MSI анонсувала плату LGA1700/Z790 із підтримкою модулів пам'яті CAMM2 DDR5

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Sensetivity: 24.05.2024 09:34 Ще теоретично це означає, що можна уніфікувати пам'ять для ноутів та ПК.
А практично - що замість двух стандартів будуть чотири: DDR5, sodimm, CAMM2, LPCAMM2 :lol:
ZSX
Member

Повідомлення

AntonyKandaurov: 24.05.2024 08:52 Як там в інтел казали на соплі під кришкою - інноваційний компаунд. Так і тут інноваційне кріплення гвинтами. Добре що хоч не гайки із болтами... інноваційні.
4670K + True Spirit 120 = +27-30 градусів відносно температури навколишнього середовища після 7-ми років експлуатації. Що не так?
Кріплення гарне - зверху буде низький радіатор, що не буде заважати ніяким повітряним СО. До того ж радіатор можно так спроектувати, що він буде добре охолоджуватися повітрям яке вентилятор процесора затягує.
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Melki: 24.05.2024 13:37 еще один...
куда?
Тупе питання - тупа відповідь "позаду".
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Melki: 24.05.2024 13:37 а как ты собрался прикручивать охлаждение к процессору?
За основу можно взять крепления ноктуа, с некоторыми доработками. Но появляется огромный минус - модуль памяти будет привязан к отверстиям отдельных сокетов или даже сокета, а при ошибках с распределением нагрузки недешевый модуль может ломаться.

Но по совокупности факторов оптимально выводить на старое место крепления памяти - так проще, а топология дорожек будет лучше.
korea
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

ZSX: 24.05.2024 13:46
AntonyKandaurov: 24.05.2024 08:52 Як там в інтел казали на соплі під кришкою - інноваційний компаунд. Так і тут інноваційне кріплення гвинтами. Добре що хоч не гайки із болтами... інноваційні.
4670K + True Spirit 120 = +27-30 градусів відносно температури навколишнього середовища після 7-ми років експлуатації. Що не так?
Кріплення гарне - зверху буде низький радіатор, що не буде заважати ніяким повітряним СО. До того ж радіатор можно так спроектувати, що він буде добре охолоджуватися повітрям яке вентилятор процесора затягує.
Все так, хасвел 2013 року. За перші два-три роки термоінтерфейс висихав. А цей проц схоже, що купували б/у. От скоріш за все ще до вас замінили соплі на щось путнє. ;)
Хоча в мене подібний хасвел працював з більшою дельтою на десять градусів під ЖМ, але то таке всі ми трохи рибалки :gigi:
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

Devijack: 24.05.2024 13:51Тупе питання - тупа відповідь "позаду"
тупой ответ - тупой следующий вопрос: куда конкретнее? сзади чего именно? там где сейчас, только сзади, или куда сзади?

Отправлено спустя 3 минуты 29 секунд:
waryag: 24.05.2024 13:58За основу можно взять крепления ноктуа, с некоторыми доработками
о, это всемирно известное крепление Ноктуа разрабатываемое как часть стандарта АТХ...
почему не всемирно известное крепление Альфакул или АйДи-Кулинг?
waryag: 24.05.2024 13:58Но появляется огромный минус
вот именно, когда думать начал, получилось что ничего не получается... продолжай, пока что не плохо у тебя выходит...

Отправлено спустя 29 секунд:
waryag: 24.05.2024 13:58Но по совокупности факторов оптимально выводить на старое место крепления памяти - так проще, а топология дорожек будет лучше.
Бинго!
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

Liquidator: 24.05.2024 10:25Так от я вам скажу одну річ, що на актуальних користувацьких десктопних системах LGA1700 та
AM5 взагалі 4 модулі максимального об'єму фактично нереально запуститти навіть з тайімінгами та частотами JDEC не кажучи вже про XMP\EXPO. Наприклад намаггання засунути 4 плашки по 32 Гб на актуальній платформі АМ5 у 80% випадків не запуститься взагалі, а у 99% випадків з з тих що можливо запустяться частота не перевищуватиме ганебно нізькій частоті 3600, що й сенс купляти ДДР 5 втрачається.
Та фигня, это может на простых платах бо я видел как на плате АМ5 гигабайт В650 аорус элит АХ с восемью слоями в текстолита спокойно запускали четыре плахи на 6000 и даже на 6400, на более простой плате от той же гигабайт В650 гейминг АХ с шестью слоями запускалась только четырьмя планками на частоте 5600, но не какие 3600 как вы тут рассказываете, тут на форуме люди тоже запускали по четыре на нормальных частотах, так что не нужно рассказывать про 99% не запускается.
ZSX
Member

