Огляд і тестування бездротового маршрутизатора ASUS TUF Gaming AX3000 V2 з підтримкою Wi-Fi 6 та 2.5G Ethernet для заощадливих геймерів

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
n+gibat[]r
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Devijack: 06.10.2022 14:36 Не ргб - не игровой.
С ЛГБТ подсветкой есть ASUS ROG GS-AX3000 (и более дорогой ASUS ROG GS-AX5400), хорошо ночник заменяет, купил такой :lol:
Mad Dog
Member

Повідомлення

master: 06.10.2022 19:11 ви не зрозуміли, для того щоб "вичавити все" із вашого АХ201 треба щоб в роутера було 4T4R.
колись я тестував RT-AX86U, там якраз порт 2.5G можна переназначити на LAN або WAN і от там бачив 1561 Мбіт/с максимум.
Як ти "вичавиш все" якщо у клієнта тільки 2х2? Паралельно запустиш тест на декількох клієнтах, а результати просумуєш? :gigi:
Plush_Dragon
Member

Повідомлення

seraphic: 06.10.2022 16:39 купили usb затычку в три раза дороже сетевой в место того чтоб в ноуте поменять сетевую? одним словом ASUS
Ноут на гарантии. Полезешь разбирать?
Уже молчу что 100500 вариантов ноутов и попробуй ещё под свой найди.
SERGOSV
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

а есть роутеры с 2.5G на LAN? Бо на мамках уже есть, а толку нет...
Mad Dog
Member

Повідомлення

SERGOSV: 07.10.2022 13:45 а есть роутеры с 2.5G на LAN?
Xiaomi Redmi AX5400 - сам вибираєш 2,5 порту бути ЛАН чи ВАН...

SERGOSV: 07.10.2022 13:45 Бо на мамках уже есть, а толку нет...
Так вартість 2,5Гб/с адаптерів вже смішна... 15 баксів за нові, по 10 б/у брав з серверів фірмові.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Bender911: 06.10.2022 20:32
Hotspur: 06.10.2022 20:20 краще не купляти Асус взагалі
Слухай, це просто фанатизм якийсь). Всі роутери, ASUS, TP-LINK, Xiaomi, redmi, які в мене були, мене влаштовували. Жодний не доводилось перезавантажувати як деякі люблять розказувати. Просто треба трошки уважніше дивитись на модель яку купуєш. У ASUS, яким зараз користуюсь uptime більше 3 місяців був, був би і більше як бі електрика не вимкалась. Швидкість по Wi-Fi під 800 мбс через стіну, метра 4 відстань.
До речі, важливе питання по ASUS. Маю зараз Zyxel Armor Z1 з MIMO і він навіть припинив рвати коннект (LAN) під час гри кілька апдейтів firmware тому, але є дуже неприємна бага - Wi-Fi завжди рветься, коли ходжу із телефоном із однієї кімнати до іншої. Через це маю або сидіти на місці під час розмов Viber/Telegram або вимикати Wi-Fi (в нас телефони самі IPhone, ще був S Galaxy та дитина його добила).
Чи буває така бага на роутерах ASUS, чи мені час викидати того Zyxel до смітника?
seraphic
Member
Аватар користувача
Звідки: Дон.обл

Повідомлення

Plush_Dragon: 07.10.2022 13:02
seraphic: 06.10.2022 16:39 купили usb затычку в три раза дороже сетевой в место того чтоб в ноуте поменять сетевую? одним словом ASUS
Ноут на гарантии. Полезешь разбирать?
Уже молчу что 100500 вариантов ноутов и попробуй ещё под свой найди.
да полезу, если бы не шарил тогда обратился в СЦ у кого гарантия, и тот у кого будет роутер с wi fi 6 явно ноут будет в ногу со временем, иначе зачем тогда он :facepalm:
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

taras_cs: 07.10.2022 15:05
До речі, важливе питання по ASUS. Маю зараз Zyxel Armor Z1 з MIMO і він навіть припинив рвати коннект (LAN) під час гри кілька апдейтів firmware тому, але є дуже неприємна бага - Wi-Fi завжди рветься, коли ходжу із телефоном із однієї кімнати до іншої. Через це маю або сидіти на місці під час розмов Viber/Telegram або вимикати Wi-Fi (в нас телефони самі IPhone, ще був S Galaxy та дитина його добила).
Чи буває така бага на роутерах ASUS, чи мені час викидати того Zyxel до смітника?
Не спостерігав таких проблем ні ASUS, ні на Xiaomi. Може стіни товсті і армовані?) Зараз тимчасово(декілька тижднів) користюсь TP-LINK з wifi 6- теж все норм. Уточню, що використовую тільки Wi-fi 5/6 клієнти і тільки 5Гц
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Mad Dog: 07.10.2022 14:08
SERGOSV: 07.10.2022 13:45 а есть роутеры с 2.5G на LAN?
Xiaomi Redmi AX5400 - сам вибираєш 2,5 порту бути ЛАН чи ВАН...

