Частка Linux на ринку операційних систем зросла до рекордних 4,45%

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Оце б зараз рекламувати кацапський софт.
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

SergiusTheBest: 28.08.2024 17:09
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15 Офісний пакет, офіційний робочий клієнт тімза, слака, зум який під вейлендом працює. І це я про "базові речі" кажу, які треба всім.
LibreOffice або OnlyOffice, Teams перейшов на PWA (відкриваєте сторніку в браузері і в менюшці є конпка інстал), Slack є натівний клієнт, як і Zoom.
LibreOffice або OnlyOffice, перший не підтримує формати майкрософта. другий працює лише під іксами.
PWA це і близько не заміна апки. Hardware encoding наприклад не працює від слова взагалі.
Зум працює лише під іксами.

Навіщо ти мені це пишеш? В мене всі ці програми стоять, вони всі кратно гірше працюють чим на вінді, а деякі речі просто зламані.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Самий нормальний офісний пакет під лінукс це впс, все відкриває, нічо нікуди не пливе, але з нього стирчить нефритовий стрижень :laugh:
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

Scoffer: 28.08.2024 17:30 Самий нормальний офісний пакет під лінукс це впс, все відкриває, нічо нікуди не пливе, але з нього стирчить нефритовий стрижень :laugh:
office.com з ліцензією від роботодавця. Найкращий пакет зараз.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

kalakawa: 28.08.2024 16:125млн пристроїв це все ще ~0.1-0.2%
Від кількох мільярдів.
Shandor1982: 28.08.2024 16:21 Після ХП теж були діди, що 7 хаяли, нічого - звикли.
Після ХР людей прогріли сирою і кривою вістою, так що сімку сприйняли нормально.
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ммм лінуксо срачі, як в старі добрі на профільних ресурсах :popcorn:
i use Arch btw
Здравствуйте, это канал об аниме? — Да. — Как мне пропатчить KDE2 под FreeBSD?
багато років користувався лінупсом в якості єдиної\основної осі, але вінда була і є сином маминої подруги
хоча деяких ui\ux фіч лінукса на вінді навіть після 4 років не вистачає таких як

буфер обміну(просте виділення - копіювати, СКМ - вставити)
прокрутка вкладок браузера колесом
прокрутка вікон колесом
прокрутка робочих столів колесом
"поверх всіх вікон"
СКМ по тайтлбару щоб вікно "сховати" за тим що під ним
регуювання звуку та яскравості простим скролом по відповідному значку на панелі
всякі зручні кнопки\слайди системного лотку
класні теми та шрифти
GNOME WM з розташуванням стилізованих елементів меню\керування прямо в тайтлбарі
зручний тайлінг вікон
гарячі клавіші на будь-який випадок життя
інтеграція з системним лотком\панеллю задач кучі програм з рідної для DE групи пакетів
керування програмам через консоль з централізованого репозиторію, а не зоопарк невідомо яких невідомо звідки
простий спосіб знайти як де і чим засерла систему будь-яка програма

і це тільки те що перше в голову прийшло

але ж вінда є вінда

btw спори про софт сильно від контексту залежать
"набір домогосподині" там є з достатком, а от "крок вправо,Ю крок вліво" і вже виникають труднощі
про стабільність лінукса це мова про сервери(мабуть, я не сисадмін), домогосподарський лінукс значно, прямо таки принципово менш стабільний ніж вінда
Востаннє редагувалось 28.08.2024 18:05 користувачем kalakawa, всього редагувалось 1 раз.
Afit
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Scoffer: 28.08.2024 13:45 _clawfinger_
Роблю ставку що китайці нарешті оновили віндовс хр на якийсь благословений особисто пінем дистрибутив в держ конторах, звідси і такий швидкий ап.

