Дебютувала поліпшена технологія генерації кадрів AMD Fluid Motion Frames

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

Earanak: 30.07.2024 13:39 Например взять какой нить Elden Ring :
В оригинале с 60FPS локом - 60FPS / 75-120W с видяхи.

С генерацией кадров с 60FPS до 165FPS - 120-140W с видяхи.
Споживання більше на 20-45 Вт (майже третина) для режиму "енергозбереження". Непогано :gigi:
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Геральт, так вы убрали с цитаты то сколько игра жрет без генерации кадров на 165FPS, вплоть до 300вт.
В этом и был посыл. Я ведь написал что мне неприятно на 60FPS играть, да и не играл бы так в Элден :-/
myravei
Member

Повідомлення

кривое сырое, в еа фк 24 статеры, если карта не тащит 60 фпс включать нет смысла - артефакты разрыв экрана, но то что задержка уменьшается это да заметно
ender
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

yariksom: 30.07.2024 09:12Людям. Не всі собі можуть дозволити 4090.
Ирония в том что при низком базовом фрейм-рейте результат ужасный.
Хороший результат если у вас базовый fps приближается к 100, а лучше больше.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

ender: 30.07.2024 18:04
yariksom: 30.07.2024 09:12Людям. Не всі собі можуть дозволити 4090.
Ирония в том что при низком базовом фрейм-рейте результат ужасный.
Хороший результат если у вас базовый fps приближается к 100, а лучше больше.
Іронія в тому, що ви пишете про те, що навіть не пробували, надивившись авторитетних думок в інтернеті :)
Дубль два в цій темі, юзав FG в КП2077 при натівних 40+ кадрах (ну 40 це - найгірший сценарій, так), нічого "ужасного" немає, все ок. В крайнньому випадку можна ДЛСС підключити і підняти натівний ФПС.
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Попробовал на 30FPS залочить и потом разгонять фреймгеном FPS тоже не заметил ничего ужасного. Ну кроме кисельного инпутлага. Ну оно и неудивительно, на родных 30FPS такие же ощущения :dontknow: Но никаких жесточайших артефактов которые бы мне мешали сразу так и не обнаружил. Но это надо наверное в разные игры поиграть и в разных условиях. Если задаться целью можно найти косяки с полу-прозрачными тонкими голограммами в CB2077 или в барах с стаканами с водой или края шевелюр при определенном контрасте и в движении. Но это надо прям с лупой выслеживать какие то нюансы которые на общую картину никак не влияют, IMHO. Тут по моему больше проблема в том что все немного в киселе работает с 30FPS локом чем в визуале.
ender
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

GreenMile: 30.07.2024 19:51Іронія в тому, що ви пишете про те, що навіть не пробували, надивившись авторитетних думок в інтернеті
И хватает же наглости.. ничего не зная о моём опыте, о моём железе рассказывать что я пробовал и что не пробовал.
Я пробовал и на интегрированной 780M и на дискретной RX 6800 XT - в первом случае ужасные артефакты при базовом фреймрейте ниже 30.
Во втором случае пробовал при базовом фреймрейте 60 - результат значительно лучше, артефактов меньше, но они всё равно есть и очень заметны.
Очевидно что при фреймрейте ещё выше - результат будет значительно лучше, но у меня 4К 120Гц экран, - фреймген с базой выше 60 мне не подходит.

В разных играх по разному - где-то бросается в глаза, а где-то артефакты не заметны.
Обновлённую версию я не пробовал и врядли буду пробовать в ближайшее время - поэтому на счёт неё спорить не буду.
Всё вышесказанное относилось к оригинальной версии в стабильной версии Adrenalin software.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