SERGOSV: 07.10.2022 13:45 Бо на мамках уже есть, а толку нет...
Так вартість 2,5Гб/с адаптерів вже смішна... 15 баксів за нові, по 10 б/у брав з серверів фірмові.
а цей роутер можна купити в Україні офіційно і з гарантією? і що робити власникам ноутів із гігабітними картами - теж купляти смішні адаптери за 15 баксів?
FastBullet
Member

Повідомлення

master: 06.10.2022 19:42
FastBullet: 06.10.2022 19:23

ахаххахахаах
с чего вы так решили вообще непонятно?
а вообще надо сдеалть норм роутер сначала - wan2,5(10)G - lan2,5G, чтобы мне захотелось расстаться со своим кровными)) А гигабит я получу и так на роутере за 700 грн.
Де получите гігабіт, по дроту? І за 700грн роутер гігабітний вже не купити, навіть самий дешевий
Конечно по шнурку)) цену я указал старую получается, по которой покупал
сейчас https://hotline.ua/computer-besprovodno ... PpEALw_wcB
Mercusys AC12G для дома выше крыши, по воздуху дает 400+ Мбит/с, а для телефона больше и не надо))
В ноутбуках всегда мусорный вайфай ,кроме тех что за все деньги мира)))

На платах вроде этой https://hotline.ua/computer-materinskie ... ?tab=about тут скорее интересней юзать блутуз для ушей.
Ну а тем, кому НЕПОНЯТНО зачем надо именно по воздуху 1 Гбит/с, - ну тогда велкам) платите в 3-4 дорога за свои капризы)))
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

SERGOSV: 07.10.2022 13:45 Так вартість 2,5Гб/с адаптерів вже смішна... 15 баксів за нові, по 10 б/у брав з серверів фірмові.
А свіч де взяти на 16 портів по смішним цінам?
Ціна на TP-Link TL-SG105-M2 зовсім не смішна.
чи городити зоопарк?
FastBullet
Member

Повідомлення

Mad Dog
И смысл такого переназначения порта))???? Получить один LAN 2.5G, а в все остальное 1G????
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

FastBullet
Я користувався Mercusys AC12, це той що без гігових портів. Його не вистачало на 2к квартиру, в сусідній кімнаті 802.11ac не працювало.
Ну, гаразд, можна купити китайця, можна купити tenda, netis, vinga або замовити в китаї якийсь ще треш.
Я доречі тестував netis n1 в одному з оглядів. Так він кожну копійку зі своїх 1200 грн відпрацював :gigi:
Mad Dog
Member

Повідомлення

master: 07.10.2022 17:57 а цей роутер можна купити в Україні офіційно і з гарантією? і що робити власникам ноутів із гігабітними картами - теж купляти смішні адаптери за 15 баксів?
Купити можна, чи з гарантією не знаю.
Для збоченців що підключають ноути кабелем є USB адаптери, навіть трохи дешевше:
https://www.aliexpress.com/item/1005003938394068.html
FastBullet: 07.10.2022 18:13 В ноутбуках всегда мусорный вайфай ,кроме тех что за все деньги мира)))
У мене ноут куплений баксів за 500. По вафлі тягне десь 1,7 гб/с реального трафіку. За умови що роутер у цій же кімнаті, у сусідній кімнаті десь 1,2 видає.
taxi911: 07.10.2022 18:13 А свіч де взяти на 16 портів по смішним цінам?
Ціна на TP-Link TL-SG105-M2 зовсім не смішна.
чи городити зоопарк?
Навіть не уявляю нахіба комусь вдома чи навіть невеликому офісі треба буде 16 саме 2,5 портів... Тут вже проситься рішення також з sfp+ але це вже зовсім інша історія.
FastBullet: 07.10.2022 18:16 Mad Dog
И смысл такого переназначения порта))???? Получить один LAN 2.5G, а в все остальное 1G????
Підключаєш НАС чи сервер, по вафлі отримуєш більше гігаьіта з нього, по кабелю є сенс тільки якщо користувачі будуть працювати одночасно...
master: 08.10.2022 10:36 Я користувався Mercusys AC12, це той що без гігових портів. Його не вистачало на 2к квартиру, в сусідній кімнаті 802.11ac не працювало.
Ця фраза розставляє всі крапки на і )) Невдалий досвід перетворив тебе на хейтера нових технологій. :gigi:
І хай би був якийсь нормальний роутер. Як ти там казав?
master: 06.10.2022 16:05 Економія вона врешті вилізе в самий незручний момент
:D

