Опубліковано огляди відеокарти GeForce RTX 4060 Ti 8GB

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
ascord
Member
Звідки: Нарния

Повідомлення

terminahtor: 23.05.2023 20:59 Я рахую, що це бестбай за свої гроші.
Форумные эксперды не согласятся :D
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

vmsolver: 23.05.2023 20:23
dead_rat: 23.05.2023 19:01 Ні не плутаю, як не смішно, більше половини оптимізацій, це розраби драйверів риються у коді гри і викатують костилі.
Понятно, вы не не путаете, не понимаете.
dead_rat: 23.05.2023 19:01Подивіться новини типу «АМД/Навдіа випустили драйвер до виходу гри ххх»
В грі такій-то покращили швидкодію…
Это значит они оптимизировали внутренние настройки драйверов под конкретную игру, а не сам код игры.
dead_rat: 23.05.2023 19:01 Що обосновувати, овер 10 років у софтвер деві, знайомі працюють на той же Юбік… хочете вірте, хочете ні. Як і нащо я маю вас переконувати?
И действительно зачем что-то обосновывать, ведь можно просто нести чушь, подменять понятия.
Слушайте, я не могу поверить, что человек с 10 летним опытом в софтдеве не понимает, что оптимизация это повышение эффективности программы по какой-либо метрике. Почитайте что такое драйвер видеокарты, там хренова гора кода делающей кучу разной работы, там есть что оптимизировать под конкретную игру.

Синьёр-помидор с 10 летнем опытом: Что? Архитектура? Да никакой разницы! Драйвера? Да просто лезут в код игры и снижением качества ускоряют фпс. :facepalm: Даже джуниор бы так не сказал бы, только далёкий от реальности ыксперт на диване, уж простите, но я о софтдевах гораздо большего мнения.

Відправлено через 6 хвилин 6 секунд:
dead_rat: 23.05.2023 19:10 Відкриваю у гуглі одне з перших посиланнь
https://www.ggrecon.com/guides/nvidia-g ... SS%20games

Тобто останній драйвер 531-68 пилився конкретно під Jedi та Dead Island. Хтось в Нвідіа сидів і розбирався що заговнокодили розраби і як це заставити нормально працювати.
Хоча по логіці я згоден, що мало бути навпаки
Вы только подтвердили, что не понимаете о чём речь. Там буквально написано, что драйвер оптимизирован под конкретную игру. Не игра оптимизирована, а драйвера. Никто в Nvidia не копался в коде игры что-то там меняя, игра общается с драйвером посредством вызовов АПИ.
Этот драйвер не пилился под конкретную игру, разработчики драйвера создали профиль в драйверах
под конкретную игру, в этом профиле хранятся тонкие настройки драйвера/ренедера и тому подобные оптимизации.ОМГ, короче.
Ніхто і не казав що розробник міняє код гри.
Драйвер намагається розпізнати що саме за гру запустили і шукає чи є в нього специфічні оптимізаціі під конкретну модель карти і конкретну гру.

І оці оптимізаціі заздалегідь і є чи спрощеннями чи підгонкою специфіки карти під гру. Ви написали майже те саме просто ввічливими словами «под конкретную игру, в этом профиле хранятся тонкие настройки драйвера/ренедера и тому подобные оптимизации.»

Можете спам‘ятати скандали, коли карти розпізнафали що гоняють тест і починали видавати набагато більше балів. Але було достатньо перейменувати програму, щоб «оптимізаціі» не підхопилися і папуги балів різко впали.

