Чутки: реліз відеокарт GeForce RTX 50 (Blackwell) перенесено на початок 2025-го

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
Борщ
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Геральт: 22.07.2024 20:21А можна детальніше, про те, як промені не мають нічого спільного з віддзеркаленнями (відбиттям променів)?
Промені в даному випадку - просто як опція, яка в теорії може відзеркалення зробити краще. Правильне відзеркалення у великому дзеркалі на екрані - це по суті рендер всієї сцени з нуля в скрінспейсі дзеркала(робота для ВК - х2). Там є купа хаків з відзеркаленням, але всі вони працювали тільки у відносно простих іграх. І якщо промені працювали, скажем так в основному просторі, де знаходиться персонаж, то вони й мають працювати і в дзеркалі, і щоб вони працювали, їх треба всі прорахувати х2(там насправді множник може доходити і до х4-8-16 в залежності від складності сцени і кількості джерел світла, кількості дзеркал/вікон у сцені) як для площини віддзеркалення, так і в "реальному" світі. Ну це якщо дуже примітивно. надіюсь вловили думку. Я дивився досить цікаве відео по цьому, от не можу знайти, там є купа підводних камнів і проблем з цими дзеркалами. Ну якщо ми говоримо про true віддзеркалення. Промені в даному випадку задачу ще кратно ускладюють. І саме тому у іграх з РТ відображення або немає, або вони дуже заблюрені, тому що не можна зробити в сцені по типу, ось тут промені працюють в скрінспейсі, а для зони дзеркала не працюють.
Востаннє редагувалось 22.07.2024 20:37 користувачем Борщ, всього редагувалось 3 разів.
WorthyWizard
Member

Повідомлення

kalakawa: 22.07.2024 20:20
WorthyWizard: 22.07.2024 20:17пхахах, гроза "радеонщиків" с вантузом 4070 сознался в покупке steam deck с начинкой от амуде. Как религия позволила, харам же
кумедно коли сектанти намагаються когось ткнути носом в релігію :popcorn:
я відрізняюсь від вас тим, що вибираю що краще, а не по логотипу фірми. тому мене не хвилює що в девайсі\пк стоїть - хоч Ельбрус, якщо це найкращий із варіантів
Чел, ты взял самый дешевый обрубок 4070, которая как ты сам признался не тянет лучи, хотя та же 7800 ХТ быстрее и дешевле. Это видимо тот самый знаменитый "вибираю що краще, а не по логотипу фірми".
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

WorthyWizard: 22.07.2024 20:32
kalakawa: 22.07.2024 20:20
кумедно коли сектанти намагаються когось ткнути носом в релігію :popcorn:
я відрізняюсь від вас тим, що вибираю що краще, а не по логотипу фірми. тому мене не хвилює що в девайсі\пк стоїть - хоч Ельбрус, якщо це найкращий із варіантів
Чел, ты взял самый дешевый обрубок 4070, которая как ты сам признался не тянет лучи, хотя та же 7800 ХТ быстрее и дешевле. Это видимо тот самый знаменитый "вибираю що краще, а не по логотипу фірми".
Моя 4070 в 1080 тянет любые игры с лучами :dontknow:

