Огляд та тестування відеокарти ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX OC Edition. Червоний топ

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
maxn
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Павло: 23.04.2024 17:04 У мене реф 5700
Сейчас подтянутся пацаны со встройкой из 2007 которая потребляет 25 ват и расскажут что у них по температурам.
У 7900 XTX в игре потребление 450, у 5700 - 160.
l-m
Member

Повідомлення

Denvys5: 23.04.2024 16:49 І той же TPU в своєму рев'ю посилається що охлад у карти офігенський
спойлер
Зображення
Він може розсіяти тихо багато тепла, ось що показує цей графік.
Але це не означає що дельта при цьому буде низька, бо велика різниця між найгарячішою точкою та середньою температурою по чіпу це зазвичай проблема термоінтерфейсу та рівності контактної площадки та самого чіпу.
Також дельта помітно залежить від самого навантаження навіть якщо споживання однакове. Саме тому не коректно порівнювати результати TPU та цього тесту, адже в обох випадках не вказано точно де й при яких умовах були досягнуті подібні температури. Але тут в огляді взяті пікові, а на TPU через 2хв після стабілізації температур (тобто НЕ спайк як на тут на оверах)
Denvys5: 23.04.2024 16:49 І в них хотспот різниця 20 градусів (теж не кращий результат, але і не 25-30 дельти) з коробки
GPU Hotspot
ASUS RX 7900 XTX TUF 59°C 79°C
Без розгону тут на оверах пікові 59/85, якийсь короткочасний спайк в +6 градусів цілком може бути. Навіть не треба будувати здогадки та теорії про різницю між різними екземплярами карт, чи розбирались вони до тесту, чи рідний термоінтерфейс тощо.
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Denvys5: 23.04.2024 15:12Я з цього графіку не розумію навіщо брати новідео
тому що там є згладжування. на амд його нажаль нема
l-m
Member

Повідомлення

Павло: 23.04.2024 17:04 У мене реф 5700 тримає по хот спот 85… РЕФ! Якщо збільшую обороти то буде 75-80… А тут Асус таф меша пупер ультра 3 слота… І 90 градусів :rotate: У мене різниця між хотспот та температурою гпу 10 градусів а тут 30!
У мене на Voodoo2 взагалі було два чіпи без жодного охладу та нуль хотспотів та датчиків температур, як тобі таке, а?! :lol:
Павло
Member
Аватар користувача

Повідомлення

maxn: 23.04.2024 17:07
Павло: 23.04.2024 17:04 У мене реф 5700
Сейчас подтянутся пацаны со встройкой из 2007 которая потребляет 25 ват и расскажут что у них по температурам.
У 7900 XTX в игре потребление 450, у 5700 - 160.
Добре відкинемо реф! Сапфір нітро по хотспоту тримає 80 градусів… тут 90! Асус криві клоуни! Згадайте що було з рх 5700 хт асус стрікс!
maxn
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Павло
Зображення
отставить зраду.
Вот карты в равных условиях в одном обзоре. на стандартном биосе. температуры одинаковые, как и шум, Асус даже чуть лучше.
Возможно у нас на обзоре чуть кривоват радиатор, неудачный чип, паста плохая. Просто так вышло. Не думаю что один обзор даёт право делать выводы что это проблемная версия, а они инвалиды.
У нитро радиатор более технологичный чем у асуса, там испарительная камера которая быстрей передаёт тепло от чипа дальше по трубкам.
У асуса же просто большой кирпич, возможно когда он уже прогретый у такого большого радиатора теплорассеивание лучше происходит чем у нитро, но благодаря камере у нитро теплообмен с чипом происходит лучше ( да простят меня те кто в универе учил теплотехнику)

В других обзорах ситуация по асусу такая же, всё там ок со хот спотом.

Всегда старайтесь проверять информацию больше чем с 1 источника прежде чем про клоунов писать.
Востаннє редагувалось 23.04.2024 17:48 користувачем maxn, всього редагувалось 1 раз.
l-m
Member

Повідомлення

Коротше, не полінувався взяв всі протестовані 7900 XTX на TPU в однакових умовах та порахував дельту:
спойлер
7900 XTX_TPU_HotSpot.png
В середньому по палаті 18.67°C, в Асуса справді трохи більше - 20.
Але треба зважати що це все сток, та у різних карт у стоці різні частоти, споживання, й швидкодія. Якщо реально заморочуватись, то треба тестувати всі з однаковим споживанням та нормалізованими по шуму.
І такі результати навіть є, але без даних для Хотстоту :(
спойлер
Зображення
Inqizitor2022
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

1. Почему в некоторых играх с лучами красные видяхи, особенно 7900ХТХ - идут на равне с 4080? Как так может быть? Лучи правильной системы или Хуанг приложил руки к "оптимизации" остальных игр?
2. Почему АМД в принципе выпустило карту с потреблением 650 ватт, они при тестировании потребление видели?
3. Почему НВидия сделали такой странный шаг, задержав выпуск 5000 серии карт, если видно, что большинство современных игр карты НВидии не тянут даже в 1440р без лучей (меньше 100 минимальный фпс) и в 4к вообще молчу? Сейчас 5000 серия была бы уже актуальна.
4. 4080 сейчас выглядит, как убогая поделка.

