Огляд та тестування відеокарти ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X. Перша із Ada Lovelace

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Wonderboy: 30.10.2022 22:37 У різних шутанах чи гонках вже на такій діагоналі починає "випадати" периферія з поля зору.
Я знаю, що для більшості в ПК-геймінгу є важливими ігри, які комфортно граються, коли весь екран можна утримувати в полі зорі. Тому грають переважно на не надто великих екранах, або відсаджуються на відстані. Тому я припустив і написав, що екран 32 дюйми для Вас норма. Що стосується шутанів, то я 100% не буду в них грати, а от гонки не останні роки, а давно я грав і цілком можливо, що захочу колись знов пограти, просто в пріоритеті вони навряд чи будуть, тож якось можна зіграти й з великим екраном. А загалом мені більше за гонки сподобались симулятори, власне "Дальнобойщики 2" та "Дальнобойщики 3", очевидно є багато інших непоганих не москалького виробництва, але поки що руки не доходили.
Wonderboy: 30.10.2022 22:37 Більш ніж впевнений, що на 3060 ви захочете поганяти щось відмінне від стратегій, які ви грали просто з-за того, що ваша 960 їх лише і витягувала. Можу зразу сказати, що 3060 дозволить "познайомитися" з новими іграми в 4к, але про комфортну гру мови не ітиме.
Згоден, що відмінне від стратегій захочу поганяти. Шутери й екшени гарантовано не буду, ігри, де одним персонажем потрібно управляти через WASD в мене просто руки не стоять і нема інтересу, а якщо WASD + приціл по центру екрана, то від таких ігор ще вдвічі більше воротить. Хоча подивитися як хтось інший грає - вже цілком можу. І взагалі люблю щось розслабляюче, де головніше думати, ніж ігри на швидкість реакції. У тих же самих симуляторів, не кажучи вже про гонки, швидке переміщення по екрану, тож потрібен високий FPS. Ну тут цілком можна буде або понизити налаштування графіки, або в 1080p/1440p перейти, можливо з масштабуванням до 4K через FSR/DLSS. Просто це далеко не в пріоритеті й краще потерпіти, ніж відеокарту за 30K+ гривень купувати заради тих ігор, що будуть запускатися дуже-дуже рідко. А от миритися з тим, що в моїй улюбленій Rome: Total War Remastered з розширеними можливостями моддингу не можу виставити максимальні текстури, точно не хочу. Крім стратегій, визнаю RPG, зараз от в Diablo III на ультрах в 30 FPS можу грати, вони, як і стратегії, не надто динамічні і вибагливі до FPS.
GTX 960 в мене тільки з літа минулого року, до цього взагалі була Sapphire Radeon HD 7750 1 Гб і в Full HD на ній можна було грати майже в усі стратегії, хай з лагами/зниженими налаштуваннями для вибагливих ігор, подібно як зараз в 4K на GTX 960. Мені абсолютно не створювало складності в 2013 році купити щось потужніше за HD 7750 1 Гб, але перед цим на Radeon HD 3870 абсолютно всі ігри "літали" на ультрах, тож не бачив необхідності. А до екшенів-шутерів в мене вже 20 років страшенна алергія на процес гри, якщо треба самому взяти в руки клавомишу. Тільки поспостерігати з боку на Твічі-Ютубі можу, якщо сюжет цікавий, як в Відьмаку чи Кіберпанку, але щоб тільки не треба було самому грати. Я цілком міг знайомитися з іграми, що вимагають високого FPS, тим більше що завжди є купа старих ігор, що прекрасно йдуть на сучасних слабих відяхах, але як правило до ігор такого жанру особливого інтересу не виникало.
А так можу по кілька місяців чимось конкретним так захоплюватися за комп'ютером, що взагалі ніякі ігри не запускаю.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Якось я пропустив новини і не прочитав огляди 4090, що пропустив те, що Ada Lovelace тепер підтримує кодування в AV1. Це дуже величезне досягнення й тут дійсно дуже жаль, що моя майбутня RTX 3060 не буде це вміти. :( Але стрімінгом займатися тим більше на професійному рівні не планую, а якщо раптом доведеться колись щось трошки пострімити, то на моєму залізі й без AV1 цілком можна буде обійтись. Ну хоч Ampere на відміну від Turing вміє AV1 апаратно декодувати, а це точно потрібно мати на озброєнні, бо хоча й екран у мене 4K а не 8K, але цілком можуть виникати ситуації, що потрібно буде відтворити 8K відеофайл.
n+gibat[]r
Member
Аватар користувача

Повідомлення

DarkLight: 30.10.2022 11:24 Для роботи 4090 дуже хороша. В рендерах та симуляціях в 2 раза швидша за 3090, при меншому енергоспоживанні і температурах. Шкода що Нвідія накосячили з новим 12VHPWR розємом, так була б ідеальна карта.
Ничего, в RTX5090 исправят, введут еще один нестандартный разъём с непроверенной надёжностью :gigi:
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

Ну нафиг такие карты, тяжеленные и горяченные, плюс стрёмный кабель питания. Неужели времена Ферми возвращаются?
Відповісти