Відправлено через 1 хвилину 9 секунд:
Геральт: 22.07.2024 20:21
Борщ: 22.07.2024 20:03 Firebrand
Відзеркалення у дзеркалі - це відома і досить болюча тема/проблема для графіки/рендеру. Рейтрейсинг до цього не має взагалі до цього ніякого відношення, навіть опосередкованого.
А можна детальніше, про те, як промені не мають нічого спільного з віддзеркаленнями (відбиттям променів)?
Зображення в дзеркалі вміли малювати ще чорт зна коли. І тільки з RT воно стало настільки криве
Але...в AW2 воно принаймні є, на відміну від 2077
Сейчас бы Вейк с Киберпанком сравнивать в плане графики :facepalm:
Борщ
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Vlaad13
AW2 в плані графіки на голову вищий аніж CP2077.
VovaII
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Нвідія кинула все на виробництво прискорювачів ШІ. На чому ж їй виробляти нові відяхи, для яких потрібен новий техпроцес, а не той що у нинішнього покоління відях, коли всі лініі здатні в новий, техпроцес зайняті штамповкою прискорювачів ШІ?
Борщ
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Це не те відео, що я шукав, але також досить показове.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Борщ: 22.07.2024 20:28 Промені в даному випадку - просто як опція, яка в теорії може відзеркалення зробити краще. Правильне відзеркалення у великому дзеркалі на екрані - це по суті рендер всієї сцени з нуля в скрінспейсі дзеркала(робота для ВК - х2). Там є купа хаків з відзеркаленням, але всі вони працювали тільки у відносно простих іграх. І якщо промені працювали, скажем так в основному просторі, де знаходиться персонаж, то вони й мають працювати і в дзеркалі, і щоб вони працювали, їх треба всі прорахувати х2(там насправді множник може доходити і до х4-8-16 в залежності від складності сцени і кількості джерел світла, кількості дзеркал/вікон у сцені) як для площини віддзеркалення, так і в "реальному" світі. Ну це якщо дуже примітивно. надіюсь вловили думку. Я дивився досить цікаве відео по цьому, от не можу знайти, там є купа підводних камнів і проблем з цими дзеркалами. Ну якщо ми говоримо про true віддзеркалення. Промені в даному випадку задачу ще кратно ускладюють. І саме тому у іграх з РТ відображення або немає, або вони дуже заблюрені, тому що не можна зробити в сцені по типу, ось тут промені працюють в скрінспейсі, а для зони дзеркала не працюють.
Ну от в променястому хітмені дзеркала не зломані. І ніяких тобі каменів. З іншого боку, в 2077 віддзеркалює практично все (ну, крім дзеркал), і з множником все ок. Просто треба визнати, що промені - маркетингова дурня. І нічого спільного з реалізмом немає. Що і було доведено на прикладі дзеркал
Борщ
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Геральт
Ясно. В хітмені немає правильних відзеркалень. НЕМАЄ і не було ніколи. Там просто копіювання сцени. І промені тут ні до чого взагалі. Абсолютно.
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

WorthyWizard: 22.07.2024 20:32Чел, ты взял самый дешевый обрубок 4070, которая как ты сам признался не тянет лучи, хотя та же 7800 ХТ быстрее и дешевле. Это видимо тот самый знаменитый "вибираю що краще, а не по логотипу фірми".
на радеонах нема длсс, або dldsr+dlss у випадку з моїм 1080р. грати з ТАА не в 4к - злочин проти власних очей. а 4к не тягне навіть 7900хтх, на яку в парі з 4к в мене грошиків не те що б було
і навіть якби я грав в 4к, то брав би 4070ті супер, яка дешевша за 7900хтх та видає 120+ фпс в порівнянні з 60фпс-слайдшоу на топовому радеоні
Борщ
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Геральт: 22.07.2024 20:50що промені - маркетингова дурня
Дурня - це писати подібне.
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

В теме успели отметиться
1)красные фанатики
2)последователи 4к гейминга
3) лучевые неверуны
Не хватает только отрицателей дисплеев 60+ герц :weep:
maksim2020
Member
Аватар користувача
Звідки: Sunshine State