Різниця між нами лише, що ви вірите в тонкі профайли і оптимізаціі, а я в гігабайти поганого коду з котрого викидають зайві розрахунки.
oversmoke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

teteva: 23.05.2023 19:08 Теперь интересно что AMD выпустят
Как что? Производительность будет в 2 раза выше, а цена в 2 раза ниже. Судя по комментам, только Хуанг задрал цены.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dead_rat: 23.05.2023 21:13тонкі профайли і оптимізаціі, а я в гігабайти поганого коду з котрого викидають зайві розрахунки.
Так одне іншому не заважає. В профілі умовно ставиться галочка "оцій грі теселяцію не проводити", і драйвер далі ігнорує увесь код пов'язаний з теселяцією :laugh:
eilef
Member

Повідомлення

Satael: 23.05.2023 20:36 До речі тести в 2к, показують рівень продуктивності 3070-3070ті котрі були 499-599 на старті.
А в загалі, усі чомусь херять, при тому що воно потужніше і в ціні має бути як 3060 ті, та до речі, 3060ті зараз по магазах впали на 2-3к грн, щоб та ніша була забрана 4060ті, тож усе має бути для геймерів ахуєнчік.
Хоча, наш народ, да на цьому форумі вміє лише лайном заливати :(
Потому что прошло два с половиной года. Продукт серьезно урезан по всем характеристикам, цена не адеватная, Хуанг зажрался.
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Щось 4070 захейтили так, що почали скорочувати виробництво.
Тепер 4060Ті те ж саме.
Начебто під час виходу 3000 серії такого хейту не було. А зараз різні варіації 3060 напевно самі продаваємі більш менш серйозні ігрові карти.

Хоча як на мене, що одна, що друга новинка повинна спуститись в ціні на 1-2 щабля, що би бути по справжньому цікавою.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Scoffer: 23.05.2023 21:15
dead_rat: 23.05.2023 21:13тонкі профайли і оптимізаціі, а я в гігабайти поганого коду з котрого викидають зайві розрахунки.
Так одне іншому не заважає. В профілі умовно ставиться галочка "оцій грі теселяцію не проводити", і драйвер далі ігнорує увесь код пов'язаний з теселяцією :laugh:
Так я то людині і кажу, а вона обурюється :(

Ну лінь мені все розжовувати ввічливими словами
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Sanьka: 23.05.2023 21:22Щось 4070 захейтили так, що почали скорочувати виробництво.
Тепер 4060Ті те ж саме.
Виробництво цієї можна особливо навіть не роздмухувати.
Але тут вже поступово наближаються до того цінового діапазону, який беруть маси, котрі не дуже розбираються в характеристиках. Тобто ця карта все ж продаватиметься, але зовсім не так, як хотів би того Хуанг.
vmsolver
Member

Повідомлення

dead_rat: 23.05.2023 21:13 ..
Різниця між нами лише, що ви вірите в тонкі профайли і оптимізаціі, а я в гігабайти поганого коду з котрого викидають зайві розрахунки.
Включили заднюю? Замечательно, не нужно писать что оптимизация это ухудшение качества в угоду фпс, оптимизация это про эффективность и внутри драйвера есть где что настроить чтобы специфическая нагрузка конкретной игры стала лучше утилизировать ресурсы GPU.

Відправлено через 1 хвилину 40 секунд:
Scoffer: 23.05.2023 21:15 Так одне іншому не заважає. В профілі умовно ставиться галочка "оцій грі теселяцію не проводити", і драйвер далі ігнорує увесь код пов'язаний з теселяцією :laugh:
Тесселяция? Ну это для очень старых карт АМД "оптимизация" )))
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

SergN: 23.05.2023 21:26 беруть маси, котрі не дуже розбираються в характеристиках
Я це сказав в одній з сусідніх тем, то мене захейтили і замінусили. Карта від того краща не стала, правда :-P
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

vmsolver: 23.05.2023 21:34
dead_rat: 23.05.2023 21:13 ..
Різниця між нами лише, що ви вірите в тонкі профайли і оптимізаціі, а я в гігабайти поганого коду з котрого викидають зайві розрахунки.
Включили заднюю? Замечательно, не нужно писать что оптимизация это ухудшение качества в угоду фпс, оптимизация это про эффективность и внутри драйвера есть где что настроить чтобы специфическая нагрузка конкретной игры стала лучше утилизировать ресурсы GPU.
Це саме вона.

