MSI та TeamGroup анонсували NVMe-накопичувачі PCI-E 5.0 зі швидкістю 14 Гбайт/с

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

sav_: 26.05.2023 11:05як вони зібрались пихать накопичувачі PCIe 5.0 в ноутбуки і плейстейшени
а вони вже, PCIe 5.0 ссд у ноутах мсі ще з минулих 11-12-х поколінь ставлять :rotate:
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

На мій скромний погляд найбільшою перевагою NVMe SSD в порівнянні з SATA SSD окрім розмірів та відсутності дротів для підключення це значно менші просадки в швидкості доступу до інформації в декілька потоків.
seraphic
Member
Аватар користувача
Звідки: Дон.обл

Повідомлення

Извините а нахрена такие скорости на диске?
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

seraphic: 26.05.2023 19:37 Извините а нахрена такие скорости на диске?
багато хто хвалить перенесення кешу браузера в оперативу, а тут відразу з диску швидкість читання як в оперативі, особливо малих файлів чи фрагментів.
Ігрові локації швидше грузяться
seraphic
Member
Аватар користувача
Звідки: Дон.обл

Повідомлення

ronemun
ну да, для хайэнд ПК разве что в играх 4К
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

verdelot
У вас явно шось накручено, в мене від натиснення кнопки до робочого столу ~8 сек.
WarraxUA
Member

Повідомлення

Gelonyrum: 26.05.2023 10:50 NVME люто переоцінені, на днях купив самсунг на 4 РСІ-Е і практично не відчув різниці з звичайним сата ссд, очікування були значно вищими, думав хоча б той же провідник буде відкриватись моментально, але ні, все такий же мінімальний затуп ~секунду при відкритті програм є. По-суті є сенс лише для тих, хто працює з відео та іншими сферами де крутяться сотні гігабайт даних, які не розбиті на малі файли. В тих же іграх різниці взагалі не відчув в порівнянні з звичайним сата ссд.
NVMe здатні обробляти велику кількість одночасних запитів (актуально для серверів, робочих станцій)
в SATA інтерфейсі тільки одна черга Q=32, а протокол NVMe підтримує до 64К окремих черг, довжиною 64К кожна (фактичні реалізації звісно наразі скромніші)
а з одним користувачем, при типовому Q=1 швидкісні можливості NVMe відповідно і близько не розкриються
WhiskeyInTheJar
Member

Повідомлення

Vpupkin: 26.05.2023 12:48
Gelonyrum: 26.05.2023 11:46А в чому тоді?) Бо я щось ні в швидкості переваг не відчув, ні якихось інших) Давайте свою ложку меду мені та побільше)
Nvme хороши тем что суются в саму мамку и не надо тянуть провода от мамки и БП.
А кроме эстетики от этого какие-то плюсы есть?
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

WhiskeyInTheJar: 27.05.2023 00:05А кроме эстетики от этого какие-то плюсы есть?
Это не эстетика, а удобство. С учётом ничтожной разницы в цене сата ссд это архаичный хлам и нужны они только обладателям другого архаичного хлама без м2 слотов ну или для других специфических систем.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Vpupkin: 27.05.2023 08:48
WhiskeyInTheJar: 27.05.2023 00:05А кроме эстетики от этого какие-то плюсы есть?
Это не эстетика, а удобство.
І що ж зручніше: NVMe під відяхою чи SSD в корзині, хм..
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Геральт: 27.05.2023 12:37І що ж зручніше: NVMe під відяхою чи SSD в корзині, хм..
Один раз воткнул при сборке платформы и всё, тем более на современных мамках есть 2 слота над видеокартой, этого мало? А тянуть по 2 кишки на один ссд это уже прошлый век.
WhiskeyInTheJar
Member

Повідомлення

Vpupkin: 27.05.2023 08:48
WhiskeyInTheJar: 27.05.2023 00:05А кроме эстетики от этого какие-то плюсы есть?
Это не эстетика, а удобство. С учётом ничтожной разницы в цене сата ссд это архаичный хлам и нужны они только обладателям другого архаичного хлама без м2 слотов ну или для других специфических систем.
Особенно вот это добро с радиатором или водянкой удобно, да. Зато без проводов и скрины с красивыми скоростями показывать можно, да.
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

WhiskeyInTheJar: 27.05.2023 17:16Особенно вот это добро с радиатором или водянкой удобно, да. Зато без проводов и скрины с красивыми скоростями показывать можно, да.
Кто-то заставляет покупать горячие ссд или других в продаже нету?
ZSX
Member

Повідомлення

Ekz0rcyst: 26.05.2023 16:31 На мій скромний погляд найбільшою перевагою NVMe SSD в порівнянні з SATA SSD окрім розмірів та відсутності дротів для підключення це значно менші просадки в швидкості доступу до інформації в декілька потоків.
А як на мене, то майже однакові)) при навантаженні базами даних суттево туплять, що SATA MX500 2TB, що NVMe Evo Plus 1TB. Очікував на значно вищу швидкість відгуку. А ще більшість NVMe потребують охолодження, чого не треба для SATA. NVMe це маркетинговий мотлох у порівнянні з нормальним (буферним) SATA задля домашнього використання.
OC Falcon
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

ZSX: 27.05.2023 22:16NVMe це маркетинговий мотлох у порівнянні з нормальним (буферним) SATA задля домашнього використання.
Я наоборот не могу привести ни одного аргумента в пользу SATA. Недавно перешел на NVMe и обратно не собираюсь.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

