Глобальний збій в IT-інфраструктурі стався на ПК з Windows через оновлення ПЗ Crowdstrike

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

KimRomik
це корпоративне рішення, і там де його ставлять будуть такі політики що навіть заставку не зміниш на робочому столі.
І заодно сам CW перевіряє чи все оновлено і дає репорти ойтішникам, а вони дають на горіхи юзерам що не оновилися

Відправлено через 2 хвилини 16 секунд:
DuckRider
мова в першу чергу про докери на яких крутитися різні сервіси.
те що в гугла є пошта і карти з фоточками не означає що в них тільки цей бізнес :lol: :lol:
кубертенес-докер в них на рівні і вони успішно бодаються з амазонами
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

TheDmytrius: 19.07.2024 13:46
KimRomik: 19.07.2024 13:30 Тим часом юзери, які під корінь відрубили всі оновлення Вінди: 🗿кам'яне обличчя (статуя моаї)
Так це (авто)оновлення антивірусу, а не Вінди.
Ну так все правильно. Дехто відрубає навіть майкрософтський антивірус разом з цим і... живе взагалі без них (чи з стороннім).
Просто розумієте, є такі люди, які хочуть більше контролю над Віндою. А масовий збій через Crowdstrike чи подібних часто припадає на системи, які були встановлені без глибокого налаштування і в них оновлення завжди на Авто, і непосвячені люди часто будуть страждати цим.
Востаннє редагувалось 19.07.2024 14:46 користувачем KimRomik, всього редагувалось 1 раз.
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

AFU_power: 19.07.2024 13:52
KimRomik: 19.07.2024 13:30 Тим часом юзери, які під корінь відрубили всі оновлення Вінди: 🗿кам'яне обличчя (статуя моаї)
Тим часом юзери, які під корінь відрубили всі оновлення Вінди: видаляють вже 10ий майнер з системи
Диспетчер задач в допомогу в щоденній рутині, і ніякий майнер чи інший процес не буде без уваги, і небезпек повно окрім майнерів, і головне що всі оновлення віндовс та активні антивіруси анітрохи не допомогли коли дійсно потрібні були, мій досвід.
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Scoffer: 19.07.2024 13:58 DuckRider
Це твої дані гугла зберігає щоб рекламу впарити, а шифровані віртуалки хмарних клієнтів їм ні до чого :laugh: Видалили підписку -> розумний алгоритм почав продавати ресурси що вивільнились. Я не знаю чим там епопея закінчилась і чи закінчилась, але відновлять явно не все.
Если ты зальешь стрим, который ютуб удалит, ты его можешь всё ещё скачать даже через годы, аналогично со всем на аккаунте. Ты действительно хочешь сказать, что эти дегенераты хранят огромные объемы данных тех, кто им не платит и не хранят данные тех, кто им за хранение платит?
Востаннє редагувалось 19.07.2024 14:36 користувачем DuckRider, всього редагувалось 1 раз.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kashtan: 19.07.2024 14:32
AFU_power: 19.07.2024 13:52
Тим часом юзери, які під корінь відрубили всі оновлення Вінди: видаляють вже 10ий майнер з системи
Диспетчер задач в допомогу в щоденній рутині, і ніякий майнер чи інший процес не буде без уваги, і небезпек повно окрім майнерів, і головне що всі оновлення віндовс та активні антивіруси анітрохи не допомогли коли дійсно потрібні були, мій досвід.
Тут не тільки справа в антивірусу, сама вінда отримує оновлення для ядра, яке обростає функціями як захист цілісності чи блокування не підписаних та збійних драйверів. Причому ця не кінець. І людям без оновлень та сидящих на всіляких lstb/ltsc, які не передбачають такого, навіть не здогадуються про такий функціонал.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

DuckRider
Вони видалили акаунт!!! з усіма відповідними наслідками. З підписками, з віртуалками, зі сховищами, з усим коротше що було в тому акаунті. Навіть якщо руцями відновлюватимуть, то хитрі алгоритми вже до того часу перерозподілили частину дисків і попродавали іншим клієнтам, котрі в свою чергу поверху вже чогось там поназаписували.
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

