Огляд та тестування бездротового маршрутизатора ASUS TUF Gaming AX4200

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Del
Slon_76Kg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 23.03.2023 13:10
А що там рахувати. штроба і робота безкоштовні (без врахування е/е). Кабель/розетки давно вже брав. щось там коштують, не критично.

Шановний, Ви мені дуже себе нагадуєте ;) теж топив за провід до останнього на свойому 13 річному tp-lin wr1043nd. Але сусіди так засрали єфір.. :-/ Шо на кухні постійно відвалюється wifi. А коли зі стаціонарного пк перйошов на ноут і постійно змінюєшь локацію (малий любить колупати ноути в буквальному сенсі)... То виявляеться wifi швидкість у локальний мережі вища і краща ніж по кабелю :yes: саме про NAS і його взаємодію з пристроями йде мова.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Slon_76Kg: 22.04.2023 10:02 1) Подключаем к USB (10GB/s) порту роутера HDD 3,5 (в кармане на type-c).
В мене так один HDD вмер вже. Щоправда 2,5 і в режимі 24/7, але тим не менше.
Slon_76Kg: 22.04.2023 12:25 Шановний, Ви мені дуже себе нагадуєте ;) теж топив за провід до останнього на свойому 13 річному tp-lin wr1043nd. Але сусіди так засрали єфір.. :-/ Шо на кухні постійно відвалюється wifi. А коли зі стаціонарного пк перйошов на ноут і постійно змінюєшь локацію (малий любить колупати ноути в буквальному сенсі)... То виявляється wifi швидкість у локальний мережі вища і краща ніж по кабелю :yes: саме про NAS і його взаємодію з пристроями йде мова.
Ну, в мене NAS і TV не гуляють по хаті, а чемно сидять на призначених для них місцях. Так що кабель їх цілком влаштовує. І ви якось самі собі суперечите, то сусіди ефір загадили, то WiFi стабільніший. Якщо мова про перехід на 5Ghz то cусіди з часом також перейдуть B-) , а кабелю начхати що робиться в ефірі. Ну і я не проти WiFі там де без нього обійтись не можна. Ніхто ж не каже телефон по шнурку підключати
Slon_76Kg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 22.04.2023 12:40
І ви якось самі собі суперечите, то сусіди ефір загадили, то WiFi стабільніший.
до квітня минулого року був на стаціонарному пк. потім війна.., малий почав лазити і перевіряти на міцність усі кабеля, особливо на монітор йому зподобався - кататися на ньому :laugh: тож переїхав на ноути і виявляється засраний сусідами єфір - то біда на роутері wifi n - постійні відвали і таке інше. мій месседж у тому - що на якісному обладнанню класти на єфір. і у себе я його на ніч завжди кнопочкою на корпусі вимикаю. шкода, що інші цього не роблять...на якість сну принаймні в мене - це впливає. Загалом кабель у плані здоров'я вважаю набагато кращім :up:
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Slon_76Kg: 22.04.2023 17:10 до квітня минулого року був на стаціонарному пк. потім війна.., малий почав лазити і перевіряти на міцність усі кабеля, особливо на монітор йому зподобався - кататися на ньому :laugh: тож переїхав на ноути і виявляється засраний сусідами єфір - то біда на роутері wifi n - постійні відвали і таке інше. мій месседж у тому - що на якісному обладнанню класти на єфір. і у себе я його на ніч завжди кнопочкою на корпусі вимикаю. шкода, що інші цього не роблять...на якість сну принаймні в мене - це впливає. Загалом кабель у плані здоров'я вважаю набагато кращім :up:
А можна приклад якісного обладнання? Просто для заг. розвитку.
Кнопочкою і я виключаю, крім того силу сигналу в налаштуваннях скручую.
Я от пізно дізнався про екрануючу штукатурку, можна було ізолюватись хоч трохи від сусідів.
Slon_76Kg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 23.04.2023 08:42 А можна приклад якісного обладнання? Просто для заг. розвитку.
Кнопочкою і я виключаю, крім того силу сигналу в налаштуваннях скручую.
Я от пізно дізнався про екрануючу штукатурку, можна було ізолюватись хоч трохи від сусідів.


тут усе вирішує гаманець. В кожного свій бюджет на побутову техніку. брав synology wrx560 за 270$, але в мене вимоги до обладнання трохи підвищені і це допомагає заробляти гроші :-/

штукатурка не вирішує загалом питання радіоефіру (ті самі мережі для мобільного зв'язку - їх тільки грати фарадея прибирають). На мою думку сучасна технократія - це антогоніст Здорового життя в усіх сенсах. Але навіть моя діяльність без технократії не може ну ніяк нажаль.

