Огляд та тестування відеокарти ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX OC Edition. Червоний топ

Обсуждение статей и новостей сайта
Автор
Повідомлення
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Inqizitor2022: 23.04.2024 18:27 3. Почему НВидия сделали такой странный шаг, задержав выпуск 5000 серии карт, если видно, что большинство современных игр карты НВидии не тянут даже в 1440р без лучей (меньше 100 минимальный фпс) и в 4к вообще молчу? Сейчас 5000 серия была бы уже актуальна.
Стандартно при тестуванні заліза в іграх вважається, що від 60 середнього FPS і більше - це добре тягне, від 30 до 60 середнього FPS - слабо тягне, а менше 30 FPS - не тягне. Звісно, в різних іграх FPS відчуваються по-різному, але при тестуваннях орієнтуються саме на таке стандартне правила. А тут губу розкатав на аж 100 FPS і ще й не середнього, а мінімального. :laugh:
Я он для себе особисто ставлю норму від 15 FPS тягне, від 30 FPS тягне дуже добре, вище 40 FPS різницю не можна помітити навіть в гоночках, топи минулого покоління RX 6900 XT та RTX 3090 підходять для 8K-геймінгу без променів. Але, на жаль, моїх однодумців не знаходжу, через що цікава мені сфера 8K замість розвиватися деградує :weep: , а розвивається не потрібна мені сфера 120+ Гц у той час як я перейшов на 120 Гц після 60 Гц і не відчув від цього зовсім ніякого реального профіту ні на робочому столі, ні в іграх. Але все ж гейміндустрія й індустрія заліза орієнтується на стандарти 60 FPS для 1440p та 4K, бо більшості в графонистих іграх цього цілком достатньо, а змагальні ігри на тому самому залізі менш вибагливі й зазвичай дадуть 120 FPS.
Просадки з мінімальним FPS мене зазвичай ніколи не хвилювали, але от нещодавно спробував трасування променів у Diablo 4 на 4K. Ніби на RX 6800 виставив не максимальні налаштування променів і при цьому продуктивність впала десь до тих самих 20-25 середніх FPS, що було на ультрах при RX 580 8 Гб і на середніх з FSR Quality при GTX 960 4 Гб. Але як спробував реально пограти пару годин, то раніше на 20-25 FPS на RX 580/GTX 960 було все чудово, просадки зазвичай до ~15 FPS і лаги хіба що в перші секунди після телепортації (що присутнє в грі навіть на найкращому залізі). То тут з променями часто лагає до 7 FPS, а як в Кіовашаді зайшов у гардероб, то залагало аж до 2 FPS. Причому це не 0,1% чи 1% лаги, а періодичні падіння продуктивності на тривалі проміжки часу по пару десятків секунд і загалом це десь лаги 10% чи 20%. У такому плані мінімальний FPS мені вперше сильно завадив, хоча середній ніби був цілком комфортний. Тож у результаті покинув ці всі експерименти з трасуванням променів і назад відключив їх, тим більше якщо судити по порівняльним скріншотам від Блізів, то тіні з променями виглядають гірше, ніж без променів. :facepalm: Залишив лише нову функцію "Фонове затінення", яке хоч трохи і споживає ресурсів, проте дає реально красиві результати на порівняльних скрінах.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

від 15 FPS тягне, від 30 FPS тягне дуже добре, вище 40 FPS різницю не можна помітити навіть в гоночках
O_O
anyname
Member

Повідомлення

daesz: 25.04.2024 02:51
від 15 FPS тягне, від 30 FPS тягне дуже добре, вище 40 FPS різницю не можна помітити навіть в гоночках
O_O
Перший Crysis на релізі ;)
Inqizitor2022
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Kassatka: 25.04.2024 01:56від 60 середнього FPS і більше - це добре тягне, від 30 до 60 середнього FPS - слабо тягне, а менше 30 FPS - не тягне. А тут губу розкатав на аж 100 FPS і ще й не середнього, а мінімального. :laugh:
Я он для себе особисто ставлю норму від 15 FPS тягне, від 30 FPS тягне дуже добре, вище 40 FPS різницю не можна помітити навіть в гоночках
:eek: У меня всё что ниже 60 минимальных - тормоза, всё что ниже 100 минимальных - плохие просадки, комфорт - 100-240 в зависимости от игры. Для всяких скроллшутеров 2,5Д и прочего такого можно допустить 60, хотя в знаменитой Shootas blood & teef из-за кривого движка минимальный фпс должен быть вообще 120. Минимальный фпс для Квейк 3 - 125 (правда, максимальный - тоже, так там кривой движок и к 125 фпс привязана физика). Поэтому рассуждение типа "от 30 тянет хорошо" - это либо из-за того, что ты с консолей на ПК пересел и мутировал, сидя на консолях (я на ПК сидел с детства, про Соню ПС1 услышал и увидел только в 1998 и мне она тогда показалась лагучим динозавром в сравнении с нормальным ПК с Вуду 2 SLI моим), либо просто особенности организма, мне после чемпов по Квейку 3 и прочих КС 1.6 - если параметр Время кадра (по MSI Afterburner) больше 8-9 (4 вообще отлично) - у меня капитальный дискомфорт.
Truefeel
Junior
Звідки: Николаев