Повідомлення

korea: 24.05.2024 14:09
ZSX: 24.05.2024 13:46
4670K + True Spirit 120 = +27-30 градусів відносно температури навколишнього середовища після 7-ми років експлуатації. Що не так?
Кріплення гарне - зверху буде низький радіатор, що не буде заважати ніяким повітряним СО. До того ж радіатор можно так спроектувати, що він буде добре охолоджуватися повітрям яке вентилятор процесора затягує.
Все так, хасвел 2013 року. За перші два-три роки термоінтерфейс висихав. А цей проц схоже, що купували б/у. От скоріш за все ще до вас замінили соплі на щось путнє. ;)
Хоча в мене подібний хасвел працював з більшою дельтою на десять градусів під ЖМ, але то таке всі ми трохи рибалки :gigi:
Висихав мабуть на боксовому охолодженні? Коли температури були за 80? Я купував новий і нічого не міняв. Відразу поставив True Spirit 120 і ніяких проблем з висиханням. РМ це тільки ТІ, на боксовому охоложденні РМ не дає переваги, а на True Spirit 120 може б дав би трохи. Навів дельту температур під навантаженням в AIDA після 2-3 хвилин тесту. Спочатку було 72 градуси, виявилось, що гвинти за 7 років "відпустило", підтягнув, стало 55 градусів, у кімнаті було десь 26-27. Ваш міг працювати з більшою температурою через низку факторів, в залежності від використання. Я свій не розгоняв, бо коли його стало невистачати, треба було вже ядра/потоки додавати)))
ДядяСаша
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

На малюнку плати роз'єми живлення знаходяться з тильної сторони. Чому вибрали таку плату?
Сам модуль приліпили спереду для більшої наглядності....
:insane:
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Melki: 24.05.2024 14:18
Devijack: 24.05.2024 13:51Тупе питання - тупа відповідь "позаду"
тупой ответ - тупой следующий вопрос: куда конкретнее? сзади чего именно? там где сейчас, только сзади, или куда сзади?
Як спереду тільки позаду. Ще питання?
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Melki: 24.05.2024 13:37
IvanCh: 24.05.2024 12:48навпрроти сокету
а как ты собрался прикручивать охлаждение к процессору?

Отправлено спустя 28 секунд:
Devijack: 24.05.2024 13:04ще пару слотів позаду
еще один...
куда?
Як M2 для SSD розпаюють, так і це.
Devijack
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Ekz0rcyst
в його сітосприйнятті, існування всесвіту припиняється на лицевій частині материнки.
Krovatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

