Огляд та тестування відеокарти ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X. Перша із Ada Lovelace

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Захар Беркут
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Щось мені вже сумно , це з того що НВ наробила , є тільки питання - навіщо ? Чому ? Робити менш надійне , невиважене хто зна що ? Я так відчуваю буду довго на 2080 сидіти , бо щось лячно купувати це . Хоча може АМД щось зробить цікаве .
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Схоже, розробники забили на інновації та просто рушили екстенсивним шляхом.
SoVaR
Member
Аватар користувача
Звідки: Od_UA

Повідомлення

Цікаво, EVGA чи super flower теж зроблять аналогічні сісоніка кабелі для своїх БЖ?
Міняти їх топові БЖ, через відсутність 12VHPWR, для багатьох буде не по приколу...
Сподобалась пикча :D
Зображення
Krovatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Ждун будет читать и аплодировать, но будет ждать 4060/4070
Shaolin_Style
Member
Аватар користувача
Звідки: Wakanda

Повідомлення

Krovatka: 28.10.2022 21:05 Ждун будет читать и аплодировать, но будет ждать 4060/4070
MSRP - 1600-1800$
цена в клозетке на данный момент - от 90к грн, в реальности где-то 100-110, что в переводе на франклины 2500.

ну и нашо воно трэба?
Robostyle
Member

Повідомлення

Shaolin_Style: 28.10.2022 21:14
Krovatka: 28.10.2022 21:05 Ждун будет читать и аплодировать, но будет ждать 4060/4070
MSRP - 1600-1800$
цена в клозетке на данный момент - от 90к грн, в реальности где-то 100-110, что в переводе на франклины 2500.

ну и нашо воно трэба?
Щас прийдут рыцари из батальона монако и расскажут тебе, нищеброду ждуну, зачем :gigi:
Ну как думаешь? Ессно играть в киберпанк, в перерывах между отключениями света!
Prescott
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Robostyle: 28.10.2022 21:40Ессно играть в киберпанк, ̶в̶ ̶п̶е̶р̶е̶р̶ы̶в̶а̶х̶ ̶м̶е̶ж̶д̶у̶ ̶о̶т̶к̶л̶ю̶ч̶е̶н̶и̶я̶м̶и̶ ̶с̶в̶е̶т̶а̶!
в перерывах между бенчмарками и обзываниями других что они нищие :laugh:
CADR
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Не, ну есть еще варианты
Зображення
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Мене не стільки ігрове FPS в 4000-ій серії цікавить, мені цілком вистачить навіть 15 FPS в стратегіях в 4K на ультрах, скільки продуктивність даного покоління карт в нейромережах. Зараз у мене GTX 960 4 Гб і я на ній апскейлив відео в Topaz Video Enhance AI з 480p до 1080p. Апскейл 5-20 хвилинного ролика займав від кількох годин до доби, а один кадр відео зазвичай обробляється нейромережею близько 2-3 секунд, що ду-у-уже довго. :( Адже в реалтаймі він 1/25 частка секунди. Якщо перемкнутися з потужностей відеокарти на мій набагато новіший і преміальніший за відеокарту проц Core i7-11700 зі знятими поверлімітами, то на ньому апскейл триває ще в півтора рази довше, до того ж дуже суперкулер Noctua завиває. Тому краще вже відеокарта. Сподіваюся, що відеокарти RTX з тензорними ядрами виконуватимуть подібне завдання куди швидше, можна буде і півторагодинні відео апскейлити і за розумний час. Саме швидкість роботи в Topaz Video Enhance AI дуже важлива, і на жаль не стрічав жодного тесту в Інтернеті відеокарт в цій програмі, щоб хоч приблизно оцінити яку швидкість вони можуть дати. :weep: :weep: :weep: На 3dnews тестували в Topaz Video Enhance AI проци, хоча я взагалі не розумію, який сенс в цій прозі тестувати процесори, якщо навіть така старезна бюджетна відеокарта як GTX 960 обганяє сучасні топові проци. Для Ampere проводили тестування хай не в Topaz Video Enhance AI, але в іншій прозі на нейромережах, а от з RTX 4090 я поки що не зустрічав тестів на швидкість роботи з нейромережами :weep: у порівнянні хоча б з Ampere, а бажано аж до Pascal, які не мають тензорних ядер. Якщо хто-небудь зустрічав тести RTX 4090 у порівнянні з Ampere в будь-якій прозі, заснованій на нейромережах, підкажіть, будь ласочка.