Повідомлення

Натрарив на статтю де автор ділиться своїм досвідом 1 року використання амд 7900 хтх, дуже пізнавальна, там і про хороше і про погане) і до речі на його карте дельта теж велика 23 градуса, може нормально для амд?)
Залишу посилання під спойлером, сподіваюсь не забанять)
спойлер
https://itc.ua/ua/articles/rik-z-amd-ra ... vaye-vyno/
man1242
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Truefeel: 25.04.2024 15:27 Натрарив на статтю де автор ділиться своїм досвідом 1 року використання амд 7900 хтх, дуже пізнавальна, там і про хороше і про погане) і до речі на його карте дельта теж велика 23 градуса, може нормально для амд?)
Залишу посилання під спойлером, сподіваюсь не забанять)
спойлер
https://itc.ua/ua/articles/rik-z-amd-ra ... vaye-vyno/

У самого особисто у комп'ютері встановлена майже рік rx 7900xtx і немає таких проблем які вказав автор, якщо таке і було б це певно дефект виробництва котрий повинен підлягати гарантійному зверненню.
Піска дроселів та артефактів не було ніколи, єдине що хочу зазначити з вад софту від амд це скидання налаштувань розгону після не заплановаго ребуту як вимкнення світла.
В моему випадку дельта таж сама GPU 69 Hot spot 85-86, пам'ять 82 Зі своїх спостережень дельта зростає відносно частоті буста гпу що при більшої роздільності екрану має спад та зменьшення дельти

Відправлено через 19 хвилин 16 секунд:
Перше оновлення в цьому році принесло не вилике полепшення від статерів у іграх під час кешуваня шейдерів(помітне)

Сам особисто тестував у іграх, стало набагато краще у цьому плані але все одно у Hell let lose та Dead space remake кешування викликаэ заікання хоча набагато меньші
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

man1242: 25.04.2024 16:55 єдине що хочу зазначити з вад софту від амд це скидання налаштувань розгону після не заплановаго ребуту як вимкнення світла.
Прописати налаштування в Power tables не пробували? При завантаженні ОС підтягне налаштування, не треба буде профіль в адреналіні завантажувати чи руками кожний раз правити.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Truefeel: 25.04.2024 15:27 Натрарив на статтю де автор ділиться своїм досвідом 1 року використання амд 7900 хтх, дуже пізнавальна, там і про хороше і про погане) і до речі на його карте дельта теж велика 23 градуса, може нормально для амд?)
Залишу посилання під спойлером, сподіваюсь не забанять)
спойлер
https://itc.ua/ua/articles/rik-z-amd-ra ... vaye-vyno/
Лол, там скріни з моїми повідомленнями в статті :gigi:
В мене, доречі, були проблеми з чорним екраном на 24.1.1 (за пів року викорситання) і тільки в деяких іграх, і то не завжди. На тижні довелось поставити 24.3.1 (бо після 24.1.1 відкатив до 23.12.1 чи 23.12.2 - не пам'ятаю, і так стояло, але р6сідж вимагав оновлення драйверів, тож довелось) і поки на ньому все нормально.
Тих мозаїк зі статті ніразу не бачив в свому житті, як і скидань налаштувань оверклоку/андервольту.
man1242
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Геральт: 25.04.2024 16:58
man1242: 25.04.2024 16:55 єдине що хочу зазначити з вад софту від амд це скидання налаштувань розгону після не заплановаго ребуту як вимкнення світла.
Прописати налаштування в Power tables не пробували? При завантаженні ОС підтягне налаштування, не треба буде профіль в адреналіні завантажувати чи руками кожний раз правити.
я так розумію це реадегування біоса, не бачу сенсу лізти у нову карту яка має ще два роки гарантій. Наразі використовую MSI aftburner з старту системи але нажаль там не можливо визначати таймінгу врам
Геральт
Member
Аватар користувача
Звідки: з Рівії

Повідомлення

man1242: 25.04.2024 17:11 я так розумію це реадегування біоса, не бачу сенсу лізти у нову карту яка має ще два роки гарантій. Наразі використовую MSI aftburner з старту системи але нажаль там не можливо визначати таймінгу врам
Ні, це редагування реєстру ОС окремою утилітою (more power tool). Принаймні на Win10 такий фокус проходить. Єдиний недолік: після оновлення драйверів, треба прописати повторно. Ну і сам профіль в MPT створювати не дуже зручно, бо крива вентилів, наприклад, через коефіцієнти задається. Не аж така проблема, але треба трохи пововтузитись.
maxn
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

дел
Usagi
Junior
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Пару місяців взяв собі поверколор ред девіл таку. Дуже задоволений але дельта була 20+. Змінив термопасту але дельта однаково 15-18 градусів. Думаю для чіплетної компоновки це норма(
Відповісти