Хтось шукає можливості, хтось причини...
Можливості вже є... 2,5 гб по звичайній витій парі, більше гігабіта по воздуху і це все за помірну ціну.
Ну причини, щоб від чогось відмовитись завжди знайдуться... незалежно про що йде мова.
FastBullet
Member

Повідомлення

master: 08.10.2022 10:36 FastBullet
Я користувався Mercusys AC12, це той що без гігових портів. Його не вистачало на 2к квартиру, в сусідній кімнаті 802.11ac не працювало.
Ну, гаразд, можна купити китайця, можна купити tenda, netis, vinga або замовити в китаї якийсь ще треш.
Я доречі тестував netis n1 в одному з оглядів. Так він кожну копійку зі своїх 1200 грн відпрацював :gigi:
Очень смешно)))) рассказывали вы бы это тм людям, которые в глаза не видели Mercusys AC12. Ну а так это наглое вранье(((
Я тоже вчера ехал на Феррари, а меня все велосепидисты и мопедисты обгоняли, слабый мотор короче....

Отправлено спустя 10 минут 19 секунд:
Mad Dog
Честно говоря не убедили))) Сервера дома нет, NAS и даром не нужен. Так что Mercusys AC12G (AC1200G) гораздо лучше выбор для дома.
master
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

FastBullet: 11.10.2022 17:43
master: 08.10.2022 10:36 FastBullet
Я користувався Mercusys AC12, це той що без гігових портів. Його не вистачало на 2к квартиру, в сусідній кімнаті 802.11ac не працювало.
Ну, гаразд, можна купити китайця, можна купити tenda, netis, vinga або замовити в китаї якийсь ще треш.
Я доречі тестував netis n1 в одному з оглядів. Так він кожну копійку зі своїх 1200 грн відпрацював :gigi:
Очень смешно)))) рассказывали вы бы это тм людям, которые в глаза не видели Mercusys AC12. Ну а так это наглое вранье(((
Я тоже вчера ехал на Феррари, а меня все велосепидисты и мопедисты обгоняли, слабый мотор короче....

Отправлено спустя 10 минут 19 секунд:
Mad Dog
Честно говоря не убедили))) Сервера дома нет, NAS и даром не нужен. Так что Mercusys AC12G (AC1200G) гораздо лучше выбор для дома.
Ще раз, я описав власний досвід Mercusys AC12 (без G). Мені відверто не сподобалось покриття 802.11ас. Можливо в інших бюджетних пристроях справи й краще. Від того ж Netis N1 були виключно позитивні враження...
MatriX
Member
Аватар користувача
Звідки: я пришел и куда направляюсь - вас не касается.

Повідомлення

cfetocheg: 06.10.2022 15:34
KROOM: 06.10.2022 15:12 Не бачу особливих переваг перед, наприклад, Huawei AX3 quad core чи Xiaomi AX3200, за 2500... :shuffle: чи подвійна різниця в ціні за "tuf"?
в квартирі десь 17 пристроїв сяйомі й суббрендів (більшість розумний будинок) й роутери були, останній AX6000 (купувався з китаю на старті продаж), й саме роутери в них лайно. В чому перевага цього асус над сяйомі чи хуавей ? в рівній прошивці, стабільній роботі й купі фіч ) й за ту ціну за яку пропонують цей роутер, це імхо але топ, взагалі при моїй лютій нелюбові до АСУС як до бренду, роутери в них оптимальні.
Про роутери Xiaomi підтверджую. Лайно ще те. То потокове відео відвалюється, в іграх норм; то поток працює як треба, а в ігрі пакети втрачаються і лагає так, що грати неможливо взагалі. Доводиться перезавантажувати. Вже реально хочеться втащіть йому. Спочатку грішив на провайдера, але коли переткнув напряму в LAN-порт ПК - гігабітний канал починав працювати як треба без жодних нарікань. Взагалі не раджу купувати роутери будь-яких вендорів, коріння яких в Китаї (Тайвань, Гонконг - норм). Кодери в китайців в більшості своїй вкрай рукожопі. Навіть якщо вони беруть ідеальний набір заліза - все одно налажають в прошивці. І саме паскудне те, що ви ніколи не знаєте в який момент "ці китайські руки" підкладуть вам свиню. Зазвичай в самий недоречний момент. А якщо будете брати роутери від Huawei то до купи ризикуєте стати частиною якогось урядового китайського ботнету (США не просто так наклали на них санкції). До речі Keenetic теж не беріть, це кацапи з російського офісу колишньої Zyxel, які створили офіс-прокладку в Гонконзі, маскуються.