На власному досвіді нещодавно переконався - що сучасне суспільство - то суцільний обман. Чому діабет не лікують кетогенним харчуванням наприклад? скинув 20кг зайвої ваги за 3 місяці Без усяких тренувань взагалі - цукор у повній нормі (був преддіабет, не випив жодної таблетки) :up: ... Помолодів по відчуттям років на 10.. Але жоден доктор тобі не скаже як це робити. (секрет - не жрати картоплю, хліб, КАШІ та усе - що має у свєму складі цукор (це отрута така сама як і нікотин, алкоголь) )

Зараз мені одразу клеймо на лоба приліплять "конспіролог, рептілоіди і прочу хрінь" :) Бо людині ліпше обісрать кого завгадно навкруги - чим зізнатися самому собі - що життя його суцільне лайно, і він нічого з цим не може зробить... Ось так і живемо :shuffle: Приємно - що є ще свідому люди, для яких кабеля краще за WiFi "не просто так" :up:
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Slon_76Kg: 23.04.2023 19:13
тут усе вирішує гаманець. В кожного свій бюджет на побутову техніку.

Дякую за наводку. 270$ цілком підйомно, ще почитаю про них. Про катогенне харчування трохи в курсі. Знайомий діабетик розказував, хоч вже й не памятаю деталей і які в нього були успіхи. Що ж до штукатурки, то вона і формує клітку фарадея, якщо я правильно зрозумів. Хоч і трохи діряву, бо ще лишаються вікна/двері/перекриття, але хоч так.
Та я також трохи конспіролог, так що все норм :beer: Для розуміння - в мене до минулого року не було смартфону B-)
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Геральт
Для нормального раскрытия wifi нужны и клиенты, которые способны этот wifi переварить - это вещь обоюдная. Т.е. у вас должен быть топовый смартфон, топовый ноутбук с AX модулем. Дальше должно быть оптимальное расположение роутера в квартире, эфир особо не загажен. Много чего. Wifi - вещь капризная. Дальше то, что расписал Slon_76Kg - это функции роутера с USB с хорошим ПО. В принципе, всё тоже умеет и Asus.
Востаннє редагувалось 23.04.2023 21:38 користувачем Avenger80, всього редагувалось 1 раз.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Slon_76Kg
Той роутер дійсно дозволяє балансувати навантаження при двох wan? Трохи портів замало. Ще б хоча б 1
Avenger80
Та смарти/ноут переварять. То більше дітвора ниє, що на старенькому Кінетіку чи то швидкість мала чи то зв'язок рве. Мене він в принципі влаштовує. Але бракує 5Ггц і від 2х WAN не відмовився б. А до SYNOLOGY більше довіри, бо коли NAS цікавився то багато на їхню продукцію натикався з гарними відгуками.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Геральт
Так у вас 2,4Ггц? Вам просто нужен уже роутер с 5Ггц - большая скорость и меньше влияют соседи.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Avenger80
Так. 2.4. Та от задумався. Швидкість не критична. Стабільність/надійність потрібна
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Геральт
У меня такой же фирмы как у вас - стабильность железобетонная на протяжении 4 лет... и функции NAS там есть, но эта фирма под запретом, поэтому, если задумаюсь менять - буду на Asus (подобный функционал). SYNOLOGY ( https://elmir.ua/routers/router_synolog ... q4QAvD_BwE ) тоже крут, но цена мажорская... У меня это до 5000 грн, где-то. :) А вообще, очень много людей вот на таких ещё сидит: https://elmir.ua/routers/router_tp-link ... _tl-wr841n :)
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Avenger80
Є функції NAS і я їх активно використовував до моменту коли 2,5Seagete не помер в зв. кишеньці після 3х років 24/7 (DLNA/торент). Може він хотів кишеню з дод. живленням, може нагрів, не знаю. Після чого плюнув і зібрав в старому системнику окремий NAS на Athlon 5350. Вийшло цікавіше, бо конфігрування набагато гнучкіше і по споживанню не сильно б'є. А так то претензій до Кінетіка особливих нема
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Геральт
У меня вот такой диск на 500Гб с 2019г. подцеплен 24/7 (вчера смотрел СМАРТ - всё норм). Единственное что - торрентами я прям активно так не пользуюсь с помощью роутера, эпизодически. В основном это хранилище для медиа, для просмотра на других устройствах с помощью DLNA, сети:
спойлер
Зображення
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Avenger80
Також Transcend був. Ну може сам HDD не дуже такий режим вивозив. Бо там мінімум 20-30 роздач висіло постійно
спойлер
Зображення
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Геральт
Не, я так точно не пользовался. :) Я если и использовал встроенный торрент-клиент, то только для разовых целевых закачек, а не раздач на 24/7. Тогда всё понятно.
Slon_76Kg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 23.04.2023 21:42 Той роутер дійсно дозволяє балансувати навантаження при двох wan? Трохи портів замало. Ще б хоча б 1
:yes: саме так, навіть у відсотках можна виставити, наприклад: 38/62. Або додати 4g usb свисток - як альтернативу у випадку відсутності кабелю Або теж його в баланс закинути, Або тільки від нього роздавати мережу із збереженням усіх фішок. Ще хочу спробувати підключити в нього usb хаба з живленням та пoдивитися що з того вийде.. :gigi:

