Огляд та тестування процесорів AMD Ryzen 7 7800X3D та Ryzen 9 7950X3D. 3D Vertical Cache для геймінгу та роботи

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

ДядяСаша: 17.04.2024 23:02Я трохи відстав від технологій, вже 2 рік в ЗСУ, підскажіть, що таке MTP в таблиці порівняння вказано в ватах. :spy:
І там помилка, хіба в 7950 кеш l2 1280Kb на ядро?
Cpu id показує 1024.
Maximum Turbo Power
спойлер
MTP definition:

The maximum sustained (>1s) power dissipation of the processor as limited by current and/or temperature controls. Instantaneous power may exceed Maximum Turbo Power for short durations (<=10ms). Note: Maximum Turbo Power is configurable by system vendor and can be system specific.
ДядяСаша
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Pl2 для AMD?
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Бо
Ryzen 5 5500 + Ryzen 5 5600: Windows 11 Pro x64 (22621.1413)
Ryzen 7 5700G: Windows 11 Pro x64 (22621.1992)
Інакше був би близький результат між ними :dontknow:
Ну то я придовбався до результатів, які навіть не пов'язані з сабжем ;)
creater_ua
Member
Аватар користувача

Повідомлення

не дуже розумію чому тести всі в FHD. Ясне діло, якщо хтось буде збирати ТОП збірку, то це більш за все для 4К, а інколи і 8К. Кому потрібні війни 600 кадрів проти 700 кадрів в секунду. Є звісно монітори на 480Гц, але їх використовують одиниці.
erkins007
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Купил 7950х3д на старте за 34к. В феврале он у меня перестал перезагружать компьютер при этом работая во всем прочем нормально. Отдал в сервис, вернули деньги. Купил 7800х3д за 15к, в играх стало даже лучше.
Так что 7950х3д совершенно бесполезная покупка при наличии 7800х3д.

Отправлено спустя 1 минуту 11 секунд:
creater_ua: 17.04.2024 23:31 не дуже розумію чому тести всі в FHD. Ясне діло, якщо хтось буде збирати ТОП збірку, то це більш за все для 4К, а інколи і 8К. Кому потрібні війни 600 кадрів проти 700 кадрів в секунду. Є звісно монітори на 480Гц, але їх використовують одиниці.
Потому что в 4к у вас будет тест видеокарты, а не процессора, так как все актуальные модели процов там покажут 60+ кадров.
Dragobes
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

erkins007: 17.04.2024 23:39 Купил 7800х3д
:beer:
Earanak
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

erkins007:7950х3д совершенно бесполезная покупка при наличии 7800х3д
Если нужен универсальный комп и под рендер и под игры (как в моем случае), то по идее 7950X3D норм вариант.
Прост 7800X3D в рендере еле до уровня 5900X дотягивает, ~18к в CBR23 это печалька, ~37к у 7950X3D / ~41к у 13900K другое дело.
ronemun
Advanced Member

Повідомлення

В першому тесті, споживання EPS12V, 14700K OC за межами розумного - 510 Вт, проти 390 Вт в 14900k OC. При цьому в 14700 всі p/e-ядра на 5800/4400, а в 14900 - на 5700/4500, але в останнього на 4 е-ядра більше
Різниця в 120 Вт, в 1.3 рази :eek:
Там навіть нерозігнаний 14700 споживає на рівні розігнаного 14900k - 363 проти 390.
Тут щось явно не то, до того ж 14900k в версії ES

Відправлено через 13 хвилин 6 секунд:
kalakawa: 17.04.2024 19:19
Earanak: 17.04.2024 19:17 kalakawa, например в сфере архивиза любой недостаток разбивается об скорость рендера :gigi:
Мамкині програмісти то для мене щось із паралельного виміру. ЦП створені для фпсів
щоб в іграх впертись в проц 7700 без 3д кешу тре мати мінімум жефорс 4090 і бажано водянку за 300-400 уе. Очевидно, тоді не стоїть питання брати з 3д кешом чи ні - це пару копійок на фоні іншого
creater_ua
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erkins007: 17.04.2024 23:39 Купил 7950х3д на старте за 34к. В феврале он у меня перестал перезагружать компьютер при этом работая во всем прочем нормально. Отдал в сервис, вернули деньги. Купил 7800х3д за 15к, в играх стало даже лучше.
Так что 7950х3д совершенно бесполезная покупка при наличии 7800х3д.

