Частка Linux на ринку операційних систем зросла до рекордних 4,45%

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:43Він не сумісний з ексель і вордом.
Я не розумію що ти стараєшся мені донести. Це смішно просто. В будь якій компанії ввесь офіс - майкрософтовський, ти від цього нікуди не подінешся. Єдине що рятує - онлайн версія office.com
Не повіриш. Не в будь якій і не навіть не компанії, а цілій структурі. :gigi:
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ArmagedoonZergs
Тобі шашечки чи їхати?
Якщо їхати то прив'язка до вінди це на сто кілометрів попереду за GNU хоча б з тої причини що вінда сама по собі архітектурно краще за юнікси бо була розроблена вже з врахуванням їхніх проблем.
А лінукс потрібен тому що це єдине пристойне відкрите ядро. Ядро до апі ОС має дуже віддалений стосунок. В тій же вінді ядра сто раз замінювали.

PS: У гугла вже є аж дві ОС: гугл ОС і відроїд. Витіснення вінди від них чогось не спостерігається. Можливо тому що зараз не 70ті і гола ос з можливістю писати свії програми не бейсіку нафіг нікому не всралась, цінний лише юзерський софт.
PPS: Стімдек як мало не самий популярний десктопно-лінуксний проект злетів виключно завдяки вайну, що доволі показово.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:45 Це якщо ти вдома в трусах сидиш, то твій підхід працює.
В реальному світі твоя компанія використовує зум-тімс-оффіс. І все,крутись як хочеш, нікоу твої таблиці з лібровськими формулами не цікаві.
щось ви дуже швидко перестрибнули з кінцевого користувача на якісь там компанії. Яка мені різница, що там і як робить компанія? я про себе особисто. З чого раптом мої таблиці, особисті, буду давати компанії? (в якої, доречі, є інстанс некстклауда з інтегрованім лібреофісом, тому навіть якщо треба - подивитись не проблема).
1234waltz
Member

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 15:02 Ставиш пакет CUPS, твій мфу відразу видимий в гномі як мфу, і є нормальний інтерфейс для скана і друку.
Що в тебе пішло не так?
Ви чимось окрім побутової популярної моделі МФУшки 10 річної давнини користувались? На великих сучасних МФУ якщо базові функції запустились, вже щастя. В мене в офісі Canon, який ні Мак, ні Лінух не хавають. А от старенький HP - так, заводиться. От тільки Канон кольоровий з друком на А3, а HP древній ч/б лазерник на А4.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 15:02 Ставиш пакет CUPS, твій мфу відразу видимий в гномі як мфу, і є нормальний інтерфейс для скана і друку.
Що в тебе пішло не так?
Вже не згадаю, що пішло не так, але кінцевий результат геть не сподобався. Ще з прикладів - десктопний вайбер, людський моніторинг/тюнінг відяхи та інші штуки.
Інтрефейс кривий, запускається з бубном, абсолютно не інтуітивне. Оті записки, що собі понастворював при налаштуванні убунти і досі актуальні, бо я махав тримати в голові стрічки на 100+ символів.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Геральт: 28.08.2024 15:00 Є ідея посканувати на MF3010. На вінді тягну драйвер з рідного сайту, встановлюю і сканую. На лінуксі пів вечора намагаюсь знайти софт для сканування і потім подружити його з драйвером, пробую різні версії софту, сяк-так встановлюю і насолоджуюсь абсолютно вбогим інтерфейсом. Але формально, ідея реалізована :rotate:
проблеми сумісності існують будь де, бува :) он стоїть в мене принтер, під який виробник сказав - ми не будемо робити драйвера, купляйте новий. цілком справний. Що, там windows винувата, чи лінух?
на жаль, так, треба дивитись що по обладнанню і як. Звертаючи увагу на цю проблему, намагаюсь обирати мережеві принтери та сканери, з ними якось простіше з ПЗ. Поточний мфу - так зовсім не налаштовував, лінух сам підхопив і працює (hp ink tank wireless 415)
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

