За підсумками року обсяги постачання OLED-моніторів зростуть на 181%

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Shaolin_Style
Member
Аватар користувача
Звідки: Wakanda

Повідомлення

Охо-хо, хочешь поднять активность на форуме - зафорси новость про деградацию 14о поколения интел, брак 12VHPWR или целесообразность OLED-дисплеев :rotate:

IronWithin: 17.10.2024 18:22 Як власник тн, ва, ипс, олед прямо зараз, скажу що люди які негативно тут про олед кажуть скоріш за все їх тільки на ютубі бачили і повторюють як папуги слова недоблохерів, купуйте олед і радійте ось вам порада, ва стоїть друга в моєму списку по крутості, але там в мене тільки 144 гц і в швидких шутерах боляче… все :beer:
Это есть факт, работаю сразу за двумя 144гц мониторами, один из них IPS другой OLED, никаких проблем текстом на оледе относительно IPS-монитора за полгода работы я не заметил.

Про выгорания, есть куча софта, в том числе и встроенного в сам монитор, которое само в простое будет обновлять пиксели предотвращая выгорание определенного цвета.
Alexsandr
Member

Повідомлення

Enjthesilence: 17.10.2024 17:24 Взяв собі з місяці 2 назад глянцевий олед https://www.rtings.com/monitor/reviews/ ... -xg27aqdmg, ну це просто кайф зображення і швидкість монітору, врр може мерехтіти при низькому та нестабільному фпс, хоча тут все індивідуально. Текст норм, різниці з IPS майже нема, якщо тільки впритул не дивитись, HDR контент - пушка
Матрица 10 бит честных, все ок. Через несколько лет посмотрим на выгорание.
Тут какая проблема, в начале что-то выпустили, не пошло. Поправили самые большие косяки, выпустили опять, дорого, но хорошо. Но дорого мало берут, и при уценке опять пойдут косяки бюджетников, не исключено,что то же самое выгорание будет более интенсивным, битность могут снизить и т.п. И эти бюджетники будут несколько лет в продаже, может даже с десяток лет, пока не подтянуться к первым качественным моделям, но не дорого. Вполне вероятный сценарий. За 10тыс ИПС хороший, клоторый имеет шансы и 10 лет проработать без проблем или за 15-20тысяч ОЛЕД, но с выгоранием через пару тройку лет и мерцанием через FRC.
Даже текущие неизвестно отработают ли 3-5 лет без следов выгорания. А в идеале 10 лет, каждый день по 10 часов.

Отправлено спустя 1 минуту 53 секунды:
Shaolin_Style: 17.10.2024 19:03 Это есть факт, работаю сразу за двумя 144гц мониторами, один из них IPS другой OLED, никаких проблем текстом на оледе относительно IPS-монитора за полгода работы я не заметил.

Про выгорания, есть куча софта, в том числе и встроенного в сам монитор, которое само в простое будет обновлять пиксели предотвращая выгорание определенного цвета.
Физически нет средств от выгорания, никаких. Есть возможность смазать выгорание, но не более того.
Про глаза. Все очень индивидуально. Одним любой монитор все хорошо, у других глаза на лоб лезут на многих моделях.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

1234waltz: 17.10.2024 16:03Головна проблема не в самому OLED, а жлобстві деяких виробників, що пхають pwm. Вихід простий - не купувати шлак з мерехтінням, тільки Flicker Free.
В природі не буває Flicker Free на OLED. DC dimming трішки рятує ситуацію, але не на 100%, і з ним пливуть кольори. Сильно пливуть. Мобілкам годиться, але моніторам не дуже. Єдиний варіант з оледами це задирати ШІМ вище кілогерця, а краще декількох.
unique-neon
Member

Повідомлення

Nutbar: 17.10.2024 17:02Цікаво. У вас woled чи qd-oled? Я як не придивляюсь до свого, але жодної мильності навіть на найменших/найтонших шрифтах не бачу
У мене qd-oled. То поширений відгук, що не помічають. Ну але я бачив чітко перші кілька тижнів після IPS зі стандртними пікселями підмилювання шрифтів на оледі. Зараз призвичаївся.
Ghody
Member
Звідки: Израиль

Повідомлення

maxn: 17.10.2024 15:07 Lekrs
Да. G-sync. Если я правильно понимаю проблема в мерцании когда диапазон частоты G-sync (30-240) выходит за пределы монитора (1-175) ?

https://www.rtings.com/monitor/reviews/ ... sb-s34bg85

Там в разделе VRR Flicker есть видео с мерцающей подсветкой, когда на статичном кадре меняют частоту от 3-20 FPS до 173 и этот переход сопровождается мерцанием. Вы про это?

На сколько я понял то да.... Ну я вам так скажу, если у вас фпс опускается до 3-20 FPS то мерцанием подсветки самая меньшая из ваших проблем.


И ещё мне не понятен прикол что всем в обзорах не хватает яркости, все хотят больше яркости........ монитор яркий на столько что я им помогаю войскам пво подсвечивать шахедов пролетающих у меня над домом. Я не знаю кто эти люди которым не хватает яркости. Если включить пиковую яркость на уровне высокий, то после неё глаза как после сварки.
Два разных ва моника и на фрисинке, и на гсинке мерцают жутко, а вот на олед телике мерцания не увидел
А про яркость оледов и минилед там читерство постоянное от производителей- они заявляют 1000, а по факту это только для 1-10% экрана, а для 100% площади там только 200-250 и сильно рубится до может 80-100 через некоторое время. Хотя при просмотре фильмов или в играх один телик освещает комнату как средняя лампа
Nutbar
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Scoffer: 17.10.2024 20:00Єдиний варіант з оледами це задирати ШІМ вище кілогерця, а краще декількох.
Знайдіть, будь ласка, бодай один мейнстрим OLED монітор за останні пару років, де була б ШІМ.
SleepNeep
Junior

Повідомлення


Все що потрібно знати про OLED VRR Flicker.
Також на цьому каналі "RTINGS com R&D" в списку відео можете знайти звіти по вигорянню після постійного використання OLED моніторів за 4, 8, 10 місяців. Чекаю наступних відео по тестуванню.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Nutbar
Всі до останнього.