Conqistador: 30.07.2024 09:19 если кто то думает что генерация кадров заменит ему мощное железо то сильно заблуждается, это маркетинговое изобретение для имитации прогресса, на презентациях будут рисовать добавленные кадры и выдавать за реальные, в статике картинка плавная в динамике каша, выжать больше из меньшего можно только за счет ухудшения качества
доки цей маразм будуть співати :facepalm:
ви ж коли малюєте пряму лінію між двома точками, ви ж не малюєте її по точково, а просто під лінійку лупите від А до Б і все. І все чітко, і ніхто не каже що не точно.
Це глупо розраховувати координати всіх внутрішніх точок, виставляти їх і т.п. І не тільки прямої лінії, кола теж - циркулем махнув і все, і еліпса і т.п. Так само і кожен кадр глупо з нуля розраховувати якщо зміни елементарні і просто інтерполюються апаратними спецмережами.
Все що ТРЕ точно вирахувати, що не можна інтерполювати і т.п, враховуючи всілякі ефеекти, відбивання/заломлення/рейтрейсінг і т.п. - це вираховується, так би мовити ключові точки, вихідні дані. А все решту можна майже точно отримати передбаченням і т.п. - для цього і є готові моделі/мережі і т.п. Точно так працює і наш мозок тому ми маємо настільки якісний зір при таких слабих очах з масою перешкод.
Прочитайе про розрахунок фільму Гравітація - там якість графіки і рейтрейсінгу захмарна, але вирахувана дуже простою комбінацією вокселі + рейтрейсінг, а решту звичайний растр.
Звичайно, неоптимізовані ігри, де не впирається в промені чи ще там щось, і де двіжок немає такої стратегії оптимізації, може вийти мило. Але все одно в шутерах краще більше fps і трохи мила ніж мало fps.
А в сучасних двіжках це вже обовязково
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

ronemun: 31.07.2024 01:32 А в сучасних двіжках це вже обовязково
Для кого обов'язково? Секти 240кадрів на 144 моніторі?
Conqistador
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ronemun
в шутерах для тех кому важен высокий фпс наравне с временем отклика выкручивают ползунки влево и не захламляют сцену "улучшайзерами", а потом выравнивают костылями вроде фреймгена и апскейлера, я смотрю технология зашла людям с топовым мощным железом, мой же комментарий относился к людям которые видят в этих костылях спасение для слабого железа и это иллюзия
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

ender: 30.07.2024 20:25
GreenMile: 30.07.2024 19:51Іронія в тому, що ви пишете про те, що навіть не пробували, надивившись авторитетних думок в інтернеті
И хватает же наглости.. ничего не зная о моём опыте, о моём железе рассказывать что я пробовал и что не пробовал.
Я пробовал и на интегрированной 780M и на дискретной RX 6800 XT - в первом случае ужасные артефакты при базовом фреймрейте ниже 30.
Во втором случае пробовал при базовом фреймрейте 60 - результат значительно лучше, артефактов меньше, но они всё равно есть и очень заметны.
Очевидно что при фреймрейте ещё выше - результат будет значительно лучше, но у меня 4К 120Гц экран, - фреймген с базой выше 60 мне не подходит.

В разных играх по разному - где-то бросается в глаза, а где-то артефакты не заметны.

Обновлённую версию я не пробовал и врядли буду пробовать в ближайшее время - поэтому на счёт неё спорить не буду.
Всё вышесказанное относилось к оригинальной версии в стабильной версии Adrenalin software.
Ну так ви в попередньому пості написали зовсім інше, ще й узагальнили, а тепер дивуєтесь :dontknow:
Ви написали узагальнено дві речі - при низькому (якому?) "результат ужасний", а гарний - якщо 100 і більше. Шо має зрозуміти читач? Правильно, якщо нема 100 ФПС - то фігня, хоча це неправда. А далі виявляється, що "низький ФПС" - це меньше 30 (омг, сорі, але це слайдшоу вже, що там нагенеруєш), а при 60 вже в принципі ок, але помітні артефакти і то не у всіх іграх, ну :dontknow:
Воно, звісно, не замінить більш дороге залізо, але, 10-15 років тому про таке можна було тільки мріяти, щоб на слабкій карті хоч якось пограти, а тут ось вам апскейл, ось вам генерация кадрів - але ні, воно, бачте, милить, там десь артефакти видно, кадри "неспражні", не можу грати, капець :apes:

