Fractal Design представила корпус North XL з підтримкою плат E-ATX

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

FarCry: 07.03.2024 19:03 Так бiсить, що всi виробники забили на корпуси з 5.25" / 3.5" шахтами для ODD та iнших пристоїв. Воно то красиво... але функцiонал страждає з кождним днем все сильнiше. :-/
Воно то так, але попит на ринку "парішав" (
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Для зберігання інформації є спеціалізовані рішення, Network-attached storage (NAS) який можна законектить хоч 10Гбіт лінком, і не мати проблеми в швидкості, також не забуваймо про надійність! Просте зберігаючи інфи на ПК не додає надійності, потрібне резервування. Можна звичайно зліпити RAID в домашньому ПК але знову ПК тут не найкраще рішення. NAS який стоїть в коморі набагато комфортніший.
Але якщо мова йде про особистий ПК який стоїть поруч на столі, та й навіть під столом, то є ще такий параметр як акустичний комфорт, і геть не ок, коли у тее в ПК гудить HDD, при можливості використання тихого SSD, до того ж набагато швидшого, гадаю тут питання вибору риторичне. Це стосовно доцільності використання HDD в домашньому ПК.
white_noise
Не звертайте увагу на лицеміра. Це я про пана MessiaH, який сам використовує SSD, і "щиро" заявляє,
MessiaH: 08.03.2024 06:20 Вопрос, на кой хрен тогда эти ссд при том что они те ещё печки?
lordep
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

MessiaH: 08.03.2024 06:20 lordep
Не подходит, со стойкой для хардов видяха влезет только до 34см, а у меня карта 352мм
А як 2-х системний варіант Lian Li V3000 PLUS Black ? Корзини ЖД - 8шт (знизу) .
zalizo_org
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

MessiaH: 08.03.2024 06:20
zalizo_org: 07.03.2024 20:13Я сам за PCI-e i M.2 роз'єми і категорично проти HDD
Ну и глупость, самый большой ссд это 4тб из м2. На мамках 4-5 слота под м2 это потолок, при том греются они весьма. Итого, считай 20тб максимум из которых полезного пространства около 18тб.
Не варто поспішати назвати якісь пости дурістю, бо цілком може виявитися, що ти щось не враховуєш (як в нашому випадку, наприклад). А тепер по суті:

По-перше, М.2 існують на 8ТБ вже зараз.

По-друге, в систему можна поставити дуже багато М.2, бо крім самих слотів М.2 є ще РСІ-е (на це я вказав в пості, який потрапив під твою критику).
спойлер
Зображення
Ось приклад як можна в один РСІ-е Х16 слот помістити 21 накопичувач М.2 по 8ТБ. Загальний об'єм при цьому становитиме 168ТБ. Мало, на материнці знайдуться і інші роз'єми РСІ-е, куди можна помістити такі, або простіші адаптери (вони бувають дуже різні - від РСІ-е Х1 до Х16, при цьому здатні працювати з кількома або багатьма М.2 накопичувачами). Якщо і цього мало, можна використати швидкі зовнішні перехідники на USB. Тому, по суті, об'єм не є якимось обмежуючим фактором для будь якої користувацької системи, навіть якщо в ній виробником передбачений лише 1 слот М.2.

По-третє, не відкрию секрет що М.2 накопичувачі бувають дуже різні і працюють з різною швидкістю, відповідно і гріються дуже по різному. Одним - вистачає пасивного охолодження та не потрібно радіатора, інші потребують пасивного радіатора, який вже змонтований на накопичувач, ще інші поставляють такий радіатор у комплекті. Людина сама може собі вибрати який варіант її влаштовує. Крім того, можна купити швидкий і гарячий диск, але понизити температуру апаратно (встановити на 1 лінію РСІ-е), або програмно, понизивши протокол РСІ-е до 2.0 чи 3.0. Це обмеження не дозволятиме працювати на максимальній швидкості і дуже сильно понизить нагрівання.