Відправлено через 7 хвилин 53 секунди:
Світлодіоди змінюють не тільки яскравість, а і колір від напруги на них, на відміну від традиційних матриць, котрі займаються просто світлопропусканням. Особливість технології. DC dimming можливий, але за умови що кольори взагалі не цікавлять, особливо на низьких яскравостях. В контрстрайкі якосьму хіба що.

Відправлено через 5 хвилин 54 секунди:
У мене мобіла з тицалкою DC dimming. Вмикаєш - не мерехтить, олівцевий тест легко проходить, але зображення ні разу не те що треба. На мобілі якось пофігу, а на моніторі особисто мені б не подобалось ні так, ні так. Так що самий оптимальний варіант це PWM але за межами фізіологічних можливостей, кілогерці.
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Nutbar: 17.10.2024 15:06Я впевнений на 100%, якщо перед вами вдень поставити 4к OLED монік і якісний IPS/VA, то різницю в тексті/браузінгу ви взагалі не помітите. От просто під прямим кутом навіть на скажете де який. Нічого не віїдає.
У IPS/VA вместо черного серый + в любом случае засветы, потому отличить можно легко.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

S
На VA замість чорного - чорний. І замість нечорного теж чорний :D А так згоден, розрізнити між собою всі матриці на око дуже легко.
mult
Member
Аватар користувача
Звідки: Вишневе

Повідомлення

unique-neon
У вас який qd-oled 2k чи 4к?
Я підозрюю що в 2к може бути більш замітна мильність.
Я в себе на 4к олед бачу тільки чіткі шрифти без ореолів і тд як не придивлявся впритул.
Мабуть якщо взяти хорошу лупу то звісно невеликі ореоли буде видно, як показано на Ртінгс.
Хоча, може відносно ips шрифти і різняться, я стверджувати не буду, бо для цього треба поставити поряд два однакові монітори з різними матрицями.
Я такого не робив, тому стверджувати що на нових qd-oled такіж шрифти як і на ips я не можу.
Ну а суто візуально то все чітко і добре.
Тут багато хейтерів олед, особисто я не можу сидіти за ips були у мене і 2к і 4к ips, мене люто бісить глоу, а ips з технологією без глоу коштують як олед.
Краще вже va взяти, хоч у них і є проблеми зі швидкістю і кутами огляду.
Хоча я сам особисто не бачив, але багато читав що va теж нехило так вигорають.
Короче скрізь є як плюси так і мінуси :)
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Scoffer: 17.10.2024 21:43На VA замість чорного - чорний.
Нет по сравнению с ОЛЕД там тоже серый но темнее чем на IPS. Вот единственное не знаю как вживую выглядит IPS black.
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

mult: 17.10.2024 21:46 unique-neon
У вас який qd-oled 2k чи 4к?
Я підозрюю що в 2к може бути більш замітна мильність.
Я в себе на 4к олед бачу тільки чіткі шрифти без ореолів і тд як не придивлявся впритул.
Мабуть якщо взяти хорошу лупу то звісно невеликі ореоли буде видно, як показано на Ртінгс.
Хоча, може відносно ips шрифти і різняться, я стверджувати не буду, бо для цього треба поставити поряд два однакові монітори з різними матрицями.
Я такого не робив, тому стверджувати що на нових qd-oled такіж шрифти як і на ips я не можу.
Ну а суто візуально то все чітко і добре.
Тут багато хейтерів олед, особисто я не можу сидіти за ips були у мене і 2к і 4к ips, мене люто бісить глоу, а ips з технологією без глоу коштують як олед.
Краще вже va взяти, хоч у них і є проблеми зі швидкістю і кутами огляду.
Хоча я сам особисто не бачив, але багато читав що va теж нехило так вигорають.
Короче скрізь є як плюси так і мінуси :)
На WQHD WOLED особисто мені досить помітно fringing. І це ще PG27AQDP з новим лейаутом субпікселів. Але то таке, можна або змиритись або увімкнути greyscale згладжування шрифтів і уже миритись з неоднорідністю самих шрифтів, зате без fringing’у. Браузінг взагалі не проблема, у випадку хрома просто вимкнути lcd рендеринг тексту. Загалом не така велика біда. Ах, точно, ще помітно приколи з жовтими/помаранчевими іконками на світлому фоні.

Основна моя біда - попався екземпляр з нерівномірною яскравістю матриці, верхня частина тупо яскравіша (Зазначу, що увімкнено «Uniform Brigthness” та офнути захисні фічі, які впливають на яскравість). Що телемарт, що сраний «КРОК» нічого не побачили і послали куди подалі. ASUS теж відмовився хоч якось допомагати, спираючись на те, що ніяк не можуть вплинути на рішення АСЦ і кидають стрілки на вирішення даної проблеми з магазином. Дуже «приємний» досвід за 45к.
DiaGnosteek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Люди которые десятилетиями сидят за ips матрицами, рассказывают другим людям про то, как олед будет выедать им глаза. Это все, что нужно знать про этих специалистов.
Відповісти