AMD анонсувала процесори Ryzen 7000 із архітектурою Zen 4. Реліз заплановано на осінь

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
l-m
Member

Повідомлення

Scoffer
Тобі ж вірну пораду дають покрутити, направленість сили адгезії, та все таке :)
А рукожопів з LGA пів ОЛХ-у.
В самого пару разів падало що-небудь у сокет (з кількох сотень встановлень процесорів, можна приблизно взяти процент невдач як 0.6%).
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

l-m
Я ж написав, прикипіло намертво. Зовсім намертво. Я намагався покрутити, але зрозумів що ще трошки і текстоліт я таки зламаю.
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

У АМД процесори намертво прикипають до колдплейта кулера, вириваються процесори разом із самим кулером. Погнуті піни у інтел в сокетах це поширена проблема, сам не гнув, але через брак власної уваги дозволив статися такому, неприємна річ, особливо коли даєш некваліфікованим майстрам після яких не має шансів у нормальних фахівців.
pelia
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Скоро буду проводить обслуживание компа родственников, там апушка стоит, 3 года уже под боксовым охладом и паста не менялась с момента покупки, только крутиляторы и радик продувались. Посмотрим как там чего не снимается, возможно даже 4к видео запишу, покажу как надо :rotate:
l-m
Member

Повідомлення

Scoffer: 24.05.2022 00:06 l-m
Я ж написав, прикипіло намертво. Зовсім намертво.
Прям з таким не стикався.
Scoffer: 24.05.2022 00:06 Я намагався покрутити, але зрозумів що ще трошки і текстоліт я таки зламаю.
Ось це правда, текстоліт зламати можна. А не ніжки зрізати сокетом, як деякі фантазують.
Але якщо наскільки прикипіло, то ситуація з LGA була б нічим не кращою. Бо все одно все впирається у міцність материнки, а не того як гарно закріплений процесор у сокеті.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

l-m
В LGA рама плати тримає проц за металічну кришку, котра в свою чергу закріплена на потужний бекплейт. Щоб зламати таку конструкцію треба реально постаратись.
В PGA проц ледве тримається за лапи і спокійно витягується з плати. А далі починаються приколи з тим як його відідрати від кулера бо кришка зовсім пласка і за лапи теж не потягнеш. Залишається не дуже міцний текстоліт.

Відправлено через 6 хвилин 6 секунд:
Щодо зрізання лап це не міф. Вендори, котрі кріпили важкі кулера а потім перевозили компи в зборі з таким теж зіштовхувались.
Deepfreezer
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна, Київ

Повідомлення

Scoffer: 23.05.2022 12:54 Softas
3D кеш не додали, зато додали AVX512, і увесь той ріст IPC треба рахувати за рахунок AVX512.
Рендерщикам зайде, а інші, думаю, трішки розчаруються приростом... ціни платформи :D
Ти на 100% не правий. 15% це чисто IPC, + до цього ще підвищені частоти з 4.9 зараз до 5.5ГГц. Англомовні джерела пишуть, що приріст буде від 25% до 45% відсотків. Ось ті 45% будуть, напевно, з AVX512
WWQ
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Наконец-то они встройку добавили...
TJ-ua
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Там не про погану термопасту це все, вона дійсно може бути пластичною і нормальною, якщо десь на півроку залишити проц АМД то утворюється вакуумний ефект і він не прикипає, а присмоктується як присоска, і утворюється ось таке неподобство :laugh: Якщо крутити його вбік то ефект присмоктування не зникає, а якщо ж вверх то він виривається із сокету, бо сила потрібна велика щоб його відірвати від СО. В мене таке на старенькому phenom II 1055T на Ryzen 3600 ще не відривав, але судячи із всього там буде теж саме :rotate: Що правда сильно крутнути вбік вихід, але не всім вистачає сміливості на це і допомагає не завжди, головне не підіймати коли крутиш, або крутити, або вверх зняти його тоді зірве із сокету.
LGA це +
EvhenS
Member
Аватар користувача
Звідки: Черкаси

Повідомлення

Я вже думав, що капець процу
за 9 років користування виймав фуфикс разом з радіатором раза чотири. Ножки прямі і на місці.
Перед зняттям достатньо покрутити радіатор вліво вправо і вже нічого ви не одірвете.
Це якщо термопаста типу Арктік MX то це працює, а якщо якійсь залман чи тітан який тримає так, що нітроклей в кутку нервово палить то краще не виламувати проц з сокету.
Modelus
Member
Аватар користувача
Звідки: "село Мохнате"

Повідомлення

Volodya811: 23.05.2022 15:10І щоб подолати це відставання, АМД прийдеться пилити нову архітектуру, а це час і гроші.
Я не бачу шансів у АМД, що вона зможе наздогнати Інтел найближчими роками.
А звідки дані, що АМД не розробляє нову архітектуру уже зараз. Всі мають свої технологічні та комерційні таємниці.
Volodya811
Member

Повідомлення

Impulse101: 23.05.2022 20:08
Volodya811: 23.05.2022 15:10 Вони архітектуру К7 форсили з 1999 року до 2011 року
Первый проц на архитектуре K8 вышел в 2003 году :spy:
К8 - це прокачаний К7. Вони на одній і тій же архітектурі, виконують по три інструкції за такт. А таке убожество, як Bulldozer, яке вийшло аж у 2011 році, взагалі виконувало аж дві!!! інструкції за такт, тому і зливало, навіть форкам К7. В АМД вирішили економити на транзисторному бюджеті і після виходу К7 та її форків, лише шлак розробляли: то Bobcat, то Bulldozer. І, лише у 2017 році вони вимкнули жабу і зробили нову перспективну архітектуру Зен. Усі процесори на ядрі Зен та їх форках можуть виконувати до 5 інструкцій за такт.
Інтел жорстко натягувала АМД тому, що у них з 2006 року з'явилася архітектура Коре, яка виконувала 4 інструкції за такт, а не три, як у К7.
П.С. Із-за жадібності власників АМД, навіть з відеокартами лажа. До цих пір немає нормального аналогу Nvidia NVENC рівня 2012 року (десятирічної давності). Бо їм транзисторний бюджет жалко, типу, маржу втрачають. Ну, ну...

