TeraWulf запускає ферму для майнінгу біткоїнів потужністю до 300 МВт та живленням від ядерного реактора

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
l-m
Member

Повідомлення

ronemun: 08.03.2023 21:57
yupi: 08.03.2023 10:57 Ostin
А, главное, получая при этом энергию в разы дешевле, чем остальные предприятия. Это как вообще? :facepalm:


Павло
Причём здесь твой обмылок? :rotate:
вибач, ти серйозно віриш що 2 центи/кВт*год це дешево?
в Україні в атомних станцій держава купляє електрику по 4 (до війни) копійок, і це на тому ж паливі. (далі, звичайно ж, це записується, як згенеровано на сонці )))) Це інформація не моя, ясно ж, а з солідних джерел в інеті, але самі можете перевірити
Не за 4, а за 54.
maksim2020
Member
Аватар користувача
Звідки: Sunshine State

Повідомлення

dyam: 08.03.2023 11:19 только вот обычно АЭС продают свою энергию по цене в 1-1,5 цента за кВт.
а основная стоимость для предприятия - это ДОСТАВКА электричества от производителя, до потребителя.
а населению вообще выдают что-то среднее, потому что распределительная компания получает не только от АЭС, но еще и от ГЭС, ТЭС и ТЭЦ. А потом еще докинули ВИЭ в виде ветряков и солнечных панелей. И про доставку не забывайте. Вот и получаем 4-6 цента за кВт.

Так что такая "вкусная" цена, только из-за того, что ДЦ стоит очень близко к АЭС, и никак иначе.
4-6 центів за кВт - це сферичний кінь у вакуумі. Ось вам мій рахунок за електрику за минулий місяць (Флорида):

Daily Basic Service Charge 29 days @ $0.71000 $20.59
Energy Charge 852 kWh @ $0.06847/kWh $58.34
Fuel Charge 852 kWh @ $0.04525/kWh $38.55
Storm Protection Charge 852 kWh @ $0.00373/kWh $3.18
Clean Energy Transition Mechanism 852 kWh @ $0.00430/kWh $3.66
Florida Gross Receipt Tax $3.19
Electric Service Cost $127.51
Franchise Fee $8.35
Municipal Public Service Tax $10.22
Total Electric Cost, Local Fees and Taxes $146.08

Крім 7 центів за кВт є ще вартість палива, щоб видобути цю електрику, сервісний збір, захист від непогоди, збір за доставку, такс, франшиза та т.і. Тобто, зі $146 саме електрика займає лише 40%. І саме вона коштує 7 центів за кВт. Якщо більше 1000 кВт - там інший тариф:

Energy Charge
First 1,000 kWh 1,000 kWh @ $0.06174/kWh $61.74
Above 1,000 kWh 51 kWh @ $0.07174/kWh $3.66

Відправлено через 7 хвилин 56 секунд:
Kravan: 08.03.2023 11:56 А вы не заметили разницы? 2 цента это в 2+ раза меньше относительно украинского тарифа, при том, что доходы в США в сколько раз больше?))) При этом в штатах на смежных профессиях все равно намного больше, ты в Украине можешь иметь 100К но специалист в штатах на той же должности будет получать 300К+. Понятно, что оба таких товарища - совсем не бедуют, но сам факт.
Усі, хто пишуть про різницю доходів в Україні та США, забувають про одну маленьку реч - податки та побутові витрати. Задля справедливості, податки в США не такі вже й високі (десь 12-15% для середнього домогосподарства з доходом до $100K), але ще залишаються орендна плата/іпотека, бензин, комунальні послуги, побутові кредити, інші витрати накшталт освіти дітям чи просто оплата дитячого садочка. І в результаті середнє домогосподарство живе від пейчека до пейчека, не залишаючи заощаджень. А зарплата $300K - це разом зі стоками чи опціонами, чистими там буде виходити десь $150-170K.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

l-m: 08.03.2023 23:48
ronemun: 08.03.2023 21:57

вибач, ти серйозно віриш що 2 центи/кВт*год це дешево?
в Україні в атомних станцій держава купляє електрику по 4 (до війни) копійок, і це на тому ж паливі. (далі, звичайно ж, це записується, як згенеровано на сонці )))) Це інформація не моя, ясно ж, а з солідних джерел в інеті, але самі можете перевірити
Не за 4, а за 54.
Ну от поясни тепер, кому вірити, невже в ТСН настільки дурні працюють - в них взагалі 1 коп
l-m
Member

