Новий рівень: який 2К або 4К монітор варто придбати у 2023 році?

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
+Felix+
Member
Аватар користувача
Звідки: TheМля

Повідомлення

Vpupkin: 29.03.2023 12:33 Новий рівень це OLED та miniLED, а тут лише архаїчні ips та VA :dontknow:
Багато хто досі сидись на FHD 24": або на ТН-ках 120-144Гц, або на iPS/VA з 4мс+, без всіляких квантових точок та HDR.
Тому перехід навіть на 2К 27" з 165-240 Гц, 1 мс і умовним HDR, це вже буде новий рівень.
Звісно, miniLED - це ще новіший рівень, але там і вартість трохи інша.

Відправлено через 7 хвилин 4 секунди:
Kassatka: 29.03.2023 13:47 Ну і чому радіус кривизни 1500R роблять? Хіба хто сидить за монітором 27-32 дюйми на відстані 1,5 метри? Звичайна моніторна відстань - відстань витягнутої руки, а це десь від 70 см. Ну хай до метра можна легко відхилитися. То чому якщо вже роблять вигнутий, то не 1000R, а оці 1500R? А то ще й буває 1800R для моніторів роблять...
Гнутість підвищувалась з розвитком технологій виробництва матриць: 2100, 1800, зараз більш менш гнутий це вже 1500, хоча є і новіші на 1000. От на 1000 це більше схоже на звичайну відстань сидіння перед моніком, але такі матриці не під всі діагоналі і роздільні здатності роблять. Скоріше для ультрашироких.
Wonderboy
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ADv: 29.03.2023 18:29поэтому на относительно крупном зерне, например 27 2к
На такій дешманській діагоналі це крупне зерно??? Що ж тоді казати за 32" 2к, яке ідеально по розміру пікселю підходить для переходу з 24" FullHD?

Усі, хто тут молиться за OLED, ви дійсно трохи почитайте за структуру субпікселів, яка ще для дешману 27" 2к-4к підходить, а для нормальних діагоналей - буде повним лайном у порівнянні з такою вам ненависною *VA чи IPS.
kawalot
Member
Звідки: Kropyvnytskiy

Повідомлення

Взяв собі Acer 4к 60Гц за 13к і мені з головою його. Все одно жодна сучасна відеокарта не вивозить стабільні 60Гц в 4к без "погіршувачів" картинки у вигляді FSR та DLSS. Хіба що 4090 може, та й то не всі ігри.
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

kawalot: 30.03.2023 00:23"погіршувачів"
да ладно, глянь viewtopic.php?p=3544312#p3544312
где разница то?
kawalot
Member
Звідки: Kropyvnytskiy

Повідомлення

odessitmws
Не може бути однаковими якість реального 4к і умовного 2к розтягнутого до 4к. Якби там ШІ не старався, але результат не буде на 100% відповідати справжньому 4к. Інакше, навіщо взагалі 4к текстури, якщо ШІ може просто взяти 2к і домалювати деталі для псевдо4к? Тому ці технології саме погіршують картинку в порівнянні із справжнім 4к. Імхо, це як купити Ланос, зробити йому, хоч і дуже якісний, але лише тюнінг та переконувати себе, що тепер маєш ламборджині.
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

kawalot
В теории так то да, а на практике тут люди сказали что с длсс им больше нравится
Поэтому сначала таки стоит глянуть скрины
kawalot
Member
Звідки: Kropyvnytskiy

Повідомлення

odessitmws
Я не сперечаюсь, що з длсс якість максимально наближена до нативного 4к. Але все одно не покидає відчуття, що наче мріяв про ламбу, але отримав вусмерть затюнінгований ланос, що майже на 100% схожий на мрію, але все ж таки не є нею. Миритись можна, але післясмак трошки з гіркотою.
q1nex
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

odessitmws
Ну дело же там не в длсс а в шарпе (поднятие резкости). Причем шарп слишком сильный, режет глаз. Ну и его можно и без длсс прикрутить, если так больше нравится.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

kawalot: 30.03.2023 00:23 Взяв собі Acer 4к 60Гц за 13к і мені з головою його. Все одно жодна сучасна відеокарта не вивозить стабільні 60Гц в 4к без "погіршувачів" картинки у вигляді FSR та DLSS. Хіба що 4090 може, та й то не всі ігри.
Жодна карта не вивозить мій монітор, тому я його взяв. Логічно.
По темі - жодного монітора не брав би бо вони всі якісь з недоліками (для мене)
kawalot
Member
Звідки: Kropyvnytskiy

Повідомлення

Геральт: 30.03.2023 08:09 Жодна карта не вивозить мій монітор, тому я його взяв. Логічно.
По темі - жодного монітора не брав би бо вони всі якісь з недоліками (для мене)
Не так. Взяв 60Гц, бо не бачу сенсу переплачувати за монітор більшої частоти з 4к, так як жодна карта не витягує нормально навіть 60Гц, не кажучи вже про більш високі частоти. Так логічно?
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

kawalot: 30.03.2023 11:43 Не так. Взяв 60Гц, бо не бачу сенсу переплачувати за монітор більшої частоти з 4к, так як жодна карта не витягує нормально навіть 60Гц, не кажучи вже про більш високі частоти. Так логічно?
Цілком.
fantomrulezz
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

kawalot: 30.03.2023 00:23Все одно жодна сучасна відеокарта не вивозить стабільні 60Гц в 4к без "погіршувачів" картинки у вигляді FSR та DLSS.
В 4K в більшості випадків DLSS2 не погіршує картинку, а інколи навіть навпаки - покращує, додаючи деталізації, особливо на віддалених об'єктах або дуже малих типу листя та трави.
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

kawalot: 30.03.2023 11:43Не так. Взяв 60Гц, бо не бачу сенсу переплачувати за монітор більшої частоти з 4к, так як жодна карта не витягує нормально навіть 60Гц, не кажучи вже про більш високі частоти. Так логічно?
Я бы только ради одного браузер взял бы 144+ герц, ну и старые и мало требовательные игры тоже никуда не деваются.
kawalot
Member
Звідки: Kropyvnytskiy