Відправлено через 12 хвилин 58 секунд:
Conqistador: 31.07.2024 09:50 ronemun
в шутерах для тех кому важен высокий фпс наравне с временем отклика выкручивают ползунки влево и не захламляют сцену "улучшайзерами", а потом выравнивают костылями вроде фреймгена и апскейлера, я смотрю технология зашла людям с топовым мощным железом, мой же комментарий относился к людям которые видят в этих костылях спасение для слабого железа и это иллюзия
Це стосується тільки онлайнових шутерів, там улучшайзери звісно безкорисні, але це взагалі окрема ніша.
В синглових же якісний апскейл+ФГ дуже істотно бустять ФПС і при цьому майже нічого не втрачається візуально, різниці не помітите, якщо по 5 хвилин з лупою не будете розглядати одну і ту саму сцену. Звісно, якщо карта малює 5ФПС, то тут вам нічого не допоможе, а з 30-40 натівних зробити 100+ ціною деяких артефактів при повному перемиканні сцени (наприклад, коли в русі включаєте вид дзеркала заднього виду) це просто смішно, реально. Уже не один раз сперечались з цього приводу я навіть скріни викладав, де різницю між натівом і ФГ+супер резолюшен можна знайти хіба що хвилин 5 роздивляючись два скріни поряд, при цьому ФПС у грі х2+ виростає.
ender
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

GreenMile
Базовые 60 fps это всё ещё низкий фреймрейт - артефакты менее заметны чем при 30, но они бросаются в глаза и портят впечатление.
Я привёл пример - то как я тестировал на своих системах, на личном опыте.

Имхо: фреймген имеет смысл тогда, когда и базового фреймрейта достаточно для плавности картинки.
А поскольку задержку он только увеличивает - пользы от него нет.
BoKl
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ender: 31.07.2024 18:21 GreenMile
А поскольку задержку он только увеличивает - пользы от него нет.
Свій комп збирав у 21 році під 1080р, 6600хт в нативі все вивозила, потім змінив на ултравайд 2к монік, тепер не вивозе, треба весь комп перезбирати, бо змінивши карту, треба і проц міняти, а там і материнка і пам'ять. Зараз рятує фср, бо хоча б 40-55кадрів малює, так з артефактами, але це і не 30 кадрів, я вже не так різницю помічаю. З останнього пройшов dead space remake та ghost of tsushima, без фср вони були не грабельні.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

ender: 31.07.2024 18:21 GreenMile
Базовые 60 fps это всё ещё низкий фреймрейт - артефакты менее заметны чем при 30, но они бросаются в глаза и портят впечатление.
От знову, якесь сферичне твердження без конкретики. Де саме, в який грі вони кидаться в очі? Тим паче що ви взагалі наводите свій досвід щодо попередньої версії :dontknow:
Володільці донних відях базовий фреймрейт можуть апскейлом підняти, який норм працює, я, наприклад, юзав ФСР для гтх1060, бо 2к вона майже не вивозила ;)
ender: 31.07.2024 18:21 А поскольку задержку он только увеличивает - пользы от него нет.
Не збільшує, затримка лишається ± на рівні натівного фреймрейту, і, знову ж таки, для синглових ігор це взагалі до задниці, а про онлайн шутери вже вище сказано - ці технології не для них.
Користь від нього величезна - маючи слабку відяху ви можете грати в синглові ігри маючі плавну картинку, комфортну для ока.
ender
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

BoKl: 01.08.2024 09:11Зараз рятує фср, бо хоча б 40-55кадрів малює, так з артефактами, але це і не 30 кадрів, я вже не так різницю помічаю.
FSR это апскейлинг и вполне неплохой.
Да, артефакты есть но минорные.
Мы же тут про генерацию кадров - она иначе работает и проблемы куда серьёзнее там

Отправлено спустя 41 секунду:
GreenMile: 01.08.2024 11:40Не збільшує, затримка лишається ± на рівні натівного фреймрейту
видно что понятия не имеешь о чём говоришь.
заканчивай минусы фармить

