Частка Linux на ринку операційних систем зросла до рекордних 4,45%

Обсуждение статей и новостей сайта
Відповісти
Автор
Повідомлення
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kalakawa: 28.08.2024 09:12 Єдине що гірше в 10 - пуск.
Classic Shell http://www.classicshell.net/ ;)
11 її без танців з бубном не підтримує, звик до пуску в 11 після 2-3 тижнів використання.
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

avebael: 28.08.2024 11:32
Но это неглавный минус! Главный минус в том, что нужно искать аналоги для кучи рабочего софта к которому привык. К какому-то нет альтернатив вообще (screaming frog, topaz a.i., a-parser, madvr, notepad++ и т.д.). Пиратский софт который ламался на ура нужно заменить опенсорсными поделками студентов. Про игры слышал что костыли нашли, и ФПС догогяет виндовский, но проблема в том что в игры почти не играю. А вот с рабочим софтом полная непригодность.
:beer:
Оце ти некрофіл звісно. А не пробував просто використовувати сучасний софт? І ще, сорі звісно за оффенс, знайти роботу і використовувати сучасне залізо?
Просто це смішно говорити що нема нотпада++, коли є VSCode, який в 10 вимірів крутіше нотпад++ і на лінуксі працює краще чим на вінді.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alligator: 28.08.2024 10:22 Майкам слід задуматись як мінімум, там крім 4% лінуксу є ще й 15% від яблука.
Варто боятись чого? Що на маках на макбуках стоїть не вінда? :lol:
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

daesz: 28.08.2024 14:17
kalakawa: 28.08.2024 09:12 Єдине що гірше в 10 - пуск.
Classic Shell http://www.classicshell.net/ ;)
11 її без танців з бубном не підтримує, звик до пуску в 11 після 2-3 тижнів використання.
Не годиться для прод машин, бо ламаєш стабільність коли влазиш в роботу explorer.exe
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:19
daesz: 28.08.2024 14:17
Classic Shell http://www.classicshell.net/ ;)
11 її без танців з бубном не підтримує, звик до пуску в 11 після 2-3 тижнів використання.
Не годиться для прод машин, бо ламаєш стабільність коли влазиш в роботу explorer.exe
Думаю, ми тут говоримо про домашнє використання в основному :)
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

Alligator
Згоден, он пріиватбанк перейшов й не париться, у відділені дівчата з айпада ходять. :gigi:
Scoffer: 28.08.2024 13:45Роблю ставку що китайці нарешті оновили віндовс хр на якийсь благословений особисто пінем дистрибутив в держ конторах, звідси і такий швидкий ап.
Не вгадав, то все проходить як інша ос.
Ось чайна:
https://gs.statcounter.com/os-market-sh ... 501-202407

Ось індуси, у яких лінукс обігнав невідому ос:
https://gs.statcounter.com/os-market-sh ... 501-202407

1234waltz
Ось Вам справжня тоталітарна помийка, дивіться чим вона користується. :-P
https://gs.statcounter.com/os-market-sh ... 501-202407
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15
artko: 28.08.2024 10:47 Цікаво, якого саме софта нормального нема? Ви не забуваєте часом, що це інша ОС, і як і до будь якої іншої системи треба звикати, а не тягти звичні ідеї використання?
Офісний пакет, офіційний робочий клієнт тімза, слака, зум який під вейлендом працює. І це я про "базові речі" кажу, які треба всім.
Перед тим як ти почнеш на мене слюною плюватись, я тобі це повідомлення з лінукса пишу. Сиджу на ньому 7+ років вже.
з чого б я плювався? особисто мені такі "базові речі" непотрібні. ну ось якось так. не треба, я щаслива людина - не користуюсь зумом(замість нього jitsi, nextcloud talk), тимсом(який дуже хоче грошей), слаку давно викинув(замість нього матрикс), офісний пакет - та ж лібра влаштовує.
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15 Це факт, розробники софта його тупо не підтримують. Зараз розклади такі МакОС -> Windows -> Linux. Це в плані приорітетів.
скоріш різноманітні телефони, а десктопи - то таке.
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15 Але, тут такий момент, більшості людей то софт і не треба. Більшість, абсолютна більшість людей просто 90% часу сидить в хромі, якщо не 100% часу.
А як запускалка браузера - лінукс топ. Вірусів особливо не зловиш, все працює, лишнього немає.
Якщо ще тільки допилять підтримку ноутбуків і нормальну роботу для батареї...
не знаю як ноут, але мій десктоп під лінухом жере меньше, ніж під віндою. вже не раз перевіряв.
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15Офісний пакет, офіційний робочий клієнт тімза, слака, зум який під вейлендом працює. І це я про "базові речі" кажу, які треба всім.
Libre Office замінив офіс.
Плюси - безкоштовний, все..., ну він відкриває проекти Microsoft Visio який в вінді платний, в ньому є експорт у PDF, він може редагувати та зберігати файли у форматах DOC(x), має підтримку української мови. Мінуси - в ньому нереально працювати з файлами створеними на вінді з хитрими макросами, він рве половину документів та презентацій створених в Microsoft но якщо використовувати для створення документів одразу Libre Office то має право на життя. Ще є WPS Office, Open Office, не користувався но кажуть, що має право на життя. А, ну й таблиці на 100500 строк можете навіть не пробувати, не вивозить.