"В нових GPU використовуються RT-ядра третього покоління та тензорні ядра четвертого покоління, швидкодія яких збільшилася у декілька разів відносно серії GeForce RTX 30."
Це речення вселяє ніби дуже добрі надії на значне підвищення продуктивності роботи 4000 покоління в нейромережах. 3000-і відеокарти в порівнянні з 2000-ими теж збільшували швидкодію тензорних ядер, але там було куди гірше. Швидкодія зростала приблизно вдвічі при тому що кількість самих тензорних ядер зменшувалась теж вдвічі - тож виходило майже те саме. Хіба що Ампери у порівнянні з Тьюрінгами значно підвищували швидкодію нейромереж, якщо ці нейромережі використовували простіший вхідний набір. Наприклад, якщо нейромережа розрахована на роботу з зображеннями в 8K, а її використовували для обробки зображень у 4K, то це давало значний приріст в Амперах, якого не було в Тьюрінгах.
Хочу розібратися чи просто збирати гроші на звичайну RTX 3060, яка б цілком задовольнила всі мої нинішні потреби, чи варто чекати більш продуктивних аналогів RTX 4000 з цієї ніші. RTX 3080 12 Гб 192 біт, яка швидш за все вийде як RTX 4070/4070 Ti за тією ж рекомендованою ціною 900 - дуже дорога. На топовий телевізор Sony я такі гроші зібрав, а от для відеокарти це надто жирно, бо телевізор сам по собі здатен на багато що, а відеокарта це лише складова частина компа, яка сама по собі без інших комплектуючих ні на що не здатна. А простіші відеокарти 4000 серії швидш за все виявляться 128 біт 8 Гб, що для 4K малоперспективно. При цьому ще й будуть значно дорожчі за 12-гігову RTX 3060. Ну а якщо вийде 96 біт 12 Гб відеокарта, то це вже страшенний кастрат для 4K, яким би кешем ширину шини не компенсували, на мій погляд. Так що цілком ймовірно, що ні на що краще RTX 3060 очікувати від Хуанга і не варто. Дуже розчарував він з шириною шини. В ідеалі хотілося б RTX 4060 Ti 256 біт 16 Гб DDR6 без X, а в результаті мало не отримали 4080 192 біт 12 Гб DDR6X за 900 рекомендованих баксів. :weep:
Aragoser
Junior

Повідомлення

Kassatka: 29.10.2022 00:33 3000-і відеокарти в порівнянні з 2000-ими теж збільшували швидкодію тензорних ядер, але там було куди гірше. Швидкодія зростала приблизно вдвічі при тому що кількість самих тензорних ядер зменшувалась теж вдвічі - тож виходило майже те саме.
А тут, судячи з інформації в статті, при дуже значному зростанні швидкодії ядер нового покоління їх загальна кількість в відеокарті не тільки не зменшується, а навіть трохи збільшується.
Dr_Werdenhoff
Junior
Аватар користувача
Звідки: Schwäbisch Gmünd

Повідомлення

GeeK: 28.10.2022 20:18 у bequiet кабель виглядає надійнішим https://www.bequiet.com/en/accessories/3959
Ну і підійде він тільки до bequiet. Тому що:
"Requires 2 be quiet! 12-pin PCIe-Connectors on PSU side"
slurpsama
Member

Повідомлення

Ind1: 28.10.2022 19:25 Вопрос с переходниками и БП актуальный. Новые блоки питания обладают встроенным разъёмом 12VHPWR - стоят как крыло самолёта. Тут же переходник от двух обычных 8 пинов на 12VHPWR. Как это будет работать в перспективе - загадка...
что значит с обычных 2х 8пин? они с блока питания идут, там скорее всего иная разводка
Stalker79
Member
Звідки: Одесса

Повідомлення

как по мне то этот разъем 12VHPWR это спаренный 6-ти пиновый, окуда тогда 600 Вт если один 6-ти пин расчитан на 75 Вт, даже если посчитать два 8-ми пиновых то 300 Вт выходит
Robostyle
Member

Повідомлення

Kassatka
А там Вольты на барахолках по хоршей цене нигде нет?
avtoelectrik
Member
Аватар користувача
Звідки: Рівне

Повідомлення

Stalker79: 29.10.2022 02:56 как по мне то этот разъем 12VHPWR это спаренный 6-ти пиновый, окуда тогда 600 Вт если один 6-ти пин расчитан на 75 Вт, даже если посчитать два 8-ми пиновых то 300 Вт выходит
100%тів , це ж виходить купити таку карту і граючи в якусь гру постійно очкувати чи там не почало плавитись :spy: ,зробили би хочаб 16 пін ,або в решті решт як на материнку розєм :D і не було би ніяких запитань,а ще краще ....взагалі лишити як було ,у людей море топових бж і що тепер міняти? я собі теж оновлював комп і платиновий сісонік купив ,тепер він старий рахується :gigi:
Mikes
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

А даунвольт не робили? Скільки жере з ним не міряли?
Хотілося б знати, чи мій SF-750 leadex витягне?
Volodya811
Member