Повідомлення

ronemun
ні, ТСН вірять дурні, а працюють там розумні, які знають як будь-яке замовне лайно згодувати при потребі
ender
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

MORTAL: 08.03.2023 11:02 Ostin
Я офігіваю від іншого , що в штатах можна отримати 1 КВт по 2 центи , обдирають нас як липку , а зарплати у нас зовсім не як у штатах :mad:
Тебя не обдирают. Тебе платят в соответствии с твоими компетенциями.
Кто ж тебе виноват что ты не компетентный ;)
MORTAL
Member
Аватар користувача
Звідки: Черкассы

Повідомлення

ender: 09.03.2023 04:25
MORTAL: 08.03.2023 11:02 Ostin
Я офігіваю від іншого , що в штатах можна отримати 1 КВт по 2 центи , обдирають нас як липку , а зарплати у нас зовсім не як у штатах :mad:
Тебя не обдирают. Тебе платят в соответствии с твоими компетенциями.
Кто ж тебе виноват что ты не компетентный ;)
То что быдлокодлокодер судит о компитенции людей совершенно других професий - многое о нем говорит
P.S. в данном случае быдлокодер не попытка оскорбления сам написал в профиле кто ты
quadrotony
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Скільки ніщебродів хейтерів криптовалют набігло :D
Змиріться, біток це не майбутнє, це вже реальність
Скоро всі країни на нього перейдуть і можна буде хоч комуналку платити ним
Kravan
Member

Повідомлення

quadrotony: 09.03.2023 10:02 Скільки ніщебродів хейтерів криптовалют набігло :D
Змиріться, біток це не майбутнє, це вже реальність
Скоро всі країни на нього перейдуть і можна буде хоч комуналку платити ним
Ахахаха да ну?))))

Отправлено спустя 1 минуту 48 секунд:
maksim2020: 09.03.2023 00:51
dyam: 08.03.2023 11:19 только вот обычно АЭС продают свою энергию по цене в 1-1,5 цента за кВт.
а основная стоимость для предприятия - это ДОСТАВКА электричества от производителя, до потребителя.
а населению вообще выдают что-то среднее, потому что распределительная компания получает не только от АЭС, но еще и от ГЭС, ТЭС и ТЭЦ. А потом еще докинули ВИЭ в виде ветряков и солнечных панелей. И про доставку не забывайте. Вот и получаем 4-6 цента за кВт.

Так что такая "вкусная" цена, только из-за того, что ДЦ стоит очень близко к АЭС, и никак иначе.
4-6 центів за кВт - це сферичний кінь у вакуумі. Ось вам мій рахунок за електрику за минулий місяць (Флорида):

Daily Basic Service Charge 29 days @ $0.71000 $20.59
Energy Charge 852 kWh @ $0.06847/kWh $58.34
Fuel Charge 852 kWh @ $0.04525/kWh $38.55
Storm Protection Charge 852 kWh @ $0.00373/kWh $3.18
Clean Energy Transition Mechanism 852 kWh @ $0.00430/kWh $3.66
Florida Gross Receipt Tax $3.19
Electric Service Cost $127.51
Franchise Fee $8.35
Municipal Public Service Tax $10.22
Total Electric Cost, Local Fees and Taxes $146.08

Крім 7 центів за кВт є ще вартість палива, щоб видобути цю електрику, сервісний збір, захист від непогоди, збір за доставку, такс, франшиза та т.і. Тобто, зі $146 саме електрика займає лише 40%. І саме вона коштує 7 центів за кВт. Якщо більше 1000 кВт - там інший тариф:

Energy Charge
First 1,000 kWh 1,000 kWh @ $0.06174/kWh $61.74
Above 1,000 kWh 51 kWh @ $0.07174/kWh $3.66