Повідомлення

fantomrulezz: 30.03.2023 11:54 В 4K в більшості випадків DLSS2 не погіршує картинку, а інколи навіть навпаки - покращує, додаючи деталізації, особливо на віддалених об'єктах або дуже малих типу листя та трави.
Виходить, що додає те, чого там не було, тобто спотворює картинку.

Відправлено через 6 хвилин 5 секунд:
Vpupkin: 30.03.2023 11:57 Я бы только ради одного браузер взял бы 144+ герц, ну и старые и мало требовательные игры тоже никуда не деваются.
За браузер не буду сперичатись, можливо різниця і відчутна. А що стосується старих ігор, то для мене немає різниці, так як майже ніколи не граю в динамічні ігри, а для стратегій особливої різниці немає. Умовному стеларісу по барабану частота, так як картинка в основному більш-менш статична.
fantomrulezz
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

kawalot: 30.03.2023 13:04Виходить, що додає те, чого там не було, тобто спотворює картинку.
Ні, не виходить.
Ви хоч трохи розумієте, як взагалі працює DLSS та інші подібні технології масштабування?
Нейромережа навчається на зображеннях, які рендеряться в набагато більшій роздільній здатності, ніж та, в якій ви виводите зображення.
Це як мінімум 8K, а може бути і 16К і більше.
В надвисоких роздільних здатностях підвищується і деталізація малих об'єктів, там де в 4K трава або якісь гілки дерев вдалині виглядають мішаниною з пікселів, в 8K/16K кожна травинка/гілочка окремо промальована.
Під час роботи DLSS, нейромережа, тримаючи в голові те, як саме трава або гілки дерев мають виглядати в 8K/16K, домальовує деталізацію в 4K з DLSS.
Тобто вона не вигадує того, що не існує, вона знає як саме має виглядати картинка, якби була достатня обчислювальна можливість для рендеру.
Чим вища роздільна здатність нативного рендеру і чим якісніше розробник гри натренував нейромережу - тим більша вірогідність, що результат роботи DLSS буде кращим за натив.
Ось, тут вище давали приклад, де у Hogwarts Legacy картинка з DLLS краще нативу:
odessitmws: 30.03.2023 01:10
kawalot: 30.03.2023 00:23"погіршувачів"
да ладно, глянь viewtopic.php?p=3544312#p3544312
где разница то?
Якщо в 1080p DLSS ще може інколи милити зображення, в 2K - майже ніколи, а в 4K DLSS в режимі Quality треба в принципі включати завжди, навіть якщо кадрова частота в нативі більша за герцовку екрану.
vmsolver
Member

Повідомлення

kawalot: 30.03.2023 13:10Виходить, що додає те, чого там не було, тобто спотворює картинку.
Как будто там эталон был
fantomrulezz: 30.03.2023 13:20і чим якісніше розробник гри натренував нейромережу
Нвидиа уже сменила нейросетку в DLSS на другую архитектуру, теперь разработчик игры не тренирует сеть, этим занимается Нвидиа, и сеть одна для всех игр.
STARL1GHT
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А я більше проржав з цього :gigi:
На правах реклами
спойлер
Хто зрозумів — той зрозумів. :gigi:
Nutbar
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

fantomrulezz: 30.03.2023 13:20 Якщо в 1080p DLSS ще може інколи милити зображення, в 2K - майже ніколи, а в 4K DLSS в режимі Quality треба в принципі включати завжди, навіть якщо кадрова частота в нативі більша за герцовку екрану.
В 2к таки милить добряче. Особисто я зараз часто граю на 2к моніторі, але в 4к за допомогою DSR + DLSS якість. Звучить як нісенітниця, але так картинка набагато краща, а швидкодія може лише відсотків на 10 гірша. Особливо коли розробники як альтернативу пропонують лише якийсь всратий FXAA з нативним розширенням. В планах змінити монітор на 4к. 1440р не має сенсу з такими технологіями масштабування. Взагалі.
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Завжди цікавило хто ті люди, що сидять за 32" монітором. За 27" дома не зміг працювати, забрав на роботу.
ARomanA: 29.03.2023 12:11За цену старших моделей лучше взять Oled ТВ.
waryag: 29.03.2023 13:44Из ТВ далеко не всегда получаются хорошие мониторы
Якщо вивід картинки то на 65" qled з HDR зі звуком 5.1 грати в 4к шикарно, за допомоги DLSS навіть 60 fps.
Якщо ТВ у ролі монітора то спробуйте попрацювати з текстом у месенджерах, офісах більш ніж годину і щоб не потекли очі :shuffle:
ARomanA
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Alligator
Гірше, ніж на 60" 1080p точно не буде :rotate:
Відповісти