Meta анонсувала автономну VR-гарнітуру Quest 3

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Grytc
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Предлагаю обсудить Meta анонсувала автономну VR-гарнітуру Quest 3

Як власник Quest 2 кажу що треба брати Quest 3, виглядає класно, правда контролери з другої версії мені по дизайну подобаються більше, але то таке вже.
kortex
Junior
Аватар користувача
Звідки: Хмельницький

Повідомлення

Цікаво чи можна буде контролери від Quest 3 використовувати з Quest 2.
kawalot
Member
Звідки: Kropyvnytskiy

Повідомлення

Краще б додали можливість регулювання фокусної відстані. Не у всіх же 100% зір, а одягати гарнітуру поверх окулярів таке собі задоволення. Колись купував на аліекспресі дешеву гарнітуру, в яку вставлявся телефон і можна було дивитись відео 360 градусів, так навіть в такому дешевому виробі регулювався фокус лінз. А тут 400 баксів і регулюється лише відстань між очима.
Kravan
Member

Повідомлення

А есть в что на этом играть?

Дума взять 2-й но посмотрел список игр и не понял - нахиба.
kawalot
Member
Звідки: Kropyvnytskiy

Повідомлення

Kravan
Насправді ігор вдосталь. Той же Alyx. В основному ігри для вр це казуалки в яких можна весело вбити час, а головне, можна спалювати купу калорій розважаючись.
Lekrs
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Також іноді розмірковую на рахунок покупки вр гарнітури, але повноцінних ігр мало, буде лежати без діла після проходження тих кількох що можуть мене зацікавити.
Grytc
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Lekrs: 02.06.2023 12:01 Також іноді розмірковую на рахунок покупки вр гарнітури, але повноцінних ігр мало, буде лежати без діла після проходження тих кількох що можуть мене зацікавити.
в цілому ігр вдосталь, як і якісь тайм-кілери розважальні так і повноцінні проєкти, так, їх не так багато як, скажемо, ігр для ПК або консолей, але в що пограти завжди є, як на мене. З умовних мінусів можна виділити хіба що відсутність локалізації (я говорю зараз про ігри для гри автономно, без пк), тобто англійську треба знати щоб відчути гру повністю, ну і за кожну гру треба віддати від 10 до 40 баксів, але як на мене більшість ігр того коштує. У нас, нажаль VR контент ще не має популярності, на зарубіжних ютуб каналах є безліч відосів типу в що пограти на VR, гугліть "TOP VR Oculus Quest games", якось так. Ну і плюс різні ігри виходять саме на ПК з підтримкою VR, але треба потужний комп для повноцінного геймінгу в VR і бажано мати роутер з Wi-FI6 для роботи гарнитури без кабелів до ПК. Я вже більше року користуюсь Quest 2, так шо питайте, буду радий допомогти))
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kawalot: 02.06.2023 11:36 Краще б додали можливість регулювання фокусної відстані. Не у всіх же 100% зір, а одягати гарнітуру поверх окулярів таке собі задоволення. Колись купував на аліекспресі дешеву гарнітуру, в яку вставлявся телефон і можна було дивитись відео 360 градусів, так навіть в такому дешевому виробі регулювався фокус лінз. А тут 400 баксів і регулюється лише відстань між очима.
Если линзы диопритические, которые сверху одеваются.
kawalot
Member
Звідки: Kropyvnytskiy

Повідомлення

erkins007: 02.06.2023 14:44 Если линзы диопритические, которые сверху одеваются.
Можна і лінзи одягти замість окулярів. Але це все костилі і додаткові витрати. Регулювання фокусу має бути нативним.
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kawalot
Никаких костылей. Я раз закрепил и забыл. Очки снял, шлем надел. Шлем снял очки надел.
Lukash
Member
Звідки: Полтава

Повідомлення

Навряд чи існують гарнітури, в яких фокус можна накрутити до моїх -9 :insane:
Snikard
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kawalot: 02.06.2023 11:36 Краще б додали можливість регулювання фокусної відстані. Не у всіх же 100% зір, а одягати гарнітуру поверх окулярів таке собі задоволення. Колись купував на аліекспресі дешеву гарнітуру, в яку вставлявся телефон і можна було дивитись відео 360 градусів, так навіть в такому дешевому виробі регулювався фокус лінз. А тут 400 баксів і регулюється лише відстань між очима.
догадуємось які відео ви дивилися :D
XAMCTBO
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Snikard: 02.06.2023 17:54 догадуємось які відео ви дивилися :D
На hubі вони хоч і називаються 360, але фактично мають робочу зону десь у 200-240 градусів, а у деяких ще й проблема із пропорціями і масштабом.
А от відосіки на 360 на ютубі є дуже прикольні, наприклад горнолижні спуски, або стрибки і польоти у стилі бетмена.

Отправлено спустя 8 минут 34 секунды:
Grytc: 02.06.2023 12:14 але треба потужний комп для повноцінного геймінгу в VR і бажано мати роутер з Wi-FI6 для роботи гарнитури без кабелів до ПК.
Також маю квест2. Роутера достатньо якогось 5G, бо по факту окуляри виступають як монітор, а там не такий вже великий бітрейт. Комп дійсно треба потужний, хоча для Alyx райзена 3600+rx6650xt вистачало, відеопам'яті бажано мати більше ніж 8Гб.
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lukash: 02.06.2023 16:56 Навряд чи існують гарнітури, в яких фокус можна накрутити до моїх -9 :insane:
Гарнитуры нет, только до -6, а сторонние линзы и -16
Belich
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Grytc: 02.06.2023 10:56 Предлагаю обсудить Meta анонсувала автономну VR-гарнітуру Quest 3

Як власник Quest 2 кажу що треба брати Quest 3, виглядає класно, правда контролери з другої версії мені по дизайну подобаються більше, але то таке вже.
Як власник quest 2 кажу, що на даний момент не бачу сенсу з quest 2 переходити на quest 3. Та й навіть якщо нема гарнітури взагалі та хочеться спробувати технологію VR, oculus quest 2 все ще найкращий варіант для такого, на мою думку.