Отправлено спустя 1 минуту 11 секунд:
creater_ua: 17.04.2024 23:31 не дуже розумію чому тести всі в FHD. Ясне діло, якщо хтось буде збирати ТОП збірку, то це більш за все для 4К, а інколи і 8К. Кому потрібні війни 600 кадрів проти 700 кадрів в секунду. Є звісно монітори на 480Гц, але їх використовують одиниці.
Потому что в 4к у вас будет тест видеокарты, а не процессора, так как все актуальные модели процов там покажут 60+ кадров.
Я не кажу щоб прибрати FHD тести, Ви не уважні. Треба враховувати потребу тих, хто збирає ТОП конфігурацію на базі цього процесора і показати їм що їх чекає і а FHD і в 4К. Бо визначати процесора лише і тільки за FHD це трохи як маніпуляція що до практичного користування і маркетинг

Відправлено через 4 хвилини 22 секунди:
creater_ua: 17.04.2024 23:31 не дуже розумію чому тести всі в FHD. Ясне діло, якщо хтось буде збирати ТОП збірку, то це більш за все для 4К, а інколи і 8К. Кому потрібні війни 600 кадрів проти 700 кадрів в секунду. Є звісно монітори на 480Гц, але їх використовують одиниці.
UPD: О як славно Ви всі мінуси поставили, Ви такі молодці, я пишаюсь Вами! А якщо серйозно, то Є можливості процесора і практична користь. Якщо з ФШД ми можемо побачити перше, то не показавши друге ми так і не дізнаємся чи треба це нам, бо живемо ми в практичному середовищі. Зауваження щодо відсутності тестів на 4К вважаю справедливим, та хоч 1000 мінусів мені ставте :rotate:
lostsoulforever
Member
Аватар користувача

Повідомлення

creater_ua: 18.04.2024 00:51
erkins007: 17.04.2024 23:39 Купил 7950х3д на старте за 34к. В феврале он у меня перестал перезагружать компьютер при этом работая во всем прочем нормально. Отдал в сервис, вернули деньги. Купил 7800х3д за 15к, в играх стало даже лучше.
Так что 7950х3д совершенно бесполезная покупка при наличии 7800х3д.

Отправлено спустя 1 минуту 11 секунд:


Потому что в 4к у вас будет тест видеокарты, а не процессора, так как все актуальные модели процов там покажут 60+ кадров.
Я не кажу щоб прибрати FHD тести, Ви не уважні. Треба враховувати потребу тих, хто збирає ТОП конфігурацію на базі цього процесора і показати їм що їх чекає і а FHD і в 4К. Бо визначати процесора лише і тільки за FHD це трохи як маніпуляція що до практичного користування і маркетинг

Відправлено через 4 хвилини 22 секунди:
creater_ua: 17.04.2024 23:31 не дуже розумію чому тести всі в FHD. Ясне діло, якщо хтось буде збирати ТОП збірку, то це більш за все для 4К, а інколи і 8К. Кому потрібні війни 600 кадрів проти 700 кадрів в секунду. Є звісно монітори на 480Гц, але їх використовують одиниці.
UPD: О як славно Ви всі мінуси поставили, Ви такі молодці, я пишаюсь Вами! А якщо серйозно, то Є можливості процесора і практична користь. Якщо з ФШД ми можемо побачити перше, то не показавши друге ми так і не дізнаємся чи треба це нам, бо живемо ми в практичному середовищі. Зауваження щодо відсутності тестів на 4К вважаю справедливим, та хоч 1000 мінусів мені ставте :rotate:
Ви не розумієте яку роль виконує CPU у всьому процесі відображення гри і як вони тестуються. Нам потрібно визначити чисту продуктивність CPU для 1х1 порівняння між собою, в цьому випадку все інше залізо повинно бути енвайрментом яке ніяк не буде впливати (ботлнек) на результат.
4к і 8к це тестування відеокарти як вам вище сказали.