В них бігає бенч наскільки картинка з оптимізаціями відрізняється(читайте погіршується) відносно оригінала і саме так обираються налаштування. Скільки можна спростити поки це не стане помітно. В ідеалі це наприклад буде скіпнути рендер поверхонь, котрі гравець зараз не бачить - це оптимізація без втрати якості. Чи наприклад чому промені спочатку так лагали на 2060, а зараз працюють? Оптимізація? Кращи прорахунки? Ха-ха-ха, просто знизили кількість променів котрі трасуються і підібрали так, щоб не сильно помітно було.

Розкажить мені ще що dlss це не погіршення якості в угоду фпс.

Я не даю задню, просто доводиться пояснити це мовою, яку ви розумієте.
Тесселяцію вам навели як приклад, можете підставити туди на вибір «розмір текстур, кількість променів, формули розрахунку, dlss, динамічну розподільну здатність…»
aaleksandrenko
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

Sanьka: 23.05.2023 21:22 Щось 4070 захейтили так, що почали скорочувати виробництво.
Тепер 4060Ті те ж саме.
Начебто під час виходу 3000 серії такого хейту не було. А зараз різні варіації 3060 напевно самі продаваємі більш менш серйозні ігрові карти.

Хоча як на мене, що одна, що друга новинка повинна спуститись в ціні на 1-2 щабля, що би бути по справжньому цікавою.

Бо нвдія дуже сильно каструвала молодші карти 4 серії в порівнянні з 3-ю.
Для прикладу глянув портал techpowerup.

В 1080р різниця:
3090 між 3060ті була 32% по середньому значенню.
4090 між 4060ті різниця практично в 2 рази в продуктивності.

Виходить що 4060ті кастрували в 3 рази більше чим 3060ті в свій час в порівнянні з флагманом. Компанія наживається як може бо конкуренції нема. Огризки за
оверпрайс. Або плати за топ 2к зелені. Тому хейт більш чим заслужений :(
Востаннє редагувалось 23.05.2023 22:12 користувачем aaleksandrenko, всього редагувалось 2 разів.
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

vmsolver
Ось непогана стаття про «оптимізацію» другого Асасіна розробниками.
https://www.mapcore.org/articles/develo ... ed-ii-r24/
Основна ідея як би так зробити, щоб було швидше, але погіршення зображення було не сильно помітним.

В драйверах робиться те саме, але в інженера з нвідіі ширший(чи скажемо інший) вибір тулзів.

Звичайно, в якийсь момент вдається оптимізувати без втрати якості і правда за рахунок більш оптимального використання ресурсів, але це в реальності набагато рідше ніж в промовах маркетологів
Roaster
Member

Повідомлення

Этой какой-то позор.
vmsolver
Member

Повідомлення

dead_rat: 23.05.2023 21:43 В них бігає бенч наскільки картинка з оптимізаціями відрізняється(читайте погіршується) відносно оригінала і саме так обираються налаштування. Скільки можна спростити поки це не стане помітно. В ідеалі це наприклад буде скіпнути рендер поверхонь, котрі гравець зараз не бачить - це оптимізація без втрати якості. Чи наприклад чому промені спочатку так лагали на 2060, а зараз працюють? Оптимізація? Кращи прорахунки? Ха-ха-ха, просто знизили кількість променів котрі трасуються і підібрали так, щоб не сильно помітно було.

Розкажить мені ще що dlss це не погіршення якості в угоду фпс.

Я не даю задню, просто доводиться пояснити це мовою, яку ви розумієте.
Тесселяцію вам навели як приклад, можете підставити туди на вибір «розмір текстур, кількість променів, формули розрахунку, dlss, динамічну розподільну здатність…»
Скипнуть рендер не видимых поверхностей и тому подобное это оптимизация игры разработчиком, а мы про драйвер говорим, это разные вещи.
Как будто на 2060 много лучей на пиксель запускали, а потом снизили, камооон, это низкопроизводительная карта, там лучей на пиксель было мало, куда там ещё урезать? Вы логику хоть бы включили. По вашему, оптимизации не существует, вместо неё сплошное урезание осетра, не надо их путать это разные вещи.

