Процесори AMD Ryzen 8000 для платформи AM5 отримають ядра Zen 5 та графіку Navi 3.5

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
CADR
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Пропоную обговорити Процесори AMD Ryzen 8000 для платформи AM5 отримають ядра Zen 5 та графіку Navi 3.5

Надеюсь различие по CPU не будет состоять только в наращивании кэша всех уровней.
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Предлагаю обсудить Процесори AMD Ryzen 8000 для платформи AM5 отримають ядра Zen 5 та графіку Navi 3.5

Оце я чекаю.
Хотів оновитись на 7600 + 4070, але враховуючи невдалу 4000 лінійку, не катастрофічну(хоча й значну) різницю між 11400 та 7600, а також те що вже через 2 роки 6000 пам'ять буде такою ж позорною як зараз 2400, а її хотілось би взяти раз на цикл, поновлюю стан чекуна і чекаю на добренний 8600 та, по чуткам, нормальну 5000
Востаннє редагувалось 05.06.2023 17:42 користувачем kalakawa, всього редагувалось 1 раз.
bes
Member
Аватар користувача
Звідки: Kryvyi Rih

Повідомлення

разве что в 2024 будет время переходить на ам5 так как 7000 процессоры упадут в цене а такие как 7600 вообще за мешок картошки отдавать будут как в принципе и всегда после выхода нового поколения райзена
manbearboar
Member

Повідомлення

bes
Без конкуренции скорее будет как два мешка картошки.
n+gibat[]r
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Мб будет допиленная годнота, а то первый блин на DDR5 комом, поэтому пока и на 5000 ряжанке неплохо пересижу :laugh:
konb999
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

:facepalm:
kalakawa: 05.06.2023 17:41 Предлагаю обсудить Процесори AMD Ryzen 8000 для платформи AM5 отримають ядра Zen 5 та графіку Navi 3.5

Оце я чекаю.
Хотів оновитись на 7600 + 4070, але враховуючи невдалу 4000 лінійку, не катастрофічну(хоча й значну) різницю між 11400 та 7600, а також те що вже через 2 роки 6000 пам'ять буде такою ж позорною як зараз 2400, а її хотілось би взяти раз на цикл, поновлюю стан чекуна і чекаю на добренний 8600 та, по чуткам, нормальну 5000
Хотів купити майбаха s223, але, враховуючи невдалу лінійку моторів, і те що скоро ауді хорх вийде, - почекаю на неї, а поки поїжджу на трамваї, а як вийде, то на метро, - теж не погано!
Трохи доповнив думку комрада! :gigi:
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

konb999: 05.06.2023 20:03 :facepalm:
kalakawa: 05.06.2023 17:41 Предлагаю обсудить Процесори AMD Ryzen 8000 для платформи AM5 отримають ядра Zen 5 та графіку Navi 3.5

Оце я чекаю.
Хотів оновитись на 7600 + 4070, але враховуючи невдалу 4000 лінійку, не катастрофічну(хоча й значну) різницю між 11400 та 7600, а також те що вже через 2 роки 6000 пам'ять буде такою ж позорною як зараз 2400, а її хотілось би взяти раз на цикл, поновлюю стан чекуна і чекаю на добренний 8600 та, по чуткам, нормальну 5000
Хотів купити майбаха s223, але, враховуючи невдалу лінійку моторів, і те що скоро ауді хорх вийде, - почекаю на неї, а поки поїжджу на трамваї, а як вийде, то на метро, - теж не погано!
Трохи доповнив думку комрада! :gigi:
У мене стільки капусти нема щоб просто кожного року заходити на хотлайн, сортувати всі категорії по "спочатку дорожчі" і купувати кожну верхню позицію, доводиться думати як краще і коли :dontknow:
спойлер
Зображення
konb999
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

kalakawa: 05.06.2023 20:12
konb999: 05.06.2023 20:03 :facepalm:
Хотів купити майбаха s223, але, враховуючи невдалу лінійку моторів, і те що скоро ауді хорх вийде, - почекаю на неї, а поки поїжджу на трамваї, а як вийде, то на метро, - теж не погано!
Трохи доповнив думку комрада! :gigi:
У мене стільки капусти нема щоб просто кожного року заходити на хотлайн, сортувати всі категорії по "спочатку дорожчі" і купувати кожну верхню позицію, доводиться думати як краще і коли :dontknow:
спойлер
Зображення
Мені просто цікаво, в чому саме 4000 лінійка невдала? Я 3080 на сарті брав в долларах в 1,5 рази дорожче за 4090. Ще дешевше треба?
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