ZSX
Віртуалки на Proxmox на NVMe твердотільнику краще себе почувають. Коли їх доволі багато запущено, це видно "неозброєним" оком. Ну знову ж таки, це моя думка якою я ділюсь і нічого не нав'язую.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Vpupkin: 27.05.2023 12:49
Геральт: 27.05.2023 12:37І що ж зручніше: NVMe під відяхою чи SSD в корзині, хм..
Один раз воткнул при сборке платформы и всё, тем более на современных мамках есть 2 слота над видеокартой, этого мало? А тянуть по 2 кишки на один ссд это уже прошлый век.
Один раз протягнув і все. Тим більше в сучасних корпусах є cable management. Але натомість не треба переживати про температури
Vpupkin: 27.05.2023 17:18 Кто-то заставляет покупать горячие ссд или других в продаже нету?
NVMe всі гарячі. Ну принаймні я не знаю жодного який би був холодніший за SSD того ж класу.
ZSX
Member

Повідомлення

OC Falcon: 28.05.2023 09:26
ZSX: 27.05.2023 22:16NVMe це маркетинговий мотлох у порівнянні з нормальним (буферним) SATA задля домашнього використання.
Я наоборот не могу привести ни одного аргумента в пользу SATA. Недавно перешел на NVMe и обратно не собираюсь.
Лично у меня! SATA SSD без радиатора и греется меньше, чем NVMe под радиатором, но то такое... Снимать радиатор МП с NVMe нужно осторожно, можно повредить хрупкую пластину. Скорости SATA мне более чем достаточно. Я после 5-ти лет SATA SSD полгода использовал HDD как системный - никакой разницы, кроме времени запуска ОС. Когда мониторил скорости на NVMe, то почти всегда это было до 650МБ/с, т.е. до максималки далеко. Разве что в работе с мелкими файлами есть заметный прирост.

Відправлено через 6 хвилин 10 секунд:
Ekz0rcyst: 28.05.2023 09:40 ZSX
Віртуалки на Proxmox на NVMe твердотільнику краще себе почувають. Коли їх доволі багато запущено, це видно "неозброєним" оком. Ну знову ж таки, це моя думка якою я ділюсь і нічого не нав'язую.
В мене і на SATA досить гарно працюють, у порівнянні з корпоративними у RAID десь рази в 4 повільніше, але це лічені хвилини))
Я витратив забагато часу на з'ясування в кого руки з ... - виявилося у розробників віртуалки, а не у AMD. Проблеми, які в мене були, вирішили в новій версії.
Belich
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 28.05.2023 11:13
Vpupkin: 27.05.2023 12:49
Один раз воткнул при сборке платформы и всё, тем более на современных мамках есть 2 слота над видеокартой, этого мало? А тянуть по 2 кишки на один ссд это уже прошлый век.
Один раз протягнув і все. Тим більше в сучасних корпусах є cable management. Але натомість не треба переживати про температури
Vpupkin: 27.05.2023 17:18 Кто-то заставляет покупать горячие ссд или других в продаже нету?
NVMe всі гарячі. Ну принаймні я не знаю жодного який би був холодніший за SSD того ж класу.
В мене стоїть два m.2 ssd які купив приблизно в один час пару років назад, один kingston a2000, інший samsung 970 evo plus. На той час вибір був досить скромний, тому саме такі були обрані)
Кінгстон стоїть в слоті біля відеокарти (чи під нею, якщо саме від слота pci-e відштовхуватись), самсунг стоїть в слоті над відеокартою (тобто в холоднішому слоті). У кінгстона причіплений штатний радіатор від материнки, до самсунга вчіплений радіатор для ssd "be quiet! MC1".

Так от, у кінгстона температури навіть під час бенчмарка вище 44 градусів не бачив (це разом з навантаженою відеокартою, яка теж тепло дає), самсунг тим часом навіть з відчутно більшим радіатором може мати 50+ градусів при тестах, але знову ж таки в мому повсякденному використанні (ігри) самсунг і до 50 градусів не доходить.
Звісно, самсунг більш ніж вдвічі швидше (по цифрам) ніж цей кінгстон, але сам факт в тому, що насправді не всі nvme гарячі, а зараз навіть досить швидкі рішення з pci-e 4.0 є відносно холодні (наприклад, Kingston KC3000 при його заявлених швидкостях наче як досить прохолодний, наче як вище 40+ дуже рідко стрибає по температурам, якщо взагалі стрибає).

Але в порівнянні з sata SSD то напевно вони всі гарячі)) На мою думку, NVME дуже добре розвинулись, вони по ціні вони досить близькі і по швидкостям набагато швидші, тому взагалі нема сенсу зараз мати sata ssd якщо залізо підтримує m.2 nvme. Різниця в температурах зовсім невелика між холодними nvme та sata ssd, щоб на неї варто було звертати увагу, але швидкість (та, яку заявляє виробник) навіть між самим повільним m.2 та звичайним sata ssd відрізняється більш ніж вдвічі на користь m.2 . Ну і зручність використання звісно теж грає роль, менше проводів всіляких це однозначно плюс.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Belich: 29.05.2023 09:13 У кінгстона причіплений штатний радіатор від материнки, до самсунга вчіплений радіатор для ssd "be quiet! MC1"...

але сам факт в тому, що насправді не всі nvme гарячі..
Звісно не гарячі. Просто радіатор вчепили для естетики. SATA SSD 35гр, якщо щось. Без жодних радіаторів. А швидкість NVMe тільки на картинках. Принаймні для середньостатистичного використання. Для себе взагалі в них не бачу змісту. Взяв один на пробу, під ОС. Чомусь не стала 2х швидше стартувати. А терабайти даних туди-сюди щоденно не ганяю.
Відповісти