Огляд та тестування бездротового маршрутизатора ASUS TUF Gaming AX4200

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Mad Dog
Тоже поддерживаю этот вопрос. Кто-то тестировал эти маркетинговые штучки - оно работает?
Mad Dog
Member

Повідомлення

artko: 22.03.2023 13:31
Mad Dog: 22.03.2023 13:22 таке навантаження не витримає ні одна мережа... ні інтернет, ні енерго, ні газорозподільна... ні будь яка інша.
угу, вот и улыбаюсь с тарифов 1гбит каждому, оверселл дикий. расчет исключительно на то что пользователь типовой все равно столько никогда не задействует, а цену можно выставить и побольше,.
Маячня, шукаєш зраду де її нема.
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Avenger80: 22.03.2023 14:23 Alligator
Так это стандартный QoS. А вот именно чтоб было оправдание значения Игровой роутер?
Чёрная с желтым антенка с дырочкой по середине. И это не сарказм и не знаю плакать или смеяться.
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 21.03.2023 23:15 Воно не може бути "не гірше" в приницпі. Хоча оте "гірше" може бути не помітним, так. Нехай буде нормальні карти, але докупляти.
Саме в такому сенсі і мав на увазі. Ми ж про досвід приватного використання, а не про побудову стійкого до зовнішнього впливу середовища. Тому якщо 4к на ТВ не тормозить разом з грой на іншому ПК ну і норм. Пінг в онлайн шутерах не виріс. А якби і виріс трохи, то можливість легко все забрати з собою на нову квартиру переконає у правильному рішенні:)

Відправлено через 9 хвилин 55 секунд:
Zak_Preston: 22.03.2023 10:10 2. ТП-Лінк, Сяомі: рідні прошивки -- дно, треба міняти на ДДВТР або ОпенВРТ. А там як пощастить зі стабільністю роботи.
Тут не погоджусь. Це не для всіх. Для більшості колистувачів буде досить рідної прошивки, якщо вона вже відкатана на цьомоу роутері. Приклад мій тимчасовий TP-Link AX10 - 30 днів аптайм, купа клієнтів, гігабітний тариф і нема жодних питань. Якщо порібні якісь ВПН на роутері або різати рекламу, тоді вже можна дивись на сторонні.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Alligator: 22.03.2023 14:16 Якщо це ігри то біс його знає. А ось банально торрент - 4672, SIP телефонія - 5060. SIP - пріоритет, торрент - обмеження.
в мене торент на других портах :) магія, ясно...

Відправлено через 1 хвилину 17 секунд:
Mad Dog: 22.03.2023 14:38
artko: 22.03.2023 13:31

угу, вот и улыбаюсь с тарифов 1гбит каждому, оверселл дикий. расчет исключительно на то что пользователь типовой все равно столько никогда не задействует, а цену можно выставить и побольше,.
Маячня, шукаєш зраду де її нема.
ніхто і не каже про зраду. маркетинг - рушій прогресу :)
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

artko: 21.03.2023 17:45 особисто мені більше 2,5гбіт у домашній мережі було б цікаво, чим на ван.
сам подумываю дома перейти на 2,5гбит. для этого роутер будет 1гбит, а домашние быстрые устройства (нас, компы, точка доступа с wi-fi 6) подключу в свитч 2,5гбит, который уже стоит вменяемых денег. https://www.olx.ua/d/obyavlenie/setevoy ... R1Jv0.html
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

artko: 22.03.2023 16:08в мене торент на других портах :) магія, ясно...
Я назвав стандартні порти, тобі їх ніхто не забороняє міняти. Просто правила пріоритету не будуть на них задіяні, тобто не пріоритету, не обмеження не буде.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Ortyomko: 22.03.2023 16:16
artko: 21.03.2023 17:45 особисто мені більше 2,5гбіт у домашній мережі було б цікаво, чим на ван.
сам подумываю дома перейти на 2,5гбит. для этого роутер будет 1гбит, а домашние быстрые устройства (нас, компы, точка доступа с wi-fi 6) подключу в свитч 2,5гбит, который уже стоит вменяемых денег. https://www.olx.ua/d/obyavlenie/setevoy ... R1Jv0.html

а точка доступа с вифи6 умеет 2,5гбит? я вместо свича рассматриваю вот такого типа штуку
https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/mini ... RbxcL.html
чтобы было и роутером 2,5гбит, если уж припечет (в чем сомневаюсь для своей местности)