konb999: 05.06.2023 20:21
kalakawa: 05.06.2023 20:12

У мене стільки капусти нема щоб просто кожного року заходити на хотлайн, сортувати всі категорії по "спочатку дорожчі" і купувати кожну верхню позицію, доводиться думати як краще і коли :dontknow:
спойлер
Зображення
Мені просто цікаво, в чому саме 4000 лінійка невдала? Я 3080 на сарті брав в долларах в 1,5 рази дорожче за 4090. Ще дешевше треба?
спойлер
Зображення
:dontknow:

я допускаю що хуанг взагалі не буде випускати більше ігрових відеокарт, але поки подивимось. як запахне смаженим, на останній апгрейд в житті вже якось назбирав українських доларів, чекають вдалого моменту
konb999
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

kalakawa: 05.06.2023 20:27
konb999: 05.06.2023 20:21

Мені просто цікаво, в чому саме 4000 лінійка невдала? Я 3080 на сарті брав в долларах в 1,5 рази дорожче за 4090. Ще дешевше треба?
спойлер
Зображення
:dontknow:

я допускаю що хуанг взагалі не буде випускати більше ігрових відеокарт, але поки подивимось. як запахне смаженим, на останній апгрейд в житті вже якось назбирав українських доларів, чекають вдалого моменту
Тогда думаю правильно мыслите. А я, кстати не каждый год так делаю. Видеокарты почаще, - раз в 2-3 года, а процы раз в 4-5лет. Беру на старте и наслаждаюсь весь период актуальности продукта! С детства обожаю игры. Хотя я уже и старый дед! :gigi:
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

konb999: 05.06.2023 20:41
kalakawa: 05.06.2023 20:27
спойлер
Зображення
:dontknow:

я допускаю що хуанг взагалі не буде випускати більше ігрових відеокарт, але поки подивимось. як запахне смаженим, на останній апгрейд в житті вже якось назбирав українських доларів, чекають вдалого моменту
Тогда думаю правильно мыслите. А я, кстати не каждый год так делаю. Видеокарты почаще, - раз в 2-3 года, а процы раз в 4-5лет. Беру на старте и наслаждаюсь весь период актуальности продукта! С детства обожаю игры. Хотя я уже и старый дед! :gigi:
впереше на оверах мені захотілось потиснути руку співбесіднику
konb999
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

kalakawa: 05.06.2023 20:46
konb999: 05.06.2023 20:41
Тогда думаю правильно мыслите. А я, кстати не каждый год так делаю. Видеокарты почаще, - раз в 2-3 года, а процы раз в 4-5лет. Беру на старте и наслаждаюсь весь период актуальности продукта! С детства обожаю игры. Хотя я уже и старый дед! :gigi:
впереше на оверах мені захотілось потиснути руку співбесіднику
Тисну вам руку і добавляю в друзі.
Зара в мене донька грає в гаррі поттера а я втретє проходжу год оф вор на пк. Да в мене вже старшій 14 , а молодшій 4. І я навіть мріяти не міг, щоб в дитинстві грати на такому залізі. Донькам з татом повезло! :lol: :lol: :lol: А вони не цінуютьї(розкрию секрет).
А після хогвардс донька мені обіцяла звернути увагу на год оф вор! А я просто обожнюю компютерні ігри! І вам бажаю знайти те що ви шукаєте в плані заліза! :beer:
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

судячи зі всього в 5й лінійці до 26 року не планується 8 ядер....тепер чекаємо коли інтел їх піджене :-/
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Zen 5 на 23% буде швидший ніж зен 4 по IPC, плюс частоти мінімум на 5%, Келлер прогнозував що по потоку в цілому Зен 5 буде на 30% потужніший проти Зен 4.
Але тут головне що буде ховатись за Арроу Лейк, який теж вийде в 2024 році, чи буде там кеш 4 рівня, який IPC, частоти.
VRoman
Member
Звідки: Albuquerque, NM, USA

Повідомлення

CADR: 05.06.2023 17:33 Пропоную обговорити Процесори AMD Ryzen 8000 для платформи AM5 отримають ядра Zen 5 та графіку Navi 3.5