А я бачу ви дуже впертий. Обожнюю людей з синдромом данінга крюгера.
creater_ua
Member
Аватар користувача

Повідомлення

lostsoulforever: 18.04.2024 00:57
creater_ua: 18.04.2024 00:51
Я не кажу щоб прибрати FHD тести, Ви не уважні. Треба враховувати потребу тих, хто збирає ТОП конфігурацію на базі цього процесора і показати їм що їх чекає і а FHD і в 4К. Бо визначати процесора лише і тільки за FHD це трохи як маніпуляція що до практичного користування і маркетинг

Відправлено через 4 хвилини 22 секунди:
Ви не розумієте яку роль виконує CPU у всього процесі відображення гри і як вони тестуються. Нам потрібно визначити чисту продуктивність CPU для 1х1 порівняння між собою, в цьому випадку все інше залізо повинно бути енвайрментом яке ніяк не впливати (ботлнек) на результат.
4к і 8к це тестування відеокарти як вам вище сказали.

А я бачу ви дуже впертий. Обожнюю людей з синдромом данінга крюгера.
Ви бачу абсолютно не розумієте про що я. І своє нерозмуіння висвітлюєте ніби то через мою впертість і моє нерозуміння, некомпетентність. Це примітив. Хоч Вам і обожнювати себе ніхто ж не забороняв ;). Все я добре знаю як тестують процесори, що таке "ботлнек", вплив кешу, архітектура, і т.д. (мій перший комп був ZX Spectrum), які умови потрібні щоб "проявити" максимум різниці. АЛЕ. Купа людей вибирає процесор для 4080+ картки, до прикладу, в них є ОЛЕД ТВ, ну чи монітор, 4К120Гц. Вони хочуть порівняння процесорів в тому числі і 7800x3D і їхня проблема не задовільняється. ПО Вашому буде однакова кількість ФПС, а ось і ні (інакше я б не піднімав це питання), наприклад 5700Х, 7500Ф і 7800х3Д при 4К будуть давати різні результати. Очь саме це і хочиться побачити в ДОПОВНЕННЯ до тих тестів що вже є. Саме в ДОПОВНЕННЯ. І тоді інформативність статті буде на вищому рівні. Буде висвітлена і практична сторона для користувача, бо це саме ІГРОВИЙ процесор і для збірок, в яких буде 4К більше ніж ФШД. Це просто факт. Ну просто я вже незнаю як ще Вам пояснити. Ваша позиція, що полягає в ЗАБОРОНІ тестів в 4К, а також висміюванні тих, хто хотів би бачити це в доповнення - просто абсурдна, адже результат ФПС все таки буде відрізнятись, просто в меншій мірі чим ФШД, і саме в якій мірі і є бажання бачити СПОЖИВАЧАМ. Але ні ні ні, пан забороняє бачити цю різницю, треба "чистота" тестування.
lostsoulforever
Member
Аватар користувача

Повідомлення

creater_ua: 18.04.2024 01:17
lostsoulforever: 18.04.2024 00:57

Ви не розумієте яку роль виконує CPU у всього процесі відображення гри і як вони тестуються. Нам потрібно визначити чисту продуктивність CPU для 1х1 порівняння між собою, в цьому випадку все інше залізо повинно бути енвайрментом яке ніяк не впливати (ботлнек) на результат.
4к і 8к це тестування відеокарти як вам вище сказали.