Наразі замовив цей роутер за 4100 чекаю доки приїде.

Отправлено спустя 4 минуты 57 секунд:
Ostin: 06.10.2022 17:03 Нівроку в Україні заощадливі геймери. Місячна мінімалка на роутер. Напевне, заголовок якийсь троляка придумав і сам же поржав.
Для більш-менш якісного мережевого обладнання початкового рівня 100+ баксів - це зовсім небагато.

Отправлено спустя 13 минут 3 секунды:
FastBullet: 06.10.2022 17:25 На кого это рассчитано ))? На WAN есть 2,5G, но попробуй найти провайдера, а на LAN только 1G, зато есть на платах 2,5G. Максимально бессмысленный роутер)) Разницы для дома с обычным гигабитным никакой )))
Якщо увімкнути мозок, то стане очевидно, що у роутера 4 гігабітних LAN-порта кожен з яких може тягнути 1 гигабіт трафіку, тобто навіть 2 LAN-порта можуть повністю забити WAN-канал. І це ми навіть ще не рахували Wi-Fi клієнтів. Рахуйте: стандартний трафік з ПК, потокове відео на ТВ, також якщо налаштований Media або FTP-сервер - теж трафік, ноутбук, планшет, смартфон. Наявність 2.5Гбіт WAN-порту цілком виправдана це інвестиція на майбутнє.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

MatriX
Инвестиция на будущее - это на сколько лет - 5 -10 лет? Через сколько лет в обычной жизни, у обычного провайдера будет тариф - 1,5-2-2,5Гбит, как сейчас 1 Гбит и то, сейчас далеко не каждый пользуется таким тарифом. И такой роутер коньки не отбросит, когда дождётся своего часа или хозяину он не наскучит до этого времени? А вот иметь роутер со всеми портами 2,5Гбит - это другое дело, чтоб и внутри сеть была 2,5Гбит и призрачная перспектива на будущее типа - вот это уже интереснее.
Mad Dog
Member

Повідомлення

Avenger80: 05.12.2022 00:34 MatriX
Инвестиция на будущее - это на сколько лет - 5 -10 лет? Через сколько лет в обычной жизни, у обычного провайдера будет тариф - 1,5-2-2,5Гбит
Гугл звичайний провайдер? В Європі вже є провайдери що масово ставлять ПОН термінали з 2,5 портами... Чи ти думає американський та європейський споживач використовує більше трафіка ніж наші користувачі? Питання лише тому, що у нас самий дешевий інтернет у світі. Якщо після війни швидко почне рости рівень життя, то новій технології дуже швидко прийдуть, особливо там де треба все будувати з нуля.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Mad Dog
Как говорится, твои слова, да Богу в уши. Я вижу сейчас обратную ситуацию - цены растут, уровень жизни падает... Но это другая тема. А по роутерам - я только за - только пусть делают всё симметрично - на входе 2,5Гбит и на выходе на всех портах 2,5 Гбит. Чтоб было всё логично. Вот, к примеру, у меня на материнке есть 2,5Гбит и куда мне с ним?

Отправлено спустя 13 минут 51 секунду:
Mad Dog: 05.12.2022 10:17
Avenger80: 05.12.2022 00:34 MatriX
Питання лише тому, що у нас самий дешевий інтернет у світі.
Всё относительно. А уровень жизни у нас сопоставим? Например, в долларах ЗП - сколько в США и у нас или в Европе. Сколько у нас там минималка - 167 долларов примерно или сколько, а сколько в Европе?
Відповісти