Надеюсь различие по CPU не будет состоять только в наращивании кэша всех уровней.
Такими переименованиями одного и этого же 4х-ядерного кристалла обычно занимается Интел: 7я -> 8я -> 9я -> 10я линейка. Alder Lake -> Raptor Lake: увеличили L2 = новое название. Zen1 Zen2, Zen3, Zen4 - все имеют архитектурные улучшения самих ядер. Zen5 не должен стать исключением.
ImperiumAeternum
Member

Повідомлення

VRoman
Intel действительно регулярно переименовывает линейки процессоров, но редко делает маркетинговое переименование микроархитектуры. Интел никогда не отрицал, что в 6/7/8/9 линейке была все та же микроархитектура Skylake. Полностью согласен с вашим направлением мысли, но не стоит путать тёплое с мягким.
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Мне вообще как потребителю плевать какая там архитектура. Как она там называется.
Как ее позиционируют. Какое там поколение вообще начхать...
От следующего апгрейда чего лично мне хотелось бы :
Что бы платы под новые сокеты и IMC в процах тащили 4x48GB DDR5 в 7200/CL30.
В общем то, больше особо каких то желаний к железякам будущим у меня нету.

Раньше я бы захотел больше ядер, больше мощи в Рендере...
Но сейчас мы перешли на видяхи в студии и стало как то пофиг в целом на процы.
Но движок юзает Shared Memory, а это строго 50% от установленной ОЗУ.
Это конечно в худшем случае приходится доводить прям уж до такого...
Но иметь 96GB Shared памяти на ~120+ GB ПСП как то поприкольнее чем 64GB на ~60GB ПСП.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

VRoman: 05.06.2023 23:55
CADR: 05.06.2023 17:33 Пропоную обговорити Процесори AMD Ryzen 8000 для платформи AM5 отримають ядра Zen 5 та графіку Navi 3.5

Надеюсь различие по CPU не будет состоять только в наращивании кэша всех уровней.
Такими переименованиями одного и этого же 4х-ядерного кристалла обычно занимается Интел: 7я -> 8я -> 9я -> 10я линейка. Alder Lake -> Raptor Lake: увеличили L2 = новое название. Zen1 Zen2, Zen3, Zen4 - все имеют архитектурные улучшения самих ядер. Zen5 не должен стать исключением.
тре враховувати що це назва десктопної лінійки - а в ній все почалось з росту кількості ядер з 4х до 6, потім до 8, далі 10.
також i3 стали мінімум 4 ядра, i5 - 6 ядер, включили багатопоточність
споживання все таки значно зменшили, як не дивно - те що Скайлейк в 4 ядра жер, 8ма лінійка в 6, а 10та в 8 ядер умудрилась.
Звичайно, до рівня АМД з її 16 ядер було далеко, але й ціни Інтел опустила.
Ну і головне - в Інтел весь час повно дешевих сучасних 4ядерних платформ, і навіть 2х ядерних, а в АМД там самий хлам на zen1. Більш-менш пристойне дешеве з Ryzen 5500, але без графіки повністю, і вигідгіше вже 12100 взяти - там кодек хоч з av1, і монітор хоч 4 шт по 4к@120
EvhenS
Member
Аватар користувача
Звідки: Черкаси

Повідомлення

ronemun
в Інтел весь час повно дешевих сучасних 4ядерних платформ, і навіть 2х ядерних, а в АМД там самий хлам на zen1
5500 сто баксів коштує. В наші часи це задарма. А двоядерні проци вже років п'ять як можна не виробляти, вони в рази гірші ніж дешевші. Я ще розумію що роботодавцю байдуже на почуття офісних працівників, а додому так економити повний ірраціонал.
Ryzen 5500, але без графіки повністю, і вигідгіше вже 12100 взяти - там кодек хоч з av1, і монітор хоч 4 шт по 4к@120
шість ядер проти чотирьох і 4шт моніторів по 4к@120 це якраз для 100$ процесора маст хев.
Vecchio
Member
Аватар користувача

Повідомлення

В частности, «красные» рассчитывают, что её жизненный цикл продлится как минимум до 2026 года.
"will scale into 2026" - into тут скорее означает не "до", а "в/во/внутрь", т.е. и в 2026 году, скорее всего, для АМ5 будет новое поколение CPU.
Відповісти