Nvidia залучає нових підрядників на тлі вибухового попиту Blackwell

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Захар Беркут
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Blackintrad: 25.06.2024 14:23
jumanji: 25.06.2024 14:18 Пропоную обговорити Nvidia залучає нових підрядників на тлі вибухового попиту Blackwell

Началась гонка иа, после майнинга. Когда поиграем по норм цене? :gigi:
вже ніколи.
Пора звикати до цін. Якщо раніше купляли 70 серію, то прийдеться задовольнятись 60 або викладати більше грошей.
Справа не в популярності майнінгу чи ШІ. Ринок гарно реагує на нові ціни, люди продовжують купляти по новій ціні.
Ніхто в здоровому глузді не відмовиться від додаткових прибутків. Одна надія на Інтел, без 3 гравця нічого не зміниться.
Ага ага, саме так, тому попит на відеокарти знизився майже на 300%, тому що ринок не реагує, тому вартість хх60 карт впала з 500+ доларів до 300, а за 500 вже можна придбати хх70 карти замість 700+, це все тому що ринок не реагує, та знижок не буде ніколи!
Так і запишемо - пацієнту три рази на день заспокійливе та кімнату з м'якими стінами.
Маркетологи ви бачите як дресували людей?! Вони вже самі вас скоро переконають, що їсти лайно дуже корисно, припиняйте бо буде біда - так може статись що скоро і вас нагодують корисним.
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Earanak: 25.06.2024 23:11Ноутбук при 70вт на проце может выдавать 30500 CBR23 по многопотоку ?
4090 десткопная при 125вт выдает уровень 3070Ti в ноутбуке ?
Вау. Не знал ! Круто ! Кайф Как же это круто !
Ну якщо його крутити нормально, як в вашому прикладі, а не тупо душити по тдп з заводу, то відповідь - звичайно, якщо аналогічно повезе з кремнієм.
Я взагалі писав щодо диференціації бюджет-"топ", що доступний тдп може бути +- однаковим а перформанс різний
Захар Беркут
Member
Аватар користувача

Повідомлення

unique-neon: 25.06.2024 18:38
daesz: 25.06.2024 17:52 грошей не було щоб купити ту кіоксію, взяв в результаті два тижні тому за 4871 грн (скрін з каб
Ну так ці коливання відбуваються, скрінів не потребую вірю))
Але ж реально якщо дивитись в розрізі років, то гігабайти помітно дешевіють в доларах, і швидкості зростають.
Перший рандомний гуглінг
Дивні у вас долари, бо у Євро здорожчало відсотків так на 25 пам'ять - за останні місяці 4 у Німеччині наприклад, у більшості виробників. В них також коливання курсу Євро у Євро зрозумів, так так точніше не зрозумів. А то що реально у розрізі років сталось, так це падіння надійності та довговічності пам'яті, разів так у 80. От і питання - а здешевшала пам'ять та виріс її об'єм у ті самі 80 разів? Ще не відчуваєте, що вам хтось важко але лагідно дихає у спину? А даремно, якщо ні бо то той самий ло-хо-трон...
ImperiumAeternum
Member

Повідомлення

daesz: 25.06.2024 15:19 Якщо у них були ціни співставні з нвідією/амуде - їх просто ніхто б не брав взагалі.
Их никто и не берет, они даже до 0.5% в продажах не дотягивают, это даже не на уровне погрешности.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ImperiumAeternum: 26.06.2024 01:57
daesz: 25.06.2024 15:19 Якщо у них були ціни співставні з нвідією/амуде - їх просто ніхто б не брав взагалі.
Их никто и не берет, они даже до 0.5% в продажах не дотягивают, это даже не на уровне погрешности.
Я чув, що зарубіжні каесери їх інколи купляють в якості затички, але це не точно :D
firestarter256
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава

Повідомлення

Earanak
У меня угловая квартира была я лепил панели прям на стены вместо шпаклевки и покрсаки
Slon_76Kg
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Earanak: 25.06.2024 17:40
Оффтоп... По поводу жир-железа, потребления и отключений электричества...
Не хочу никого стриггерить, я понимаю, это далеко не для каждого вариант. Но как по мне сейчас кому нужно и кто может себе позволить - в условиях отключений электричества и работы компов с зарядных станций - должен как бы рассчитывать сходу на дорогущее мощнющее железо. Ведь оно как раз отлично жмется по потреблению и в отличии от средних или недорогих моделей не так сильно теряет в производительности. Ну например 13900K на 70W работает в рендере чуть-чуть быстрее чем 5950Х на 160ваттах а 4090 работая при 125W фигачит приблизительно на уровне ~290W у 3070Ti. С Тредриперами или последующими видяхами думаю ситуация будет еще приятнее.