А загалом, враховуючи що єдине стабільне апі в лінуксі це вайн апі, і його ж і юзає більшість хоч на скількись складного десктопного софту, то, як на мене, давно варто було забити на посікс і просто пилити клон вінди на лінуксному ядрі. Профіта більше було б.
👍 Я кстати надеялся что майки внедрили ядро линукс, чтоб перетащить винду на неё. Но спустя время понимаю что нет. :-/ А было бы здорово. Просто сделали бы стандартом свой дистрибутив линукс и активно поддерживали миграцию всего ПО
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 17:26 LibreOffice або OnlyOffice, перший не підтримує формати майкрософта. другий працює лише під іксами.
PWA це і близько не заміна апки. Hardware encoding наприклад не працює від слова взагалі.
Зум працює лише під іксами.
OnlyOffice працює під Wayland. Він з коробки йде з Manjaro Linux - все ок там, як раз у мене на ноуті стоїть.
PWA - це як електрон (на якому написані майже всі месенжери) тільки використовує вже існуючий браузер, а не тягне свій.
Zoom прауює під Wayland з 2022 року. Але якщо у вас з ним проблеми - то користуйтеся іксами.

Відправлено через 6 хвилин 4 секунди:
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:48 GNU/Linux зараз. Це одне із двох.
1. Софт який потрібен на серверах. І на який фанги донатятять сотні і сотні мільярдів долларів кожен рік. І гну там для того що без нього ти легально контейнер не піднімеш.
2. Купка студентів пилить якусь свою софтину щоб воно працювало на декстопі (подивись на гітхабі хто розробники того ж КДЕ). І працює це на рівні студентського пет проекту.
Ось вам купка студентів: https://www.blackmagicdesign.com/produc ... nciresolve
Victor Butko
Junior

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 15:24 Якраз для нвідії є nvtop а для амд нічого подобіного нема. Але дрова для амд краще.
Та ладно :)
спойлер
nvtop працює для AMD
Знімок_20240828_192139.png
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 17:34 office.com з ліцензією від роботодавця. Найкращий пакет зараз.
Тоді вже Apache OpenOffice. І під вінду і під лінукс і ніби й під маки. Не треба звикати. Халявний. Не МС :)
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

bigmonstr666: 28.08.2024 10:25переходив весною на нову систему і вирішив встановити 11ку... і це просто капець, щоб налаштувати якісь іконки, як у мене було в 10ці, мені просто прийшлося гуглити, бо інтерфейс з налаштуванннями просто кінчений.
Мне наоборот гуй в 11 нравится больше чем в 10, единственное что не нра это менюшки по пкм - старые были удобнее.

Отправлено спустя 1 минуту 27 секунд:
kalakawa: 28.08.2024 09:12та вона ще й шустріша
У меня nvme SSD меньше производительность показывает чем win 8.1 например.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Afit: 28.08.2024 18:04 Я кстати надеялся что майки внедрили ядро линукс, чтоб перетащить винду на неё. Но спустя время понимаю что нет. А было бы здорово. Просто сделали бы стандартом свой дистрибутив линукс и активно поддерживали миграцию всего ПО
З якою метою? Ядро NT це суперкрута штука від суперкрутих дідів. Лінуксу до NT як до Києва раком. А хламоінтерфейси з телеметріями МС і на лінуксну основу легко натягне.

Відправлено через 31 хвилину 36 секунд:
Коли Катлер почав проектувати OS/2 v3, котра за загадковим збігом обставин потім стала віндою NT, він вже тоді був з досвідом осьописання як у Лінуса зараз. Якби Лінусу поручити зробити ось з нуля зараз, а не коли він був студентом-третьокурсником, то на виході теж би було б щось інше і значно цікавіше.
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

SergiusTheBest: 28.08.2024 18:15
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 17:26 LibreOffice або OnlyOffice, перший не підтримує формати майкрософта. другий працює лише під іксами.
PWA це і близько не заміна апки. Hardware encoding наприклад не працює від слова взагалі.
Зум працює лише під іксами.
OnlyOffice працює під Wayland. Він з коробки йде з Manjaro Linux - все ок там, як раз у мене на ноуті стоїть.
PWA - це як електрон (на якому написані майже всі месенжери) тільки використовує вже існуючий браузер, а не тягне свій.
Zoom прауює під Wayland з 2022 року. Але якщо у вас з ним проблеми - то користуйтеся іксами.