Отправлено спустя 51 секунду:
GreenMile: 01.08.2024 11:40маючи слабку відяху ви можете грати в синглові ігри маючі плавну картинку, комфортну для ока.
опять свой бред втираешь
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

ender: 01.08.2024 13:12 видно что понятия не имеешь о чём говоришь.
Видно, що ви не чули про антилаг (або рефллекс від нвідії) і не здатні осягнути, що при менше 60 натівних кадрів натівний інпут-лаг дуже високий, тому те, що там додається генератором погоди взагалі не робить.
ender: 01.08.2024 13:12
GreenMile: 01.08.2024 11:40маючи слабку відяху ви можете грати в синглові ігри маючі плавну картинку, комфортну для ока.
опять свой бред втираешь
Маячню і маніпуляцію тут тільки ви "втираєте", останню версію не пробували, жодної гри не назвали де там страшенні артефакти, зато авторитетних думок хоч греблю гати, ага :rolleyes:
ender
Member
Звідки: Украина

Повідомлення

GreenMile: 01.08.2024 13:48Видно, що ви не чули про антилаг (або рефллекс від нвідії) і не здатні осягнути, що при менше 60 натівних кадрів натівний інпут-лаг дуже високий, тому те, що там додається генератором погоди взагалі не робить.
Дядь, ну не позорься ты..
Поинтересуйся как работает AFMF, потом неси пургу про какой-то anti-lag.
На крайняк тесты посмотри - там отлично видно что дополнительная задержка тем выше, чем выше базовый инпут-лаг.

технология так устроена что задерживает отрендеренные кадры чтобы вписать между ними сгенерированные кадры - будущее она не видит.

Отправлено спустя 6 минут 7 секунд:
GreenMile: 01.08.2024 13:48останню версію не пробували
а что пробовать? она даже не попала ещё в стабильную версию ПО.
Я не хочу заниматься бета-тестированием, по крайней мере бесплатно.
GreenMile: 01.08.2024 13:48жодної гри не назвали де там страшенні артефакти
Baldur's Gate 3 пробовал - выглядит ужасно, мерцание на траве и текстурах вызывает отвращение.
GreenMile: 01.08.2024 13:48зато авторитетних думок хоч греблю гати
авторитетность - субъективная вещь, я для вас не авторитет и не заявлял об этом. У меня есть свои мысли, опыт и впечатления которыми я делюсь. Вы же технчиески абсолютно не подкованы и не имеете представления о чём говорите но продолжаете мне доказывать что-то.
GreenMile: 01.08.2024 13:48Маячню і маніпуляцію тут тільки ви "втираєте"
ваше субъективное мнение
fizik419
Junior

Повідомлення

ronemun: 31.07.2024 01:32 доки цей маразм будуть співати :facepalm:
ви ж коли малюєте пряму лінію між двома точками, ви ж не малюєте її по точково, а просто під лінійку лупите від А до Б і все. І все чітко, і ніхто не каже що не точно.
Це глупо розраховувати координати всіх внутрішніх точок, виставляти їх і т.п. І не тільки прямої лінії, кола теж - циркулем махнув і все, і еліпса і т.п. Так само і кожен кадр глупо з нуля розраховувати якщо зміни елементарні і просто інтерполюються апаратними спецмережами.
Все що ТРЕ точно вирахувати, що не можна інтерполювати і т.п, враховуючи всілякі ефеекти, відбивання/заломлення/рейтрейсінг і т.п. - це вираховується, так би мовити ключові точки, вихідні дані. А все решту можна майже точно отримати передбаченням і т.п. - для цього і є готові моделі/мережі і т.п. Точно так працює і наш мозок тому ми маємо настільки якісний зір при таких слабих очах з масою перешкод.
Прочитайе про розрахунок фільму Гравітація - там якість графіки і рейтрейсінгу захмарна, але вирахувана дуже простою комбінацією вокселі + рейтрейсінг, а решту звичайний растр.
Звичайно, неоптимізовані ігри, де не впирається в промені чи ще там щось, і де двіжок немає такої стратегії оптимізації, може вийти мило. Але все одно в шутерах краще більше fps і трохи мила ніж мало fps.
А в сучасних двіжках це вже обовязково
Зразу видно, що ти не користувався цими гівняними генераторами, якщо розказуєш про їх використання у шутерах.
Я поки тестував тільки на найгірших відеокартах - від амд і цей генератор кадрів найбільш безкорисна їхня технологія.
Не уявляю як можна маючи більше 60 кадрів, включать це і страдать.
Відповісти