Щодо lan портів згоден. Мало - але ж часи такі, що усі виробники будуть нас спонукати "купи ще, або найдорогше" щоб отримати бажаний функціонал. Але свіч за копійки вирішує це питання на раз

Отправлено спустя 5 минут 18 секунд:
Avenger80: 23.04.2023 22:40 Геральт
Не, я так точно не пользовался. :) Я если и использовал встроенный торрент-клиент, то только для разовых целевых закачек, а не раздач на 24/7. Тогда всё понятно.
Я теж хотів підкючити seagate 5tb usb 3.2. Потестував його протягом доби..50°С. Довго воно не проживе..а старенький WD 3.5 Nas Red ледь до 43 гріється і то тільки у записі, при зчитуванні холодніший 40 градусів - то ще попрацює :)

Отправлено спустя 2 часа 59 минут 35 секунд:
ось такі налаштування є:
спойлер
Снимок экрана 2023-04-24 204026.jpg
на приклад можна на одну адресу підключити 2тарифи по 100мбіт і отримати 200 мбіт на завантаження без оптики, навіть якщо це різні провайдери. Це кльова штука хлопці :rotate:
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Slon_76Kg
А агрегация портов есть? То что вы сейчас показали есть и в других роутерах, в частности и у Геральт.
То что вы описали - значит есть. А где это видно в настройках?
P.S. Кстати, функцию резервного канала применил на практике несколько недель назад, когда переподключали мне интернет (менял провайдера), а сын в это время был на онлайн уроке в школе (конференции). Резервный был через wifi (мобильный инет со смартфона) по WISP на роутер - инет скакал от одного источника к другому - сын этого и не заметил, ничего не прервалось во время процедуры смены провайдеров (когда физически ethernet кабель то был подсоединён к роутеру, то нет, то были активные настройки инета, то не были - всё компенсировалось WISP).

Отправлено спустя 41 минуту 9 секунд:
Нашел, я так понял, это и есть агрегация портов? (т.е. я могу получить 100+100, 1000+1000Мбит в этом режиме от двух провайдеров?):
спойлер
Slon_76Kg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Avenger80: 24.04.2023 22:02

Отправлено спустя 41 минуту 9 секунд:
Нашел, я так понял, это и есть агрегация портов? (т.е. я могу получить 100+100, 1000+1000Мбит в этом режиме от двух провайдеров?):
спойлер
Да, Сер :) Можно получить на ввод до 3500мбит (1Гбит WAN + 2,5Гбит WAN/Lan порт), но в Украине 2,5Гбит даже не знаю сколько стоит будет и кто сможет завести такую оптику в моём селе :insane: :shuffle: А это уже совсем не бытовой уровень функционала для WiFi роутера. Synology - это прежде всего комфортное ПО, и высококачественная элементная база. Прикол - что ни один обзорщик до сих пор синолоджи не решился вскрыть. Хотя весьма бодрый радиатор с рёбрами видно снизу.. :gigi: не хочу никого обидеть. Но Web OS synology на голову, а то и две выше ASUS и им подобного "гейминг" направления, с ихним кровь из глаз интерфейсом и полным отсутствием обновлений ПО через 3-5 лет после вывода на рынок
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Slon_76Kg
Подивився трохи відео. Цікавий апарат. Але сам по собі інтерфейс мені не дуже критичний. Там же ж раз налаштував і все. Десь-колись зайшов. А от функціонал/стабільність/надійність важливі.
Відповісти