Відправлено через 7 хвилин 56 секунд:
Kravan: 08.03.2023 11:56 А вы не заметили разницы? 2 цента это в 2+ раза меньше относительно украинского тарифа, при том, что доходы в США в сколько раз больше?))) При этом в штатах на смежных профессиях все равно намного больше, ты в Украине можешь иметь 100К но специалист в штатах на той же должности будет получать 300К+. Понятно, что оба таких товарища - совсем не бедуют, но сам факт.
Усі, хто пишуть про різницю доходів в Україні та США, забувають про одну маленьку реч - податки та побутові витрати. Задля справедливості, податки в США не такі вже й високі (десь 12-15% для середнього домогосподарства з доходом до $100K), але ще залишаються орендна плата/іпотека, бензин, комунальні послуги, побутові кредити, інші витрати накшталт освіти дітям чи просто оплата дитячого садочка. І в результаті середнє домогосподарство живе від пейчека до пейчека, не залишаючи заощаджень. А зарплата $300K - це разом зі стоками чи опціонами, чистими там буде виходити десь $150-170K.
Ничего себе, никогда не думал что в США в этом плане так не весело. Конечно в Украине косты пониже будут. И да тариф который вы кинули это действительно как то дофига. Вот интересно, я за всю жизнь, взял два или три кредита бытовых, и то в юности, большинство моих друзей кредитами не пользовались никогда вообще.....про ипотеку я только слышал, что она где то там есть, но даже не видел в Украине людей кто бы ею пользовался (не рассрочкой, а именно ипотекой). Я так понял, что в США население очень закредитовано, если даже вы в своем посте перечислили все это как данность среднестатистического домохозяйства.......

Признаю, что походу мои суждения о жизни в США были скорее стереотипом, чем правдой, и я вероятно ошибался в постах выше.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ronemun: 09.03.2023 03:02Ну от поясни тепер, кому вірити, невже в ТСН настільки дурні працюють - в них взагалі 1 коп
За цю мантру про "дешеву" ядерну енергію пропагандистів онної варто по мордам бити. Особливо всяких журналюг.
https://www.lazard.com/media/451086/laz ... 130-vf.pdf
В 19му році в штатах було проведене велике дослідження згідно з котрим вартість атомної енергії оцінили в межах від 11.8 до 19.2 центів за кіловатгодину в залежності від залежностей. Оскільки ми на всі 146% залежні від імпортного всього в атомкі, то немає жодної причини чому у нас має бути принципово дешевше.
В переводі на гривню поточними цінами це ~5-10 гривень (не копійок!) за кіловатгодину.
При чому в цю вартість НЕ включене довгострокове зберігання відходів і витрати на ліквідацію потенційних проблем. Тобто по-гарному атомний тариф непогано було б подвоїти від вказаної вище вартості.
Атомна енергія це не про дешево. Атомна енергія це про багато, умовно необмежено. Але ДОРОГО. Дешево було в 60х, але потім після аварії на ЧАЕС і повторної аварії на Фукусімі раптово стало не дуже дешево якщо слідувати всім правилам безпеки.

Відправлено через 4 хвилини 8 секунд:
Вугільна ЕЕ, до речі, оцінюється там же в 6.2-15.7 центів за кіловатгодину, і, на відміну від атомної енергії, на вугільній у нас є можливість локалізувати і, відповідно, зменшити значну частину витрат.

Відправлено через 6 хвилин 32 секунди:
А у нас по атомному тарифу тупо брешуть. Будівництво АЕС порахували безкоштовним бо в совку ще було, тобто можна прирівняти до матеріалізацію святим духом. Утилізацію і довгострокове зберігання відходів не порахували бо не на часі. Модернізацію не порахували бо кому воно треба. Інвестиції в будування нових реакторів туди ж. Витрати на утримання ЧАЕС теж не в тарифі, а тупо бюджетні дотації. І по результатам вийшло 50 чи 60 копійок :laugh: :up:
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Scoffer: 09.03.2023 11:01А у нас по атомному тарифу тупо брешуть. Будівництво АЕС порахували безкоштовним бо в совку ще було, тобто можна прирівняти до матеріалізацію святим духом. Утилізацію і довгострокове зберігання відходів не порахували бо не на часі. Модернізацію не порахували бо кому воно треба. Інвестиції в будування нових реакторів туди ж. Витрати на утримання ЧАЕС теж не в тарифі, а тупо бюджетні дотації. І по результатам вийшло 50 чи 60 копійок :laugh: :up:
Якщо ви вважаєте, що з ТЕЦ ситуація радикально інша, я вас засмучу.
NFS-Racer
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