Відправлено через 10 хвилин 12 секунд:
Modelus: 24.05.2022 12:10
Volodya811: 23.05.2022 15:10І щоб подолати це відставання, АМД прийдеться пилити нову архітектуру, а це час і гроші.
Я не бачу шансів у АМД, що вона зможе наздогнати Інтел найближчими роками.
А звідки дані, що АМД не розробляє нову архітектуру уже зараз. Всі мають свої технологічні та комерційні таємниці.
Може, щось і роблять, але сумнівно, що це вийде скоро. Інженерний та фінансовий потенціал у АМД не такий великий, як у Інтел. І не факт, що нова архітектура від АМД буде такою вдалою, як Зен. Вони уже кілька років розробляли Бобкат (Е-350/Е-450) для ноутбуків, а на виході вийшов шлак, який навіть Інтернет і офіс не тягнув нормально. Також розробили таке чудо, як Бульдозер. Нову архітектуру для графічних процесорів вони пилили з 2012 року по 2021 рік. І це при тому, що Нвідіа вивела у продаж Максвели у 2015 році, на 7 років раніше. А стартові позиції у 2011-2012 роках були однакові.
Impulse101
Member

Повідомлення

Volodya811: 24.05.2022 14:49
Impulse101: 23.05.2022 20:08
Первый проц на архитектуре K8 вышел в 2003 году :spy:
К8 - це прокачаний К7. Вони на одній і тій же архітектурі, виконують по три інструкції за такт. А таке убожество, як Bulldozer, яке вийшло аж у 2011 році, взагалі виконувало аж дві!!! інструкції за такт, тому і зливало, навіть форкам К7. В АМД вирішили економити на транзисторному бюджеті і після виходу К7 та її форків, лише шлак розробляли: то Bobcat, то Bulldozer. І, лише у 2017 році вони вимкнули жабу і зробили нову перспективну архітектуру Зен. Усі процесори на ядрі Зен та їх форках можуть виконувати до 5 інструкцій за такт.
Інтел жорстко натягувала АМД тому, що у них з 2006 року з'явилася архітектура Коре, яка виконувала 4 інструкції за такт, а не три, як у К7.
П.С. Із-за жадібності власників АМД, навіть з відеокартами лажа. До цих пір немає нормального аналогу Nvidia NVENC рівня 2012 року (десятирічної давності). Бо їм транзисторний бюджет жалко, типу, маржу втрачають. Ну, ну...
Доля истины в этом есть, но если так линейно рассуждать, то Коре это реинкарнация Plll конца девяностых, который в разных вариациях существовал до 2020 года плюс минус. И где здесь жлобство? Это адекватная, прагматичная стратегия. Есть хорошая архитектура, пусть и старая, есть в ней потенциал - развивай.
Принципиально что-то новое будет с уходом от Х86, а до тех пор все новое, будет хорошо забытым старым.
FastBullet
Member

Повідомлення

Могу всех поздравить))) 15% это меньше даже, чем межу ZEN ZEN2 ZEN3.
Так что при всех нововведениях - это фиаско. Те кто купили АМ4 в очереденой раз не прогадали, и тот же 7600 в лучшем случае будет на уровне 5800Х. И есть у меня подозрение, что в играх 5800X3D будет равен тому же 7800Х.
А вот по прайсу между платформами будет разрыв наверное в 100%)))) Теперь понятно почему Лиза Су сказала про долгую жизнь АМ4.
P.S. Оце такa фiгня малятки)))))
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

l-m: 24.05.2022 00:01 А рукожопів з LGA пів ОЛХ-у.

а нічого що інтел 78% всього ринку займає?, а до недавна ще цифра ще більша була?
тобто навіть якщо рукожопів однаково у амд і інтел боїв і вони з однаковим шансом ламають проц чи соккет то
lga понищених буде більше разів у 5 а то і 6 раз:?
tankist38
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Так блэт, я не понял, а где V-Cache? Что за даунгрейд. Короче это поколение мы пропускаем вместе с платами под него. X370 в своё время хватило. У Интела есть шанс не рипнутся.
WWQ: 24.05.2022 10:04Наконец-то они встройку добавили...
Да, зачем она нужна? Только транзисторный бюджет занимает.
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

tankist38
ринок інтузіастів це не те що дозволить піднімати їх 20% ринку. ЩОб піднімати % ринку треба йти у офіси.
інтеграшка там мастхев. ЛГА туди ж.
Jesaul
Member

Повідомлення

Мне больше интересны детские болячки. Правило прежнее - пропускать первое поколение :)
tankist38
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IvanCh: 25.05.2022 13:12інтеграшка там мастхев. ЛГА туди ж.
Так были же огрызки из APU для офисников.
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

tankist38: 25.05.2022 12:35Да, зачем она нужна? Только транзисторный бюджет занимает.
Так она слабая. Чисто для офиса или "на всякий случай".
Вот возможности новых АПУ интересно узнать. Но походу в этом поколении их не будет. Увы.
Радует только то, что они нормально так на чиплетную компоновку перешли. Когда до АПУ дело дойдет, вполне можно ожидать Райзен 3 с сильной встройкой. — Будет радость экономным игрокам.
Відповісти