Повідомлення

Kassatka: 29.10.2022 00:33 Мене не стільки ігрове FPS в 4000-ій серії цікавить, мені цілком вистачить навіть 15 FPS в стратегіях в 4K на ультрах, скільки продуктивність даного покоління карт в нейромережах. Зараз у мене GTX 960 4 Гб і я на ній апскейлив відео в Topaz Video Enhance AI з 480p до 1080p. Апскейл 5-20 хвилинного ролика займав від кількох годин до доби, а один кадр відео зазвичай обробляється нейромережею близько 2-3 секунд, що ду-у-уже довго. :( Адже в реалтаймі він 1/25 частка секунди. Якщо перемкнутися з потужностей відеокарти на мій набагато новіший і преміальніший за відеокарту проц Core i7-11700 зі знятими поверлімітами, то на ньому апскейл триває ще в півтора рази довше, до того ж дуже суперкулер Noctua завиває. Тому краще вже відеокарта. Сподіваюся, що відеокарти RTX з тензорними ядрами виконуватимуть подібне завдання куди швидше, можна буде і півторагодинні відео апскейлити і за розумний час. Саме швидкість роботи в Topaz Video Enhance AI дуже важлива, і на жаль не стрічав жодного тесту в Інтернеті відеокарт в цій програмі, щоб хоч приблизно оцінити яку швидкість вони можуть дати. :weep: :weep: :weep: На 3dnews тестували в Topaz Video Enhance AI проци, хоча я взагалі не розумію, який сенс в цій прозі тестувати процесори, якщо навіть така старезна бюджетна відеокарта як GTX 960 обганяє сучасні топові проци. Для Ampere проводили тестування хай не в Topaz Video Enhance AI, але в іншій прозі на нейромережах, а от з RTX 4090 я поки що не зустрічав тестів на швидкість роботи з нейромережами :weep: у порівнянні хоча б з Ampere, а бажано аж до Pascal, які не мають тензорних ядер. Якщо хто-небудь зустрічав тести RTX 4090 у порівнянні з Ampere в будь-якій прозі, заснованій на нейромережах, підкажіть, будь ласочка.
1. Забудьте за рашистські ресурси. Є багато англо-німецько мовних. Гугл перекладач (права кнопка миші в браузері). Не забувайте і про українські.
2. Люди пишуть на форумах, що в Topaz Video Enhance AI 4090 дає лише 10% приросту порівняно з 3080 Ті. Можливо потрібен патч програми, можливо це пов'язано з ядром ПЗ. Треба чекати.

Відправлено через 12 хвилин 19 секунд:
Aragoser: 29.10.2022 01:33
Kassatka: 29.10.2022 00:33 3000-і відеокарти в порівнянні з 2000-ими теж збільшували швидкодію тензорних ядер, але там було куди гірше. Швидкодія зростала приблизно вдвічі при тому що кількість самих тензорних ядер зменшувалась теж вдвічі - тож виходило майже те саме.
А тут, судячи з інформації в статті, при дуже значному зростанні швидкодії ядер нового покоління їх загальна кількість в відеокарті не тільки не зменшується, а навіть трохи збільшується.
А хто Вам сказав, що ядра в серії 4000 (Ада) значно кращі за ядра в серії 3000 (Ампер)? Це просто рефреш на турбо частотах із значно збільшеним кешем L2. Трохи пофорсили "промені" та й усе. Тому і прийшлось робити монструозні карти зі споживанням до 600 Вт. Бо, якби залишили частоту на рівні 2 ГГц, то отримали би +20-30% швидкості порівняно з Амперами. І це при тому, що кількість ядер значно збільшили. Значні зміни архітектури плануються у наступному поколінні на техпроцесі 3 нм ТМСЦ.
П.С. Загалом, у Нвідіа прорив в архітектурі за останні роки був лише у 2015 році з виходом Максвела. Тоді вдалося значно підвищити частоти і знизити енергоспоживання. 960 Джефорс працював на рівні топа 680 і споживав в ДВА рази менше енергії. При цьому, і 960 і 680 були на одному і тому ж техпроцесі - 28 нм. Це був дійсно прорив.
Помітні зміни були і у 2018 році, коли Тюрінги отримали нові технології (промені) та значно оновлений NVENC. На жаль, і Ампери і Ади - це просто якийсь треш за дорого.
Vecchio
Member
Аватар користувача

Повідомлення

MetalistForever: 28.10.2022 19:37 Мощь конечно большая по ттх , но от разрабы не могут и нехотят в оптимизацию
Я бы сказал точнее - разрабам указано в неоптимизацию. Забыли уже, насколько сильное Нвидия имеет влияние на игровые студии?
Hellsing777
Member

Повідомлення

Слабенька) 8к чи 16к геймінг ще дуже не скоро
GeeK
Junior
Аватар користувача
Звідки: Черкаси

Повідомлення

Dr_Werdenhoff: 29.10.2022 01:35
GeeK: 28.10.2022 20:18 у bequiet кабель виглядає надійнішим https://www.bequiet.com/en/accessories/3959
Ну і підійде він тільки до bequiet. Тому що:
"Requires 2 be quiet! 12-pin PCIe-Connectors on PSU side"
Звісно. Я б не розглядав якісь універсальні рішення, а орієнтувався саме на брендові кабелі для БЖ
Відповісти