NFS-Racer: 08.03.2023 22:43 вот только криптовалюты это никак не развитие денег, это банальная афера, насос по выкачке денег из доверчивых баранов
Lucas55: 08.03.2023 23:37 Саме тому їх таємно скуповують великі інвестиційні фонди, корпорації і банки
Де одне протирічить іншому? Ви лише підтверджуєте мою думку. Скуповують їх саме для отримання прибутку. Де джерело прибутку гадаю самі розумієте. Сама по собі криптовалюта не має жодної користі, та вартості, не виконує функції грошей, це лише спекулятивний інструмент.
quadrotony: 09.03.2023 10:02 Скільки ніщебродів хейтерів криптовалют набігло :D
Змиріться, біток це не майбутнє, це вже реальність
Скоро всі країни на нього перейдуть і можна буде хоч комуналку платити ним
Скількі біткоїнів коштує 1 куб холодної води?
Востаннє редагувалось 09.03.2023 12:16 користувачем NFS-Racer, всього редагувалось 1 раз.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

waryag
По ТЕЦ тарифи трішки більш приближені до адекватних, хоча теж збільшувати звісно треба рази в півтора на вскидку. Але в півтора це не в 15 раз.
Kravan
Member

Повідомлення

Scoffer: 09.03.2023 12:06 waryag
По ТЕЦ тарифи трішки більш приближені до адекватних, хоча теж збільшувати звісно треба рази в півтора на вскидку. Але в півтора це не в 15 раз.
Со всем согласен, но давайте кому надо тот пусть и платит больше)) Меня устрааивает нарисованные тарифы)
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kravan
Це так тільки здається. Все одно гроші будуть заплачені як не напряму так з бюджету через податки косо-кривими схемами. Чудес в світі не буває.
І от оці мутні схеми особисто мені якось не дуже до вподоби.

Відправлено через 15 хвилин 41 секунду:
Тому дуже важливо розуміти реальну собівартіть ЕЕ. Сама дешева - ГЕС, але у нас їх більше ніде будувати. Далі ТЕЦ на наявному паливі: є вугілля - значить вугільні, газ - значить газові. Все інше сильно дорожче хоч що б всякі пропагандисти не розповідали. А то у нас зібрались знову реактори будувати. Ще й малі, котрі ну зовсім ні в які ворота по собівартості кіловатгодини так ще й відходів генерять в рази більше за великі :facepalm: А про безпеку з такими сусідами так взагалі які там реактори.
xandess
Member

Повідомлення

По-моєму, єдині, хто дійсно потужно в плюсі від майнінгу, це виробники заліза. Інколи задумуюсь, навіщо виробникам карт їх продавати, якщо можна всі карти поставити майнити й озолотитися (чи виробники в зговорі першочергово були з людьми,які безпосередньо працювали над криптою).

Криптовалюта менше та складніше перевіряється та контролюється (складніше накласти санкції) - це як плюс так і мінус. Україні надсилали кошти в крипті, наприклад, це плюс. Але й величезний негативний криптовнесок в усілякі нарко угрупування, й зброю... Так що я б не був так прям в захваті від крипти.. і звичайно, величезний внікуди витрачений потенціал розрахунків. Можна було б на науку, медицину витратити як мінімум, але навіщо це комусь, якщо можна зробити завод, який нічого не вивчає, нічого не виробляє, а лише використовує.. крипта це тупі легкі інвестиції, завод з однотипними залізяками та деградація... ІМХО
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

