Wi-Fi 6E — переваги та особливості нового стандарту бездротових мереж

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

спойлер
Зображення
Можливо я щось не розумію, але картинка не співпадає с текстом.
Згідно їй, 6Е має +8 каналів на 80МГц і +5 на 160МГц. :rotate:
kievadult
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Скоро вийде WiFi 7 з каналами по 320 мгц, так шо почекаєм :lol:
Sashkotem
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Не знаю, не спеціаліст, чим 2,4 не вгодив, сижу в своєму болоті і всім рекомендую.
sergiiua
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Недавно купил ASUS ET12, на планшете wifi теперь упирается в гигабит. На wifi 6 было 700-750 мбит.
Filabatya
Member
Аватар користувача
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення

sergiiua
А яка там відеокарта стоїть?
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Salatik: 14.01.2023 02:25 я не помітив що 5ГГц діапазон перевантажений. Живу у багатоквартирному будинку, і ящко точок 2.4ГГц видно десятки, то в 5ГГц діапазоні крім власного роутеру може ще якась одна чи дві ледве потраплять.
Я теж не помітив. Але, схоже, що 5ГГц гірше проходить крізь стіни і що за замовчанням пристрої юзають саме 2.4ГГц, бо я змусив свій TV працювати краще тільки, коли вимкнув 2.4ГГц діапазон.
Можливо 5ГГц не використовується, тому сигнал слабий - береже електрику.
В мене 2 роутера - власний Zyxel Armor та від провайдера (Fiber), обидва по замовчанню працюють в обох діапазонах.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Щоб змусити мій TV та смартфони використовувати 5ГГц, довелося все повимикати, крім 5ГГц на Zyxel.
Різниця дуже помітна, бо смарти завжди втрачали зв'язок, якщо переміститися до іншої кімнати на 2.4ГГц - голосовим чатом Viber'а було неможливо користуватися (схоже, що винна MIMO у Zyxel Armor).
Mad Dog
Member

Повідомлення

taras_cs: 15.01.2023 19:56 за замовчанням пристрої юзають саме 2.4ГГц
Навпаки, 5 гГц.

Отправлено спустя 2 минуты 19 секунд:
sergiiua: 15.01.2023 15:29 На wifi 6 было 700-750 мбит.
Ну то у тебе було щось класу АХ1800... Взяв би щось краще теж би був гігосік.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

taras_cs
Я не пойму, а почему тупо не разделить сети и дать разное название для 2,4Ггц и 5Ггц? К чему такие сложности? Вся эта фигня с 2,4Ггц и 5Ггц нормально не работает при перемещении с комнаты в комнату, та и зачем - на 5Ггц больше скорость даже при худшем сигнале.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Mad Dog: 16.01.2023 11:15
taras_cs: 15.01.2023 19:56 за замовчанням пристрої юзають саме 2.4ГГц
Навпаки, 5 гГц.
Телевізор в мене (PLEX для 4K HDR фільмів > 70GB) почав нормально працювати тільки, коли відключив 2.4ГГц. Можливо, клієнти самі вирішують, який діапазон використовувати.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

taras_cs
Вот поэтому и надо вот такие устройства сажать исключительно на 5Ггц - типа к сети "Taras_5G", которую сам в роутере так и называешь. И ещё одна сеть - "Taras", к примеру, для 2,4Ггц. И ничего скакать не будет тогда, так как четкая привязка идёт к частоте конкретного потребителя. Всё равно на 5Ггц скорость будет выше даже при более слабом уровне сигнала.
Відповісти