А я бачу ви дуже впертий. Обожнюю людей з синдромом данінга крюгера.
Ви бачу абсолютно не розумієте про що я. І своє нерозмуіння висвітлюєте ніби то через мою впертість і моє нерозуміння, некомпетентність. Це примітив. Хоч Вам і обожнювати себе ніхто ж не забороняв ;). Все я добре знаю як тестують процесори, що таке "ботлнек", вплив кешу, архітектура, і т.д. (мій перший комп був ZX Spectrum), які умови потрібні щоб "проявити" максимум різниці. АЛЕ. Купа людей вибирає процесор для 4080+ картки, до прикладу, в них є ОЛЕД ТВ, ну чи монітор, 4К120Гц. Вони хочуть порівняння процесорів в тому числі і 7800x3D і їхня проблема не задовільняється. ПО Вашому буде однакова кількість ФПС, а ось і ні (інакше я б не піднімав це питання), наприклад 5700Х, 7500Ф і 7800х3Д при 4К будуть давати різні результати. Очь саме це і хочиться побачити в ДОПОВНЕННЯ до тих тестів що вже є. Саме в ДОПОВНЕННЯ. І тоді інформативність статті буде на вищому рівні. Буде висвітлена і практична сторона для користувача, бо це саме ІГРОВИЙ процесор і для збірок, в яких буде 4К більше ніж ФШД. Це просто факт. Ну просто я вже незнаю як ще Вам пояснити. Ваша позиція, що полягає в ЗАБОРОНІ тестів в 4К, а також висміюванні тих, хто хотів би бачити це в доповнення - просто абсурдна, адже результат ФПС все таки буде відрізнятись, просто в меншій мірі чим ФШД, і саме в якій мірі і є бажання бачити СПОЖИВАЧАМ. Але ні ні ні, пан забороняє бачити цю різницю, треба "чистота" тестування.
Дуже корисні данні, насолоджуйтеся

З цих тестів можна зробити висновок, що r9 7950x3d = i3 12300 і який в свою чергу краще за i9-13900KS

Зображення
creater_ua
Member
Аватар користувача

Повідомлення

erkins007: 17.04.2024 23:39 Купил 7950х3д на старте за 34к. В феврале он у меня перестал перезагружать компьютер при этом работая во всем прочем нормально. Отдал в сервис, вернули деньги. Купил 7800х3д за 15к, в играх стало даже лучше.
Так что 7950х3д совершенно бесполезная покупка при наличии 7800х3д.

Отправлено спустя 1 минуту 11 секунд:
creater_ua: 17.04.2024 23:31 не дуже розумію чому тести всі в FHD. Ясне діло, якщо хтось буде збирати ТОП збірку, то це більш за все для 4К, а інколи і 8К. Кому потрібні війни 600 кадрів проти 700 кадрів в секунду. Є звісно монітори на 480Гц, але їх використовують одиниці.
Потому что в 4к у вас будет тест видеокарты, а не процессора, так как все актуальные модели процов там покажут 60+ кадров.
Це буде показ роботи і відеокарти і проца одночасно, що цінно, коли людина прикидає готову збірку, і результати на різних ЦПУ можуть бути наприклад 150, 170 і 180 кадрів в 240 Гц 4К моніторі при тій же 4090. І ця інформація про 150-170-180 кадрів буде багатьом справді корисна. Не розумію щому Ви проти показу цієї інформації. Ця інформація зробить статтю на Оверах більш інформативнішою, якщо її додати до того що вже є, ну хіба ж я не правий? "60+ кадрів" звучить так, ніби більше 60 кадрів не потрібно геймерам ))

Відправлено через 8 хвилин 44 секунди:
lostsoulforever: 18.04.2024 01:26
creater_ua: 18.04.2024 01:17
Ви бачу абсолютно не розумієте про що я. І своє нерозмуіння висвітлюєте ніби то через мою впертість і моє нерозуміння, некомпетентність. Це примітив. Хоч Вам і обожнювати себе ніхто ж не забороняв ;). Все я добре знаю як тестують процесори, що таке "ботлнек", вплив кешу, архітектура, і т.д. (мій перший комп був ZX Spectrum), які умови потрібні щоб "проявити" максимум різниці. АЛЕ. Купа людей вибирає процесор для 4080+ картки, до прикладу, в них є ОЛЕД ТВ, ну чи монітор, 4К120Гц. Вони хочуть порівняння процесорів в тому числі і 7800x3D і їхня проблема не задовільняється. ПО Вашому буде однакова кількість ФПС, а ось і ні (інакше я б не піднімав це питання), наприклад 5700Х, 7500Ф і 7800х3Д при 4К будуть давати різні результати. Очь саме це і хочиться побачити в ДОПОВНЕННЯ до тих тестів що вже є. Саме в ДОПОВНЕННЯ. І тоді інформативність статті буде на вищому рівні. Буде висвітлена і практична сторона для користувача, бо це саме ІГРОВИЙ процесор і для збірок, в яких буде 4К більше ніж ФШД. Це просто факт. Ну просто я вже незнаю як ще Вам пояснити. Ваша позиція, що полягає в ЗАБОРОНІ тестів в 4К, а також висміюванні тих, хто хотів би бачити це в доповнення - просто абсурдна, адже результат ФПС все таки буде відрізнятись, просто в меншій мірі чим ФШД, і саме в якій мірі і є бажання бачити СПОЖИВАЧАМ. Але ні ні ні, пан забороняє бачити цю різницю, треба "чистота" тестування.
Дуже корисні данні, насолоджуйтеся