Відправлено через 6 хвилин 4 секунди:
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:48 GNU/Linux зараз. Це одне із двох.
1. Софт який потрібен на серверах. І на який фанги донатятять сотні і сотні мільярдів долларів кожен рік. І гну там для того що без нього ти легально контейнер не піднімеш.
2. Купка студентів пилить якусь свою софтину щоб воно працювало на декстопі (подивись на гітхабі хто розробники того ж КДЕ). І працює це на рівні студентського пет проекту.
Ось вам купка студентів: https://www.blackmagicdesign.com/produc ... nciresolve
OnlyOffice працює під xwayland з усіма витікаючими багами xwayland. Роботи над wayland версією нема і не буде в найближчі 3-4 роки.
Zoom аналогічно працює під xwayland. Вбиваєш в термінал xlsclients - і бачиш список софта який працює під іксами.

PWA - це власне - PWA. Він принципово не використовує ніякі апі системи. І як наслідок, навіть такі базові речі як нотифікації - працюють через Ж. Про декодинг-енкодинг відео я вже написав. Коли на вінді-мак-ос всі ці зуми-тімси-слаки крутять нативно, вони, як приклад, енкодять-декодять відео виключно через відеоядро, і тим самим не навантажують систему. Тоді як на лінуксі це все працює на CPU. Мені пояснювати наслідки цього?
Про такі речі як контроль чужого робочого столу в тімзі(що працює на вінді чудово), чи зумі, я теж мовчу. І це саме базове.

ДаВінчі і Блендер - це якраз приклад того що я казав вище. Що є випадки коли великим компаніям вигідно пилити опенсурс щоб не було проблем з ліцензіями.
Можеш ще сюди k8s написати, він теж "легендарний" але причина то в іншому. Без бабок великих компаній - лінукс це студенти.
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15А от всим іншим - там зоопарк всього. Треба якусь велику контору (аля РедХат але більшу), яка прийде і скаже - ось буде ось так. І все, не подобається ідіть лісом.
Тоді і розробники софта підтягнуться. Бо зараз - це абсурд. Половина софта на флетпаках - інша полвина - на снапах. І щось там десь в репах лежить. Клоунада.
Про GTK/QT навіть писати лінь.
Ось це одна із дуже вагомих причин, чому Лінукс не взлетів і навряд колись взлетить не десктопах.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

ArmagedoonZergs
На користь впливу "вливання" серйозних коштів, та впливу великої компанії свідчить успіх steam deck, - wine + dxvk + valve (proton) => (steamos).
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

Ekz0rcyst: 28.08.2024 22:58 ArmagedoonZergs
На користь впливу "вливання" серйозних коштів, та впливу великої компанії свідчить успіх steam deck, - wine + dxvk + valve (proton) => (steamos).
Так а в чому "успіх" власне? Він нічим не особливий, він "хороший" лише на фоні убогої вінди.
Якби Майки захотіли їм би нічого не коштувало зробити ОС з "рідною" підтримкою всіх ігор але без хламу 10-11 вінди.
block_stupid
Member
Аватар користувача

Повідомлення

NiTr0
типичному пользователю
це хто, який їх відсоток. Я можу з десяток груп користувачів назвати грубо, якщо сильно компроміси не закрвиати і не рахуючи крайові випадки.
Типічними бувають дурні, які постійно зловживаються цифрами накшталт 90%,99% або словами більшість, меншість і так далі. Тобто дуже суб'єктивними оцінками (і це м'яко сказано).
еще реже
Що?)))
уже ос выбирается под инструмент
масло масляне, ОС і є інструмент, хоча я більше назвав би гаражем/майстернею
виндой и имея гемор то с докером, то с правами файлов
Були в комі останіх років 5? WSL не чули, навіть можна UI софт запускати і буде ніби на самій вінді запущено вікном.
Там є там проблеми інколи з витоком пам'яті, не скажу що дуже рідко, але не масова проблема. Ну є інколи обмеження по керування мережею не всі зручно або звично.