офіційний робочий клієнт тімза... воно віндове, було б цікаво побачити на лінуксі, хоча той же скайп задовбало видаляти з автозапуску після встановлення лінуксу.

слак - використовую браузерну версію, але слак є для встановлення у розділі програм як на Ubuntu так і Linux Mint.

зум - ... ну він наче є, ставити двома командами, але працює не ліпше веб версії у браузері, а такі функції як переклад конференції й т.д. відсутні.

А які ще базові? VLC - є, Chrome - є, FireFox - є, Steam - є.
1234waltz
Member

Повідомлення

_clawfinger_: 28.08.2024 14:26 1234waltz
Ось Вам справжня тоталітарна помийка, дивіться чим вона користується. :-P
https://gs.statcounter.com/os-market-sh ... 501-202407
Розумію, хотіли пожартувати, але там майже 60% це OSX, все інше Віндоус, а той самий любимий комуняками десктопний Лінукс на тій самій межі статистичної похибки.
Ще раз - Лінукс на серверах улюблена іграшка корпорацій, бо платити треба менше. Лінукс на десктопі улюбленна іграшка тоталітарних помийок, бо можно якись БазальтЛінукс або РедСтар ОС, або Діпін зробити, одобрений ГБнею, не платячи за це багато грошей.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15Але коли радиш пилити клон і робити франкештейна
Редхат куплений ІВМ, контора вже більше нікуди, а толку з того ніякого :laugh:
Я раджу робити те що працюватиме на практиці на відміну від гнутого підходу. А саме береться (архітектурно) відроїд, викидається з нього андроїд рантайм, замінюється на вайн і профіт. Все інше залишається +/- як є. І ніякого мертвонародженого GNU.
lamer
Member
Аватар користувача
Звідки: стольний град Русі -- Київ

Повідомлення

Windows 7 в пуп не дихає Windows 11.
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

Scoffer: 28.08.2024 14:34
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15Але коли радиш пилити клон і робити франкештейна
Редхат куплений ІВМ, контора вже більше нікуди, а толку з того ніякого :laugh:
Я раджу робити те що працюватиме на практиці на відміну від гнутого підходу. А саме береться (архітектурно) відроїд, викидається з нього андроїд рантайм, замінюється на вайн і профіт. Все інше залишається +/- як є. І ніякого мертвонародженого GNU.
Я все ще не розумію накой чорт потрібен вайн.
Пробле ж не в апі, проблема в тому що тих апі купа, і ніякий не підтримується толком.
Є стандартні речі які у всіх systemd, ffmpeg - але це виключення з правила.
Насправді редхат робить погоду, гном, systemd, pipewire - ці речі з під пера ред хат. Але цього мало.