Да, для кого то сказанною мною может казаться полной дичью. Но если вы например работаете в Unreal Engine 5, где нужна и производительность проца и видяхи равноценна в редакторе и в Lumen/PathTracer рендере/Компиляции шейдеров... То реально связки из топового железа дают кайфовые результаты в плане соотношения производительности на потребление. Т.е когда вам нужно поработать 10-12 часов на какой нить Bluetti EP500 5100Wh - то ноу проблем :up: Все это на себе проверил уже, и крайне доволен остался результатами. Так что хотя бы с такой точки зрения свеженькое железо радует ;)

Все это конечно для кого то может оказаться не новостью. Но я впервые считал ватты на производительность и... Думал что 13900К отыквиться в 1700X а 4090 в GTX1060, но крайне был удивлен тому что они отыквились в 5950X и 3070Ti :gigi: Ну и к тому же, профили через Intel XTU + MSI Afterburner и Нвидия панель (монитор) быстро переключаются, так что при включении света все по полной работает. Я просто был в отчаянии а сейчас на радостях бегаю всем вот рассказываю как круто оно выходит :up: И не знаю то ли хвастаюсь то ли хочу поделиться опытом :-/
:beer: И опытом поделился и похвастался - норм :) Я вон тоже за топ железо топил всегда. В 2022 ввиду неопределенности - пересел на профильный ноут. Конечно я не iT специалист и комп меня не кормит. Но счета за електричество уменьшились в разы и бонусная плюха - при правильной настройке парковки ядер и энергосбережения - видеопоток до 6-7 часов воспроизводит, а если в качестве печатного станка - то до 9-10 часов.
спойлер
Если честно все равно, даже имея полную гипотетическую автономию на LiFePo4 АКБ с инвертором и панелями (что по миоим подсчётам стоит от 6000$) - жить в городе становится не комфортно, т.к. кругом торохтят генераторы/плохо работает или вообще не работает любой интерент и конечный ценник для покупателя постоянно растёт, молчу уже про електроотопление - что Этой зимой делать в квартире - ума не приложу вообще с такимим частыми отключениями. Такое явление как OffGrid в США - уже не такая и безнадежная затея оказывается :puzzle: а если еще поход "за хлебом" - в сафари превращается - вообще амбала с этим житием в квартирах :-/
nochnik89
Member
Аватар користувача
Звідки: Планета Земля

Повідомлення

jumanji: 25.06.2024 14:18Когда поиграем по норм цене? :gigi:
а сейчас что дорого ? ))) ох уж эти ждуны :laugh:
heidfeld
Member
Аватар користувача
Звідки: деревня скрытая в листве

Повідомлення

daesz: 25.06.2024 14:48 На ринку нанду було 3 гравці - самсунг, мікрон та хайнікс, зараз додались ще тошиба(кіоксія) та ВД.
Какой же ты смешной, тошиба(кіоксія) это разработчик Нанд, как они могли додаться не понятно :facepalm: додались простые прихлебатели в лице сасунг, хайникс и микрон.
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

heidfeld: Какой же ты смешной, тошиба(кіоксія) это разработчик Нанд, как они могли додаться не понятно :facepalm: додались простые прихлебатели в лице сасунг, хайникс и микрон.
Если не ошибаюсь, первые SSD от самсунга (типа 830, 840 Pro) комплектовались памятью Toshiba :up:
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Yaroslav: 26.06.2024 16:13
heidfeld: Какой же ты смешной, тошиба(кіоксія) это разработчик Нанд, как они могли додаться не понятно :facepalm: додались простые прихлебатели в лице сасунг, хайникс и микрон.
Если не ошибаюсь, первые SSD от самсунга (типа 830, 840 Pro) комплектовались памятью Toshiba :up:
830/840 як мінімум не були першими, бо був умовний 650 на 120гб який комплектувався чіпами самсунг.
https://www.samsung.com/us/business/sup ... ies-120gb/
NAND Flash
Samsung 32 layer 3D V-NAND
У 830, до слова, також нанд самсунг.
https://www.anandtech.com/show/4863/the ... 830-review
Samsung manufactures and uses its own 2x-nm Toggle-mode DDR NAND which is fairly similar in performance to the ONFi 2.x NAND used by Intel and Crucial (133Mbps data rates per interface).
Як і в 840 про.
https://www.anandtech.com/show/6328/sam ... 6gb-review
Today, Samsung is adding two new members to the family: the Samsung SSD 840 and the 840 Pro. The former is the first productized consumer SSD to use Samsung's 21nm 3-bit-per-cell MLC (aka TLC) NAND, while the latter is Samsung's new flagship drive using 21nm 2bpc MLC NAND.
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

