Apple оновила «начинку» iMac: відтепер на базі M4 та мінімум 16 ГБ ОЗП

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Podyrio: 28.10.2024 20:22То есть 256 гиг накопителя пока никого не смущают?
Так накопичувач розширити можна за рахунок зовнішніх SSD по USB, а з оперативкою вже нічого не поробиш.
Gelonyrum
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ijachok: 28.10.2024 20:25
Gelonyrum: 28.10.2024 20:02 лінукс би потихенько відбирав в вінди домогосподарок та геймерів, а макос була б для використання в проф задачах.
Лінукс - домогосподаркам, макос -професіоналам, землю - робітникам, заводи - селянам :gigi:

Якщо що, працюю і граюсь десь 90% на Лінукс Мінт :)
Я не в цьому плані, я більше про те, що на макос є той же фотошоп нативно, мармосет та купа іншого софту, підтримку якого на лінукс не завезли деви.
Stamb
Member

Повідомлення

А ще є проци їхні і коли люди пробують запускати старші проекти то получають сюрприз. Так що мак ос для роботи - не все так однозначно
pelia
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ого, то це вже як 32гб на вінді? :lol:
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

Ну старые мак прошки хотя бы сейчас можно задарма обновить. Которые на lga 2066/3647 можно вообще дать бой современным макам. Сидишь например года 3-4 и поставил себе зеон на дофига ядер за 3 копейки. А сейчас с этими м1-м4 чисто купить и пользоваться до конца дней.
Щупал недавно старый мак про 5,1. Попросили проапгрейдить. Всандалил туда 2 шестиядерника 5670 вместо одного 5560. 3 канала серверной ддр3 на каждый проц. Хозяйка говорит все летает ) Начинку глянул - по сути серверное/воркстейш только под макинтош и прям узконаправленное. Из видях - только ретро квадры и амд прошитое под мак и то весьма ограниченные по спискам устройства. Стояла в маке rx580.
Чисто для себя попользовался лайтрумом на таком древнем маке и вполне себе бодро бегает. Хотя я на профильном сижу и картинки-панорамы за 300мб улетают, но 5700х вывозит, а тут такое древнее железо и вполне себе бодро ползунки крутятся и быстро экспортируется, панорамки тоже быстро сшиваются из 4-6фото. Или это оптимизация макинтоша такая хорошая или это я недооцениваю 12 старых ретрокотлов и 48гб оперативки)
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

жарти жартами, але я помітив, що макось насправді якось по-своєму юзає пам'ять. інколи дивився використання пам'яті на компі дружини заради цікавості. так при роботі з фігмою, браузером і якимось умовним ілюстратором, постійно зайнято 20-21гб з 24гб. на вінді при тих же тасках з'їдено було помітно менше (всього стояло 32гб). більше кешує і тримає в пам'яті? не знаю, не заглиблювався в питання. плюс там є ще оцей показник memory pressure. коротше, своя атмосфера.
talex
Junior

Повідомлення

leif: 28.10.2024 21:06 жарти жартами, але я помітив, що макось насправді якось по-своєму юзає пам'ять. інколи дивився використання пам'яті на компі дружини заради цікавості. так при роботі з фігмою, браузером і якимось умовним ілюстратором, постійно зайнято 20-21гб з 24гб. на вінді при тих же тасках з'їдено було помітно менше (всього стояло 32гб). більше кешує і тримає в пам'яті? не знаю, не заглиблювався в питання. плюс там є ще оцей показник memory pressure. коротше, своя атмосфера.
а на винде тоже комп со встройкой был или с дискретной видеокартой?
dead_rat
Member
Аватар користувача
Звідки: Берлін

Повідомлення

Podyrio: 28.10.2024 20:22
Sanьka: 28.10.2024 18:4216гіг, ну все, ну нічого собі цілих 16гб мінімум не довелось і 25 року чекати.
То есть 256 гиг накопителя пока никого не смущают?
Залежить від роботи.
Як програмеру, мені і 100 гіг не було зайнято разом з системою.
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

leif: 28.10.2024 21:06коротше, своя атмосфера.
Они выбрали свое направление уж точно. И аппаратно стали еще более закрытыми для простого обывателя. А я чет думал, когда интел после серверных зеонов скайлейк икс ничего не могла представить, эпл сделает следующий мак на эпиках )) эпики на зен 2 были крутыми. А эпл ушла в арм.
Маководом себя не считаю, но чисто с научной точки зрения глянул бы какой-то мак на 2011-3 платформе, чисто погонять потестить в своих рабочих программах по фото. Они же всегда так пафосно говорили, что маки - чисто для работы, для дизайнеров :)
Nehrk
Member
Звідки: Philly, PA