Відправлено через 1 хвилину 10 секунд:
Alligator: 28.08.2024 14:29
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15Офісний пакет, офіційний робочий клієнт тімза, слака, зум який під вейлендом працює. І це я про "базові речі" кажу, які треба всім.
Libre Office замінив офіс.
Плюси - безкоштовний, все..., ну він відкриває проекти Microsoft Visio який в вінді платний, в ньому є експорт у PDF, він може редагувати та зберігати файли у форматах DOC(x), має підтримку української мови. Мінуси - в ньому нереально працювати з файлами створеними на вінді з хитрими макросами, він рве половину документів та презентацій створених в Microsoft но якщо використовувати для створення документів одразу Libre Office то має право на життя. Ще є WPS Office, Open Office, не користувався но кажуть, що має право на життя. А, ну й таблиці на 100500 строк можете навіть не пробувати, не вивозить.

офіційний робочий клієнт тімза... воно віндове, було б цікаво побачити на лінуксі, хоча той же скайп задовбало видаляти з автозапуску після встановлення лінуксу.

слак - використовую браузерну версію, але слак є для встановлення у розділі програм як на Ubuntu так і Linux Mint.

зум - ... ну він наче є, ставити двома командами, але працює не ліпше веб версії у браузері, а такі функції як переклад конференції й т.д. відсутні.

А які ще базові? VLC - є, Chrome - є, FireFox - є, Steam - є.
Він не сумісний з ексель і вордом.
Я не розумію що ти стараєшся мені донести. Це смішно просто. В будь якій компанії ввесь офіс - майкрософтовський, ти від цього нікуди не подінешся. Єдине що рятує - онлайн версія office.com
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15 Треба якусь велику контору (аля РедХат але більшу), яка прийде і скаже - ось буде ось так. І все, не подобається ідіть лісом.
Точно не треба. Нафіг нафіг. Це взагалі суперечить ідеї GNU/Linux.
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

artko: 28.08.2024 14:27
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15

Офісний пакет, офіційний робочий клієнт тімза, слака, зум який під вейлендом працює. І це я про "базові речі" кажу, які треба всім.
Перед тим як ти почнеш на мене слюною плюватись, я тобі це повідомлення з лінукса пишу. Сиджу на ньому 7+ років вже.
з чого б я плювався? особисто мені такі "базові речі" непотрібні. ну ось якось так. не треба, я щаслива людина - не користуюсь зумом(замість нього jitsi, nextcloud talk), тимсом(який дуже хоче грошей), слаку давно викинув(замість нього матрикс), офісний пакет - та ж лібра влаштовує.
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15 Це факт, розробники софта його тупо не підтримують. Зараз розклади такі МакОС -> Windows -> Linux. Це в плані приорітетів.
скоріш різноманітні телефони, а десктопи - то таке.
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15 Але, тут такий момент, більшості людей то софт і не треба. Більшість, абсолютна більшість людей просто 90% часу сидить в хромі, якщо не 100% часу.
А як запускалка браузера - лінукс топ. Вірусів особливо не зловиш, все працює, лишнього немає.
Якщо ще тільки допилять підтримку ноутбуків і нормальну роботу для батареї...
не знаю як ноут, але мій десктоп під лінухом жере меньше, ніж під віндою. вже не раз перевіряв.
Це якщо ти вдома в трусах сидиш, то твій підхід працює.
В реальному світі твоя компанія використовує зум-тімс-оффіс. І все,крутись як хочеш, нікоу твої таблиці з лібровськими формулами не цікаві.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:43Я все ще не розумію накой чорт потрібен вайн.
Пробле ж не в апі, проблема в тому що тих апі купа, і ніякий не підтримується толком.
Ти сам в своєму питанні одразу написав відповідь. Вайн потрібен виключно тому що це саме стабільне апі на лінуксах. Це, власне, єдине стабільне апі на лінуксах. Немає йому альтернативи в цьому плані. І так як мода на це апі задається не опенсорцним співтовариством, то таким це апі і залишиться надалі незважаючи на всі опенсорцні "не хочу і не буду".
Востаннє редагувалось 28.08.2024 14:49 користувачем Scoffer, всього редагувалось 1 раз.
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

Ekz0rcyst: 28.08.2024 14:45
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:15 Треба якусь велику контору (аля РедХат але більшу), яка прийде і скаже - ось буде ось так. І все, не подобається ідіть лісом.
Точно не треба. Нафіг нафіг. Це взагалі суперечить ідеї GNU/Linux.
В якому світі ти живеш?
GNU/Linux зараз. Це одне із двох.
1. Софт який потрібен на серверах. І на який фанги донатятять сотні і сотні мільярдів долларів кожен рік. І гну там для того що без нього ти легально контейнер не піднімеш.
2. Купка студентів пилить якусь свою софтину щоб воно працювало на декстопі (подивись на гітхабі хто розробники того ж КДЕ). І працює це на рівні студентського пет проекту.