И вывод из статьи - если сломалась карта сейчас - выбора всего 2 - или 4070ti super или 4090 вообще без вариантов.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

maxn: 23.04.2024 17:38 Павло
Зображення
отставить зраду.
Вот карты в равных условиях в одном обзоре. на стандартном биосе. температуры одинаковые, как и шум, Асус даже чуть лучше.
Возможно у нас на обзоре чуть кривоват радиатор, неудачный чип, паста плохая. Просто так вышло. Не думаю что один обзор даёт право делать выводы что это проблемная версия, а они инвалиды.
У нитро радиатор более технологичный чем у асуса, там испарительная камера которая быстрей передаёт тепло от чипа дальше по трубкам.
У асуса же просто большой кирпич, возможно когда он уже прогретый у такого большого радиатора теплорассеивание лучше происходит чем у нитро, но благодаря камере у нитро теплообмен с чипом происходит лучше ( да простят меня те кто в универе учил теплотехнику)

В других обзорах ситуация по асусу такая же, всё там ок со хот спотом.

Всегда старайтесь проверять информацию больше чем с 1 источника прежде чем про клоунов писать.
То нічо, що ви порівнюєте кваєт біос у найтро з ОС у тафа? :D
l-m
Member

Повідомлення

Inqizitor2022: 23.04.2024 18:27 2. Почему АМД в принципе выпустило карту с потреблением 650 ватт, они при тестировании потребление видели?
То споживання всього стенду, а не відеокарти :)
Автору б варто було уточнити цей момент, щоб не плутати людей.

АМД випускала карту зі споживанням 350 Вт (референс 7900 XTX), але тут на огляді ASUS TUF, ще й OC Edition :dontknow:
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Inqizitor2022: 23.04.2024 18:271. Почему в некоторых играх с лучами красные видяхи, особенно 7900ХТХ - идут на равне с 4080? Как так может быть? Лучи правильной системы или Хуанг приложил руки к "оптимизации" остальных игр?
по тій же причині, по якій потік води діаметром 5мм вільно біжить по трубах діаметром і 10мм і 50мм, а як тільки потік стає >10мм, у першої труби виникають проблеми
Inqizitor2022: 23.04.2024 18:272. Почему АМД в принципе выпустило карту с потреблением 650 ватт, они при тестировании потребление видели?
но коментс
Inqizitor2022: 23.04.2024 18:273. Почему НВидия сделали такой странный шаг, задержав выпуск 5000 серии карт, если видно, что большинство современных игр карты НВидии не тянут даже в 1440р без лучей (меньше 100 минимальный фпс) и в 4к вообще молчу? Сейчас 5000 серия была бы уже актуальна.
тому що dlss quality в 1440р та dlss perfomance в 2160р - це default в 2022+ році
ek0clix
Junior

Повідомлення

Inqizitor2022: 23.04.2024 18:27 4. 4080 сейчас выглядит, как убогая поделка.

И вывод из статьи - если сломалась карта сейчас - выбора всего 2 - или 4070ti super или 4090 вообще без вариантов.
Цікава логіка. 4070ti super це майже та сама 4080 - трохи дешевша і трохи менш потужна. Я правильно розумію що варіанти всього два, і один з них це літералі трохи гірша "убога подєлка"?
bender
Member
Аватар користувача
Звідки: Торецк

Повідомлення

Аорус от гигов получше будет этой недотушки!
maxn
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

daesz
не знаю, взял просто первые. Решил что они стандартные. Там картина не сильно поменяется.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

maxn: 23.04.2024 21:20 daesz
не знаю, взял просто первые. Решил что они стандартные. Там картина не сильно поменяется.
Думаю, логічно було припустити, що вища температура завжди на перформенс/ОС біосі :)
maxn
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

daesz: 23.04.2024 18:45 То нічо, що ви порівнюєте кваєт біос у найтро з ОС у тафа? :D
daesz: 23.04.2024 21:41 Думаю, логічно було припустити, що вища температура завжди на перформенс/ОС біосі :)
Вы не женщина случайно?
Зображення
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

maxn: 23.04.2024 21:52
daesz: 23.04.2024 18:45 То нічо, що ви порівнюєте кваєт біос у найтро з ОС у тафа? :D
daesz: 23.04.2024 21:41 Думаю, логічно було припустити, що вища температура завжди на перформенс/ОС біосі :)
Вы не женщина случайно?
Зображення
Я опечатався, маючи на увазі нижчу, а написав вищу.
Ви в той же час не змогли порівняти 2 карти по показних із нижчою температурою (перформенс/ОС біос).
Хто тут ще жінка - питання залишається відкритим ;)
Зображення
maxn
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

daesz
Я всё таки за вас переживаю. Давайте вместе прочитаем что дядя в обзоре написал.