Звісно, занадто мало інфи відомо про нову версію, тому насправді поки рано робити остаточні висновки. Але з того, що відомо:
1) екран з більшою роздільною здатністю - наче прикольно, але саме якість екрана окулуса в плані роздільної здатності мене цілком влаштовував, мені там пікселі не кидались в очі. При цьому, якщл грати у VR через комп'ютер, то комп'ютеру потрібно буде більшу роздільну здатність опрацьовувати, що відповідно збільшить навантаження на відеокарту, а це вже не дуже добре. Що дійсно треба покращити в екрані - так це збільшення куту огляду десь до 120 градусів, бо нинішніх 90 градусів вже, скажімо так, застарілий показник.
2) інші конструкції камер і вони подвійні, до того ж сконцентровані по центру а не розтикані по бокам як було в квест 2 - для чого таке рішення, до кінця невідомо. Підозрюю, щоб покращити відслідковування рук (безгеймпадний режим), завдяки камері глубини "відокремлювати" фон від рук.
3) гарнітура стала на 40% тонше - ну, не сказав би що габарити окулуса для мене були проблемою, але менше це зручніше, чому б ні. Можливо й по вазі менше, деяким власникам окулуса він здається важким (особисто не маю такої проблеми, для мене легкий)
4) інші геймпади - поки невідомо характеристики, що взагалі змінилось в них, але з того що видно - пропали інфрачервоні кільця, можливо тепер відслідковування геймпадів в просторі реалізовано по іншому. В плані дизайну - особисто мені більше до вподоби геймпади з квеста 2, але це вже справа смаку.
5) потужніше залізо (саме чіп) - ну, окей) напевно, це добре) хоча наче як ігри на окулус добре оптимізовані (ті що на ньому запускаються), тому з цим не було питань, хоча графіка звісно була урізана в порівнянні з десктопною версією гри, можливо цей розрив стане менше.

За це все доплата в 200 доларів - слабенько. На мою думку, не варто того.
І в цілому нова стартова ціна в 500 доларів/євро це сумнівне рішення. Стартова ціна квеста другого в 300 доларів/євро це прям супер, це ціна, яку люди реально готові заплатити, щоб "ризикнути" та купити специфічну технологію щоб спробувати її, 500 умовних одиниць вже трохи кусається.

Що б реально хотілось побачити в новому окулусі, за що я б серйозно задумався перейти на наступну версію з нинішньої:
1) екран з ширшим кутом огляду, десь градусів 120-140
2) більший вбудований акумулятор або ефективніше залізо, яке б довше працювало з такою батареєю. В ідеалі - і те і інше.
3) швидка зарядка, бо близько 2 годин заряджати розряжений окулус, в якого з заводу 3000мА акум (колись був, за роки користування звісно ж деградував) - таке собі щось. Це або з пауербанком грати (чи в кишеню кидати і кабель тягнути чи кріплення з пауербанком купити, є такі) або з кабеля грати, але через кабель грати на цій повністю безпровідній VR гарнітурі це злочин
4) краще відслідковуванпя геймпадів в просторі, в нинішніх трохи є проблеми з відслідковуванням геймпадів збоку, за спиною чи за головою (тобто за межами камер)
5) нормальне кріплення яке йде в комплекті, а не ці комплектні "трухани". Бачу, їх і в третьому окулусі теж залишили, на жаль. Хоча за цей час багато різних варіацій кріплень вийшло, на різну ціну, але ж звісно окулусу треба якось продавати свій elite strap за мільярд, тому в цілому не дивно, що "труси" в комплекті залишились.
6) можливо, вбудовані акумулятори в геймпади, і можливість їх відразу заряджати через type-C.
7) адекватний блутус, без великих затримок по звуку. Давно не користувався там блутусом з наушниками і можливо софтом пофіксили вже зараз це питання, але коли користувався то затримки дуже великі були, незалежно від блутус-наушників.
8) більше регулювань для лінз, причому в двох площинах. Три фіксованих положення ширини - дуже мало, хоч я й не стикнувся з такою проблемою але не всім підійдуть заготовлені положення.
kawalot
Member
Звідки: Kropyvnytskiy

Повідомлення

erkins007: 02.06.2023 16:34 Никаких костылей. Я раз закрепил и забыл. Очки снял, шлем надел. Шлем снял очки надел.
Гарнітурою можуть користуватись і інші з іншим зором. Особисто я іноді беру гарнітуру, щоб з друзями погратись, коли збираємось разом. Тому це саме костилі. При чому, зробити конструкційно регулювання фокусу насправді дуже легко, головне щоб було бажання у розробника.
До речі, а що саме за лінзи для окулюс маєш на увазі? Як називаються і де купити можна?
zaqik
Member
Аватар користувача
Звідки: Душниличі

Повідомлення

можна спалювати купу калорій розважаючись.
Протирая с неё пыль, разве что. Я так с PS Move до сих пор "развлекаюсь" :laugh:
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kawalot: 02.06.2023 20:52Гарнітурою можуть користуватись і інші з іншим зором.
Ну это уже частные случаи. У большинства пользователь один.
azimut
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lekrs
Бери, не пошкодуєш. Хочаб на деякий час) в мене 2 роки був квест 2)
Відповісти