Це просто реальність. Подобається тобі це чи ні.
І розробники софта не прийдуть на лінукс, коли тут 1234123123 стандартів, апі, і 13123 дистрів, де кожен робить що хоче. Ніхто не буде сюди влазити і навіть щось тестувати. Це тупо дорожче і складніше чим підтримка вінди і макос разом взятих. Заради 0.1% аудиторії.
block_stupid
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kalakawa: В 7 був лаконічнішим
Кому як, мені на 10-ці як був найкращий Пуск. Можа було зробити хоч на весь екран (залежить від кількості значків).
Можна було розбити по групам і одразу все бачити.
А на 7-ці бісила оця дро* "попади в правильний рядочок", промахнувся починай заново.
І тому на 7-ці в багатьох в т.ч. в мене була папки з ярликами, або папка з папками з ярликами.
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

Scoffer: 28.08.2024 14:47
ArmagedoonZergs: 28.08.2024 14:43Я все ще не розумію накой чорт потрібен вайн.
Пробле ж не в апі, проблема в тому що тих апі купа, і ніякий не підтримується толком.
Ти сам в своєму питанні одразу написав відповідь. Вайн потрібен виключно тому що це саме стабільне апі на лінуксах. Це, власне, єдина стабільне апі на лінуксах. Немає йому альтернативи в цьому плані. І так як мода на це апі задається не опенсорцним співтовариством, то таким це апі і залишиться надалі незважаючи на всі опенсорцні "не хочу і не буду".
Так воно стабільне бо привязане до вінди, якір - вінда.
Але тоді тут інше питання, навіщо тоді лінукс взагалі? Можна користуватись віндою, якщо тобі потрібне апі вінди.

Мій поінт в тому, що зараз невистачає нормальної ОС, яка не буде тягнути за собою 40 років легасі (як це робить сучасна вінда). Яка підтримує сучасне залізо (АРМ, Ретіна дисплеї). І не пробує тебе продати з потрахами (Як це робить і вінда і мак ос).

От і кажу що треба велика компанія розміром з ByteDance/Google/ яка зайде на риночок, занесе свій продукт, який по якості буде вище всього що зараз на лінуксі, і видавить розміром всі ці студентські подєлки (КДЕ, хфсе, снапи) і іншу хрень.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

artko: 28.08.2024 10:47 Цікаво, якого саме софта нормального нема? Ви не забуваєте часом, що це інша ОС, і як і до будь якої іншої системи треба звикати, а не тягти звичні ідеї використання?
Є ідея посканувати на MF3010. На вінді тягну драйвер з рідного сайту, встановлюю і сканую. На лінуксі пів вечора намагаюсь знайти софт для сканування і потім подружити його з драйвером, пробую різні версії софту, сяк-так встановлюю і насолоджуюсь абсолютно вбогим інтерфейсом. Але формально, ідея реалізована :rotate:
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

Геральт: 28.08.2024 15:00
artko: 28.08.2024 10:47 Цікаво, якого саме софта нормального нема? Ви не забуваєте часом, що це інша ОС, і як і до будь якої іншої системи треба звикати, а не тягти звичні ідеї використання?
Є ідея посканувати на MF3010. На вінді тягну драйвер з рідного сайту, встановлюю і сканую. На лінуксі пів вечора намагаюсь знайти софт для сканування і потім подружити його з драйвером, пробую різні версії софту, сяк-так встановлюю і насолоджуюсь абсолютно вбогим інтерфейсом. Але формально, ідея реалізована :rotate:
Ставиш пакет CUPS, твій мфу відразу видимий в гномі як мфу, і є нормальний інтерфейс для скана і друку.
Що в тебе пішло не так?
Відповісти