1234waltz: 28.08.2024 14:33Ще раз - Лінукс на серверах улюблена іграшка корпорацій, бо платити треба менше. Лінукс на десктопі улюбленна іграшка тоталітарних помийок, бо можно якись БазальтЛінукс або РедСтар ОС, або Діпін зробити, одобрений ГБнею, не платячи за це багато грошей.
Я в тому ж посту давав посилання на індусів, та на китайців. Як би подивився, то не робив би таких помилкових стверджень. :-/
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Геральт: 28.08.2024 15:11 Вже не згадаю, що пішло не так, але кінцевий результат геть не сподобався. Ще з прикладів - десктопний вайбер, людський моніторинг/тюнінг відяхи та інші штуки.
Інтрефейс кривий, запускається з бубном, абсолютно не інтуітивне. Оті записки, що собі понастворював при налаштуванні убунти і досі актуальні, бо я махав тримати в голові стрічки на 100+ символів.
відяха часом не нвідія? :) бо радеони моніторяться та налаштовуються без проблем наче. а вайбер - він сам по собі кривий. (але працює)
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

artko: 28.08.2024 15:15
Геральт: 28.08.2024 15:11 Вже не згадаю, що пішло не так, але кінцевий результат геть не сподобався. Ще з прикладів - десктопний вайбер, людський моніторинг/тюнінг відяхи та інші штуки.
Інтрефейс кривий, запускається з бубном, абсолютно не інтуітивне. Оті записки, що собі понастворював при налаштуванні убунти і досі актуальні, бо я махав тримати в голові стрічки на 100+ символів.
відяха часом не нвідія? :) бо радеони моніторяться та налаштовуються без проблем наче. а вайбер - він сам по собі кривий. (але працює)
Якраз для нвідії є nvtop а для амд нічого подобіного нема. Але дрова для амд краще.

Відправлено через 27 секунд:
Геральт: 28.08.2024 15:11
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 15:02 Ставиш пакет CUPS, твій мфу відразу видимий в гномі як мфу, і є нормальний інтерфейс для скана і друку.
Що в тебе пішло не так?
Вже не згадаю, що пішло не так, але кінцевий результат геть не сподобався. Ще з прикладів - десктопний вайбер, людський моніторинг/тюнінг відяхи та інші штуки.
Інтрефейс кривий, запускається з бубном, абсолютно не інтуітивне. Оті записки, що собі понастворював при налаштуванні убунти і досі актуальні, бо я махав тримати в голові стрічки на 100+ символів.
Розумію.
Просте правило лінукса - використовуй саме популярне що тільки можеш. Проблем буде кратно менше.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

artko: 28.08.2024 15:15 відяха часом не нвідія? :) бо радеони моніторяться та налаштовуються без проблем наче. а вайбер - він сам по собі кривий. (але працює)
Та профільна відяха. Ага, моніторяться. В стімі )
А за межами стіму - то знову бубен. До речі, на вінді моніторинг ФПС у вайбері показує. Воно нафіг не треба, але просто заради сміху/порівняння.

Окай, для 10ки зміна напруги ядра відяхи на постійно:
1) скачати MorePowerTools (MoreClockTool)
2) під адміном запустити і в якійсь там табі (не маю зараз під руками проги) встановити потрібно напргу.
3) ребут

Лінукс:
:weep:

Вайбер на 7ці норм працював, на 10ці норм працює. Як на 11 не в курсі. В лінуксі як мінімум біда зі шрифтами. Як максимум - вильоти, краші
Востаннє редагувалось 28.08.2024 15:26 користувачем Геральт, всього редагувалось 1 раз.
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

1234waltz: 28.08.2024 15:11
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 15:02 Ставиш пакет CUPS, твій мфу відразу видимий в гномі як мфу, і є нормальний інтерфейс для скана і друку.
Що в тебе пішло не так?
Ви чимось окрім побутової популярної моделі МФУшки 10 річної давнини користувались? На великих сучасних МФУ якщо базові функції запустились, вже щастя. В мене в офісі Canon, який ні Мак, ні Лінух не хавають. А от старенький HP - так, заводиться. От тільки Канон кольоровий з друком на А3, а HP древній ч/б лазерник на А4.
Нажаль ні. Не користувався.
Погоджуюсь що підтримка розробниками, як заліза так і сфота - на околонульовому рівні.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 15:24
artko: 28.08.2024 15:15
відяха часом не нвідія? :) бо радеони моніторяться та налаштовуються без проблем наче. а вайбер - він сам по собі кривий. (але працює)
Якраз для нвідії є nvtop а для амд нічого подобіного нема. Але дрова для амд краще.
та ладно :)
спойлер
amdgputop.jpg
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

artko: 28.08.2024 15:26
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 15:24

Якраз для нвідії є nvtop а для амд нічого подобіного нема. Але дрова для амд краще.
та ладно :)
спойлер
amdgputop.jpg
Вау, прикольно. Але цій тулзі трішки більше року. Тож можна мені простити що я про неї не знав.