Повідомлення

Firebrand: 22.07.2024 18:03 "мы вам продали машину, теоретически она может ехать 250 км/ч как указано в паспорте, но вам надо поставить турбину, заменить коробку и поставить прямоточный выхлоп и тогда вы получите 250км/ч" :laugh:
Чєл, так все це - сучасні технології та реалії. Не все ж життя їздити з механічною КПП, карбюратором та ручними склопідйомниками (чи ти один з тих, хто "відчуває машину"? :gigi: ). Так само й з відеокартами - 30 років тому усе було растеризація, сьогодні це рейтрейсінг та генерація кадрів. Тобі не все одно, як само картинка на екрані з'являється?
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Борщ: 22.07.2024 20:52 Геральт
Ясно. В хітмені немає правильних відзеркалень. НЕМАЄ і не було ніколи. Там просто копіювання сцени. І промені тут ні до чого взагалі. Абсолютно.
Так якщо "копювання сцени" виглядає на порядок краще ніж променясте дзервкало в AW2 і чорне дзеркало в 2077, то на біса така технологія потрібна? Якщо ж ні в хітмані ні в AW2 немає променів в дзеркалі, то тим більше. Ітого, промені - маркетингова дурня.
Ні, справді, не може притомна людина захищати гірше і дорожче (в плані рпесурсів). Хіба що під впливом навіювання.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Геральт: 22.07.2024 21:19
Борщ: 22.07.2024 20:52 Геральт
Ясно. В хітмені немає правильних відзеркалень. НЕМАЄ і не було ніколи. Там просто копіювання сцени. І промені тут ні до чого взагалі. Абсолютно.
Так якщо "копювання сцени" виглядає на порядок краще ніж променясте дзервкало в AW2 і чорне дзеркало в 2077, то на біса така технологія потрібна? Якщо ж ні в хітмані ні в AW2 немає променів в дзеркалі, то тим більше. Ітого, промені - маркетингова дурня.
Ні, справді, не може притомна людина захищати гірше і дорожче (в плані рпесурсів). Хіба що під впливом навіювання.
Ви, як звично, просто не розумієте, що таке промені, скільки б вам не пояснювали і в кожному обговоренні несете цю фігню з віддзеркаленнями.
Промені - це відстежування променів освітленості як вони проходять крізь сцену, де тіні від них, де перешкоди, градієнт освітлення і так далі. Показовий приклад - Метро екзодус, там дзеркал нема, а от промені офігіть як відчуваються, бо сцени в основному темні, а джерел освітлення там не буде багато. Воно виглядає реально як в житті, особливо в ДЛЦ там де з вогнеметом по темним коридорам треба лазити.
Промені != дзеркала чи відзеркалення, тому ви і не можете це ніяк второпати.
В АВ2 гівняне дзеркало бо СЮРПРИЗ! його там нема, розробники його не зробили, а схалтурили і дали вам сурогат, побудований "нашару" променями.
Востаннє редагувалось 22.07.2024 21:43 користувачем GreenMile, всього редагувалось 1 раз.
Enjthesilence
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Геральт: 22.07.2024 21:19
Борщ: 22.07.2024 20:52 Геральт
Ясно. В хітмені немає правильних відзеркалень. НЕМАЄ і не було ніколи. Там просто копіювання сцени. І промені тут ні до чого взагалі. Абсолютно.
Так якщо "копювання сцени" виглядає на порядок краще ніж променясте дзервкало в AW2 і чорне дзеркало в 2077, то на біса така технологія потрібна? Якщо ж ні в хітмані ні в AW2 немає променів в дзеркалі, то тим більше. Ітого, промені - маркетингова дурня.
Ні, справді, не може притомна людина захищати гірше і дорожче (в плані рпесурсів). Хіба що під впливом навіювання.
1) тому що "дублювання" сцени у сучасного рушія з поточним рівнем графіки - дуже важке рішення для гпу. Якщо твоя відеокарта всрається в 2к у 75 фпс, додай сюди дублювання сцени у віддзеркаленнях і все стане зрозумілим.
2) часто в шутерах від першої особи для економії розробки модель гг неанімована під 3 особу і дублювати нема чого, саме тому відзеркалень не буде в таких іграх і це не стосується яким чином воно буде досягнуто
РТ - це не відзеркалення в першу чергу, а освітлення, глибина сцени і реалістичність. Майже в кожній грі, ти маєш змогу вмикати фулл рт, або наприклад тільки відзеркалення, чи навпаки.
Востаннє редагувалось 22.07.2024 21:55 користувачем Enjthesilence, всього редагувалось 5 разів.
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Nortrom: 22.07.2024 19:00
Я думаю, що АМД зможе наздогнати 4090 протягом 5 років максимум
Что-то из разряда секты 6800XT = 2080ti/3070.
К вашему сведению мид RDNA4 between 7900XT and 7900XTX raster.
RDNA5 compete vs Vera Rubin
RDNA5 линейка от 200 до 2к баксов + консоли, и другие рынки
Адже в технологіях трасування променів вони на голову вище за АМД і незначно відстають від Нвідіа. Тому, тримаємо кулаки за Інтел, щоб був конкурент відеокартам Нвідіа. На АМД сподівань немає. Та й АМД сама не дуже хоче випускати відеокарти.
То не хочет, то не хочет. Прекращайте фантазировать.
AMD только с 2017года начала зарабатывать деньги. Поэтому сначала одни приоритеты, потом другие, как будет ещё больше денег, тогда будет хватать воевать на всех фронтах.
Це із твітера дані про те що рдна5 зможе конкурувати з Вера Рубін, та буде коштувати від 200 до 2000? За 2000 вони просто повинні напхати туди чіплетів, і повно. Але сподіваюсь що нарешті за 12 років випустять монстра здатного виграти у нвідіа першість.
vmsolver
Member