Судя по всему, ничем низкоуровневым вы никогда не занимались, условно, бывает просто перестановка вызовов по (или приведение их к) некоторому шаблону уже может привести к более высокой утилизации железа, всё осталось такое же, никто никуда никакие поверхности не скипал, просто учли нюанс железа, а драйвер это поле таких нюансов с кучей высокоуровневых обвязок, и где-то там наверху торчит наружу АПИ.

Короче, не надо разводить чушь про урезание производительности драйверами, недопотимизациями и прочее, предел оптимизаций не такой большой и со временем он только падает, а новые архитектуры более эффективны, имеют больше аппаратных фич или эти фичи стали быстрее/шире/многофункциональнее что увеличивает возможности оптимизации, впечатление, будто новые карты (драйвера) оптимизируют, а старые нет ложно. Условно говоря, для старых карт набор шаблонов оптимизации уже известен и их применяют более-менее сразу, для новых такой набор ещё не полный и он со временем пополняется или улучшаются имеющиеся, поэтому и быстродействие новых карт немного улучшается с выходом новых драйверов, а со старыми такое сильно реже, т.к. оптимизационный задел уже исчерпан.
Firebrand
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

ртх4060ти, хорошая карта,даже с 8гб памяти, но по цене до 300 долярив в рознице. B-)
n+gibat[]r
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Мусорная карта от кожанки, можно смело пропускать :horror:
Firebrand
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

n+gibat[]r: 23.05.2023 22:39 Мусорная карта от кожанки, можно смело пропускать :horror:
имхо куртка родила только одно ультимативное решение, где хоть как то оправдана цена, это 4090, остальные,слишком компромиссные .
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

vmsolver
Судя по всему, ничем низкоуровневым вы никогда не занимались
Я не намагаюся вас принизити і розповісти чим ви займаєтеся, а чим ні.
Короче, не надо разводить чушь про урезание производительности драйверами
Це вигадали ви, я кажу що оптимізацію під нові ігри роблять під свіже покоління відеокарт. Під попередні просто не роблять і вони працюють на дефолтах від драйверу.
предел оптимизаций не такой большой и со временем он только падает
І саме тому останні десь 20 років під новий ААА проект НВ випускає спец драйвер. Бо «оптимізувати» нема чого.
бывает просто перестановка вызовов по (или приведение их к) некоторому шаблону уже может привести к более высокой утилизации железа
А ще частіше заміна більш складних функцій простішими, зниженням іх налаштуваннь чи повним скіпом тих функцій. Ви ж бачили колись невідоендеренні об‘єкти в ААА іграх?
драйвера) оптимизируют, а старые нет ложно. Условно говоря, для старых карт набор шаблонов оптимизации уже известен и их применяют более-менее сразу, для новых такой набор ещё не полный
Та звичайно, бо вони ж абсолютно неймовірно сильно відрізняються.
Вище приводили 7950 проти 8800 - так, там була нова архітектура і різниця в оптимізаціі могла бути велика.
akstare
Member

Повідомлення

Kashtan: 23.05.2023 20:37 Точно її не куплю.
Але в мене є знайомі, які слухають мої поради і вчиняють діаметрально протилежні речі, наприклад купують 3060 до 5700G, який я їм порадив щоб не витрачати кошти на дискретну відеокарту. Ось така аудиторія точно придбає. Бо нова, недорога, компактна, промінчики , холодна, енергоекономна, декодує av1, і які там ще додасть епітети язикатий продавець найближчого магазину комп’ютерних комплектуючих.
Зображення
думаю, если добавить на этот график 3060 - даже 4к монитора не хватит, что бы наглядно разницу показать.
вообще несравнимые вещи, в принципе. 5700G - хорошая, но всё таки встройка. в CS играть. а если народ знает про "лучики" - значит запрос на внешнюю видеокарту есть. не обязательно на 3060, можно и 6600 - что бы религиозные войны не разводить. а вы им пытаетесь барахло впихнуть
Відповісти