Відправлено через 7 хвилин 13 секунд:
ArmagedoonZergs: Більшість, абсолютна більшість людей просто 90% часу сидить в хромі
Більшість, просто 90% людей які говорять про 90% чогось, або про більшість, є просто брехливими ідіотами і ніколи не можуть надати доказів своїм голослівним заявам.

Відправлено через 30 хвилин 58 секунд:
ArmagedoonZergs: яка не буде тягнути за собою 40 років легасі
Все одно все скотиться до того що є у вінді, я думаю навтіь гірше.
Бо щось багато що на вінді є написано нативне, без всратих вреймворків і всяких C#/Java, а ще гірше WebAPP`сів всяких (не те що б вони були поганими, а просто більш їх пишуть на всяких React, а я жодного додатку на реакті нормального не зустрічав).
Тут знову треба типу епла з жорсткою модерацією.
Або підхід лінуса, стосовно мов та купу всього іншого.
Чітка філософія і слідування їй, а не напівшишки, як наприклад з Rust (де філософія одна, але моживість писати ансейф код, херить всю філософію). Навіть чому Лінус допустив до навіть до драйверів/модулів.

І це все одно десь на вищих рівнях абстракцій обламається, як зараз обламується з еплом і його закритістю.
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kalakawa: 28.08.2024 09:12
heidfeld: 28.08.2024 09:01 Предлагаю обсудить Частка Linux на ринку операційних систем зросла до рекордних 4,45%

ниче удивительного. после божественной 7, винда стала дном, с трудом перевариваю 10, просто деваться некуда, 7 новое железо не поддерживает тупо. про 11 убожество вообще молчу, буду на 10 пока она не перестанет держать то железо которое мне нужно.
Єдине що гірше в 10 - пуск. В 7 був лаконічнішим. Інше зручніше в 10, та вона ще й шустріша
А щоб вінда з аж "божественної" різко стала аж "дном" це потрібно було щоб кожен елемент системи став гіршим
Короче в тобі зачатки діда проявляються
Що по 11 - не знаю

А вінди менше стало не тому що вона зкурвилась, а тому що макось та лінукс розвиваються швидше за неї.
10 років назад вони годились хіба що для браузера та фотошопа/деяких програмістів. Макось по, в більшій степені, залізних та, в меншій, програмним причинах, лінупс виключно по програмним причинах
10 никогда шустрее не была. Винда 7 долго грузит рабочий стол - это да, но после этого она в разы быстрее, что очень заметно с тем же хардом, на котором 10 всирается
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

DuckRider: 29.08.2024 00:06
kalakawa: 28.08.2024 09:12

Єдине що гірше в 10 - пуск. В 7 був лаконічнішим. Інше зручніше в 10, та вона ще й шустріша
А щоб вінда з аж "божественної" різко стала аж "дном" це потрібно було щоб кожен елемент системи став гіршим
Короче в тобі зачатки діда проявляються
Що по 11 - не знаю

А вінди менше стало не тому що вона зкурвилась, а тому що макось та лінукс розвиваються швидше за неї.
10 років назад вони годились хіба що для браузера та фотошопа/деяких програмістів. Макось по, в більшій степені, залізних та, в меншій, програмним причинах, лінупс виключно по програмним причинах
10 никогда шустрее не была. Винда 7 долго грузит рабочий стол - это да, но после этого она в разы быстрее, что очень заметно с тем же хардом, на котором 10 всирается
Це романтизовані спогади про молодість. 7ка всирається на харду рівно так само як 8.1 та 10. Меню з трею відкривається рівно так само щоб вибрати безпровідну мережу, пролаг при відкритті провідника такий самий, відкривання чогось системного типу персоналізації займає стільки же часу, відкриття програм, особливо браузера, займає стільки же часу. Єдина відмінність, 10ці потрібно більше часу після установки щоб зробити індекс нтфс та додатково префечер.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

block_stupid: 29.08.2024 00:05 Були в комі останіх років 5? WSL не чули, навіть можна UI софт запускати і буде ніби на самій вінді запущено вікном.
Там є там проблеми інколи з витоком пам'яті, не скажу що дуже рідко, але не масова проблема. Ну є інколи обмеження по керування мережею не всі зручно або звично.
так віртуалізацію не вчора винайшлі, лінух під віндою і раніше працював. ну зробили трохи більш специалізовану віртуалку(мова про wsl). не панацея, там доволі багато проблем.