Повідомлення

Нуууу.. Вообще у меня кореш только 24 юзает, но я как-то привык втыкать в 32.
leif: 28.10.2024 21:06 жарти жартами, але я помітив, що макось насправді якось по-своєму юзає пам'ять. інколи дивився використання пам'яті на компі дружини заради цікавості. так при роботі з фігмою, браузером і якимось умовним ілюстратором, постійно зайнято 20-21гб з 24гб. на вінді при тих же тасках з'їдено було помітно менше (всього стояло 32гб). більше кешує і тримає в пам'яті? не знаю, не заглиблювався в питання. плюс там є ще оцей показник memory pressure. коротше, своя атмосфера.
Pressure то нагрузка на память с учетом сжатия и подкачки. Фокус на скорость, типа..
спойлер
monitor.jpg

talex, кстати-кстати! Память-то тут по-сути вся пригодна для GPU :D Нужно только чтоб это потребовалось. Ну а встройка у них кстати как для встройки просто разрывает. И там куст с каждым поколением какой-то бешеный.

Ну, типа, балдурс оно играть может кое-как.. мощи не хватает для 1440р@144 на ультрах у моего конечно.
ArmagedoonZergs
Member

Повідомлення

leif: 28.10.2024 18:37 Крутий апарат, трохи дорогуватий в смачних конфігах, але це епл, на що тут ще розраховувати :) У дружини з початку цього року аймак на м3 24gb, дуже задоволена. Шкода, що досі немає 27" версії. Але, видно, ціна зовсім космічна виходить, порахували, що не злетить.
Чому? Він є просто не у форматі моноблоку. Studio Display + mac mini/studio/pro вибирай сам.

Відправлено через 2 хвилини 27 секунд:
leif: 28.10.2024 21:06 жарти жартами, але я помітив, що макось насправді якось по-своєму юзає пам'ять. інколи дивився використання пам'яті на компі дружини заради цікавості. так при роботі з фігмою, браузером і якимось умовним ілюстратором, постійно зайнято 20-21гб з 24гб. на вінді при тих же тасках з'їдено було помітно менше (всього стояло 32гб). більше кешує і тримає в пам'яті? не знаю, не заглиблювався в питання. плюс там є ще оцей показник memory pressure. коротше, своя атмосфера.
Працює так само як і будь який юнікс. Ти все правильно сказав коли згадав що вона таки кешує багато.

Відправлено через 3 хвилини 27 секунд:
Память-то тут по-сути вся пригодна для GPU
Це скоріше мінус чим плюс.
Rederst
Member
Звідки: Земля

Повідомлення

Ijachok: 28.10.2024 20:25
Gelonyrum: 28.10.2024 20:02 лінукс би потихенько відбирав в вінди домогосподарок та геймерів, а макос була б для використання в проф задачах.
Лінукс - домогосподаркам, макос -професіоналам, землю - робітникам, заводи - селянам :gigi:

Якщо що, працюю і граюсь десь 90% на Лінукс Мінт :)
Лінукс усюди!
PCюк
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Rederst: 28.10.2024 22:27 Лінукс усюди!
Что там такого особенного? Обычная операционка, а софта нет. Какой от него толк?
Борщ
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

PCюк: 28.10.2024 22:47Что там такого особенного? Обычная операционка, а софта нет. Какой от него толк?
А від тебе який толк?
Rederst
Member
Звідки: Земля

Повідомлення

PCюк: 28.10.2024 22:47
Rederst: 28.10.2024 22:27 Лінукс усюди!
Что там такого особенного? Обычная операционка, а софта нет. Какой от него толк?
Чолодолоня.
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Накопичувач розпаяний чи m.2? Якщо розпаяний можна знов закопувати цю стюардесу.
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

talex: 28.10.2024 21:41а на винде тоже комп со встройкой был или с дискретной видеокартой?
з дискретною, але і сумарне споживання ram + vram під він11 було суттєво менше в аналогічних тасках.
ArmagedoonZergs: 28.10.2024 22:11Studio Display + mac mini/studio/pro вибирай сам.
та вирішили не вкладатись одразу по максимуму і взяти спочатку аймак+є другий монітор у дружини для нього, але коли настане час апгрейду, то відчуваю якийсь такий конфіг і буде зібрано.
ArmagedoonZergs: 28.10.2024 22:11 вона таки кешує багато.
дивно чому вінду досі не навчили подібним чином кешувати, в багатьох випадках RAM просто простоює, а можна були б туди щось записати, щоб потім швидше було.
mrigi: 28.10.2024 23:52Накопичувач розпаяний чи m.2? Якщо розпаяний можна знов закопувати цю стюардесу.
та ясно, що розпаяний, який же ще.
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

KimRomik: 28.10.2024 18:34 Ми нічого не знаємо про Маки, бо вони ззовні майже не міняються. Але ми напевно знаємо, що вони стали потужнішими. Треба негайти йти купувати! /s
Це дуже складно, щось, десь, колись потужніше стало... треба як у фіфа, рік виходу змінився і купувати нову по фулл прайсУ! :jump:
Відповісти