AFU_power: 19.07.2024 14:36 оновлення для ядра, яке обростає функціями як захист цілісності чи блокування не підписаних та збійних драйверів.
На біса воно потрібне в домашньому ПК? Ще й оті всі "Smart app" (чи як там його) та інша дурня. Оновлення самі як майнер себе ведуть: ресурси жеруть, трафік забивають, бутають комп B-)
mrigi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AFU_power: 19.07.2024 14:21Бути частиною комьюніті 40 річних ворчунів що під час вінди хр/7 все було краще я точно не хочу
Та ні, не було краще. Ні при xp ні при 7 ні при 95. Тоді вінда переставлялася раз на декілька місяців, це була норма. Зараз вона просто працює. Навіть повна заміна заліза практично не впливає ні на шо.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 19.07.2024 14:46
AFU_power: 19.07.2024 14:36 оновлення для ядра, яке обростає функціями як захист цілісності чи блокування не підписаних та збійних драйверів.
На біса воно потрібне в домашньому ПК? Ще й оті всі "Smart app" (чи як там його) та інша дурня. Оновлення самі як майнер себе ведуть: ресурси жеруть, трафік забивають, бутають комп B-)
Бо ти міг в домашньому пк встановити припустимо драйвер віртуального геймпаду, який має вразливості, або купити лайняний китайський ТВ бокс з вбудованим троянчиком, який почне штурмувати всю твою локальну мережу. Варіантів безліч, чи всі забулись як нотПетя в 2017 атакував та зашифрував Ощадбанк щей впридачу скільки тоді постраждало домашніх юзерів?
cadet-ua
Member
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Зображення
Вкладення
crowdstrike-2.png
shnok
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kashtan: 19.07.2024 14:32
AFU_power: 19.07.2024 13:52
Тим часом юзери, які під корінь відрубили всі оновлення Вінди: видаляють вже 10ий майнер з системи
Диспетчер задач в допомогу в щоденній рутині, і ніякий майнер чи інший процес не буде без уваги, і небезпек повно окрім майнерів, і головне що всі оновлення віндовс та активні антивіруси анітрохи не допомогли коли дійсно потрібні були, мій досвід.
совет из начала 200х, большинство майнеров сразу прекращают работу при открытии диспетчера задач
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

AFU_power: 19.07.2024 14:50 скільки тоді постраждало домашніх юзерів?
Поняття не маю. Як і не знаю скільки юзерів з вимкн. оновленнями не постраждало
Завжди блочу оновлення (вн. антивірусу вінди в тому числі). Політ нормальний, роками. Бонусом - стала швидкодія, а то буде як в Захара: прилетіли оновлення і райзен зламався :)
Борщ
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

AFU_power
Ну так вперед на цезор, або на межу, там в овносному 15-ти річні дебільчики в коментах, твоя аудиторія, будеш там гуру)

А по темі...мій мак дивиться на це все... :facepalm: :rotate:
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AFU_power: 19.07.2024 14:50
Геральт: 19.07.2024 14:46
На біса воно потрібне в домашньому ПК? Ще й оті всі "Smart app" (чи як там його) та інша дурня. Оновлення самі як майнер себе ведуть: ресурси жеруть, трафік забивають, бутають комп B-)
Бо ти міг в домашньому пк встановити припустимо драйвер віртуального геймпаду, який має вразливості, або купити лайняний китайський ТВ бокс з вбудованим троянчиком, який почне штурмувати всю твою локальну мережу. Варіантів безліч, чи всі забулись як нотПетя в 2017 атакував та зашифрував Ощадбанк щей впридачу скільки тоді постраждало домашніх юзерів?
Знаєш що мене більше всього напружує? І це не всі ці Петьки, Ваньки, Саньки, WannaCry і т.д. Мене більше напружує той факт, що деякі провайдери України пофігістично ставляться до клієнтів, мотивуючи це тим, що вони лише предоставляють послуги підключення до Інету і не відповідають за безпеку. Отже, я близько півроку тому в логах брандмауера зафіксував, що мій комп хтось пінгує ззовні інтервалами близько 10-14 разів в секунду. Дивлюсь цей IP через https://who.is/ і бачу, що він від того самого провайдера. Я писав в підтримку, хотів дізнати хто це, але ніякої чіткої відповіді не отримав. З тих пір мабуть нічого не змінилось, треба перевірити.