daesz: [830/840 як мінімум не були першими, бо був умовний 650 на 120гб який комплектувався чіпами самсунг.
https://www.samsung.com/us/business/sup ... ies-120gb/
NAND Flash
Samsung 32 layer 3D V-NAND
650/750 вийшли вже набагато пізніше - для тих в кого не вистачило грошей на 850Evo, а 830 - десь 2011рік наче. В мене був такий диск, досі у знайомого працює :up:
Відносно чіпів помилився, чомусь здавалося, що там Toshiba :insane:
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Yaroslav: 26.06.2024 16:52
daesz: [830/840 як мінімум не були першими, бо був умовний 650 на 120гб який комплектувався чіпами самсунг.
https://www.samsung.com/us/business/sup ... ies-120gb/
650/750 вийшли вже набагато пізніше - для тих в кого не вистачило грошей на 850Evo, а 830 - десь 2011рік наче. В мене був такий диск, досі у знайомого працює :up:
Відносно чіпів помилився, чомусь здавалося, що там Toshiba :insane:
Дивна ієрархія моделей у самсів.
Я, чесно кажучи, до недавнього часу не цікавився м2/ссд взагалі. Хоча не сказати що й зараз дуже цікаво, просто перечитав/передивився багато інфи щоб підібрати недорогу і хорошу "файлопомийку" :shuffle:
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

daesz: 26.06.2024 17:02Дивна ієрархія моделей у самсів.
Маркетинг повернув у таке русло, що зараз у всіх виробників дивний неймінг моделей.
А у кого ще ні - то в найближчі пів року стане, бо у маркетологів одні мізки на всих :dontknow:
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

daesz: Я, чесно кажучи, до недавнього часу не цікавився м2/ссд взагалі. Хоча не сказати що й зараз дуже цікаво, просто перечитав/передивився багато інфи щоб підібрати недорогу і хорошу "файлопомийку" :shuffle:

В мене взагалі свого роду "бзік" - не признаю нічого іншого окрім самсунгів :gigi: Хоча, об'єктивно - є кращі варіанти за тіж самі або менші гроші
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Yaroslav: 26.06.2024 22:16
daesz: Я, чесно кажучи, до недавнього часу не цікавився м2/ссд взагалі. Хоча не сказати що й зараз дуже цікаво, просто перечитав/передивився багато інфи щоб підібрати недорогу і хорошу "файлопомийку" :shuffle:

В мене взагалі свого роду "бзік" - не признаю нічого іншого окрім самсунгів :gigi: Хоча, об'єктивно - є кращі варіанти за тіж самі або менші гроші
В мене був такий же "бзік" до літа минулого року, брав тільки самси (860про, при тому 2 різні, потім 980про). Але взяв після того кс3к і в продуктивності різниці не помітив, проте, більш важливу всерівно зберігаю на самсах :D
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

daesz: Але взяв після того кс3к і в продуктивності різниці не помітив, проте, більш важливу всерівно зберігаю на самсах[/i]:D


Мені досить складно побачити відмінності, навіть між повільним 870QVO та 980Pro :shuffle: З секундоміром заміряв швидкість завантаження іграшок, різниці фактично немає.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Yaroslav: 26.06.2024 23:29
daesz: Але взяв після того кс3к і в продуктивності різниці не помітив, проте, більш важливу всерівно зберігаю на самсах[/i]:D


Мені досить складно побачити відмінності, навіть між повільним 870QVO та 980Pro :shuffle: З секундоміром заміряв швидкість завантаження іграшок, різниці фактично немає.
Я, чесно кажучи, моніторив яйця десь 2.5-3 місяці в надії взяти 2тб 970ево на знижчі за ~100$ під файлопомийку, але по часу вже пригорало (бо БЖ був на підході з США) - то взяв кіоксію :D
Відповісти