Відправлено через 2 хвилини 5 секунд:
AFU_power: 29.08.2024 00:49 Це романтизовані спогади про молодість. 7ка всирається на харду рівно так само як 8.1 та 10. Меню з трею відкривається рівно так само щоб вибрати безпровідну мережу, пролаг при відкритті провідника такий самий, відкривання чогось системного типу персоналізації займає стільки же часу, відкриття програм, особливо браузера, займає стільки же часу. Єдина відмінність, 10ці потрібно більше часу після установки щоб зробити індекс нтфс та додатково префечер.
ні, в 10+ переробляли i/o та вона на hdd працює дійно гірше, ніж win7. якшо цікаво, можете пошукати, порівняння є, бачив. але кому це вже потрібно, hdd як системний накопичувач давно вмер вже.

Відправлено через 6 хвилин 44 секунди:
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15 Лінуксу невистачає контролю. Ядром керує Лайнус - і з ним все ок, до нього нема притензій.
А от всим іншим - там зоопарк всього. Треба якусь велику контору (аля РедХат але більшу), яка прийде і скаже - ось буде ось так. І все, не подобається ідіть лісом.
Тоді і розробники софта підтягнуться. Бо зараз - це абсурд. Половина софта на флетпаках - інша полвина - на снапах. І щось там десь в репах лежить. Клоунада.
Про GTK/QT навіть писати лінь.
і буде ще один макос чи винда з телеметрією, блекджеком та іншими речами :) можливо, це в якомусь сенсі і добре (відсутність одного центру контролю). вижива те, чим користуються.

а, про софт - а що мені робити - нема в системі снепа, нема нічого, встановленого флетпаком? убунта якраз з примусовим підтягуванням снепу - вже нагадує трохи мс та епл. ми знаємо краще, що вам треба!

Відправлено через 10 хвилин 3 секунди:
kalakawa: 28.08.2024 17:48 буфер обміну(просте виділення - копіювати, СКМ - вставити)
прокрутка вкладок браузера колесом
прокрутка вікон колесом
прокрутка робочих столів колесом
"поверх всіх вікон"
СКМ по тайтлбару щоб вікно "сховати" за тим що під ним
регуювання звуку та яскравості простим скролом по відповідному значку на панелі
всякі зручні кнопки\слайди системного лотку
класні теми та шрифти
GNOME WM з розташуванням стилізованих елементів меню\керування прямо в тайтлбарі
зручний тайлінг вікон
гарячі клавіші на будь-який випадок життя
інтеграція з системним лотком\панеллю задач кучі програм з рідної для DE групи пакетів
керування програмам через консоль з централізованого репозиторію, а не зоопарк невідомо яких невідомо звідки
простий спосіб знайти як де і чим засерла систему будь-яка програма

і це тільки те що перше в голову прийшло

але ж вінда є вінда

btw спори про софт сильно від контексту залежать
"набір домогосподині" там є з достатком, а от "крок вправо,Ю крок вліво" і вже виникають труднощі
про стабільність лінукса це мова про сервери(мабуть, я не сисадмін), домогосподарський лінукс значно, прямо таки принципово менш стабільний ніж вінда
а що не так з буфером то? все працює, копіюється, вставляється.. Прокрутка табів колесом - так то до браузера. Шукайте такий. Як і інші "прокрутки". Налаштування гучності та яскравості - є. (перевірив в себе - працює, не проблема. але мені простіше роллер на клавіатурі крутнути, ніж цілитись в трей)

інші претензії - теж дуже схоже на вкусовщину, кому як. про софт із реп та пошук яка софтина нагадила - зовсім здивували. це не про windows часом написали? туди ж і гарячи клавіши, windows далеко не зразок в плані налаштувань штатних хоткеїв.
стабільність - так жодна сучасна ос давно не має проблем зі стабільностью, не згадую таких проблем.
Відповісти