"Этот двойной переключатель BIOS позволяет переключаться между BIOS по умолчанию и «вторичным» BIOS. Sapphire не дает этому BIOS никакого собственного имени, он запускает карту на несколько более низких тактовых частотах, поэтому понятия не имею, зачем нам для этого нужен второй BIOS. Более низкие частоты приводят к небольшому снижению температуры, скорости вращения вентилятора и уровня шума"

Как видно из моего сообщения я сравнивал первый биос асуса, с первым биосом сапфира, предполагая что это оба стандартных биоса - так оно и оказалось

Если открыть глаза и прочитать текст из обзора сапфира то видно что первый биос - стандартный, а второй с заниженными частотами, которые ведут к меньшему нагреву, и, соответственно, меньшими оборотам вентилятора, поэтому "кваєт біос у найтро" всё таки является вторая версия биоса ( которая в таблице называется (2nd Bios).

Но вы настаиваете на том что что у данной видео карты "кваєт біос" в первой строке? рили?

Ещё можно сравнить уровень шума - у какого биоса при одинаковой нагрузке он меньше, тот и "кваєт біос" :banan:
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Inqizitor2022: 23.04.2024 18:27 1. Почему в некоторых играх с лучами красные видяхи, особенно 7900ХТХ - идут на равне с 4080? Как так может быть? Лучи правильной системы или Хуанг приложил руки к "оптимизации" остальных игр?
2. Почему АМД в принципе выпустило карту с потреблением 650 ватт, они при тестировании потребление видели?
3. Почему НВидия сделали такой странный шаг, задержав выпуск 5000 серии карт, если видно, что большинство современных игр карты НВидии не тянут даже в 1440р без лучей (меньше 100 минимальный фпс) и в 4к вообще молчу? Сейчас 5000 серия была бы уже актуальна.
4. 4080 сейчас выглядит, как убогая поделка.

И вывод из статьи - если сломалась карта сейчас - выбора всего 2 - или 4070ti super или 4090 вообще без вариантов.
1. Или у амд часть лучей потерялись, как они любят
2. Потому что они импотенты и их отдел гпу мёртв
3. И не будут тянуть. Это вечная гонка в хреновый оптимизон vs новое железо. Мы на очередном витке, который начался с 20й серии с их лучами
4. Всегда была
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

maxn: 23.04.2024 22:41 daesz
Я всё таки за вас переживаю. Давайте вместе прочитаем что дядя в обзоре написал.

"Этот двойной переключатель BIOS позволяет переключаться между BIOS по умолчанию и «вторичным» BIOS. Sapphire не дает этому BIOS никакого собственного имени, он запускает карту на несколько более низких тактовых частотах, поэтому понятия не имею, зачем нам для этого нужен второй BIOS. Более низкие частоты приводят к небольшому снижению температуры, скорости вращения вентилятора и уровня шума"

Как видно из моего сообщения я сравнивал первый биос асуса, с первым биосом сапфира, предполагая что это оба стандартных биоса - так оно и оказалось

Если открыть глаза и прочитать текст из обзора сапфира то видно что первый биос - стандартный, а второй с заниженными частотами, которые ведут к меньшему нагреву, и, соответственно, меньшими оборотам вентилятора, поэтому "кваєт біос у найтро" всё таки является вторая версия биоса ( которая в таблице называется (2nd Bios).

Но вы настаиваете на том что что у данной видео карты "кваєт біос" в первой строке? рили?

Ещё можно сравнить уровень шума - у какого биоса при одинаковой нагрузке он меньше, тот и "кваєт біос" :banan:
Сайленс біос працює на вищих температурах ціною нижчого шуму. Якщо у вашому розумінні сайлент працює на нижчих при нижчому шумі, тоді питання : навіщо потрібен перформенс біос. (на всякий додам - в кінці немає знаку запитання, бо воно риторичне)
Л - логіка. Цікаво що ви образили всіх жінок назвавши їх тупими бо не вміють в логіку, при тому як виявилось, в логіку не вмієте ви.
Відповісти