Про стандарти і компанії. Робота з будь якими документами підрозуміває роботу з ними - декільком людям. І якщо в більшості людей інший стандарт, треба підлаштовуватись, а не навпаки.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Геральт: 28.08.2024 15:24 Та профільна відяха. Ага, моніторяться. В стімі )
А за межами стіму - то знову бубен. До речі, на вінді моніторинг ФПС у вайбері показує. Воно нафіг не треба, але просто заради сміху/порівняння.
corectrl спробуйте. показує все що треба, або amdgputop. оверлей в самій іграшці - mangohud мені подобається. постобробка шейдерна - vk basalt
Геральт: 28.08.2024 15:24 Окай, для 10ки зміна напруги ядра відяхи на постійно:
1) скачати MorePowerTools (MoreClockTool)
2) під адміном запустити і в якійсь там табі (не маю зараз під руками проги) встановити потрібно напргу.
3) ребут

Лінукс:
:weep:
під лінуксом - corectrl. працює собі, моніторіть, профілі під конкретну софтину та інше...
спойлер
corectrl.jpg
Геральт: 28.08.2024 15:24 Вайбер на 7ці норм працював, на 10ці норм працює. Як на 11 не в курсі. В лінуксі як мінімум біда зі шрифтами. Як максимум - вильоти, краші
та воно криве :) в мене вайбер крашиться, якщо перед запуском не зміню англійську розкладку на будь яку іншу. тоді все ок :)
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

artko: 28.08.2024 15:30 corectrl спробуйте. показує все що треба, або amdgputop. оверлей в самій іграшці - mangohud мені подобається. постобробка шейдерна - vk basalt
Дякую, але наст. підхід до лінукса буде через рік мабуть, коли вінда знову чимось вибісить. З mangohud мордувався. Щось там також не гладко було.

https://gitlab.com/corectrl/corectrl/-/wikis/Setup :-/
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Геральт: 28.08.2024 15:44
artko: 28.08.2024 15:30 corectrl спробуйте. показує все що треба, або amdgputop. оверлей в самій іграшці - mangohud мені подобається. постобробка шейдерна - vk basalt
Дякую, але наст. підхід до лінукса буде через рік мабуть, коли вінда знову чимось вибісить. З mangohud мордувався. Щось там також не гладко було.

https://gitlab.com/corectrl/corectrl/-/wikis/Setup :-/
то воно виглядає трохи страшно :) в мене обійшлося просто встановленням пакету та вмиканням дозвілу на зміну параметрів видяхи. ну тобто фактично як в вінді - встановлення, ребут, все працює.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

kalakawa: 28.08.2024 09:33Якщо вірити статистиці Жирного, стімдек займає лише 0,49% серед користувачів Стіму, яких нехай мільйонів 150(враховуючи онлайн в 32млн) тобто стібдеків не більше 1млн. Нк думающо в світі зараз використовують менше пари мільярдів компьютерів різних мастей. Тобто тімдек з його <0.1% навряд міг вплинути на статистику
Лише за 22-23 роки продажі стімдеку оцінюються в 3-4 мільйони, валве доповідала про кілька мільйонів продажу в кінці минулого року.
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

waryag: 28.08.2024 15:57
kalakawa: 28.08.2024 09:33Якщо вірити статистиці Жирного, стімдек займає лише 0,49% серед користувачів Стіму, яких нехай мільйонів 150(враховуючи онлайн в 32млн) тобто стібдеків не більше 1млн. Нк думающо в світі зараз використовують менше пари мільярдів компьютерів різних мастей. Тобто тімдек з його <0.1% навряд міг вплинути на статистику
Лише за 22-23 роки продажі стімдеку оцінюються в 3-4 мільйони, валве доповідала про кілька мільйонів продажу в кінці минулого року.
5млн пристроїв це все ще ~0.1-0.2%
Shandor1982
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Трохи вивчаю командний рядок Ubuntu, чисто для себе.
Загалом, все нормально вже для звичайного юзера, якому посьорфіти чисто треба. Хром, вайбер, телеграм, спотіфай, ютуб,опен офіс...все є.
Не відчув проблем з драйверами.
Грати вже можна, хоча й не в усе.
На ноутах погана оптимізація роботи батареї.
Тому має право на життя.
Але ще є звичка :)
Мені, особисто, що 10, що 11 Windows все одно.
Після ХП теж були діди, що 7 хаяли, нічого - звикли.
SergiusTheBest
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15 Офісний пакет, офіційний робочий клієнт тімза, слака, зум який під вейлендом працює. І це я про "базові речі" кажу, які треба всім.
LibreOffice або OnlyOffice, Teams перейшов на PWA (відкриваєте сторніку в браузері і в менюшці є конпка інстал), Slack є натівний клієнт, як і Zoom.
Відповісти