Відправлено через 2 хвилини 15 секунд:
Alligator: 22.03.2023 16:17
artko: 22.03.2023 16:08в мене торент на других портах :) магія, ясно...
Я назвав стандартні порти, тобі їх ніхто не забороняє міняти. Просто правила пріоритету не будуть на них задіяні, тобто не пріоритету, не обмеження не буде.
ну т.ч. все ж непогано розуміти що і як працює, так вміти налаштовувати свое обладнання, так. В себе зробив прості черги, аби неможливо було задіяти одному кліенту мережі канал на 100 відсотків, результат влаштовує. на конкретні протоколи не заганявся.
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

artko: 22.03.2023 16:20а точка доступа с вифи6 умеет 2,5гбит? я вместо свича рассматриваю вот такого типа штуку
https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/mini ... RbxcL.html
чтобы было и роутером 2,5гбит, если уж припечет (в чем сомневаюсь для своей местности)
"неуправляемый комутатор" - т.е. тупой свич, в 99% ты не подключишь в него провод провайдера, тебе придется ставить роутер куда войдет провайдер 2.5 Гбит, выйдет в локалку 2,5Гц в этот тупой свич и уже с него или другого роутера пойдет 2.5Гбит в твою вай-фай точку.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Alligator: 22.03.2023 16:24
artko: 22.03.2023 16:20а точка доступа с вифи6 умеет 2,5гбит? я вместо свича рассматриваю вот такого типа штуку
https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/mini ... RbxcL.html
чтобы было и роутером 2,5гбит, если уж припечет (в чем сомневаюсь для своей местности)
"неуправляемый комутатор" - т.е. тупой свич, в 99% ты не подключишь в него провод провайдера, тебе придется ставить роутер куда войдет провайдер 2.5 Гбит, выйдет в локалку 2,5Гц в этот тупой свич и уже с него или другого роутера пойдет 2.5Гбит в твою вай-фай точку.
так вроде и не рассматривали использование коммутатора для провайдера? про коммутатор вообще не я писал, моя хотеть нормальный х86 роутер с 2.5гбит портами (ссылку на него привел).
попутно, конечно, он может и коммутатором поработать.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

artko: 22.03.2023 16:20
Ortyomko: 22.03.2023 16:16 сам подумываю дома перейти на 2,5гбит. для этого роутер будет 1гбит, а домашние быстрые устройства (нас, компы, точка доступа с wi-fi 6) подключу в свитч 2,5гбит, который уже стоит вменяемых денег. https://www.olx.ua/d/obyavlenie/setevoy ... R1Jv0.html
а точка доступа с вифи6 умеет 2,5гбит?
моя да :)
artko: 22.03.2023 16:20
Ortyomko: 22.03.2023 16:16 сам подумываю дома перейти на 2,5гбит. для этого роутер будет 1гбит, а домашние быстрые устройства (нас, компы, точка доступа с wi-fi 6) подключу в свитч 2,5гбит, который уже стоит вменяемых денег. https://www.olx.ua/d/obyavlenie/setevoy ... R1Jv0.html
я вместо свича рассматриваю вот такого типа штуку
https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/mini ... RbxcL.html
чтобы было и роутером 2,5гбит, если уж припечет (в чем сомневаюсь для своей местности)
выглядит страшно) но не знаю, может и работает как-то. я так понял туда надо ещё озу докупать.
у меня в профиле мой конфиг есть, роутер проводной микротик, будет раздавать интернет в тупой свич, а в локалке уже будет 2,5. имхо, дешевле Вашего варианта и кажется понадёжнее как-то. но это имхо
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Ortyomko: 22.03.2023 16:16
сам подумываю дома перейти на 2,5гбит. для этого роутер будет 1гбит, а домашние быстрые устройства (нас, компы, точка доступа с wi-fi 6) подключу в свитч 2,5гбит, который уже стоит вменяемых денег. https://www.olx.ua/d/obyavlenie/setevoy ... R1Jv0.html
кстати, есть свичи уже и еще дешевле
например https://hotline.ua/computer-kommutatory ... -sg108-m2/

Відправлено через 1 хвилину 8 секунд:
Ortyomko: 22.03.2023 16:32
выглядит страшно) но не знаю, может и работает как-то. я так понял туда надо ещё озу докупать.
с али за такие деньги все оптом, озу + ссд.
плюс там еще можно домашний серверок держать небольшой.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

artko: 22.03.2023 16:35
Ortyomko: 22.03.2023 16:16
сам подумываю дома перейти на 2,5гбит. для этого роутер будет 1гбит, а домашние быстрые устройства (нас, компы, точка доступа с wi-fi 6) подключу в свитч 2,5гбит, который уже стоит вменяемых денег. https://www.olx.ua/d/obyavlenie/setevoy ... R1Jv0.html
кстати, есть свичи уже и еще дешевле
например https://hotline.ua/computer-kommutatory ... -sg108-m2/
видел этот вариант, но qnap на который я кидал ссылку продаётся на форуме, тут цена 4200) ну и с торгом думаю в 4000 уложится, получается дешевле тп-линка. Но там портов больше на перспективу) в общем, есть над чем подумать)
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Ortyomko: 22.03.2023 16:37 видел этот вариант, но qnap на который я кидал ссылку продаётся на форуме, тут цена 4200) ну и с торгом думаю в 4000 уложится, получается дешевле тп-линка. Но там портов больше на перспективу) в общем, есть над чем подумать)
имхо вообще неуправляемый не брать бы.. с управляемым можно вланами нарезать и если что и прова подключить через него же, вдруг захочется. а роутер - на домашнем сервере в виртуалке.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

