покоління, то довелося зліпити цього франкенштейна під 14 нм на основі розробок ноутбучної архітектури для 10 нм. Аби IPC і частоти побільше, а вже який жор та скільки ядер максимум не важливо, все рівно для важливої роботи HEDT чи серверні проци, а от в іграшках потрібно було показати, що FPS не нижчий за AMD і не зганьбитися.
Востаннє редагувалось 07.06.2023 21:57 користувачем Kassatka, всього редагувалось 1 раз.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Я так понял, что 11-е поколение, это то поколение, где Интел хоть что-то пыталось на скорую руку сделать в борьбе с AMD, а не плыть по течению как до 10-го поколения. Такое впечатление, что кто-то из верхушки пришел и сказал инженерам - а ну, ... падлы, давайте хоть как-то попробуйте догнать AMD. А вот 12-е поколение уже видно прорабатывали более серьёзно и степенно.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Ну так нарешті Інтел ще в 10 поколінні почав чухати дупу, а в 11 поколінні розкрив потенціал своїх продуктів не тільки в найдорожчому сегменті. В 10 поколінні розблокували гіпер-треадінг для всієї лінійки, а не тільки i9, в 11-му додали окремі лінії PCI-X від проца хоча б на один SSD, як давно було у конкурентів, а також розблокували можливість використовувати високочастотну пам'ять для середньобюджетних материнок. Бо заблокований HT, страшенний мізер ліній PCI-X, якщо не HEDT, і DDR4 2933 МГц - це страшенне свинство, відверте навмисне псування майже всієї лінійки, аби нав'язати продаж найбільш топового сегменту.
А в 12 і 13 поколінні знову страшенне свинство - присутні блоки AVX-512 та навіть суперпередові AMX, а хоч трішечки поюзати не маю права навіть ціною вимкнення e-ядер. Мені хотілося б на AMX не гроші заробляти, а просто колись потенційно запустити якусь нейромережу для аматорських цілей моддингу гри чи чогось такого, але зась. Не буду ж я заради такого платформу Sapphire Rapids купувати. А можна ж було домовитися з Мокрософтом і зробити, щоб у Win 11 екзешки нового зразка в залежності від налаштувань самі вирішували працювати на всіх ядрах без підтримки AVX-512 та AMX інструкцій чи тільки на P-ядрах, але з підтримкою всіх інструкцій, відповідно давали інформацію планувальнику ОС на які ядра розподіляти. От старі програми нехай би працювали всі як зараз на обох типах ядер але без підтримки AVX-512. Ну ніяк не повірю, що це технологічно важко було б зробити чи що Майкрософт би відмовилася, якби Intel добре попросила. Але натомість майже вбили AVX-512 у масовому десктопі, а внаслідок в HEDT і серверах теж AVX-512 та AMX з легкістю може загнутися, бо не будуть програмісти активно використовувати ці інструкції, якщо парк машин сильно обмежений. Тобто захотіла Intel зробити AVX-512 та AMX дорогим ексклюзивом для Xeon, а внаслідок по-дурному сама ж і погубити може. З AVX-512 та AMX 13 покоління Intel я б розглядав як найбільш бажане, але в нинішній ситуації якби купував комп нині, то збирав би тільки на основі Ryzen 7000 без вакханалії з різнородними ядрами та вимкненими блоками найбільш передових інструкцій.
Хоче інше величезне свинство у 12 поколінні пофіксили, увімкнули AVX для гіперпнів та Селеронів, але тепер скільки ще років пройде, поки Мракософт змусить всіх у всіх офісах перейти на проци нових поколінь і можна буде програмісту розраховувати, що будь-який комп вмітиме працювати з AVX. А можна ж було ще в часи Sandy та Ivy Bridge розпочати гарантовану підтримку AVX всіма процами.
Відповісти