А как пилить геймерские модули с ргб? :gigi:
Liquidator
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Melofon: 24.05.2024 14:33
Liquidator: 24.05.2024 10:25Так от я вам скажу одну річ, що на актуальних користувацьких десктопних системах LGA1700 та
AM5 взагалі 4 модулі максимального об'єму фактично нереально запуститти навіть з тайімінгами та частотами JDEC не кажучи вже про XMP\EXPO. Наприклад намаггання засунути 4 плашки по 32 Гб на актуальній платформі АМ5 у 80% випадків не запуститься взагалі, а у 99% випадків з з тих що можливо запустяться частота не перевищуватиме ганебно нізькій частоті 3600, що й сенс купляти ДДР 5 втрачається.
Та фигня, это может на простых платах бо я видел как на плате АМ5 гигабайт В650 аорус элит АХ с восемью слоями в текстолита спокойно запускали четыре плахи на 6000 и даже на 6400, на более простой плате от той же гигабайт В650 гейминг АХ с шестью слоями запускалась только четырьмя планками на частоте 5600, но не какие 3600 как вы тут рассказываете, тут на форуме люди тоже запускали по четыре на нормальных частотах, так что не нужно рассказывать про 99% не запускается.
Вот вы написали тут на форуме, но наверное не представляете себе какой маленький слой в общем масштабе, прелставляют люди сидящие здесь .......Вы же должны понимать, что именно тут на форуме сидит контингент людей, составляющий ну может быть если округлить 1 % от общего числа пользователей ПК и именно тут на форуме вы в основном общаетесь с такими же как и вы +- ПК Гигакми по сути, некоторые из которых шарят чутка больше, некоторые чутка меньше, но по меркам относительно всех пользователей ПК это всего лишь мизерный процент людей, естественно что шансы того что вы ка и 99% местных формучан понимают для чего им нужен биос, зачем они туда лезут, наверное боле половины даже понимает каие настройки он изменяет и даже у немалого процента формучан все запускается как надо и с 4 и с 8 планками.....однако опять мне кажется забыли вы что тут нас всего порядка 1 % от общего количества, а остальных 99% вобще понятия неимеют длаже чтотакое Биос и что там настраивать и куда там те планки памяти даже тыкать :lol: Так что как бы я оперирую более адекватными цифрами, а вы мне пытаетесь предоставить довольно узкий срез людей-Гиков с нашего форума, как подавляющее большинство ;) :rotate:
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Маячня. Краще б той кінгстон зробив низькопрофільні планки. Воно б і великим кулерам не заважало, і місця на платі не займало стільки як цей блін.
Не розумію, чого зараз не роблять низькопрфільну памʼять. В часи DDR3 з цим не було проблем. Все одно зараз не існує домашніх планок з двома рядами чипів (32 чипи). Так в чому проблема робити low profile?
Востаннє редагувалось 24.05.2024 18:48 користувачем Ray2000gt, всього редагувалось 1 раз.
Liquidator
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Denvys5: 24.05.2024 10:38
Liquidator: 24.05.2024 10:25AM5 взагалі 4 модулі максимального об'єму фактично нереально запуститти навіть з тайімінгами та частотами JDEC не кажучи вже про XMP\EXPO. Наприклад намаггання засунути 4 плашки по 32 Гб на актуальній платформі АМ5 у 80% випадків не запуститься взагалі, а у 99% випадків з з тих що можливо запустяться частота не перевищуватиме ганебно нізькій частоті 3600, що й сенс купляти ДДР 5 втрачається.
7950X - 4x48gb 5600CL28
спойлер
https://hwbot.org/submission/5445777_je ... sec_326ms/
Зображення
Було б бажання, і руки звідки треба :dontknow:
Я Вас безмежно поздоровляю, що у вас МАЙЖЕ ВСЕ вийшло.... Але є одне "АЛЕ" прийшлося ТРОХИ грошенят переплатити за пам`ять що повинна з заводу аж 6400, а вона падлюка така працює лише на.... ага ... на 5600....... от якби ви показали всі 192 на 6400 (тій частоті шо на ваших модулях написана) - то навіть це не було б ВАУ, бо у моєму розумінні продукт повинен працювати хоча б на тих частотах і всебічних конфігурайціях які у нього закладені заводом, і якщо ви купляєте 6400, то пам'ять незалежно від об'єму повинна їхати на такій частоті, а не на частоті аж на -800 МГц нижче своїх специфікацій;) .....Але ж напевне "бажання і рук звідки треба" десь недовистачило? :beer: :laugh:

P.S. Я особисто зразу купив 4x32 Gb DDR5 6000, я місяць десь з чотрима планками мурижився, більш того після танців з бубном вони навіть запускалися і працювали і на 4800, і на 5200, і навіть на 5600 працювали...... але ж я брав пам'ять яка може 6000 з заводу, тому особисто мене таке лайно не устроїло - заплатити за 6000, а отримати у кращому випадку 5600...... тому я здав ті 4 планки, та купив всього дві на 6400, які без танців встали та поїхали на тій частоті, та на тій напрузі за які я зпалатив гроші, більш того усі таймінги ужалися досить красіво і я на вихлопі отримав навіть більше ніж за шо заплатив. А Вам і далі бажаю радіти і пишатися своїм даунклокінгом ;) :beer:
Sanc
Member

Повідомлення

Liquidator: 24.05.2024 10:25
Mykolay3ack: 24.05.2024 09:49 Коли вже будуть розпалювати на платі? :gigi:
Доречі ви напевне не зтикалися серьйозно з гєморами коли опертаива тыпа запускається\не запускається. Так от я вам скажу одну річ, що на актуальних користувацьких десктопних системах LGA1700 та
AM5 взагалі 4 модулі максимального об'єму фактично нереально запуститти навіть з тайімінгами та частотами JDEC не кажучи вже про XMP\EXPO. Наприклад намаггання засунути 4 плашки по 32 Гб на актуальній платформі АМ5 у 80% випадків не запуститься взагалі, а у 99% випадків з з тих що можливо запустяться частота не перевищуватиме ганебно нізькій частоті 3600, що й сенс купляти ДДР 5 втрачається.
То це я до чого... якщо б з заводу розпаювали на мамці максимально можливу кількість пам'яті з макисмально можливою частотою і це все б гарантовано запускалося з любим з проців на даній платформі .... я б особисто купив би не парячись;) Але ж по факту самі контроллери пам'яті розташовані у самомих процах і якість у них відрізняється, бо на одних камнях йдуть одні модулі на одних частотах,на других вони вже не катять.... от і живемо ми з цією лотереєю багато років з вірогідністю 50 на 50 - запуститься воно чи ні.
Ви і ніколи не запустите 4 планки DDR DIMM по банальній фізичній причині: кількість шарів МП і товщина доріжок не відповідає необхідним 11 а краще 12 через значний опір доріжок і ЕМ навідки що не забезпечують достатню пропускну здатність сигналу по частота\шум.
Контролер в процесорі тут грає меншу роль (він впливає на чистоту сигналу в межах 5-7% всього)