NFS-Racer: 09.03.2023 12:06Де одне протирічить іншому? Ви лише підтверджуєте мою думку
ну так, самі в тиху скуповують біткоїни в промислових масштабах, а "доверчивым баранам" кажуть шо це - "пузирь и афера" :D . Доверчивие барани повторють за ними - шо це пузирь и афера і шо криптовалюта не має жодної користі, та вартості, не виконує функції грошей, це лише спекулятивний інструмент ( все точно по методичці, яка вже приїлась). Геніально :rotate: :learn:
Тут детальніше про те як Інституціонали (Morgan Stanley і JP Morgan) вішають і заливають "доверчивым баранам"
спойлер
Отправлено спустя 38 минут 24 секунды:
І мій попередній скрін про наших "Слуг", до речі чимось нагадує модель поведінки тих Інституціоналів, мабуть знают у кого вчитися ;)
спойлер
Зображення
maksim2020
Member
Аватар користувача
Звідки: Sunshine State

Повідомлення

Kravan: 09.03.2023 10:16 Ничего себе, никогда не думал что в США в этом плане так не весело. Конечно в Украине косты пониже будут. И да тариф который вы кинули это действительно как то дофига. Вот интересно, я за всю жизнь, взял два или три кредита бытовых, и то в юности, большинство моих друзей кредитами не пользовались никогда вообще.....про ипотеку я только слышал, что она где то там есть, но даже не видел в Украине людей кто бы ею пользовался (не рассрочкой, а именно ипотекой). Я так понял, что в США население очень закредитовано, если даже вы в своем посте перечислили все это как данность среднестатистического домохозяйства.......

Признаю, что походу мои суждения о жизни в США были скорее стереотипом, чем правдой, и я вероятно ошибался в постах выше.
Так, усі (ну, абсолютна більшість) живуть за рахунок кредитів. Як я вже тут писав колись - нема змоги встояти перед спокусою купити щось, коли тобі дають безвідсотковий кредит на 6-12-18 місяців. Тому для США ціна 4090 не є захмарною - її куплять в будь якому разі. В Costco (мережа супермаркетів) на вході стоять телевізори та дивани за $2-3К (так, диван за $2K - це норма, щоб пялитись в ТВ за $3K). Нема грошей купити? На тобі кредитку від Citi з promotional APR 0% на 15 місяців. Нема грошей на зубну коронку за $1500? Оформимо в кредит на пару років (й ще скажуть, що роблять так для усіх кастомерів, тому відмовитися майже неможливо). Все в кредит, абсолютно. Майже трильйон доларів боргів по кредиткам - і простого вирішення цього нема (та й ніхто не буде вирішувати).

Іпотека (mortgage) тут - цікава тема, була. Років з 5 тому ще були 2-3%, тепер менше 6+% ніде нема. Це означає, що за 30 років ви віддасте банку як мінімум вартість ще одного будинку.
Kravan
Member

Повідомлення

maksim2020: 09.03.2023 17:44
Kravan: 09.03.2023 10:16 Ничего себе, никогда не думал что в США в этом плане так не весело. Конечно в Украине косты пониже будут. И да тариф который вы кинули это действительно как то дофига. Вот интересно, я за всю жизнь, взял два или три кредита бытовых, и то в юности, большинство моих друзей кредитами не пользовались никогда вообще.....про ипотеку я только слышал, что она где то там есть, но даже не видел в Украине людей кто бы ею пользовался (не рассрочкой, а именно ипотекой). Я так понял, что в США население очень закредитовано, если даже вы в своем посте перечислили все это как данность среднестатистического домохозяйства.......