PS
І тут, ти, мабуть, скажеш - "але вони дорогі". І тут я погоджуся, звичайно вінчестер поки виграє в ціні за ТБ. Але він так само і програє у всьому іншому - в надійності, довговічності, швидкості, портативності, шумі, енергоефективності (не у всіх випадках, але часто) і так далі.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

n+gibat[]r: 08.03.2024 09:22 6 моїх 3.5 HDD під торренти.
а нащо воно? що це дає? Я без приколу, дійсно цікавлюсь, може і собі є сенс зробити сховище на 20+тб.
Наразі маю NAS на 4тб на ссд, і цього вистачає на все що заманеться. Декілька серіалів повні сезони дивитись на рік вперед, штук 20 фільмів подивитись коли буде час, усі фото і відоси з мого телефону і дружини, і ще половина місця вільно. Я просто не можу навіть уявити, чим можна забити так багато пам'яті?
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Ortyomko
Обережно припускаю, що людина на трекер "заливає" інфу.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Ortyomko: 08.03.2024 11:06
n+gibat[]r: 08.03.2024 09:22 6 моїх 3.5 HDD під торренти.
а нащо воно? що це дає? Я без приколу, дійсно цікавлюсь, може і собі є сенс зробити сховище на 20+тб.
Наразі маю NAS на 4тб на ссд, і цього вистачає на все що заманеться. Декілька серіалів повні сезони дивитись на рік вперед, штук 20 фільмів подивитись коли буде час, усі фото і відоси з мого телефону і дружини, і ще половина місця вільно. Я просто не можу навіть уявити, чим можна забити так багато пам'яті?
Може людині ще не підключили інтернет і вона досі ходить із вінчестером до друзів, щоб записати гру чи фільм))
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

zalizo_org: 08.03.2024 10:59По-перше, М.2 існують на 8ТБ вже зараз.
Ага, по цене как 4 харда по 22 каждый
zalizo_org: 08.03.2024 10:59По-друге, в систему можна поставити дуже багато М.2, бо крім самих слотів М.2 є ще РСІ-е (на це я вказав в пості, який потрапив під твою критику).
Ага, только там будет резаться псп и по скорости наверное выйдет +/- обычный хард только значительно дороже. Ещё надо учесть что сейчас видяхи такие, что перекрывают все слоты другие или останется открытым один слот чуть ниже видяхи и бандура под ссд будет перекрывать доступ воздуха к охладу видеокарты
zalizo_org
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

MessiaH: 08.03.2024 15:25
zalizo_org: 08.03.2024 10:59По-друге, в систему можна поставити дуже багато М.2, бо крім самих слотів М.2 є ще РСІ-е (на це я вказав в пості, який потрапив під твою критику).
Ага, только там будет резаться псп и по скорости наверное выйдет +/- обычный хард только значительно дороже.
Зображення

Ну от по таблиці згори, в мене був найгірший випадок на старій системі АМ4, а саме я поставив Samsung 970 Evo Plus 2TB (PCI-e 3.0) через перехідник на чіпсетний слот РСІ-е 2.0 Х1.
Згідно таблиці, в мене теоретично могла б бути швидкість 0,5GB/s. На практиці, само собою, було менше. В результаті в мене було 375МВ/s і це стосується послідовного запису/зчитування. Якщо розглядати операції з дрібними або розкиданими файлами в пропускну здатність нічого не впирається, хоча і швидкість все одно дещо нижча за ту, яку я отримую зараз, коли накопичувач в мене працює на процесорних лініях і на платформі LGA1700.

Таким чином, навіть у найгірших випадках ми отримуємо швидкість вищу за використання стандартних десктопних вінчестерів.
Main_pc
Junior

Повідомлення

Лучше бы вертикальную установку гпу завезли
WakeMe
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Main_pc: 09.03.2024 09:54 Лучше бы вертикальную установку гпу завезли
Вона є - Flex 2. Окремо, за 100€...
Midi-Fighter
Member
Аватар користувача
Звідки: Черновцы

Повідомлення

Яка ціна у нас буде, цікаво.
Відповісти