Отправлено спустя 43 секунды:
shnok: 19.07.2024 15:05
Kashtan: 19.07.2024 14:32
Диспетчер задач в допомогу в щоденній рутині, і ніякий майнер чи інший процес не буде без уваги, і небезпек повно окрім майнерів, і головне що всі оновлення віндовс та активні антивіруси анітрохи не допомогли коли дійсно потрібні були, мій досвід.
совет из начала 200х, большинство майнеров сразу прекращают работу при открытии диспетчера задач
Перш ніж лізти в диспетчер задач треба перевірити автозагрузку та планувальник задач.
Востаннє редагувалось 19.07.2024 15:20 користувачем KimRomik, всього редагувалось 1 раз.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 19.07.2024 15:09
AFU_power: 19.07.2024 14:50 скільки тоді постраждало домашніх юзерів?
Поняття не маю. Як і не знаю скільки юзерів з вимкн. оновленнями не постраждало
Завжди блочу оновлення (вн. антивірусу вінди в тому числі). Політ нормальний, роками. Бонусом - стала швидкодія, а то буде як в Захара: прилетіли оновлення і райзен зламався :)
Ок, тримай вкурсі
KROOM
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

mrigi: 19.07.2024 14:47 Та ні, не було краще. Ні при xp ні при 7 ні при 95. Тоді вінда переставлялася раз на декілька місяців, це була норма. Зараз вона просто працює. Навіть повна заміна заліза практично не впливає ні на шо.

Доволі оригінальна у вас норма. І ХР і 7 теж чудово "просто працює". 5 пк та ноут в кабінеті навколо з W7 SP1 працюють з моменту її релізу, та і домашній мамонт також (так - залізо не актуальне , але питання сумісності з певним софтом та вартості нової ліцензії :rolleyes: )
Борщ
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

KimRomik: 19.07.2024 15:17Мене більше напружує той факт, що деякі провайдери України пофігістично ставляться до клієнтів, мотивуючи це тим, що вони лише предоставляють послуги підключення до Інету і не відповідають за безпеку. Отже, я близько півроку тому в логах брандмауера зафіксував, що мій комп хтось пінгує ззовні інтервалами близько 10-14 разів в секунду. Дивлюсь цей IP через https://who.is/ і бачу, що він від того самого провайдера. Я писав в підтримку, але ніякої чіткої відповіді не отримав. З тих пір мабуть нічого не змінилось, треба перевірити.
А що ви хочете, щоб провайдер робив фільтрував вам порти, пінги? Для кожного абона? Це по перше, а по друге, вартість корпоративних ентерпрайз рішеннь з функціями DPI/Firewall йдуть на десятки/сотні мільйонів доларів.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Борщ: 19.07.2024 15:14 AFU_power
Ну так вперед на цезор, або на межу, там в овносному 15-ти річні дебільчики в коментах, твоя аудиторія, будеш там гуру)

А по темі...мій мак дивиться на це все... :facepalm: :rotate:
Борщец, ти зі своїм маком будеш там взагалі богом, раз вже вивчив там аудиторію, то розважайся.

А по справі, твій мак може завжди подивитись на CVE-2022-46706
Борщ
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

AFU_power
Йди шукай майнери. Кажуть у кацапів майнери - це зараз проблема номер один.

Відправлено через 1 хвилину 57 секунд:
AFU_power: 19.07.2024 15:25А по справі, твій мак може завжди подивитись на CVE-2022-46706
Заздрити - погано.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Борщ: 19.07.2024 15:21
KimRomik: 19.07.2024 15:17Мене більше напружує той факт, що деякі провайдери України пофігістично ставляться до клієнтів, мотивуючи це тим, що вони лише предоставляють послуги підключення до Інету і не відповідають за безпеку. Отже, я близько півроку тому в логах брандмауера зафіксував, що мій комп хтось пінгує ззовні інтервалами близько 10-14 разів в секунду. Дивлюсь цей IP через https://who.is/ і бачу, що він від того самого провайдера. Я писав в підтримку, але ніякої чіткої відповіді не отримав. З тих пір мабуть нічого не змінилось, треба перевірити.
А що ви хочете, щоб провайдер робив фільтрував вам порти, пінги? Для кожного абона? Це по перше, а по друге, вартість корпоративних ентерпрайз рішеннь з функціями DPI/Firewall йдуть на десятки/сотні мільйонів доларів.
Та при чім тут корпоратив ентерпрайз?? Мова була в індивідуальному порядку, для окремого клієнта. Це не складно заблокувати чужий IP, це справа 5хв!
Відповісти