CAMM2 призначена для вирішення цього питання і уніфікації, але я впевнений що не взлетить через жадобу виробників: 175 баксів за 32Гб це в ніякі ворота

А от якраз розпаювана память буде працювати на XMP легко, особливо LPDDR5T на процесорі (частота 9200) чи платі LPDDR5X(частота 8600) при 1В через значно менший опір доріжок і контактів. Для роботи в ХМП1 достатньо задати планку в 8000 для LPDDR5X i 9000 для LPDDR5T при Cl40 1,1В - і заведеться на 100 із 100 збірок. А там кому треба хай крутять руками таймінги і частоту скільки треба.

32Гб LPDDR5X з частотою в 8200с42 на проці Метеор Лейка обходиться кінцевому споживачу в 55 баксів, що вдвоє дешевше DDR DIMM і втроє за CAMM2 з тими ж параметрами =)
Востаннє редагувалось 24.05.2024 19:55 користувачем Sanc, всього редагувалось 2 разів.
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Не моїм, щоб все було честно. №1 по 16 ядрам, звучить як достатній аргумент.
Liquidator: 24.05.2024 18:44тому особисто мене таке лайно не устроїло - заплатити за 6000, а отримати у кращому випадку 5600
Liquidator: 24.05.2024 18:44А Вам і далі бажаю радіти і пишатися своїм даунклокінгом
Мені подобається коли навіть до №1 результату в класі і №16 результату у WR категорії знайшлась можливість щось закинути про "розгін нижче XMP" і "даунклокінг"
В спортлото пишіть, за що ви там заплатили, а не туфту про 3600мгц (про яку ви вже якось забули, пояснюючи що ви там досягли) :beer:
Sanc
Member

Повідомлення

Ray2000gt: 24.05.2024 18:43 Маячня. Краще б той кінгстон зробив низькопрофільні планки. Воно б і великим кулерам не заважало, і місця на платі не займало стільки як цей блін.
Не розумію, чого зараз не роблять низькопрфільну памʼять. В часи DDR3 з цим не було проблем. Все одно зараз не існує домашніх планок з двома рядами чипів (32 чипи). Так в чому проблема робити low profile?
Це доречі слушне питання по VLP DIMM DDR5 як і те чого просто не зробили SODIMM в десктопі якщо частоти ті самі
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

Devijack: 24.05.2024 15:31Як спереду тільки позаду
1. и зачем?
2. а что тогда хочешь спереди?

там другой мечтатель, как ты, только начал думать, и пришел к выводу, что и и так как есть идеально

Отправлено спустя 3 минуты 21 секунду:
Ekz0rcyst: 24.05.2024 15:33Як M2 для SSD розпаюють, так і це.
так их распаивают где, в каком месте и для чего?
отвечаю сразу (потому что не интересны твои влажные фантазии): их распаивают примерно напротив основного, как дополнительный, зачем так делать с памятью, просто чтобы было больше? а на обратной стороне памяти в корпусе у нас что? может хоть ты посмотришь на установленную материнку в корпус?

Отправлено спустя 53 секунды:
Devijack: 24.05.2024 16:01 існування всесвіту припиняється на лицевій частині материнки
ты тоже открой системник с НЕлицевой стороны и посмотри что там, можешь даже фото сделать

Отправлено спустя 8 минут 11 секунд:
Liquidator: 24.05.2024 10:25Так от я вам скажу одну річ, що на актуальних користувацьких десктопних системах LGA1700 та
AM5 взагалі 4 модулі максимального об'єму фактично нереально запуститти навіть з тайімінгами та частотами JDEC не кажучи вже про XMP\EXPO
выбрал самую дешевую материнку под свои хотелки, залез в QVL лист и выбрал самый быстрый комплект что устроил меня по цене, всё купил, запустил с первого и работает...
какие-то у тебя или фантазии, и руки, или я не понимаю вообще что ты тут несешь...
а потом тупо в БИОСе поставил (без таймингов, без напряжений) 6800 и заработало... потом 7000 и тоже сейчас работает...
Відповісти