Повідомлення

Firebrand: 22.07.2024 17:28И теперь,ответьте себе честно:он вам нужен,этот трейсинг, в таком виде и тех возможностях,которые есть на сегодняшний день....
Firebrand: 22.07.2024 17:37Та ты шо? а оно как то улучшит изображение в зеркале? :lol:
Двойные стандарты в действии, сначала "не нужон нам ваш интернет", а потом оказывается всё дело в зеркалах, ну не может человек с такими зеркалами играть, даже с комфортным фпс, и это, видимо, принципиально! :lol:
Firebrand: 22.07.2024 18:03"мы вам продали машину, теоретически она может ехать 250 км/ч как указано в паспорте, но вам надо поставить турбину, заменить коробку и поставить прямоточный выхлоп и тогда вы получите 250км/ч"
Там просто надо нажать на кнопку и всё. Когда же вы начнёте читать инструкцию :facepalm: :lol: :rotate:
Nortrom: 22.07.2024 19:00То не хочет, то не хочет.
Не ставьте телегу перед лошадью, оно не так работает. Не не хочет, а сначала не может, а потом не хочет, не перепутайте ;)
Firebrand: 22.07.2024 17:28На ртх4090 оно дает 20фпс.
Это лишь означает, что производительности мало не бывает. А АлануВейку ещё и оптимизации.
Firebrand: 22.07.2024 19:51Если сама нвидия не позиционирует 4090 как ультимативное решение под 4к,то ок.
Это ты не можешь понять, что тебе говорят. 4090 подходит для 4К лучше чем любая другая карта, вот и весь маркетинг.
VovaII: 22.07.2024 20:42Нвідія кинула все на виробництво прискорювачів ШІ.
Это из серии заговоров. Рыночная конъюнктура скорее такова, что не стоит спешить с новой линейкой. Но это если слухи верны.
Firebrand
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

vmsolver: 22.07.2024 21:53Двойные стандарты в действии, сначала "не нужон нам ваш интернет", а потом оказывается всё дело в зеркалах, ну не может человек с такими зеркалами играть, даже с комфортным фпс, и это, видимо, принципиально!
так а чего, давай вместе посмеемся над теми, кто выкинул 2к+ зелени на 4090 и видит мазню в зеркале. Я хочу напомнить, что еще а сайлент хилл2 и лара крофт ангел тьмы,уже были реализованы реалистичные отражения в зеркалах, но прогресс же не стоит на месте, да? :gigi:
Это лишь означает, что производительности мало не бывает. А АлануВейку ещё и оптимизации.
какой оптимизации, дядя, как оптимизация уберет мыло в зеркале? :laugh:

Отправлено спустя 8 минут 9 секунд:
maksim2020
друже,я за то, что бы заявленное соответствовало фактическому.
Тобі не все одно, як само картинка на екрані з'являється?
поддерживаю на 100% и как я написал выше в сайлент хилле2 и ларе крофт АОД это было реализовано посредством инвертированной камеры, вроде, точно уже не скажу, но результат выше всяких похвал, а это был далекий 2001 год.
Vlaad13: 22.07.2024 20:36Сейчас бы Вейк с Киберпанком сравнивать в плане графики
смешной ты чел, реально, сначала ты всех сектантами называешь, а потом очевидное отрицаешь)). Ты что, забыл когда на видяхах кожанки был представлен рейтресинг, память отшибла? а ведь на подходе 5ххх поколение. И такие "нефОнаты" как ты более всех кричат:что чем дальше ,тем больше игр будет выходить с рейтресингом. Та особо никто не спорит, только вот конечному юзеру,что от этого, снова включать костыли и любоваться мылом в мыльнице? :laugh:
Борщ
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Firebrand: 22.07.2024 22:17кто выкинул 2к+ зелени на 4090 и видит мазню в зеркале
Ти непробиваємо "розумний". РТ до віддзеркалень у дзеркалі немає відношення!!!!!!!
Я пояснив чому, і ще двое людей пояснили. Тебе просто жаба давить. Причому дуже сильно. В технічному плати ти нуль. І не читаєш що тобі обгрунтовано пишуть.
І по-друге, з чого ти взяв, що гроші "викинули" на 4090? Я захотів і придбав. І як тільки вийде 5090 - я одразу куплю.
Востаннє редагувалось 22.07.2024 22:37 користувачем Борщ, всього редагувалось 1 раз.
Firebrand
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Кому не нравится АВ2, включите Хогартс, там та же каша в зеркале.
Но мне забавно за вами наблюдать.
Я-им: смотри, на высоких настройках рейтресинга, в зеркале все равно мыло.
Они мне-в ответ: не ной, включи длсс, генерацию кадров, смени карту на нвидиа(откуда ,интересно, они знают,что у меня не нвидия))) )


Как тут можно вести какую то дискуссию? :facepalm:
Востаннє редагувалось 22.07.2024 22:34 користувачем Firebrand, всього редагувалось 1 раз.
Відповісти