artko: 22.03.2023 16:43
Ortyomko: 22.03.2023 16:37 видел этот вариант, но qnap на который я кидал ссылку продаётся на форуме, тут цена 4200) ну и с торгом думаю в 4000 уложится, получается дешевле тп-линка. Но там портов больше на перспективу) в общем, есть над чем подумать)
имхо вообще неуправляемый не брать бы.. с управляемым можно вланами нарезать и если что и прова подключить через него же, вдруг захочется. а роутер - на домашнем сервере в виртуалке.
управляемый сразу дороже в 3 раза)) а мне просто чтобы связка комп-НАС или ноут по вай фай 6 - НАС упирался не в скорость роутера, а в скорость винта в НАС. для этого имхо управляемый будет излишним :) тем более, роутер на 1гбит уже есть, для интернета его за глаза (тариф 200мбит, мне хватает, даже если 1гбит поставлю, то потянет)
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Mad Dog: 22.03.2023 14:03 Дріт буде дешевше тільки якщо кидати соплю через всю кімнату по діагоналі. Якщо робити щось схоже на скс то ні. А якщо ще під дизайнерський ремонт все підбирати підгоняти... :gigi:
Дріт кидається до дизайнерського ремонту. Ну або в плінтус. Само собою, що варіант не для арендованих квартир.
Mad Dog: 22.03.2023 14:07 Як не може, якщо у абсолютній більшості телевізорів 100 мб/с мережева карта, і швидший вайфай...
Те саме зараз з ноутами. 1,7 гігабіти тягнуть по повітрю, а по дроту тільки гігабіт.
Так до чого тут конкреткний споживач? В мому старому ТВ швидкість по повітрю - 0. Бо ніякого WiFi там немає. Ну і по шнурку нехай 100 але будуть залізно, незалежно від фази місяця. На відміну від WiFi
DaKaR
Member
Аватар користувача
Звідки: Terra Incognita ака Житомир

Повідомлення

меня жаба давит доплачивать по 50 гривен за гигабит, а тут такие рассуждения :gigi:
Mad Dog
Member

Повідомлення

Геральт: 22.03.2023 22:15 Дріт кидається до дизайнерського ремонту.
Ну так візьми порахуй вартість кабеля, вартість штроби так щоб вита пара не йшла біля силових кабелів, вартість розеток таких щоб у дизайнерський ремонт нормально вписались, вартість робіт по розводці та підключення цього всього...
за ці гроші можна в кожну кімнату поставити по точці доступу та отримати фактично гарантований гігабіт у будь якій точці квартири.
Геральт: 22.03.2023 22:15 Ну і по шнурку нехай 100 але будуть залізно, незалежно від фази місяця. На відміну від WiFi
І толку від залізних 100 якщо фільм по них тормозить? а на "поганому нестабільному" вайфаї все літає? :gigi:
Ну і "100 будуть залізно" але це не точно. Хтось може картину повісити загнавши дюбель у стіну... де йшов кабель, або коли нема світла у мене роутер живиться від ДБЖ, а комутатор ні... і там стабільно 0, а не 100.

Якщо що у мене закладено дофігіще вітухи у стіни. На 2 кімнатну квартиру більше 10 точок. Чудово знаю і про вартість цього всого і про залізну сотку. :gigi:
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Mad Dog: 23.03.2023 09:55 Ну так візьми порахуй вартість кабеля, вартість штроби так щоб вита пара не йшла біля силових кабелів,
опасность прохождения кабеля рядом с силовым немного преувеличена (да, проверял :) )
Mad Dog: 23.03.2023 09:55 за ці гроші можна в кожну кімнату поставити по точці доступу та отримати фактично гарантований гігабіт у будь якій точці квартири.
...до тех пор, пока не соберутся рядом еще любители вайфая - эфир, увы, не резиновый. диапазон 2.4ггц это хорошо демонстрирует. будет аналогичное и на 5/6ггц.
как получите свой гигабит в таком случае?
Mad Dog: 23.03.2023 09:55 І толку від залізних 100 якщо фільм по них тормозить? а на "поганому нестабільному" вайфаї все літає? :gigi:
(просто интересно) а что это у вас за фильмы, с каким кодеком/размером, что им 100мбит не хватает? ютуб 4к 60фпс укладывается в 55мбит примерно.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

artko
Любой фильм ремукс с торрента выше 80Гб объёмом, когда битрейт может быть выше 100Мбит/с - начинаются тормоза.
Відповісти