З цих тестів можна зробити висновок, що r9 7950x3d = i3 12300 і який в свою чергу краще за i9-13900KS

Зображення
Я поки можу зробити висновок, що у Вас є базові вміння політика, просто взяти потрібний фрагмент і показати його ніби так буде у всіх випадках. АЛЕ я люблю справедливість. Як ми бачимо із не маніпулятивного прикладу різниця в 4К на процесорах 7700 і 7800х3Д при тій же відеокартці складає 12 ФПС (88 кадрів проти 100). І чому пан забороняє користувачам знати про 88 і 100 кадрів в 4К ? Якщо вони саме підбирають збірку, можливо навіть конкретно для цієї гри в 4К, рахуючи скільки витратити на відеокарту, а скільки на процесор, щоб досягти МАКСИМУМУ фпс на долар
Вкладення
Screenshot 2024-04-18 013053.jpg
l-m
Member

Повідомлення

creater_ua: 17.04.2024 23:31 не дуже розумію чому тести всі в FHD
Це не проблема коли тестують процесори між собою.
Реальна проблема те що всі тести з "low quality settings", які нікому не потрібні та не дають об'єктивної картини, бо на high може бути інше співвідношення між моделями.
Якщо відеокарта обмежує, то навіть в 720р буде більше користі.
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

l-m: 18.04.2024 02:51
creater_ua: 17.04.2024 23:31 не дуже розумію чому тести всі в FHD
Це не проблема коли тестують процесори між собою.
Реальна проблема те що всі тести з "low quality settings", які нікому не потрібні та не дають об'єктивної картини, бо на high може бути інше співвідношення між моделями.
Якщо відеокарта обмежує, то навіть в 720р буде більше користі.
Плюсую, набагато практичніше тестувати на вищих (наближених до реальних) налаштуваннях, компенсуючи упор у відеокарту нижчими розширенням як ото 720p. Це давало б більш коректну картину продуктивності проців.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

ronemun: 18.04.2024 00:31В першому тесті, споживання EPS12V, 14700K OC за межами розумного - 510 Вт, проти 390 Вт в 14900k OC. При цьому в 14700 всі p/e-ядра на 5800/4400, а в 14900 - на 5700/4500, але в останнього на 4 е-ядра більше
Різниця в 120 Вт, в 1.3 рази :eek:
Там навіть нерозігнаний 14700 споживає на рівні розігнаного 14900k - 363 проти 390.
Тут щось явно не то, до того ж 14900k в версії ES
На 14700 йде відбраковка, часто дуже низької якості, тому по енергоефективності він часто програє як топу 14-го, так і мідлу 13-му поколінню, де був більш жорсткий відбір.
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

ronemun
Одразу згадалась подібна ситуація з 10850к та 10900к, два, на перший погляд однакових ЦП (100мгц бусту різниці) в розгоні 5.2+ггц на всі ядра молодший стабільно просив на 0.1в-0.15в більше і на рівних частотах міг з легкістю на 100+вт більше споживати.
STARL1GHT
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Від тесту CPU, хочуть тесту GPU. :gigi:

Напомню, що переважна більшість сидить на 1080р. Статистика стім.

Всі, хто має 2/4к — великі молодці, але ви не більшість. Поки що.
kalakawa
Member
Аватар користувача

Повідомлення

creater_ua: 17.04.2024 23:31не дуже розумію чому тести всі в FHD
Тому що це тест ЦП а не ГП
А твої полотна тексту не мають сенсу, бо, знову ж, це тест ЦП а не "ігрових збірок"
Відповісти