Признаю, что походу мои суждения о жизни в США были скорее стереотипом, чем правдой, и я вероятно ошибался в постах выше.
Так, усі (ну, абсолютна більшість) живуть за рахунок кредитів. Як я вже тут писав колись - нема змоги встояти перед спокусою купити щось, коли тобі дають безвідсотковий кредит на 6-12-18 місяців. Тому для США ціна 4090 не є захмарною - її куплять в будь якому разі. В Costco (мережа супермаркетів) на вході стоять телевізори та дивани за $2-3К (так, диван за $2K - це норма, щоб пялитись в ТВ за $3K). Нема грошей купити? На тобі кредитку від Citi з promotional APR 0% на 15 місяців. Нема грошей на зубну коронку за $1500? Оформимо в кредит на пару років (й ще скажуть, що роблять так для усіх кастомерів, тому відмовитися майже неможливо). Все в кредит, абсолютно. Майже трильйон доларів боргів по кредиткам - і простого вирішення цього нема (та й ніхто не буде вирішувати).

Іпотека (mortgage) тут - цікава тема, була. Років з 5 тому ще були 2-3%, тепер менше 6+% ніде нема. Це означає, що за 30 років ви віддасте банку як мінімум вартість ще одного будинку.
Ну жестко, у меня тоже самое - нет возможности устоять, но в 99,9% случаев все доступно купить и без всякого кредита. Чем больше живу, тем больше радостно что живу в Украине)
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

maksim2020: 09.03.2023 17:44
Kravan: 09.03.2023 10:16 Ничего себе, никогда не думал что в США в этом плане так не весело. Конечно в Украине косты пониже будут. И да тариф который вы кинули это действительно как то дофига. Вот интересно, я за всю жизнь, взял два или три кредита бытовых, и то в юности, большинство моих друзей кредитами не пользовались никогда вообще.....про ипотеку я только слышал, что она где то там есть, но даже не видел в Украине людей кто бы ею пользовался (не рассрочкой, а именно ипотекой). Я так понял, что в США население очень закредитовано, если даже вы в своем посте перечислили все это как данность среднестатистического домохозяйства.......

Признаю, что походу мои суждения о жизни в США были скорее стереотипом, чем правдой, и я вероятно ошибался в постах выше.
Так, усі (ну, абсолютна більшість) живуть за рахунок кредитів. Як я вже тут писав колись - нема змоги встояти перед спокусою купити щось, коли тобі дають безвідсотковий кредит на 6-12-18 місяців. Тому для США ціна 4090 не є захмарною - її куплять в будь якому разі. В Costco (мережа супермаркетів) на вході стоять телевізори та дивани за $2-3К (так, диван за $2K - це норма, щоб пялитись в ТВ за $3K). Нема грошей купити? На тобі кредитку від Citi з promotional APR 0% на 15 місяців. Нема грошей на зубну коронку за $1500? Оформимо в кредит на пару років (й ще скажуть, що роблять так для усіх кастомерів, тому відмовитися майже неможливо). Все в кредит, абсолютно. Майже трильйон доларів боргів по кредиткам - і простого вирішення цього нема (та й ніхто не буде вирішувати).

Іпотека (mortgage) тут - цікава тема, була. Років з 5 тому ще були 2-3%, тепер менше 6+% ніде нема. Це означає, що за 30 років ви віддасте банку як мінімум вартість ще одного будинку.
Що значить нема можливості встояти? То в багатьох просто мозок дитини і вони ведуться на замануху: отримай диван зараз, а паши на нього поки не здохнеш і зупинитися ти не зможеш.

Так само живу на Заході, але єдиний кредит - це іпотека. Ну я б ще зрозумів, якщо для роботи потрібне авто, то можна на нього кредит.
maksim2020
Member
Аватар користувача
Звідки: Sunshine State

Повідомлення

dead_rat: 09.03.2023 19:16 Що значить нема можливості встояти? То в багатьох просто мозок дитини і вони ведуться на замануху: отримай диван зараз, а паши на нього поки не здохнеш і зупинитися ти не зможеш.

Так само живу на Заході, але єдиний кредит - це іпотека. Ну я б ще зрозумів, якщо для роботи потрібне авто, то можна на нього кредит.
Ну от так й живуть. Нормально живуть.

А де саме на Заході ви живете? Бо без кредитів тут, в США, живуть лише понаєхі з Гаїті та Ямайки, або ще якісь мексиканці-біженці.

P.S. побачив - ви в Берліні. Не плутайте німецький соціалізм з капіталізмом.
Відповісти